Chabarovsk – Viťaz 3:4 (0:1 po s.n.) | Vladivostok – Jaroslavl 2:1 (3:2 po s.n.) | Novokuzněck – Soči 1:0 (kon.)
Novosibirsk – Dynamo Moskva 3:5 (kon.) | CSKA Moskva – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Čerepovec – Kazaň 1:2 (kon.)
N.Novgorod – Magnitogorsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Petrohrad – Ufa 7:2 (kon.) | Riga – Omsk 3:2 (2:0 po s.n.)
Severstal Čerepovec
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Ak Bars Kazaň
Čtvrtek 23.10.2014, 17:00 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

Je tu konec zápasu, ze kterého vycházejí vítězně kazaňští hokejisté, i když nutno podotknout se štěstím. Vítězství jim zajistil v 56. minutě prudkou střelou Pesonen. Krásný zbytek večera a u dalšího onlajnu napočtenou! (19:19:07)

60:00
    Janne PESONEN - 1:2

56:24
    Kazaň vstřelila branku!
    A z pravého kruhu JANNE PESONEN trefuje pod horní tyčku nad klečícím Štěpánkem! Asistence: Jevgenij Medvěděv, Kirill Petrov.
    STASENKO - 1:1

53:50
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    NIKOLAJ STASENKO v letu usměrňuje přihrávku do brankoviště a srovnává na 1:1. Asistence: Vadim Berdnikov, Marek Kvapil.

52:12
    Svitov zahrozil z pravého kruhu, Štěpánkoval lapačka připravená.

51:29
    Kazaň se snaží držet puk na svých hokejkách a Severstal moc k ničemu nepustit.

48:52
    Medvěděv s Dimitrovem puk dlouho v útočném pásmu neudrželi.

50:14
    Kazaň vyhazuje na zakázané uvolnění.

47:53
    A další zákrok Štěpánka, puk schovává ve své výstroji.

47:23
    Paigin dobře stál před Štěpánkem, ale puk nakonec končí v rohu.

46:19
    Domácí po pravé straně neprošli a puk se jim vrací do obranného pásma.
    LUKOJANOV - 0:1

43:19
    Svitov dobře zabojoval nalevo na modré a odražený puk bez míření plácnul na bránu ARŤOM LUKOJANOV a puk skončil za zády překvapeného Štěpánka. Asistence: Alexandr Svitov.

42:46
    Po pravé straně se šikovně prosmýkl Kazakovcev, ale už byl přiliš z úhlu a puk končí na Nilssonovi.

40:51

40:38
    Stoljarov prověřil Nillsna z levé strany.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:44.

Máme za sebou i druhou třetinu a stále jsme neviděli branku. Utkání je opravdu vyrovnané a vypadá to tak, že kdo dá gól, ten vyhraje.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:42
    Kvapil připravil dobrou šanci Nikncevovi, ale ani on, ani Berdnikov nepřekonali ležícího Nilssona.

39:30
    Dělovku od modré Štěpánek vyráží.

39:15

38:42
    Svitov mohl zkusit jít jeden na jednoho, ale rozhodl se radši šetřit čas a přidržel kotouč u mantinelu.

38:00
    Bučněvič už nevěděl, co s kotoučem, vystřelil, ale pouze do mantinelu za Nilssonem.

37:30
    První akce této přesilovky končí ve středním pásmu

37:15
    Stoljarov inkasoval nepříjemnou sekeru a na trestnou lavici jde Justin Azevedo (KAZ) – 2 minuty sekání

36:54
    Bučněvič se neudržel na modré čáře a je pískán ofsajd.

36:41
    Po dalším zákroku domácího gólmana vhazování v pásmu Čerepovce.

36:08
    Obuchov se protáhl podél mantinelu, vystřelil a po dorážce si nebyl Štěpánek vůbec jistý.

35:34
    Na Nilssona pro změnu střílel Ullström, ale oba brankáři jsou zatím bezchybní.

35:24
    Další zblokovaná střela končí za Sedláčkem.

35:01
    Michail Varnakov střílel pouze do noh domácího obránce a na druhé straně opět zasahuje pozorný Nilsson.

34:39

34:22
    Hráčům Kazaně se tahle přesilovka vůbec nedaří a domácí budou za chvíli v plném počtu.

33:36
    Azevedo dostal puk do pásma Čerepovce, ale je z toho jen brejk na druhé straně, který končí nepřesnou střelou.

33:15
    A ve vlastním oslabení se do velké šance dostal Nikoncev, ale Nilsson jeho střelu z kruhu udržel ve své výstroji.

33:00
    Puk letí okamžitě k Nilssonovi.

32:39
    Máme tady další vyloučení druhé třetiny. Sergej Monachov (SEV) se provinil podražením a na dvě minuty oslabuje svůj tým.

32:15
    Kotouč se po střele od modré dostal k Burmistrovovi, ale ten ho nedokázal zpracovat a trefit odkrytou bránu.

31:33
    Rylov si sjel od modré na kruh, ale nakonec se dostal do příliš ostrého úhlu, aby mohl ohrozit Štěpánka.

31:02
    Dmitrij Kagarlickij se dostal do takového poloúniku, ale Denisov mu stihl strčit hokejku do střely a srazit ji do sítě nad branou nilssona.

30:20
    Týmy se střídají s tím, kdo je zrovna v pásmu soupeře, ale gólovku jsme zatím neviděli.

29:57
    Domácí se nemohli dostat z vlastního pásma a nakonec je pískán ofsajd.

29:23
    Varnakov dobře pracoval v útočném pásmu a hosté jsou kompletní.

28:40
    Teď už však končí kotouč v pásmu Čerepovce a hosté mohou vystřídat.

28:18
    Hostům se nepodařilo vyhodit a Kvapil udržel domácí v pásmu Kazaně.

27:47
    Dlouho Černov vymýšlel, co s pukem, nakonec vystřelil a Nilsson i přes dvojblok domácích hráčů zasahuje.

27:25
    Černov vyhrál buly a domácí se usazují v pásmu.

27:23
    Pěkně to u mantinelu udělal domácí Almqvist a Vladimir Denisov (KAZ) ho zastavil jen za pomocí faulu. Dvě trestné minuty pro hostujícího obránce.

26:20
    Severstal začal napadat hostující rozehrávku a následnou střelu z mezikruží musel vyrazit Nilsson.

25:52
    Domácí obránci uklidňují hru kombinací ve vlastním pásmu.

25:28
    Burmistrov se snažil z úhlu překvapit Štěpánka, ale jeho pokus neměl šanci na úspěch.

25:09
    Hra je hodně kouskována. Další přerušení po ofsajdu Kazaně.

25:01
    A teď pro změnu zakázané uvolnění domácích.

24:46
    Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat u Nilssona.

24:02
    Po další stele na Štěpánka poskakoval puk právě před českým brankářem, ale nikdo z hostujícího týmu si ho nevšiml a kotouč tak přebírají domácí.

23:30
    Domácí Berdnikov se málem dostal do úniku, ale neměl dostatečnou rychlost a hostující obrana ho odzbrojila.

23:21
    Střela Mollera od modré byla opět sražena do ochranné sítě.

22:50
    Další vyhození a domácí čtveřici odjíždí střídat.

22:37
    A nyní se dokonce bude vhazovat u Nilssona.

22:30
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč ihned po vhazování a Kazaň tak musí začít od vlastní brány.

22:26
    První přesilovková střela končí v ochranné síti za Štěpánkem.

22:02
    Kornějev nepřesně přihrával, ale domácím se nepodařilo vyhodit.

21:53
    Hosté byli v útočném pásmu tak aktivní, až si vykoledovali faul. Alexander Šinin (SEV) odchází na trestnou lavici za podražení.

21:15
    Jevgenij Obuchov řešili situaci 1 na 1 střelou, ale Štěpánek byl připraven.

20:56
    Marek Kvapil ztratil puk a ke kusu černé gumy se dostávají hráči Kazaně.

20:14
    Domácí se tlačili do první šance druhé třetiny, ale přihrávka zpoza brány nenašla svého adresáta.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:54.

Skončila nám první třetina a zatím sledujeme velice vyrovnané utkání. Na střely sice vedou domácí 11 ku 7, ale žádnou z těchto jedenácti stel nedokázali nasměřovat za Nilssonovy záda a stav utkání je tím pádem bezbrankový.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

11:46
    Jevgenij Medvěděv (KZN) – 2 minuty – faul kolenem.

00:01

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Stasenko, Šinin, Šefer, Urbom, Almqvist, Antropov, Arzamascev – Berdnikov, Kagarlickij, Kupcov, Kazakovcev, Trubačov, Zemšenko, Ullstrom, Černov, Nikoncev, Toljarov, Monachov, Buchněvič, Kvapil.

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Denisov, Nikulin, Kornějev, Heshka, Rylov, Musin, Medvěděv, Paigin – Svitov, Varnakov, Pesonen, Obuchov, Moller, Azevedo, Burmistrov, Kostisyn, Lukojanov, Petrov, Malychin.

Rozhodčí: Bondar, Sergejev – Parfyjonov, Sysujev..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Lukáš Maša

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 54. Stasenko (Berdnikov, Kvapil) – 44. Lukojanov (Svitov), 57. Pesonen (Medvěděv, Petrov)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Šefer (C), Arzamascev, Urbom, Almqvist, Stasenko, Šinin (A), Antropov – Trubačjov, Stoljarov (A), Bučněvič – Berdnikov, Nikoncev, Kvapil – Kagarlickij, Černov, Ullström – Kupcov, Kazakovcev, Zemčenko – Monachov
    Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Denisov, Rylov, Musin, Medvěděv (A), Nikulin (A), Kornějev, Heshka, Paigin – Obuchov, Svitov (C), Lukojanov – Petrov, Azevedo, Moller – Pesonen, Burmistrov, Varnakov – Mirnov, Malychin, Kosticyn

Rozhodčí: Denis Bondar, Alexander Sergejev – Dmitrij Parfyjonov, Alexander Sysujev