Vítkovice – Litvínov 2:3 (kon.) | Liberec – Plzeň 1:2 (kon.)
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Úterý 21.10.2014, 18:00 • Tipsport aréna • Tipsport extraliga

Ode mne je to již pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalšího přenosu na shledanou. (20:28:15)

Skončilo velice zajímavé utkání mezi libereckými Bílými Tygry a Škodou Plzeň, ta dokázala zvítězit poměrem 2:1, hlavně zásluhou Václava Pletky, který zaznamenal obě branky hostujícího celku. Jediný gól severočeských šelem vsítil čtyři minuty před koncem zápasu Tomáš Urban. Západočeši se tedy posouvají v tabulce nahoru, naopak hráči z města pod Ještědem body ke svému předchozímu zisku nepřidali.

Nejlepší hráči dnešního zápasu:
    Liberec - Ondřej Vitásek
    Plzeň – Václav Pletka

60:00

59:59
    Jeden z hráčů Škoda zalehl kotouč, toho už si však rozhodčí nevšiml a ukončuje zápas.

59:55
    Bartek nahrával puk před poloprázdnou plzeňskou branku. Bakoš však nedokázal kotouč zachytit.

59:35
    Liberec si vyžádal svůj oddechový čas.

59:08
    Liberec hraje v šesti. Lašák je na střídačce.

59:00
    Tygři Škodu přehrávají, avšak nedokáží si vytvořit větší šanci.

57:35
    Vampola našel úplně volného rozjetého Ulrycha, jehož tečovaný projektil skončil jen těsně nad libereckou klecí.
    URBAN - 1:2

55:31
    Liberec právě vstřelil branku!

Tak přeci jen se Liberečtí dočkali. TOMÁŠ URBAN dorazil kotouč za plzeňského gólmana po Voráčkově střele. Domácí mají však na vyrovnání pouhé čtyři minuty. Asistence: Tomáš Voráček, Branko Radivojevič.

54:24
    Vampola si udělal v mezikruží prostor a následní kotouč posunul na Bakoše, ten však ležícího Mensatora překonat nedokázal.

53:39
    Hráčům z města pod Ještědem se čas ke snížení stavu velice rychle krátí. Do konce zápasu zbývá šest minut.

52:15
    Obrovská chyba liberecké obrany. Šimek napálil kotouč pouze do konstrukce Lašákovy branky, tomu odraz nadělal značné problémy, tímto však situace neskončila. Puk proputoval výstrojí libereckého gólmana až k Dominiku Kubalíkovi, ten ale nedokázal z ideální pozice ležícího gólmana Severočechů překonat.

49:21
    Přesně v době, kdy plzeňský bek opustil trestnou lavici, Mensator přerušil hru přidržením kotouče, čímž zamezil případným problémům.

48:35
    Šimkovu střelu zblokoval Pulpán. Následně se hosté osvobozují.

47:21
    Další možnost ke skórování pro Severočechy. Tentokrát povinný odpočinek na trestné lavici absolvuje Vojtěch Mozík (PLZ).

47:14
    Lašák v klidu zachytil nahození Jana Schleisse.

43:04
    Liberečtí však přesilovku nedokázali využít ve svůj prospěch, nyní však hosty svírají v jejich obranném pásmu.

41:04
    Další trest pro Plzeň. Jakub Lev (PLZ) obdržel dvě minuty za hákování, pokračuje tak v trendu minulé třetiny.

40:01

V druhé části dokázali Západočeši svůj náskok zvýšit. Opět se prosadil Václav Pletka, který nejprve neproměnil trestné střílení, a poté dorazil za Lašákovy záda nahození Petra Kadlece. Další třetina začne přibližně v 19:50.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

38:19
    A tak Plzeňští přečkali i další početní výhodu Tygrů.

37:58
    Bartekovu střelu poměrně nebezpečně tečoval Filippi. Skákavý kotouč však doputoval jen mimo Mensatorovu branku.

36:20
    Michal Dvořák (PLZ) se provinil držením a severočeské šelmy mají k dispozici další přesilovou hru.
    PLETKA - 0:2

35:06
    Plzeň právě vstřelila branku!

Po patnácti vteřinách hry se hosté prosazují. Kadlecovu střelu od modré čáry Lašák vyrazil pouze do prostoru, kde se nacházel VÁCLAV PLETKA. Exliberecký hráč si připisuje svojí druhou branku v utkání. Asistence: Petr Kadlec, Ondřej Kratěna.

34:51
    Jakub Valský (LIB) poskytl svým faulem Plzni další přesilovku. Ta bude mít klasického trvání tedy dvě minuty.

32:35
    Bartek si stáhl kotouč a vystřelil z mezikruží. Jeho nepříliš razantní pokus však Mensator zlikvidoval bez problémů.

32:00
    Zakázané uvolnění hráčů v bílých dresech. Vhazovat se bude po pravici slovenského gólmana ve službách severočeského klubu.

31:36
    Lašák však jeho bekhendovou kličku vystihl a vyrazil puk do pravého rohu. Pokračujeme hrou ve čtyřech.

31:36
    Bylo nařízeno trestné střílení. Provinil se Tomáš Voráček, který podrazil Pletku.

30:40
    Nyní opět fauloval Dominik Kubalík (PLZ), který svoji hůl nedokázal uhlídat.

30:15
    Další vyloučení. Dvě minuty za podražení dostal liberecký bek Ondřej Vitásek (LIB).

28:31
    Plzeň si však přesilovku zahrála pouhých sedm vteřin. Následně si totiž počínal Dominik Kubalík (PLZ) až příliš důrazně v předbrankovém prostoru domácích.

28:24
    Petr Ulrych (LIB) následně obdržel 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Jeho trest odpyká Tomáš Filippi.

28:20
    Bulík přenechal kotouč lépe postavenému Ulrychovi, ten však svojí střelou jen orazítkoval zadní mantinel.

27:20
    Jakub Lev se již může zapojit do hry. Vyjma Vampolovy střely se Liberečtí v podstatě do šance nedostali.

26:20
    Vampola si vybruslil mezi kruhy a ozkoušel pozornost brankáře v tmavě modrém dresu, ten však opět levým betonem dokázal tuto šanci eliminovat.

25:20
    Početní výhodu si zahrají také hráči z města pod Ještědem. Jakub Lev (PLZ) přidržel protihráče, čehož si okamžitě všiml hlavní sudí a vykázal hostujícího útočníka na trestnou lavici.

24:53
    Tento stejný nedostatek v přesnosti rozehrávky však předvedli i Plzeňští. Vhazovat se bude po pravici hostujícího gólmana.

24:25
    Na řadu přicházejí opět nepřesnosti. Domácí hráči se provinili zakázaným uvolněním.

22:20
    Velkou šanci měli Severočeši. K dorážce z hranice modrého půlkruhu se procpal Bulík. Jeho pokus však Mensator v poslední možné chvíli vyrazil betonem mimo nebezpečné území.

21:50
    Urban to nemyslel vůbec špatně, když bekhendovou přihrávkou do předbrankového prostoru hledal Víška. Do přihrávky však vložil nadměrnou razanci.

21:10
    Jakub Lev ani Dominik Simon si dorážkami z levé strany na Lašáka nepřišli. Za malý okamžik bude početní výhoda Škody u konce.

20:30
    Kadlecova střela jen těsně minula libereckou klec.

20:01

Po prvním dějství mohou být šťastnější hosté, kteří dokázali zásluhou Václava Pletky využít přesilovou hru. Tygři naopak ze svých šancí branku nedokázali vsítit a musí se smířit s nepříznivým stavem. Plzeňští budou mít navíc v úvodu druhé periody k dispozici přesilovou hru po vyloučení Vampoly. Jestli se dokáží prosadit nebo jestli Ján Lašák další střelu za svá záda nepustí se dozvíme zhruba v 18:54.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30
    Petr Vampola (LIB) spěchal za nahozeným kotoučem, v této době zavadil o koleno jednoho z plzeňských obránců, načež se zřítil k zemi. Těžko říct jak byl tento zákrok vážný, nicméně dvě minuty dostává právě liberecký útočník za nafilmovaný pád.

18:32
    Voráčkův nepřesný projektil vylétl po odrazu od mantinelu mimo ledovou plochu.

17:40
    Simon vjel do útočného pásma ještě v době, kdy byl Sklenička teprve v polovině cesty k modré čáře. Rozhodčí opět neváhal s přerušením hry.

16:02
    Domácí hrají v plném počtu. Tato přesilovka se na rozdíl od té první východočeskému celku příliš nepovedla.

14:48
    A následně i ofsajd způsobený unáhleným přejetím jednoho z plzeňských hráčů.

14:11
    Trendem posledních minut hry se stávají nepřesnosti. Další postavení mimo hru severočeských šelem.

14:02
    Škoda má příležitost zopakovat předchozí úspěch, naskytla se jí totiž další přesilová hra. Jan Výtisk (LIB) si musí jít odpočinou na trestnou lavici za držení protihráče.

13:52
    Bílým Tygrům se nedaří najít potřebný klid k přesné rozehrávce, nyní se provinili dalším icingem.

13:25
    A následně i ofsajd. Urban totiž nezvládl synchronizovat svůj přejezd přes modrou čáru s ostatními spoluhráči.

12:05
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním.
    PLETKA - 0:1

09:32

V liberecké aréně se dějí věci. V oslabení nejprve nevyužil přečíslení 2 na 1 Vampola, který zamířil svůj projektil jen do ramene brankáře Mensatora. Následně udeřili hosté, konkrétně VÁCLAV PLETKA, který vymíchal Lašáka a zasunul puk do odkryté klece a potvrzuje tak roli nejproduktivnějšího hráče plzeňského celku. Asistence: Vojtěch Mozík, Ján Sýkora.

08:08
    První vyloučení dnešního utkání. Tomáš Voráček (LIB) obdržel dvouminutový trest za hrubost, ten byl vyústěním dlouhého plzeňského tlaku.

07:55
    Hollweg se z ničeho nic dostal k odraženému kotouči mezi kruhy, tvrdou ranou jen těsně minul svatyni libereckého brankáře.

07:10
    Výtisk ve svém obranném pásmu chyboval, jeho zaváhání však Indrák nevyužil tak jak chtěl. Puk totiž napálil z poměrně velkého úhlu jen do Lašáka.

06:53
    Rozhodčí odpískal hostujícím hráčům další ofsajd.

04:45
    Obrovská šance domácích! Ti pěknou kombinací Vampoly, Bakoše a Bulíka nadělali plzeňské obraně velké problémy. Poslední jmenovaný však nedokázal svůj bekhendový pokus zamířit za záda Lukáše Mensatora.

03:21
    Ulrych našel pěkným pasem rozjetého Kicu, ten obkroužil branku hostujícího brankáře, na toho však pokusem z úhlu nevyzrál.

02:57
    Plzeňské Škodě odpískán ofsajd.

01:10
    Další náznak šance v podobě domácích. Bartek se zjevil sám před gólmanem Mensatorem, kdyby následnou přihrávku zachytil mohl otevřít skóre dnešního duelu.

00:20
    Hned ze začátku zápasu měli Plzenští velké problémy s rozehrávkou. V posledním možném okamžiku puk vypíchl Bulíkovi Jeřábek, ten by se nebýt tohoto povedeného zákroku dostal do velmi slibné střelecké pozice.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Kajínek, Vitásek, Výtisk, Šimek, Voráček, Ulrych – Bulík, Vampola, Bakoš – Radivojevič, Filippi, Bartek – Kica, Jelínek, Valský – Víšek, Urban, Dlouhý

HC Škoda Plzeň: Mensator (Machovský) – Jeřábek, Kadlec, Boháč, Mozík, Pulpán, Kubka, Sklenička – Pletka, Kratěna, J. Sýkora – Kubalík, Lev, Balej – Schleiss, Simon, Indrák – Hollweg, T. Sýkora, Dvořák – Beran

Rozhodčí: Hodek, Fraňo – Bláha, Špůr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Plzeňská družina se v průběhu sezóny prezentuje velice nevyrovnanými výkony. V minulém ligovém utkání narazila na pražskou Spartu, ta utkání rozhodla ve svůj prospěch hlavně v druhé části, když její hráči dokázali skórovat celkem pětkrát. Škoda tedy nenavázala na svoje předchozí vítězství s Vítkovicemi.

Týmovým statistikám vévodí dvojice Václav Pletka, Ondřej Kratěna. První zmiňovaný dosáhl devíti bodů, plzeňský kapitán má o bod méně za čtyři branky a stejný počet asistencí. Naopak statistikám v brankovišti vévodí východočeský talent Matěj Machovský, který nestartoval pouze v jednom ze třinácti zápasů.

Severočeši po změně na trenérském postu pookřákli. Ze tří posledních duelů pod vedením Rostislava Čady dokázali vytěžit dvě výhry. Nejprve porazili jako první celek v letošním ročníku Litvínov a poté udolali Mladou Boleslav na samostatné nájezdy. V posledním ligovém utkání však nestačili na brněnskou Kometu a podlehli jí poměrem 1:3.

Liberecké produktivitě velí Petr Vampola, který si ve třinácti zápasech připsal stejný počet bodů.O čtyři body méně má slovenský forward Martin Bartek, který zaznamenal pět branek a čtyři přesné přihrávky.

Dobrý den, vítám vás u přenosu z dohrávky desátého kola Tipsport extraligy. Dnes se proti sobě postaví domácí Bílí Tygři a hostující Škoda Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

RR

Branky a nahrávky: 56. Urban (Voráček, Radivojevič) – 10. Pletka (Mozík, Sýkora), 36. Pletka (Kadlec, Kratěna)

Rozhodčí: Hodek, Fraňo – Bláha, Špůr