37:30 (17:17)
DHK Zora Olomouc
Středa 15.10.2014, 17:30 • Chemkostav Aréna Michalovce • Interliga ženy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Československá hádzanárska liga žien WHIL pokračuje už v stredu, keď Iuventa Michalovce príjme na svojej palubovke český tím DHK Zora Olomouc. Domáce hráčky sa pripravujú na dvojzápas Pohára EHF, ktorý odohrajú počas víkendu v Kosove. Tam si pomerajú sily s tamojším majstrom – KHF Kastrioti. Kvôli tomuto dvojzápasu sa hrá štvrté kolo súťaže v predstihu.
    Po reprezentačnej prestávke sa do tímu vrátili viaceré hráčky. Sprvoti bolo povolaných až päť domácich hráčok. Kvôli chorobe sa toto číslo zmenšilo na tri. Slovensko si po bilancii jedna výhra, jedna prehra a jedna remíza zabezpečili tretie miesto za Maďarkami a Rakúšankami.

Jedna zo zaujímavostí – Každý športový klub v Michalovciach a to MFK Zemplín(futbal), Dukla (hokej) a taktiež Iuventa sú všetci na prvých miestach v tabuľke. Iuventa má po troch kolách šesť bodov. Doteraz ešte nezaváhala a postupne si poradila s Partizánskym, Pískem a aj Veselím. Tentokrát jej v ceste stojí Olomouc, ktorý zatiaľ ešte veľa vody v súťaži nenamútil. Nedokázal vyhrať ani jeden zápas. S nulou bodov môžu okupovať len posledné priečky. Posledné miesto zastáva celok hádzanárok z Bratislavy, ktorým ale ešte chýba jedno stretnutie k dobru.

Hanáčky sa snažili dohodnúť sa s východniarskymi celkami rozumné riešenie, aby nemuseli absolvovať dlhú cestu až na kraj republiky dvakrát. Prešov s týmto návrhom nesúhlasil a tak sa český tím pozrie na východ Slovenska až dvakrát. Dôležitý faktor bude zohrávať ako sa české hráčky popasujú s cestou dlhou 450km. Na východ nejdú s veľkými očakávaniami, ale určite sa budú snažiť prekvapiť.

Iuventa Michalovce: Kucher, Holešova, Szollosiova, Vargova, Gubikova, Habankova, Zykova, Hornakova, Nagyova, Hruscakova

DHK Zora Olomouc: Derzisiova, Ruzickova, Sovová, Hvostalova, Salcakova, Dederelova, Frycakova, Severova, Kubackova, Salasova, Salcakova, Zdanska, Gebre Selassie.

2
    Žlutou kartu dostává Trehubova (Iuventa Michalovce). (1:1)

2
    Olomouc sa dostáva po brejku do vedenia. (1:2.) (1:1)

2
    Trehubova nastrelila len tyč. Loptu majú hostia. (1:2) (1:1)

3
    Bačiová vyrovnala. (2:2) (2:2)

4
    Olomouc sa opäť raz dostal do vedenia. (2:3) (2:3)

5
    Szollosiova dáva ďalší gól Iuventy. (3:3) (3:3)

5
    Prešľap Salčákovej a Iuventa sa dostala rýchlo ku ďalšiemu gólu. (4:3) (4:3)

6
    Ružičková odpovedá a strelou do pravej strany vyrovnáva. (4:4) (4:4)

7
    Michalovce vo vedení. (5:4) (5:4)

7
    Szollosiova využila rýchly brejk a získava dvojgólový náskok. (6:4) (6:4)

8
    Olomouc s ťažkostami, ale predsa dokázal streliť gól. (6:5) (6:5)

8
    Žlutou kartu dostává Szollosiova (Iuventa Michalovce). (6:5)

8
    Michalovce opäť vo vedení. (7:5) (7:5)

9
    Iuventa získala loptu, ale prerážanie si všimol hlavný rozhodca. (7:5) (7:5)

9
    Ďalší gól Olomouca vyhnal z brány Kubíkovú. (7:6) (7:6)

10
    Kreps si pripísala prvý úspešný zákrok. (7:6) (7:6)

10
    Rýchly brejk domácim nevyšiel. Hanácky loptu stratili po brvne. (7:6) (7:6)

10
    Szollosiova sa rútila sama na bránu, ale nevyšlo jej to. (7:6) (7:6)

11
    Ruzickova si pripisuje ďalší gól. (7:7) (7:7)

11
    Je tu sedmička pre domácich. (7:7) (7:7)

11
    Trehubová bez problémov skóruje. (8:7) (8:7)

12
    Hanácky znova lacno stratili loptu. V útoku sú domáce hráčky. (8:7) (8:7)

13
    Ani domáce hráčky nedokázali skórovať. Po nepresnosti loptu strácajú. (8:7) (8:7)

13
    Ďalšia nepresnosť – Hvostaľová sa neporozumela so svojou spoluhráčkou a loptu stratila. (8:7) (8:7)

14
    Konečne gól. Zaslúžila sa oň Habanková. (9:7) (9:7)

15
    Gebre Selassie znižuje strelou pod pás. (9:8) (9:8)

15
    Prešľap domácich ich pripravil o loptu a o možnosť gólu. (9:8) (9:8)

16
    Hruščákova dostáva 2 minúty za svoj faul. (9:8) (9:8)

16
    Ruzicková si vyskúša sedem metrový hod. (9:8) (9:8)

17
    Kraps chytila sedmičku a ponúkla svojim hráčkam možnosť na gól, ktorý aj využili. (10:8) (10:8)

17
    Gebre Sellasie si bude musieť odpykať dvojminútový trest. (10:8) (10:8)

17
    Hostia si vybrali svoj prvý oddychový čas. (10:8) (10:8)

18
    Salašová získala po faule ďalší sedem metrový hod pre svoj tím. (10:8) (10:8)

18
    Hanácky skórujú. (10:9) (10:9)

19
    Hostia z Olomouca využili dobrého zákroku brankárky a vyrovnávajú stav stretnutia. (10:10) (10:10)

19
    Wollingerová ešte aj dostáva dvojminútový trest. (10:10) (10:10)

19
    Z krídla sa dokázala presadiť domáca hráčka. (11:10) (11:10)

20
    Vďaka bleskurýchlemu protiútoku dokázali vyrovnať české hráčky. (11:11) (11:11)

21
    Wollingerová dokázala skórovať. (12:11) (12:11)

22
    Wollingerová si bude musieť znova odpykať dvojminútový trest. (12:11) (12:11)

22
    Početnú výhodu využili naplno hráčky Olomouca, je opäť vyrovnaný stav. (12:12) (12:12)

23
    Ruzicková si vďaka rýchlemu brejku pripisuje už svoj piaty gól. (12:13) (12:13)

24
    Vylúčenie Severovej za jej faul na hráčku Iuventy. (12:13) (12:13)

24
    Holešová sa nedokázala presadiť z pravého krídla. (12:13) (12:13)

25
    Horňáková to dokázala a pripisuje si svoj prvý gól. (13:13) (13:13)

25
    České hráčky dokázali rýchlo odpovedať ďalším gólom. (13:14) (13:14)

26
    Gólovo sa dokázali presadiť aj domáce hráčky stav je znova vyrovnaný. (14:14) (14:14)

26
    Sellasi dokázala využiť príležitosť a skóruje. (14:15) (14:15)

27
    V koncovke sa presadila Trehubová. (15:15) (15:15)

27
    Frycaková to spravila šikovne a dokázala z krídla prekonať domácu brankárku. (15:16) (15:16)

27
    Domáci tím si vyžiadal oddychový čas. (15:16) (15:16)

28
    Po malej prestávke sú na lopte domáce hráčky. Snažia sa niečo vymyslieť smerom vpred. (15:16) (15:16)

28
    Brankárka Olomouca skvelým zákrokom drží svoj tím. (15:16) (15:16)

28
    Ruzickovej to dnes ide, pripisuje si ďalší gól. (15:17) (15:17)

29
    Ruzicková si na chvíľu posedí. (15:17) (15:17)

29
    Michalovce rýchlo skórujú. (16:17) (16:17)

29
    Sellasi to napálila len do domácej brankárky. (16:17) (16:17)

29
    Michalovce ešte v posledných sekundách dokázali vyrovnať. (17:17) (17:17)

30
    První poločas skončil. (17:17)

Je tu prestávka. V prvých tridsiatich minútach sme videli pomerne vyrovnaný stav. To sa aj odzrkadlilo na skóre. Michalovce boli vo vedení, no lacné chyby ich stáli draho. Hanackam chvíľu trvalo kým sa zapoja do hry, ale postupne hrali čoraz lepšie a lepšie. Domáce hráčky dokázali v posledných minútach vyrovnať a vybojovali si dobrú pozíciu pre štart do druhého polčasu.

31
    Začal druhý poločas. (17:17)

31
    Kucher dostáva svoj tím hneď do vedenia. (18:17) (18:17)

31
    Je tu prvý sedem metrový hod pre hráčky hostí. (18:17) (18:17)

31
    Kubáčková vyrovnáva zo sedmičky skóre. (18:18) (18:18)

31
    Wollingerova to napálila len do brankárky. (18:18) (18:18)

32
    Hráčky Michaloviec nedokázali využiť príležitosť a po nepresnej prihrávke loptu strácajú. (18:18) (18:18)

33
    Holešová dokázala znova posunúť svoj tím do vedenia. (19:18) (19:18)

34
    Wollingerová bez problémov premieňa. (20:18) (20:18)

34
    Hráčky hostí prerážali, čoho si všimli arbitri a pískajú. (20:18) (20:18)

35
    Wollingerová dáva svoj tím do trojgólového vedenia. (21:18) (21:18)

35
    Tréner Olomouca si vyžiadal oddychový čas. (21:18) (21:18)

35
    Po prestávke sú na lopte hráčky českého tímu. (21:18) (21:18)

36
    Dobrá obrana nedovolila hráčkam Olomouca skórovať. (21:18) (21:18)

36
    Ďalší gól, už ôsmy, si pripisuje Ružickova. (21:19) (21:19)

37
    Rýchly brejk premenili hráčky českého Olomouca na gól. (21:20) (21:20)

37
    Bačíková potrebovala na pár sekúnd ošetrenie. (21:20) (21:20)

37
    Lucka Gubíková sa bude snažiť chytiť sedmičku Ruzickovej. (21:20) (21:20)

38
    Sedmičku hráčka Olomouca premenila. (21:21) (21:21)

38
    Trehubová z krídla znova posiela svoj tím do vedenia. (22:21) (22:21)

39
    Krasko zvyšuje skóre a posiela svoj tím do dvojgólového vedenia. (23:21) (23:21)

40
    Hanácky rýchlo odpovedajú na Kraskovej gól ďalším, tentokrát do brány Krebsovej. (23:21) (23:21)

40
    Hruščáková skóruje. (24:21) (24:21)

41
    Ružicková pridáva na svoje konto ďalší gól. (24:22) (24:22)

42
    Chybu Michaloviec využili vo svoj prospech hráčky Olomouca. (24:23) (24:23)

43
    Habankova zvyšuje na dvojgólové vedenie strelou z pravého krídla. (25:23) (25:23)

44
    Ruzickova si pripisuje jubilejný desiaty gól. (25:24) (25:24)

45
    Krasko skóre nezvýšila. Vychytala ju brankárka hostí. (25:24) (25:24)

45
    Olomouc ma možnosť skórovať zo sedmičky. (25:24) (25:24)

45
    Sedmička premenená. (25:25) (25:25)

46
    Trehubová drží svoj tím. Dokázala aj v 46.minúte skórovať. (26:25) (26:25)

47
    Ďalší gól v rýchlom slede si pripisuje znova Trehubova. (27:25) (27:25)

47
    Olomouc odpovedá. (27:26) (27:26)

48
    Michalovce bez problémov pridávajú ďalší gól. (28:26) (28:26)

49
    Olomouc sa drží v zápase. ďalší gól pre český tím. (28:27) (28:27)

51
    Michalovce zásluhou Trehubovej znova skóruju. (29:27) (29:27)

51
    Ďalší gól do brány Olomouca dáva Horňáková. (30:27) (30:27)

51
    Trehubová dáva na (31:27) (31:27)

52
    Oddychový čas pre Zoru. (31:27) (31:27)

52
    Ružicková dala svoj ďalší gól. (31:28) (31:28)

53
    Skórovať za Olomouc dokázala aj Severová. (31:29) (31:29)

53
    Time-out pre domáci mančaft. (31:29) (31:29)

54
    Rýchly gól patrí Trehubovej. (32:29) (32:29)

54
    Bačíkova si pripisuje svoj desiaty gól. (33:29) (33:29)

55
    Trehubova dáva ďalší gól a znova odskokuje Olomoucu. (34:29) (34:29)

56
    Kucher ďalší krásny gól. Iuventa dominuje záveru stretnutia. (35:29) (35:29)

57
    Krasko oslabí svoj tím v závere stretnutia. (35:29) (35:29)

57
    Zykova drží skvelým zákrokom svoj tím. (35:29) (35:29)

58
    Iuventa nedokázala skórovať, na lopte sú hráči Zory. (35:29) (35:29)

58
    Horňáková aj v oslabení dokázala skórovať. Toto stretnutie už dokážu dohrať do víťazného konca. (36:29) (36:29)

59
    Hvostalova minútu pred koncom aspoň kozmeticky upravuje skóre. (36:30) (36:30)

59
    Time-out pre domáce hráčky si vypýtal tréner Iuventy. (36:30) (36:30)

59
    Trehubova vybojovala sedmičku. (36:30) (36:30)

59
    Posledný gól stretnutia si pripísala Trehubova. (37:30) (37:30)

60
    Konec zápasu. (37:30)

Michalovčanky to dokázali, vyhrali nad Olomoucom 37:30. Posledné minúty patrili domácim hráčkam. Hráčky českého mužstva poľavili a to ich vyšlo draho. Domov tak idú s prázdnou. Domáce hráčky naopak, pred vlastným publikom dokázali znova zvíťaziť a tak si pripísať ďalšie body do tabuľky, kde im patrí suverénna prvá priečka. Už sa môžu koncentrovať na víkendový dvojzápas s kosovským majstrom.

Zostaňte ešte s nami, prinesieme vám pozápasové vyjadrenia trénerov.

Náš tím sa prebudil v posledných desiatich minútach. Olomouc je dobrý tím, hrali dobrý zápas, ale zápas sa hrá šesťdesiat minút a taktiež na góly. Náš tím mal samozrejme problémy, ale to sú naše vnútroné problémy, ktoré si sami preberieme. – Tréner Michaloviec

Musím pogratulovať Michalovciam. Predviedli dobrý výkon, peknú hádzanú. My sme hrali dobre, no tá koncovka nám nevyšla a posledné minúty sme boli slabším mužstvom. Nesmieme sa na nič vyhovárať. Snáď sa polepšíme a ponaučíme do budúcnosti – Tréner Olomouca (19:09:13)

Michal Sisák

Iuventa Michalovce: Kucher, Holešova, Szollosiova, Vargova, Gubikova, Habankova, Zykova, Hornakova, Nagyova, Hruscakova, Wollingerova, Krasko, Bačíková, Trehubova, Levchenko, Krebs