Boston – San Jose 5:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Toronto 2:5 (kon.)
Montreal – Detroit 2:1 (po pr.) | Winnipeg – Carolina 3:1 (kon.) | Nashville – Arizona 4:3 (2:1 po s.n.)
Chicago – Philadelphia 4:0 (kon.) | Dallas – Vancouver 6:3 (kon.) | Colorado – Florida 3:4 (po pr.)
Calgary – Tampa 1:2 (po pr.)
Montreal Canadiens
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Detroit Red Wings
Středa 22.10.2014, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám vás u onlajnu utkání Montreal CanadiensDetroit Red Wings. Vězme, že to bude zajímavý zápas, oba soupeři jsou velcí rivalové.

Fanoušci Detroitu se na zápas jistě těší. Do sestavy by se totiž mohl vrátit Pavel Dacjuk. Red Wings po smolné prohře nad Anaheimem, kterému podlehli brankou minutu před koncem, dokázali skvělým výkonem získat důležitý bod s Bostonem, nad ním prohráli 2:3 na nájezdy. Poté následovaly dva zápasy proti Torontu. Detroit byl v obou lepším mužstvem a vyhrál nejprve 4:1 a poté 1:0 po prodloužení.

Domácí si po facce, kterou dostali v Tampě Bay (prohráli 1:7), vyjasnili situaci a opět začali vítěznou sérii, kterou bude chtít překazit Detroit. Canadiens zvládli těžké utkání s Bostonem, který porazili 6:4 i zásluhou dvou asistencí Tomáše Plekance. V dalším domácím utkání si vyšlápli i na trápící se Colorado, nad ním vyhráli těsně 3:2, když dvě branky vstřelil P. K. Subban.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se v loňské sezóně setkaly čtyřikrát, o bod úspěšnější byl Montreal Canadiens.

6.4. 2014 – Montreal – Detroit 5:3
    28.3. 2014 – Detroit – Montreal 4:5
    27.2. 2014 – Montreal – Detroit 1:2pp
    25.1. 2014 – Detroit – Montreal 4:1

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Jemelin, Subban, Markov, Gilbert, Tinordi, Weaver – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Parenteau, Plekanec, Galchenyuk – Weise, Eller, Bourque – Prust, Malhotra, Bournival.

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Smith, Quincey, Kindl – Abdelkader, Zetterberg, Dacjuk – Nyquist, Sheahan, Tatar – Jurčo, Helm, Nestrašil – Andersson, Glendening, Miller.

Rozhodčí: Kimmerly, Joannette – Barton, Brisebois.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání bude začínat s tradičním menším zpožděním. Atmosféra na stadiónu je bouřlivá, fanoušci poctivě tleskali, když hlasatel ohlašoval hráče, kteří do utkání nastoupí.

Borci jsou již na ledě, utkání co nevidět začne!

00:01

00:16
    S pukem do útočné třetiny nabruslil Dacjuk, ale proti přesile neměl šanci. Na druhé straně si hráči Montrealu nepohlídali ofsajd.

01:24
    Po pár nepřesnostech na obou stranách se s kotoučem do útočného pásma dostal domácí borec, přihrál na Subbana, který tvrdě pálil, brankou jeho střela neskončila!

02:28
    Do slibné příležitosti se mohl dostat Detroit, jenže ani hosté si nepohlídali ofsajdové postavení.

03:12
    Zetterberg nahazoval na branku Montrealu, ale jeho pokus nenadělal Priceovi žádné problémy.

04:20
    Puk se dostal za branku Montrealu, v poklidu bude zakládat útočnou akci Jemelin.

04:47
    Detroit se teď podruhé během pár vteřin osvobodil až tím, že kotouč poslal na zakázané uvolnění.

05:53
    Hosté se dostali do dobré příležitosti. Čtvrtá formace mačkala domácí v obranném pásmu, na přihrávku Anderssona si najel Ericsson, objel branku, ale nepřihrál přesně.

06:45
    Na dvě minuty si půjde na trestnou lavici za držení hole odpočinout Desharnais (MTL).

06:48
    Montrealu se podařilo ihned po buly vyhodit ze třetiny puk.

07:16
    Po Kronwallově přihrávce se pokusil Pricea překonat z úhlu Zetterberg, domácí brankář však střelu vytěsnil.

08:13
    Do dobré příležitosti se dostali domácí, když ujížděli dva na jednoho beka, Plekanec však pořádně nemohl zakončit.

08:45

10:03
    Do skvělé příležitosti se dostal Kindl! Dacjuk mu po své nepovedené střele přenechal kotouč, načež si s ním obránce hostů najel před branku, kde vystřelil, jeho pokus Price chytil, stejně jako následné dorážky!

10:33
    Dvojice Sheahan – Tatar se dostávala do dobré šance, tu však zhatil ofsajd, slovenský střelec najel do pásma dříve, než v něm byl kotouč.

11:21
    DeKeyser nevěděl, co s pukem, tak ho napálil z poloviny hřiště na branku. Pro domácího brankáře to nebyl problém. Na druhé straně se ke střele dostal Desharnais, jeho střela byla nebezpečnější, ale ani ona nebyla gólová.

13:26
    Do útočného pásma nahodil kotouč Tatar, jenže proti přesile neměl šanci na úspěch, takže pouze odevzdal puk.

14:22
    Domácím je pískáno zakázané uvolnění. Buly po levici Pricea.

15:38
    Od pravého mantinelu najížděl na Pricea Sheahan, v poslední chvíli ho křižoval obránce, proto mířil hráč hostů přímo do domácího brankáře.

16:23
    Na druhé straně mířil z levého kruhu osamocený Malhotra, jeho střelu bravurně zlikvidoval Howard betonem!

17:43
    Helm si nabruslil do útočného pásma, jeho střela však mířila vedle.

18:24
    Domácí uklidňují hru za cenu vyhození na zakázané uvolnění.

18:54
    Chybu v rozehrávce udělal Ericsson, k puku se dostali borci z domácího celku a několikrát nebezpečně prověřili pozornost Howarda! Nejvíce se chytal za hlavu Pacioretty, který měl opravdu dobrou možnost na vstřelení branky.

19:36
    Montreal stále ve velkém tlaku, nyní pálil Parenteau, Howard opět vyrazil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou zajímavou první periodu. V úvodu utkání hráli lépe domácí, za zmínku stojí pokus Subbana, avšak skóre se neměnilo. Aktivitu zhruba od sedmé minuty převzali hosté, v dobrých příležitostech se objevili Kindl, Tatar, nebo Sheahan, domácí brankář však vždy zabránil inkasované brance. Konec třetiny patřil domácímu celku, činit se musel zase Howard. Hraje se pěkný hokej, doufejme, že budou padat i branky.

Další třetina začne přibližně v 2:28.

20:01

20:37
    Zetterberg byl v ofsajdu, takže akce hostů nemůže pokračovat.

21:03
    Ke střele z otočky se dostal Tatar, nebezpečný pokus chytil Price.

21:50
    Obrovský tlak Detroitu nekončí brankou! Hosté vystřelili minimálně pětkrát, většina pokusů však byla zblokovaná obránci domácích.

21:50
    Dvě minuty za napadení dostal Pacioretty (MTL).

23:02
    Dobrou příležitost měl Tatar, v solidní příležitosti však ani netrefil branku.

23:50

24:32
    Howard nepřesně rozehrál a obránci hostů mají plné ruce i nohy práce s tím, aby Detroit neinkasoval. Nakonec vše končí ofsajdem domácích.

25:34
    Na dvě minuty si půjde na trestnou lavici odpočinout Gallagher (MTL) za nedovolené bránění.

26:21
    Přesilové hry se dnes hostům vůbec nedaří. Mají již třetí, ale nevypadá to, že by ji využili. Domácí v pohodě odpalují a Red Wings se nemohou dostat do útočné třetiny.

27:07
    Dva střelecké pokusy si připsal DeKeyser, obě střely však k jeho smůle letěly vedle branky Price.

27:34

28:29
    Nepřesná přihrávka na Gallaghera skončila zakázaným uvolněním Montrealu.

29:18
    Gallagher napadal rozehrávku Smitha, nakonec i převzal kotouč, ale rozhodčí zapískal ofsajd, akce pokračovat nemůže.

29:36
    Do útočné třetiny si najel s pukem Zetterberg a svižnou střelou ohrozil Price, ten jeho pokus vyrazil za branku.

30:15
    Kouzelník Tatar v dobré šanci netrefil branku! Hráč Detroitu nejprve udělal pěknou kličku jednomu z bránících domácích hráčů, vystřelil, puk se k němu vrátil, jenže do odkryté klece ho už netrefil!

31:54
    V dobré pozici pálil domácí Subban, ale ani on netrefil branku Howarda!

32:46
    Z kruhů nyní střílel Galcheynuk, jenže Howard ho fantasticky vychytal! Krásný hokej!

33:41
    Detroit právě vstřelil branku!
    A hosté jdou do vedení! HENRIK ZETTERBERG si najel do útočného pásma, obehrál obránce soupeře a vystřelil vedení pro svůj tým! Price pak kotouč vyrazil před branku, kde ho dorazil Abdelkader, ale platí již pokus kapitána hostů. Asistence: Pavel Dacjuk, Danny DeKeyser.
    Henrik ZETTERBERG - 0:1

34:51
    Montreal se snažil rychle vyrovnat, jenže to se nepovedlo ani Plekancovi, ani Gilbertovi. Howard si připisuje další důležité zákroky.

36:03
    Ke střele se dostal Kronwall. Ta však byla tak slabá, že ani nedoplachtila na brankáře Price, zablokovala ji domácí obrana.

36:48
    Drtivému tlaku se musí bránit Detroit. Na Howarda střílel Eller, ale brankář hostů si se všemi pokusy poradil.

37:28
    Bourque dostal přihrávku do jízdy, vystřelil, ale Howard fantasticky lapil! Následně se strhla potyčka, do které se zapojilo všech deset bruslařů na ledě. Rozhodčí je však celkem rychle roztrhli.

37:28
    Dvě minuty za hrubost bude na trestné lavici Quincey (DET).

38:02
    Subban napřáhl od modré, před Howardem ještě stínil Gallagher, jenže brankář hostů si poradil i s touto střelou.

38:57
    Tyč do prázdné branky vstřelil Parenteau!

39:28

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Máme za sebou prostřední část zápasu, kterému naprosto nic nechybí! Skvělá show! Střelecky aktivnější byli opět hosté, kterým pomohly dvě přesilové hry. Ani jedna však nebyla zahraná dobře. Montreal se dostával do daleko větších příležitostí, Howard zatím podává skvělý výkon! Z branky se jako první v tomto utkání radoval Detroit. Zetterberg ve 34. minutě zavezl kotouč do útočného pásma, vystřelil a překonal Pricea. Zbytek třetiny byl jasně lepší Montreal, Parenteau v závěru trefil do prázdné branky tyč. To však nesnižuje schopnosti Howarda, ten je dnes nepřekonatelný! V této periodě se také pořádně jiskřilo, v jednom okamžiku se v šarvátce na ledě objevilo všech pět dvojic bruslařů. Máme se na co těšit!

Další třetina začne přibližně v 3:21.

40:01

40:52
    Howard kryl nahození domácího hráče, protože ho dobrusloval Gallagher.

41:03
    Vhazovat se bude po levici Priceho, Montrealu se píská zakázané uvolnění.

41:21
    A opět. Tentokrát se vhazuje po pravé ruce domácího brankáře.

41:30
    Tatar se pokoušel prokličkovat útočným pásmem, ale neměl velkou šanci proti přesile.

41:53
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Nestrašil, Price vyrazil ramenem nad.

42:33
    Na druhé straně se pokoušel Howarda ohrozit Gallagher, jeho střela letěla vedle.

42:53
    Nyní si málem vlastní branku vstřelil Dacjuk! Gallagher nahazoval, ruský útočník do jeho střely vložil hokejku, pozorný Howard naštěstí pro hosty tečovanou střelu lapil!

43:52
    K tvrdé ráně od modré čáry se dostal Subban, výborný Howard si s ní poradil.

45:22
    Od vlastní branky se pokusí rozjet útočnou akci Jemelin.

45:45
    Gallagher ujížděl sám na Howarda, který skvěle chytil!

46:28
    Obrana Detroitu si může na okamžik vydechnout. Montrealu byl pískán ofsajd. Hosté teď přežili opět krušné chvilky.

46:36
    Nyní se situace stěhuje před brankáře Howarda, zakázané uvolnění Detroitu.

47:03
    Markov napřáhl na modré čáře, ale trefil prvního bránícího hráče Detroitu.

48:36
    Do dobré šance se mohl dostat Abdelkader, jenže si puk nezpracoval dobře.

49:19
    Subban přihrál na Malhotru, ten si s pukem najel do střelecké pozice, ze které vypálil, Howard střelu vyrazil před sebe, puk poté skryl do lapačky.

50:01
    Aktivita Detroitu mohla znamenat branku! Hosté vybojovali kotouč, přihrávka směřovala na Kronwalla, který si obehrál jednoho hráče a z kruhů střílel těsně vedle!

50:56
    Nyní střílel Helm, ale Price chytil.

51:48
    Rozhodčí nyní neuznali branku Detroitu! Dacjuk skóroval, branka je však neplatná, protože Abdelkader byl v brankovišti a překážel Priceovi v zákroku.

52:36
    Smith zakládal další protiútok, Miller však jen protečoval do útočného pásma a puk má tak opět Montreal.

53:44
    Na hostech je vidět, že je tempo hry stále více okrádá o zbylé síly. Nyní vyhazovali na zakázané uvolnění.

54:17
    Dalším důležitým, leč snadným zákrokem se prezentoval Howard. Tentokrát chytil střelu Gilberta.

55:00
    Montreal má posledních pět minut udělat něco s výsledkem. Je to stále hodně času.

55:45
    Současně vyloučeni byli Pacioretty (MTL) a Glendening (DET).

56:32
    Howard se vyznamenal proti střele Markova, kterou dokázal chytit parádně.

56:51
    Montreal právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! To byl tlak, který už nemohl Detroit zvládnout! Howard nebyl v dobré pozici, puk vybojoval ALEX GALCHEYNUK, objel branku a zasunul za bezmocného brankáře hostů! Asistence: Alexej Jemelin
    Alex GALCHEYNUK - 1:1

58:51
    Do dobré příležitosti se mohl dostat Miller, toho však přihrávka Glendeninga nenašla. Na druhé straně pálil Markov, Howard byl připraven.

59:40
    Hosté drží kotouč a snaží se dohrát třetinu v klidu.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Máme za sebou i třetí třetinu. Domácí hráli skvěle a dočkali se vyrovnání, když tři minuty před koncem zkušeně vyřešil situaci Galcheynuk a vyrovnal. Ještě předtím nebyl uznán gól Dacjukovi, protože Abdelkader stál v brankovišti a bránil Priceovi v zákroku. Za malý moment začne prodloužení. Máme se na co těšit!

60:01

60:56
    A je rozhodnuto! Opět obrovský kolotoč před brankou Detroitu. Z kruhů střílel Pacioretty, Howard ještě stačil vyrazit, na dorážku DAVIDA DESHARNAISE však již neměl! Asistence: Max Pacioretty, Subban
    David DESHARNAIS - 2:1

Máme za sebou skvělé utkání. Montreal si zaslouženě bere dva body, Detroit získává jako cenu útěchy jeden. Do vedení šli právě hosté, když ve 34. minutě zakončil povedené sólo Zetterberg. Na vyrovnání jsme čekali do 57. minuty, když chytře situaci vyřešil Galcheynuk, jenž objel branku a překonal Howarda. To se v prodloužení v 61. minutě povedlo i Desharnaisovi, který dorazil střelu Paciorettyho, a tak je tedy konečný stav zápasu Montreal Canadiens – Detroit Red Wings 2:1 po prodloužení.

Andrej Nestrašil (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:18

Já se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc, nebo příjemné ráno. (04:27:47)

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 57. Galcheynuk (Jemelin), 61. Desharnais (Pacioretty, Subban) – 34. Zetterberg (Dacjuk, DeKeyser)

Rozhodčí: Kimmerly, Joannette – Barton, Brisebois