Sturm Graz – Rapid 1:3 (kon.) | Austria – Wiener 2:0 (kon.) | Wolfsberger – Rheindorf Altach 0:0 (kon.)
Admira – Ried 0:0 (kon.)
SK Sturm Graz
1:3 (0:2)
SK Rapid Vídeň
Sobota 25.10.2014, 16:00 • UPC Arena • Rakouská Bundesliga

Děkuji za sledování on-line přenosu a přeji hezký zbytek sobotního večera. (18:56:27)

Rapid Vídeň zvládl dnešní utkání lépe a odveze si domů tři body. Schick sice dokázal hned v úvodu druhého poločasu snížit na 1:2, v 66. minutě však vrátil hostům dvoubrankové vedení Dibon. Domácím už nepomohlo ani vyloučení Beriče z 86. minuty, a tak dnes zůstanou bez bodu. Tým z Vídně byl po většinu dnešního duelu lepší, vyhrál tedy zaslouženě.

90+6

90+5
    Hraje se v blízkosti půlící čáry, u balonu je domácí celek.

90+4
    Tadić byl v ofsajdovém postavení, útočná akce Sturmu Graz tím končí.

90+1
    Stanković byl faulován, domácí tým bude rozehrávat.

90+1
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: Mario Pavelić nahradil na hrací ploše Floriana Kainze.

87
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: Pro dnešek dohrál Anel Hadžić, nahradil ho Sandi Lovric.

86
    Útočník Rapidu Vídeň Robert Berič zahrál při výskoku rukou a dostal žlutou kartu. A protože to bylo již jeho druhé žluté provinění v dnešním utkání, musel opustit hřiště o trochu dřív.

86
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: Hrací plochu opustil Louis Schaub, místo něj si zahraje Dominik Starkl.

85
    Útočnou akci Sturmu Graz zastavil ofsajd, ve kterém se ocitl Ehrenreich.

84
    Domácí dostali Rapid pod tlak, nemohou se ale dostat k brance.

82
    Domácí ubránili roh a mohli sami zahrozit z rychlého protiútoku, obranu soupeře ale nepřekonali.

81
    Rohový kop pro Rapid Vídeň.

80
    Ze standardní situace se domácí hráči neprosadili, čas se jim rychle zkracuje.

79
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: Odešel Daniel Offenbacher, nahradil ho Andreas Gruber.

79
    Sturm Graz vybojoval volný přímý kop na pravé straně hrací plochy.

78
    Hosté výborně napadají rozehrávku soupeře, který má s tímto stylem hry velké potíže.

77
    Před brankou Sturmu Graz však žádné nebezpečí nevzniklo.

77
    Rohový kop pro hostující mužstvo.

75
    Do konce utkání zbývá bez nastavení asi čtvrthodina a domácí prohrávají o dvě branky. Rapid navíc hraje velmi soustředěně, a tak to Sturm Graz nemá vůbec lehké.

74
    Domácí se ale dokázali ubránit.

74
    A podařilo se mu získat pro svůj tým rohový kop.

73
    Robert Berič bojuje s obránci Sturmu Graz u rohového praporku.

72
    Hra je nyní často přerušovaná množstvím faulů, což pochopitelně vyhovuje hostujícímu celku.

71
    Srdjan Grahovac (Rapid Vídeň) dostal žlutou kartu.

70
    Domácí se pokusili překvapit obranu soupeře na levém křídle, neporozuměli si ale v kombinaci a míč skončil v zámezí.
    DIBON - 1:3

66
    Rapid právě vstřelil branku!
    Hosté znovu odskakují a vedou o dva góly. Schwab rozehrál volný přímý kop a poslal do vápna kvalitní centr, na který si naběhl obránce CHRISTOPHER DIBON a hlavou poslal balon do sítě.

65
    Útočnou akci Rapidu Vídeň zhatil útočný faul Roberta Beriče.

64
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: Hrací plochu opustil Steffen Hofmann, místo něj si zahraje Srdjan Grahovac.

61
    Josip Tadić se po výborné přihrávce od spoluhráče hnal z pravé strany na branku, brankář vídeňského klubu Ján Novota ale jeho střelu výborným zákrokem vyrazil na rohový kop.

60
    Schickův centr z pravé strany zblokovala obrana, a tak do pokutového území Rapidu vůbec nedoletěl.

58
    Rapid je poměrně dost nebezpečný svými rychlými protiútoky. Dnešní utkání může být oboustranně ještě hodně zajímavé.

57
    Domácí se ale ubránili a mohou sami zkusit založit útočnou akci.

56
    Offenbacher fauloval ve středu hrací plochy Hofmanna, vídeňský klub bude rozehrávat standardní situaci.

55
    Berič se proti přesile hráčů Sturmu Graz v pokutovém území neprosadil, domácí získali balon celkem snadno.

54
    Domácí hrají skutečně o poznání lépe než v první půli. Nyní kombinují na útočné polovině a snaží se vytvořit si nějakou zajímavou šanci.

53
    Schick se pokusil vystřelit z hranice pokutového území, nepropálil ale obrannou hráz Rapidu.

49
    Lukas Spendlhofer byl zastaven nedovoleně, domácí tým bude rozehrávat.
    SCHICK - 1:2

47
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Tak to je úvod druhého poločasu, jaký se domácí fanouškům zajisté líbí. THORSTEN SCHICK vyhrál na pravé straně rychlostní souboj s obráncem a tvrdou střelou snížil stav utkání na 1:2.

46
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: Pro dnešek dohrál Simon Piesinger, kterého na hrací ploše nahradil Josip Tadić.

46

V prvním poločase dnešního duelu to dlouho na nějakou extra zajímavou podívanou nevypadalo. Poté se ale hosté zásluhou Schwaba dokázali prosadit a těsně před přestávkou se trefil i Berič, Rapid tedy vede o dva góly. Domácí se budou muset hodně zlepšit, pokud chtějí pomýšlet na body.

45+1
    BERIČ - 0:2

44
    Žlutou kartu dostal právě Robert Berič, i když úplně není jasné proč.

44
    Hosté dokázali těsně před koncem první půle znovu udeřit a vedou už o dvě branky. ROBERT BERIČ se doslova probil do pokutového území a z pravé strany přízemní střelou na vzdálenější tyč překonal gólmana.

43
    Mario Sonnleitner se snaží rozehrát útočnou akci Rapidu.

42
    Vídeňský klub je nyní pod tlakem, domácí se ale nemohou dostat do zakončení.

41
    Útočná akce Rapidu po pravé straně úspěch nepřinesla, což ale hosty zas tolik mrzet nemusí.

40
    Domácí hráči se snaží odpovědět na inkasovanou branku, zatím ale hosté brání velmi spolehlivě.

37
    Schick byl v ofsajdu, rozehrávat bude Rapid Vídeň.
    SCHWAB - 0:1

36
    Hosté dokázali překonat defenzivu soupeře a dostávají se do vedení. Na prudký centr do pokutového území si naskočil STEFAN SCHWAB a jeho hlavička rozvlnila síť za zády brankáře Gratzeie.

33
    Po ose Hofmann – Kainz se míč dostal až na levé křídlo, kde se pokusil prudkým přízemním centrem překvapit obranu domácího týmu Stangl, hráči Sturmu Graz ale dostali balon do bezpečí.

31
    Záložník Thorsten Schick (Sturm Graz) ostrým skluzem skolil Kainze, čímž si vysloužil žlutou kartu.

30
    Po půlhodině utkání je stav 0:0, zatím jsme neviděli ani žádnou pořádnou šanci.

29
    Stanković svou střelou z hranice pokutového území pořádně protáhl brankáře Rapidu Novotu, všechno vzrušení ale bylo zbytečné, protože domácí útočník byl v ofsajdovém postavení.

27
    Následná standardní situace žádné nebezpečí nepřinesla, hostující celek se může pokusit založit útočnou akci.

26
    Obránce Rapidu Vídeň Stefan Stangl si pomohl v souboji s protihráčem rukama, a tak mu sudí zblízka ukázal žlutou kartu.

24
    Oba týmy se nyní střídají v držení míče, hraje se v blízkosti středového kruhu.

23
    Daniel Beichler chtěl podpořit útočné snahy domácího týmu, byl mu ale odpískán ofsajd. Vídeňský klub bude rozehrávat.

23
    Po nepovedené kombinaci domácích hráčů na útočné polovině budou fotbalisté Rapidu vhazovat.

22
    Centrovaný míč směřující před branku lapil do rukavic gólman Sturmu Graz Gratzei, který také okamžitě rozehrál.

20
    Sturm Graz dostal soupeře pod tlak a vybojoval rohový kop.

17
    Stefan Schwab (Rapid Vídeň) obdržel žluté napomenutí.

17
    Piesinger byl faulován Petsosem, míč pro domácí tým.

15
    Thorsten Schick si nepohlídal ofsajdovou hranici, a tak útočná akce domácího celku končí.

14
    První žlutou kartu si vysloužil Simon Piesinger (Sturm Graz), který nedovoleným způsobem poslal k zemi Schauba.

12
    Thorsten Schick byl zastaven nedovoleně, rozehrávat bude domácí mužstvo.

12
    Hráči Sturmu Graz to zatím v dnešním utkání poměrně často zkouší po pravé straně hřiště, zatím ale obranu soupeře překonat nedokázali.

10
    Rapid Vídeň v posledních minutách převzal iniciativu a vyrovnal hru. Domácí fotbalisté se musí bránit.

8
    První centrovaný míč domácí odvrátili, na další balon směřující do vápna si ale naběhl Steffen Hofmann, jehož hlavička však skončila nad.

8
    Rapid Vídeň bude mít k dispozici rohový kop.

7
    Nyní zůstal po jednom ze soubojů ležet na hrací ploše Hadzić (Sturm Graz). Domácí fanoušci hlasitě pískají.

6
    Kainz se sice dostal v pokutovém území k balonu, pomohl si ale útočným faulem, a tak budou rozehrávat domácí.

5
    Domácí tým je v úvodu zápasu aktivnější. Nyní se fotbalisté Sturmu Graz pokusili prosadit po pravém křídle, moc daleko se však nedostali.

4
    Offenbacher poslal do vápna Rapidu Vídeň zajímavý centr, ke kterému se ale nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

3
    Daniel Beichler byl ve středu hrací plochy faulován, Sturm Graz bude mít k dispozici standardní situaci.

2
    Domácí tým rozehrával rohový kop, hráči soupeře se ale dokázali ubránit.

1
    Zatím se hraje ve středu hřiště. V Grazu nepanuje nijak krásné počasí, všude je plno mlhy.

1

SK Sturm Graz: Gratzei – Ehrenreich, Madl, Spendlhofer, Klem – Schick, Offenbacher, Piesinger, Hadžić, Beichler – Stanković
    Náhradníci: Pliquett – Todorovski, Tadić, Gruber, Schnaderbeck, Lovric, Akijoši

SK Rapid Vídeň: Novota – Schrammel, Sonnleitner, Dibon, Stangl – Schwab, Petsos, Schaub, S. Hofmann, Kainz – Berič
    Náhradníci: Knoflach – Schobesberger, Grahovac, M. Hofmann, Pavelić, Starkl, Prosenik

Rozhodčí: Schüttengruber – Brandner, Schnetzer.

Rapid Vídeň – Sturm Graz 2:0

Domácí tým je po dvanácti odehraných kolech v tabulce na pátém místě. Na kontě má 16 bodů a skóre 15:15. Na svého dnešního soupeře ztrácí Sturm Graz tři body, a tak se na něj může v případě vítězství dotáhnout. Nejlepším ligovým střelcem klubu je Marco Djuricin, který se přesně trefil již šestkrát. V posledním kole Sturm Graz remizoval 0:0 na hřišti týmu Wiener Neustadt, dnes by se rád vrátil na vítěznou vlnu.

Rapid tedy do této chvíle nasbíral 19 bodů, skóre má 19:15 a je v tabulce na třetím místě. Na duo vedoucích týmů Salzburg, Wolfsberger ztrácí rovných osm bodů, náskok na čtvrtý Altach činí čtyři bodíky. Nejlepším střelcem týmu je v lize Slovinec Robert Berič (7 branek). V posledním utkání doma vídeňský klub remizoval s Admirou Wacker Mödling 0:0.

Dobré sobotní odpoledne, vítám vás u sledování on-line přenosu z utkání 13. kola rakouské nejvyšší soutěže. V zápase, který pro vás budu komentovat, přivítá domácí SK Sturm Graz tým SK Rapid Vídeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.