ERA Basketball Nymburk
79:71 (10:20, 32:35, 58:53)
EWE Baskets Oldenburg
Úterý 21.10.2014, 18:45 • Tipsport aréna - Praha • Eurocup

Nymburk dnes nakonec, a to především třetí čtvrtině, kdy otočil vývoj utkání, vítězí o osm bodů. Ode mě pro tuto chvíli vše, pěkný zbytek večera a příště na počtenou. (20:45:09)

40:00
    Konec zápasu. (77:71)

39:30
    Půl minuty před koncem si domácí drží vedení o osm bodů. (77:69) (77:69)

38:45
    To samé ale dělá i Nymburk. (77:67) (77:67)

38:25
    Oldenburg rychle odpovídá snížením alespoň o dva body. (75:67) (75:67)

38:11
    Necelé dvě minuty před koncem vede domácí Nymburk přesně o deset bodů. (75:65) (75:65)

38:03
    Ten je proměněný. (73:65) (73:65)

38:02
    Jeden trestný hod pro domácí hráče. (72:65) (72:65)

37:50
    Oldenburg se v závěru snaží být stále více aktivnější a zkusit tak zápas strhnout ještě na svoji stranu, (72:65) (72:65)

36:35
    Skóre se stále posunuje, Nymburk si ale od Oldenburgu drží minimálně pětibodový náskok. Nyní to je ale ještě o dva body více. (70:63) (70:63)

35:48
    Oddechový čas pro domácí lavičku. (67:59) (67:59)

34:53
    Nyní se začíná hrát kouskovat čím dále častějšími fauly na obou stranách. Vedení si však drží stále Nymburk. (67:59) (67:59)

33:28
    Nymburk bude moci znovu navýšit své vedení, a to z dvou trestných hodů. (64:56) (64:56)

31:07
    Benda nyní navyšuje skóre domácích. (64:56) (64:56)

30:58
    Nymburk si i nadále drží těsný odstup na svým soupeřem, který si domácí vypracovali během třetí čtvrtiny. (62:56) (62:56)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (58:53)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (58:53)

29:10
    Tentýž hráč se o chvíli později pak z klasického dvoubodového hodu nemýlí. (55:50) (55:50)

28:36
    Ovšem neúspěšně. (53:50) (53:50)

28:35
    Dvě nepovedené akce na obou stranách, u míče je tentokrát domácí Rančík, který bude zahrávat jeden trestný hod. (53:50) (53:50)

26:59
    Oldenburgu se nyní příliš nedaří, což dokazují i nynější dva neproměněné trestné hody. (53:48) (53:48)

26:44
    Lavička hostí pochopitelně reaguje oddechovým časem. (53:48) (53:48)

26:43
    Další trojka domácích a nyní se už Nymburk začíná od Oldenburg odpoutávat. (53:48) (53:48)

26:23
    Až nyní domácí Washington proměňuje další tříbodový hod a posílá Nymburk do dvoubodového vedení. (50:48) (50:48)

25:46
    Oba tým se i nadále přetahují o jednobodové vedení. (47:48) (47:48)

24:41
    Oldenburg měl výhodu dvou trestných hodů a oba proměňuje. (45:46) (45:46)

23:50
    Washington posílá Nymburk po hodně dlouhé době v tomto utkání do průběžného vedení! (43:42) (43:42)

23:26
    Po jednom dvoubodovým hodem na obou stranách se nám opět pouze posunuje skóre. (41:42) (41:42)

22:15
    Domácí Washington tříbodovým hoden snižuje na rozdíl jednoho bodu. (39:40) (39:40)

21:49
    Skóre se nám pohnulo na obou stranách, stále ale platí, že Oldenburg je v náskoku. (36:40) (36:40)

21:24
    Oldenburg domácí zase o malý kousek odskakují, zahrával totiž mimo jiné i trestný hod. (34:38) (34:38)

20:45
    Nymburk je nakonec úspěšný. (34:35) (34:35)

20:10
    První útok třetí čtvrtiny zahrávají domácí hráči. (32:35) (32:35)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (32:35)

Je za námi první polovina utkání, ve kterém si hostující Oldenburg dlouho držel vysoký náskok. Nymburk ale ve druhé čtvrtině výrazně zabral a do druhé poloviny nakonec bude vstupovat pouze se tříbodovou ztrátou.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (32:35)

19:40
    V závěru přichází další dva body od Simmonse a Nymburk si tak do dalšího pokračování nakonec uhrál dobrý výsledek. (32:35) (32:35)

18:55
    Nymburku se v závěru druhé čtvrtiny i nadále poměrně daří, nyní už rozdíl mezi oběma týmy činní pouhých pět bodů. (30:35) (30:35)

18:22
    Hostující lavička na vývoj skóre reaguje oddychovým časem. (27:35) (27:35)

18:05
    Simmons upláchl hostům, v pohodě zakončil a domácí tak stáhli náskok hostů už na osm bodů. (27:35) (27:35)

18:05

17:53
    Ten nakonec končí úspěšně. (23:35) (23:35)

17:21
    Tentokrát už tak úspěšní nejsou a dopředu tak mohou jít do rychlého útoku hosté. (23:33) (23:33)

17:20
    Domácí mají po chvíli další trestný hod. (23:33) (23:33)

16:40
    Houška se nyní předvedl krásným tříbodovým hoden a Nymburk tak i nadále po kouskách snižuje. (23:33) (23:33)

15:01
    A druhý taktéž. (18:31) (18:31)

15:01
    První Washington proměňuje, co druhý? (17:31) (17:31)

15:01
    Nymburk bude zahrávat dva trestné hody. (16:31) (16:31)

13:36
    Podobný koš jsme ale viděli i na druhé straně, Oldenburg tak znovu upravuje odstup. (16:31) (16:31)

12:50
    Hra už prosazuje a Nymburk se dokázal rychle prosadit. (16:29) (16:29)

12:40
    Tentokrát se berou oddechový čas hosté. (14:29) (14:29)

12:15
    Oldenburg ale vzápětí odpovídá. (12:29) (12:29)

11:57
    Domácí Houška si vyskočil na dlouhý pas z pravého křídla a snižuje. (12:27) (10:27)

11:24
    Už se znovu hraje. (10:27) (10:27)

11:23
    Lavička Nymburka na to pochopitelně reaguje oddechovým časem. (10:27) (10:27)

11:23
    Oldenburg nyní dokázal velice rychle nasázet sedm bodů, rozdíl mezi oběma týmy tak nabírá už na obrátkách. (10:27) (10:27)

10:12
    Začal druhá druhá čtvrtina, aktivněji zatím působí hostující hráči Oldenburgu. (10:20) (10:20)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (10:20)

10:00
    První čtvrtina skončila. (10:20)

09:59
    Se sirénou ale skóruje i Oldenburg, rozdíl je tak znovu desetibodový. (10:20) (10:20)

09:45
    Domácím se nakonec podařilo dát koš za dva body. (10:18) (10:18)

08:59
    Nymburk se snaží rychle odpovědět a vytvořit si tak do druhé čtvrtiny lepší pozici, než ve které je nyní. (8:18) (10:18)

08:07
    Rychlý protiútok znamená další body pro hosty, kteří nyní odskakují prozatím na největší rozdíl v zápase. (8:18) (8:18)

07:50
    Nyní se však už Oldenburg prosazuje a odskakuje znovu na rozdíl sedmi bodů. (8:15) (8:15)

07:20
    Obou týmům se nyní nedaří přesné zakončení, průběžný stav je tak stále stejný. (8:12) (8:12)

06:45
    Následný protiútoku Oldenburgu nakonec ani nedošel k zakončení, a to díky vypršenému času. (8:12) (8:12)

06:05
    Nymburku se nyní začíná vpředu dařit, nyní domácí snížili už na rozdíl čtyř bodů. (8:12) (8:12)

05:05
    Domácí lavička reaguje na průběžný stav a bere si oddechový čas. (4:12) (4:12)

02:48
    Rančík se nyní dopustil faulu a budou mít k dispozici jeden trestný hod. (4:7) (4:7)

01:35
    Nymburk se nyní dlouho dopracovával ke střele, až v poslední vteřiny snížil Benda. (4:5) (4:5)

01:20
    Nymburk se nyní musel zatáhnou do obrany, čehož hosté využívají a odskakují o tři body. (2:5) (2:5)

00:20
    Domácí jsou týmem, který se jako první ujímá v dnešním utkání vedení. (2:0) (2:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Dobrý úterní večer s basketbalem na Onlajnech! Domácí ČEZ Basketball Nymburk dnes v hlavním místě hostí v Tipsport aréně EWE Baskets Oldenburg. Utkání v rámci skupiny C Eurocupu startuje už za pár okamžiků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Ondřej Novotný

ERA Basketball Nymburk: Benda, Raivio, Washington, Hruban, Welsch, Houska, Simmons, Rančík, Kudláček, Kříž, Stutz, Pomikálek.
    EWE Baskets Oldenburg: Krammer, Zwiener, Chubb, Smeulders, McKee, Lockhart, Jenkins, Paulding, Aleksandrov, Neumann.