Boston – San Jose 5:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Toronto 2:5 (kon.)
Montreal – Detroit 2:1 (po pr.) | Winnipeg – Carolina 3:1 (kon.) | Nashville – Arizona 4:3 (2:1 po s.n.)
Chicago – Philadelphia 4:0 (kon.) | Dallas – Vancouver 6:3 (kon.) | Colorado – Florida 3:4 (po pr.)
Calgary – Tampa 1:2 (po pr.)
New Jersey Devils
3:4 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
New York Rangers
Středa 22.10.2014, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Po třech úvodních výhrách Ďáblové dvakrát prohráli a na svém kontě tak mají šest bodů. Nachází se na devátém místě Východní konference.

Produktivitě klubu vévodí letní posila Mike Cammalleri, který v pěti odehraných utkáních dal stejný počet branek a na další dvě přihrál.

V týmu působí celkem čtyři češti hráči. Jedná se o Jaromíra Jágra (zatím 0+3), Patrika Eliáše (1+2), Martina Havláta (1+2) a Marka Židlického (0+3).

Jedničkou týmu je Cory Schneider, který zatím za 283 odchytaných minut inkasoval 14 branek, zatímco dalších 152 střel pokryl. 17 minut už si také zachytal jeho náhradník Scott Clemmensen, ten z osmi pokusů soupeře inkasoval jednou.

Jezdci na svém kontě taktéž mají šest bodů, ale už po šesti zápasech. Třikrát zvítězili, třikrát prohráli. V tabulce se nachází právě za Ďábly.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Rick Nash. Ten v šesti zápasech vstřelil už sedm gólů a na jeden přihrál.

Brankářskou jedničkou je Henrik Lundqvist, který zatím odchytal 280 minut. Ze 154 střel, které na něj mířily, propustil za svá záda celkem 15. 83 minut v tomto ročníku za Rangers odchytal i Cam Talbot, který ze 39 střel inkasoval čtyřikrát.

Bitva o řeku Hudson, jak se také derby mezi Devils a Rangers přezdívá, nabídla vždy zajímavou podívanou.

Určitě se tak máme na co těšit, tak přeji příjemnou počtenou!

New Jersey Devils: Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Salvador, Židlický, Merrill, Larsson – Zubrus, Zajac, Jágr – Cammalleri, Eliáš, Havlát – Clowe, Henrique, Ryder – Tootoo, Gionta, Brunner

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh, Girardi, Hunwick, Staal, Moore, Klein – Kreider, Hayes, Nash – Zuccarello, Brassard, St. Louis – Hagelin, Moore, Stempniak – Glass, Mueller, Malone

Rozhodčí: Pochmara, St. Laurent – Amell, Devorski.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Adam Larsson
    Premiéra v sezoně dnes čeká Adama Larssona. A hned proti Rangers. "Není lepší zápas do kterého naskočit," říká švédský bek.

Rozbruslení
    Hráči obou týmů při rozbruslení v Prudential Center.

Dnešní vzájemné utkání těchto dvou odvěkých rivalů je prvním ze čtyř. V prosinci se odehraje souboj na ledě Rangers, v dubnu se fanoušci dokonce dočkají "dvojduelu", když v noci ze 4. na 5. se nejdříve bude hrát opět na ledě Rangers a o tři dny později se bude hrát, stejně jako dnes, v Newarku.

Hráči obou týmů jsou již na ledě a utkání nám brzy začne!

00:01

00:04
    St. Louis se hned snažil probíjet do brejku, Merrill ho ale dobře obral o puk.

00:37
    Zajac obral Girardiho o puk a nabil Seversonovi, jeho pokus z první Lundqvist chytá.

00:40
    Brankář Rangers musel vyrazit další Seversonův pokus od modré.

01:17
    Hayes vyrážel do protiútoku, ale neposlal přesnou přihrávku na Kreidera a tak puk mají opět domácí.

02:10
    Stempniak z prostoru kruhu pro vhazování pálil z první pouze do Schneidera.

02:47
    Muellerovo nahození nenašlo spoluhráče, Devils opět vyrazili dopředu.

03:08
    Greeneovu střelu se pokusil dorážet Tootoo, v rozhodující chvíli ale podklouzl a zakončit tak nedokázal!

03:59
    V době, když se Zajac dotkl puku, byl Jaromír Jágr v útočném pásmu dříve než on a odpískán byl tak ofsajd.

04:26
    Kevin Hayes (NYR) vyloučen na dvě mintuy za držení Jágra, uvidíme první přesilovou hru.

04:45
    Napadající Hagelin udržel puk v bezpečné vzdálenosti od Lundqvista.

05:00
    Dominic Moore vyhazuje až za Schneiderovu branku.

05:29
    Henriqueův dobrý pokus po přihrávce od Brunnera skvěle vyrazil Lundqvist!

06:04
    A další dobrá šance Ďáblů! Eliáš se z dorážky Cammalleriho střely ale neprosadil, dobrý zákrok hostujícího brankáře!

06:13
    Hagelin skvěle dovezl kotouč až k Schneiderovi, který ho musel podržet.

06:26

06:30
    Komerční přestávka. Po ní zřejmě následuje vyloučení jednoho z domácích hráčů.

06:30
    Je tomu skutečně tak. Za podražení si dvě minuty odsedí Jaromír Jágr (NJD).

Rangers letos hráli již 17 přesilovek, ani jednou se ovšem neprosadili! Podaří se jim to nyní zlomit?

07:09
    Nash dostal dobrý pas před branku, ale zakončení mu zablokoval Salvador.

07:33
    Rangers právě vstřelili branku!
    Jezdcům se to opravdu podařilo! Střelecký pokus McDonagha z mezikruží dorazil za Schneiderova záda CHRIS KREIDER! Hosté jdou do vedení a poprvé v této sezoně využívají přesilovou hru. Asistence: Ryan McDonagh, Martin St. Louis.
    Chris KREIDER - 0:1

08:44
    Židlického střelu tečoval Ryder jen těsně vedle brány!

09:03
    Ďáblové v ofsajdu.

09:30
    Nashovu střelu tečoval sjíždějící Kreider, Schneider ale dokázal puk vyrazit do ochranné sítě nad ledem.

09:42
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

09:54
    Zuccarello nabil St. Louisovi, ten ale mířil vedle.

10:05
    Ani John Moore neměl dobře seřízená mířidla.

10:47
    Icingu se nyní dopustili taktéž hosté.

10:56
    Salvador se dobře uvolnil do zakončení, Lundqvist ale lapil kotouč. Následuje komerční přestávka.

11:30
    Hagelin trápil Ďábly při rozehrávce, nakonec ale domácí udrželi kotouč na svých holích.

12:15
    Clowe nahrával do dobré pozice na Henriquea, jeho pokus byl ovšem zablokován. Následnou střelou Larssona od modré Lundqvist schoval v lapačce.

12:31
    Zubrusovu střelu dorážel Jágr, ale byl faulován a tak nezakončil dobře!

12:43
    Chris Kreider (NYR) obdržel dvě minuty za hákování.

13:16
    Merrillův pokus byl sražený do rohu kluziště.

13:40
    Devils právě vstřelili branku!
    Ďáblové využívají přesilovku a je vyrovnáno! Brunner si sjel na modré čáře do střelecké pozice a vystřelil vedle branky, puk se ovšem od zadního mantinelu odrazil na JAROMÍRA JÁGRA, který svým prvním gólem v sezoně srovnává na 1:1! Asistence: Damien Brunner, Travis Zajac.
    Jaromír JÁGR - 1:1

14:09
    Eliáše v útočném pásmu obral o puk Girardi.

14:13
    Protiútok zastaven ofsajdem. Následuje komerční přestávka.

14:39
    Ryderův pokus byl zblokován.

15:19
    Hosté vyráželi do útoku, ve středním pásmu je ovšem zastavil Tootoo.

15:36
    Přesto Rangers svou akci nevzdali a dobrou akci nám předvedl obránce McDonagh, k zakončení se ale nedostal.

15:54
    Krásná kombinace hostů! St. Louis nahrál před branku na Zuccarella, Schneider byl ale na místě a jeho pokus zneškodnil!

16:18
    Židlického dobrý pokus byl tečovaný, Lundqvist ho vyrazil.

16:37
    Další pokus českého obránce je zblokován St. Louisem.

16:59
    Zuccarello nahrával na Muellera, puk přes celou šíři útočného pásma ale neprošel.

17:05
    Zakázané uvolnění hostů.

17:26
    Malone v útočném pásmu nestihl kotouč, Rangers se v něm přesto drží.

17:43
    Až nyní puk vyvezl Larsson.

18:00
    Hosté jsou stále u puku a momentálně jsou aktivnějším týmem.

18:18
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění.

18:46
    Do útočného pásma se dostali i Ďáblové.

19:04
    St. Louis se Zuccarellem ale následně uháněli dva na jednoho, střelu druhého jmenovaného dobře vyrazil Schneider nad bránu!

19:30
    Střelu McDonagha zblokoval jeden z bránících hráčů.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila nám první třetina atraktivního derby mezi Devils a Rangers.
    Jako první se v dnešním utkání prosadili hosté, střelu McDonagha z mezikruží dorazil do branky Kreider. Pro Rangers to byl první gól v přesilové hře během této sezony. To vše se stalo v osmé minutě. Za domácí ve 14. minutě vyrovnal, rovněž v početní výhodě, Jaromír Jágr. Tentokráte to byla první branka v letošní sezoně pro samotného útočníka.
    Devils – Rangers po prvních 20 minutách tedy hrají zatím smírně 1:1.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:04.

Střely na branku: 11:6
    První třetina

Jágr blízko dalšímu milníku
    Jaromír Jágr dal gól číslo 706 a už mu chybí pouze dva góly na šesté místo v historické tabulce střelců, na němž je aktuálně Mike Gartner.

Hráči jsou již na ledě nachystáni na druhou třetinu.

20:01

20:26
    St. Louis pálil z otočky mimo.

20:34
    Střelecký pokus Hunwicka Schneider bez problémů vyrazil.

21:29
    Kreider z těžkého úhlu trefil vnější tyč Schneiderovy branky!

22:19
    Hosté v ofsajdové pozici.

22:25
    A opět.

22:37
    Havlát si vybruslil do mezikruží, tam byl ale blokován protihráči a nedokázal tak zakončit.

22:55
    Nyní se pokoušel dorážet puk s Cammallerim za záda Lundqvista, ani jeden ovšem neuspěl.

23:32
    McDonagh při snaze vybruslit do střelecké pozice vyjel z pásma – ofsajd.

24:03
    Tootooovu střelu ze strany vyrazil Lundqvist.

24:16
    Dobrý pokus Girardiho byl zblokován.

24:43
    A ani ten následující hostujícímu obránci nevyšel.

25:18
    Girardi se činí i na druhé straně, nyní zblokoval pokus Clowea.

26:14
    Jágr mohl jít do brejku, ale McDonagh ho zablokoval!

26:26
    Po dlouhé době přerušení poté, co se Glass snažil překonat Schneidera. Ten se ovšem nenechal a puk podržel. Následuje komerční přestávka.

26:34
    Girardiho pokus vyrazil Schneider betonem na hůl St. Louise, ten už měl ale při dorážce těžkou pozici a domácí brankář tak lapil puk.

26:39
    Střelu Ryana McDonagha Schneider vyrazil.

27:27
    Cammalleri hledal před bránou Židlického, jeho střela byla ale zblokována!

27:43
    Další pokus Marka Židlického, tentokráte od modré čáry, vyrazil Lundqvist.

29:06
    Sledujeme nudnější pasáž hry, ani jeden z týmů se nemůže prosadit.

29:19
    Nyní se to pokusil zlomit Marc Staal, jeho střelu ale Cory Schneider bez problémů schoval ve výstroji.

29:58
    Zajacovo nahození odpálili hostující obránci, u puku jsou ovšem opět domácí.

30:16
    A do dobré šance si sjížděl Jaromír Jágr, obránce mu ale lehl do střely a tak Lundqvist nakonec ohrožen nebyl!

30:52
    Staal objel branku a vystřelil, trefil ovšem pouze hradbu těl před Schneiderem.

31:07
    Hra se opět přesunula na druhou stranu, kde střelu Clowea zblokoval Hunwick.

31:19
    Puk v hledišti a následuje komerční přestávka.

31:38
    Michael Ryder (NJD) inkasuje dvě minuty za držení protihráče v útočném pásmu. Rangers tak čeká druhá přesilová hra.

31:48
    Henrique hned po vhazování vyslal do samostatného úniku Patrika Eliáše a český útočník se pokusil překonat Lundqvista mezi betony, ten ho ale vychytal!

32:28
    Střela Chrise Muellera zamířila vysoko nad branku.

32:46
    Brassardova přihrávka na Stempniaka neprošla, domácí vyhazují puk.

33:12
    Nyní vyhodil Cammalleri až k Lundqvistovi.

33:28
    Deset vteřin před koncem přesilovky fauloval v útočném pásmu Ryan Malone (NYR). Ten tak obdrží dvě minuty za nedovolené bránění a Ďáblové si po vypršení Ryderova trestu zahrají 1 minutu a 50 vteřin dlouhou přesilovku.

33:38

34:00
    Zajac ztratil puk a Rick Nash ho vyhodil až za branku Schneidera.

34:17
    Zajacův pokus vyrazil Lundqvist, následně Damon Severson mířil mimo!

34:55
    Domácí se dostávají do vedení 2:1! Jágr z levého rohu v útočném pásmu nahrál na ADAMA HENRIQUEA, který z bodu pro vhazování propálil střelou z první Lundqvista! Asistence: Jaromír Jágr, Damon Severson.
    Adam HENRIQUE - 2:1

35:18
    Larssonův dobrý pokus chytá Lundqvist. Komerční přestávka.

35:20
    Merrill po vhazování mířil vedle.

35:32
    McDonagh vystřelil od modré, Schneider vyrazil.

35:48
    Brassardův pokus taktéž musel domácí golman likvidovat. Zvládl to.

36:38
    Ofsajd Rangers.

36:48
    A zakázané uvolnění Devils.

37:19
    Židlický si sjel pro puk a chtěl vystřelit, obránce mu ale lehl do střely. Poté mířil vedle Ryane Clowe!

38:07
    Dobrá Hunwickova střela! Schneider jí vyrazil a několik hráčů se puk snažilo dorazit do branky, domácí golman ale puk udržel.

38:45
    Icing Rangers přesune hru před Lundqvista.

39:01
    Nebezpečnou střelu kapitána McDonagha musel Schneider udržet v lapačce i před dorážejícím St. Louisem! Dobrý zákrok domácího brankáře.

39:12
    Chris Kreider (NYR) před brankou srazil Salvadora bez puku a je vyloučen za nedovolené bránění.

39:23
    Židlický nabil Brunnerovi, jehož pokus ale trefil bránícího Glasse, který následně vyhodil.

39:44
    A další vyhození Rangers až ke Schneiderovi.

39:56
    Stempniak zahrozil v útočném pásmu, nic z toho ale nakonec nebylo.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po 40 minutách hry máme stav příznivější pro domácí mužstvo, které vede 2:1.
    Zasloužil se o to ve 35. minutě v přesilové hře Adam Henrique, kterému z rohu kluziště nahrával Jágr. Žádnou další branku už jsme poté neviděli.
    Ďábly čeká v úvodu třetí třetiny zbytek přesilové hry, konkrétně 72 sekund.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:58.

Střely na branku: 9:9 (celkem 20:15)
    Fanoušek Rangers
    Fanoušek Rangers není momentálně spokojený se stavem utkání, ale věří, že se to ve třetí třetině zlomí. Tak uvidíme, za pár sekund nám začíná!

40:01

40:28
    Brunner dostal puk do útoku.

40:35
    A je z toho gól! Ďáblové využívají třetí přesilovku v dnešním utkání! Brunner nahrál na JONA MERRILLA, který sjel blíže k Lundqvistovi, jehož propálil a upravil tak na 3:1! Hostující brankář měl zacloněný výhled, a tak to měl velmi těžké. Asistence: Damien Brunner, Adam Henrique.
    Jon MERRILL - 3:1

41:13
    Kreider se pokusil snížit, když se z levé strany dostal až před Schneidera, ten ho ale vychytal.

41:48
    Střelu Johna Moorea od modré Schneider vyrazil do rohu kluziště.

42:23
    Ryderův pokus na druhé straně šel mimo.

42:29
    Dobrý pokus Clowea z první vyrazil Lundqvist!

43:23
    Zakázané uvolnění domácího celku.

43:30
    Nashův pokus Schneider dokázal vyrazit betonem.

43:49
    A opět Rick Nash v akci, tentokráte měl Schneider s jeho střelou větší problémy, ale přesto jí vyrazil!

44:01
    Rick Nash (NYR) potřetí! Nyní si vybruslil před Schneidera, ale tam se dopustil faulu, když do domácího brankáře narazil. Obdržel tak dvě trestné minuty.

44:36
    Zajímavě se rozvíjející kombinaci Ďáblů ukončil nepřesný pas Henriquea.

44:53
    Židlický z první trefil pouze přesouvajícího se Lundqvista.

45:00
    Tanner Glass vyhodil puk z pásma.

45:19
    Seversonovu střelu Zuccarello tečoval mimo.

46:01

46:41
    Ryder vjel do ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

47:09
    St. Louis vystřelil od mantinelu, puk zamířil vedle branky.

47:25
    Zuccarello nahrál na St. Louise do střelecké pozice, Schneider byl připraven.

48:35
    Larsson si ve vlastním pásmu až moc hrál s pukem a přišel o něj, naštěstí pro domácí celek z toho nic nebylo.

48:44
    Puk mimo hru, rozhodčí přerušil.

48:44
    A Mike Cammalleri (NJD) je za to vyloučen na dvě minuty.

49:06
    Krásná branka dotahuje Jezdce na rozdíl jedné branky! Derick Brassard přesnou přihrávkou našel CHRISE MUELLERA, který střelou z první do odkryté branky snižuje na 2:3! Asistence: Derick Brassard, Ryan McDonagh.
    Chris MUELLER - 3:2

49:58
    McDonaghovu střelu tečoval jeden z hráčů Devils mimo branku.

50:40
    Havlátovi v útočném pásmu unikl kotouč.

51:14
    Hunwick na modré čáře obrán o puk. Oba týmy nyní zodpovědně brání.

52:00
    Cammalleri ve středním pásmu dobře obral o puk Hayese, útočník Rangers ho ovšem zachvilku získal zpět.

52:28
    Střela Johna Moorea nadělala Schneiderovi větší problémy než se původně zdálo! Na brankovišti byl hodně aktivní Nash, ale domácí brankář nepropustil puk za svá záda.

53:15
    Hlasitá podpora domácích fanoušků – to přesně nyní Ďáblové potřebují. A také mají.

53:43
    Mike Cammalleri dostal přihrávku do obrovské příležitosti, ale tváří v tvář Lundqvistovi se neprosadil!

53:43
    Komerční přestávka.

54:00
    Havlát se dostal ke střele, McDonagh jí ale zblokoval.

54:32
    A máme vyrovnáno! Židlický špatně rozehrál a Hayes se dostal ke střele, kterou Schneider vyrazil před sebe. Tam ovšem stál RICK NASH, který bekhendovou kličkou dorazil puk do brány a vyrovnal tak na 3:3! Asistence: Kevin Hayes.
    Rick NASH - 3:3

55:18
    Henrique v útočném pásmu srazil Muellera, rozhodčí raději přerušil hru a následuje další komerční přestávka.

55:44
    Devils se usadili v útočném pásmu, Henrique za brankou ale ztratil puk.

56:25
    Cammalleri napadal Lundqvista při rozehrávce, švédský brankář ale bez problémů puk odehrál.

56:42
    Zuccarello nahrával na Hayese před branku, ale kotouč se k němu naštěstí pro domácí nedostal!

57:00
    Židlického střela šla mimo.

57:10
    Po střele Salvadora se snažil dorážet Jágr, ale český forvard se taktéž nedokázal prosadit.

57:52
    Lee Stempniak z protiútoku trefil tyčku!

58:00
    A nyní dopředu vyrazili domácí, střelu Clowea ale vyrazil Lundqvist!

58:16
    Další dobrá šance domácích, Lundqvist opět vyrazil kotouč!

58:30
    To je neuvěřitelné! Patrik Eliáš byl z bezprostřední blízkosti vychytán Lundqvistem! Zajímavé momenty na obou stranách, především tedy před hostující brankou. Branka nepadla ovšem ani z jedé šance.