Almería – Ath. Bilbao 0:1 (kon.) | Real Madrid – Barcelona 3:1 (kon.) | Valencia – Elche 3:1 (kon.)
Cordoba – Real Sociedad 1:1 (kon.) | Eibar – Granada 1:1 (kon.)
Cordoba CF
1:1 (0:1)
Real Sociedad San Sebastian
Sobota 25.10.2014, 22:00 • Stadion Nuevo Arcángel, Córdoba • Španělská LaLiga

Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji dobrou noc. (00:52:15)

Dnešní utkání je u konce a končí zaslouženou remízou. Oba týmy neměly mnoho šancí a tak je tato remíza opravdu spravedlivá. Hosté dlouho drželi stav 0:1, jenže tři minuty před koncem se díky šťastné brance Xisca prosadili domácí a zápas tak končí výsledkem 1:1

90+3

90+3
    Míč je na půli Córdoby, ale hostům se již nepodaří dostat k zakončení.

90+2
    Domácím nestačí bod za remízu a snaží se dostat do rozhodující šance, ale v tuto chvíli je zastavuje ofsajd.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

90
    Střídající hráč však poslal míč příliš daleko a následovat bude odkop od brány Juana Carlose.

90
    Již v devadesáté minutě byl k vidění faul a Granero bude posílat míč do vápna Córdoby.
    XISCO - 1:1

87
    Córdoba právě vstřelila branku!
    Domácí se přeci jen dočkali. Centr do vápna Realu Sociedad se odrazil od tyče přímo do XISCA a míč končí v bráně.

86
    Když už se domácí dostanou do vápna, tak je o šanci připraví nepřesná finálí přihrávka, podobně jako v tomto případě.

85
    Carlos Del Cerro sahá opět do své kapsy a žlutý kartónek ukazuje domácímu Campabadalovi, který fauloval Velu na půlící čáře.

84
    Hru přerušuje další faul domácích, kteří se snaží dostat k míči, ale počínají si při tom příliš důrazně.

83
    Ke konci utkání se hlavní rozhodčí nějak rozjel a další kartu vytahuje pro Nabila Ghilase.

83
    Granero je dalším napomínaným. Hostující hráč příliš protahoval rozehrávku rohu a vidí žlutou kartu.

82
    Centr Carlose Vely odvrátil na roh López.

81
    Špatnou rozehrávku Campabadala vystihl Finnbogason, ale o míč záhy přišel.

80
    Žlutou kartu navíc obdržel domácí obránce Daniel Pinillos.

79
    Domácí se nemohou vymanit z vlastní poloviny, což hostům zcela vyhovuje.

78
    Kolmice na José Carlose končí za čarou. Následný odkop domácího brankáře získali ve svůj prospěch hráči Realu Sociedad.

76
    Hráči Córdoby se hodně sice rozčilují, ale sudí píská Campabadalovi faul.

75
    Několikrát teď letěl míč ze strany na stranu a tuto pasáž ukončuje vhazování domácích.

74
    Odvrácený míč se dostal ke Ghilasovi, který inkasoval úder do tváře. Rozhodčí si však ničeho nevšiml a po vhazování má míč v moci Zubikarai.

73
    Po faulu budou rozehrávat volný kop domácí hráči.

72
    A série střídání nekončí. Závěrečné střídání mají za sebou i domácí, když na místo Fidela poslali José Carlose.

71
    A vzápětí je tady i poslední střídání na straně Realu Sociedad. Prieto jde na plac místo Canalese.

70
    Hosté připravili další střídání. Esteban Granero nahrazuje Rubéna Parda.

68
    Z rohu opět nic.

67
    Nabil Ghilas směřoval další míč na hranici malého vápna San Sebastianu, ale jeden z obránců včas zakročila nepustil Xisca k zakončení.

65
    Ofsajd zastavuje další akci domácích.

64
    Cartabia vybojoval roh po zákroku Martíneze, ale ten opět nebyl využit.

63
    Obrovskou šanci domácích teď zmařil Xisco, který nedokázal z dvou metrů trefit prázdnou bránu! Skvělou práci předvedl Canales, který si pohrál se dvěma obránci a centroval před bránu.

61
    Po neúspěšném zakončení akce je střídán Gonzalo Castro a na jeho místo přichází David Zurutuza.

60
    Dvě pěkné míče nyní letěly do vápna San Sebastianu, ale hosté si s oběma pokusy poradili.

59
    Dlouhý pass na Finnbogasona končí jen u domácího brankáře.

58
    Tu však hosté odvrátili s naprostým přehledem.

58
    Hostům pískán další faul a domácí budou mít možnost zajímavé standardní situace.

57
    Carlos Vela se snažil dostat k malé domů Iňiga López, přičemž zajel do gólmana Carlose a zaslouženě vidí žlutou kartu.

56
    Domácí se ve vápně dostávali do dobré pozice, ale z celé situace je jen brejk na druhé straně.

55
    Přízemní centr Yuriho končí jen u Juana Carlose.

54
    Dalším střídaným hráčem domácích je Patrick Ekeng Na jeho místo nastupuje Abel Gómez Moreno.

53
    Rohový kop domácí odvrátili, ale jejich rychlý přechod na útočnou polovinu a centr do vápna likviduje Iňigo Martínez.

52
    Od zdi jde míč za brankovou čáru.

51
    Carlos Vela byl poslán k zemi na hranici velkého vápna a rozhodčí píská "jen" přímý volný kop ve prospěch Realu Sociedad. Hosté se pochopitelně dožadovali penalty, ale tato situace byla hodně těžká k posouzení.

50
    Po pár minutách se k míči dostali domácí, ale jejich snahu zastavil Yuri Berchiche.

49
    Míč se ocitl za brankovou čarou a Juan Carlos bude odkopávat od vlastní brány.

48
    Hostům se daří nepouštět hráče Córdoby k míči a ti tak nemohou vyvinout předpokládaný úvodní tlak na začátku druhého poločasu.

46
    Zatím do největší šance domácích se dostal Nabil Ghilas, jenže při zpracování si míč ukopl a z úhlu nedokázal překonat vyběhnuvšího Zubikaraie.

46
    Domácí trenér si do druhé půle připravil první střídání. Xisco nahrazuje Borja Garcíu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 23:00.

První půle tohoto utkání nám nabídla jen jednu stoprocentní gólovou šanci, kterou také využil hostující Martínez a poslal tak Real Sociedad do vedení, které si svěřenci Jagoba Arrasateho udrželi až do konce poločasu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    V poslední minutě poločasu ještě rozehrávali hráči Córdoby volný kop, jenže ten hosté opět odvrací a první půle je u konce.

44
    Po ztrátě Realu Sociedad se k míči dostal Cartabia, ale hosté svou chybu napravili a domácího záložníka od míče důrazně odstavili.

43
    Další ofsajd. Tentokrát se provinil Fidel.

42
    Volný kop Córdoby končí na hlavách hostujících obránců a Ghilasovi je následně máván ofsajd.

41
    Domácím hráčům se nedaří dostat do pozic, z kterých by mohli ohrozit Zubikaraie.

39
    Carlos Vela si dle názoru rozhodčího počínal nedovoleně a o znamená volný kop ve prospěch Córdoby.

38
    V náruči Zubikaraie končí i míč z nohy Fidela.

37
    Jenže rohové kopy zatím neznamenají nebezpečí a hosté se v pohodě ubránili.

37
    Pěkná akce domácích a po přízemním centru Campabadala musel míč Ansotegi odvracet na roh.

36
    Ekeng opět obětí faulu, ale domácí dokázali z následné akce vybojovat jen vhazování.

34
    Pantić musel zasáhnout a zastavil kolmici na Finnbogasona.

33
    Po souboji s Ghilasem je Pardo trochu otřesen, ale už je znovu na nohou a zapojuje se do akce.

32
    Domácí si však s míčem příliš dlouho nezahráli a hosté navážou hru dalším rohem.

31
    Dlouhý nákop na Cartabiu končí v zámezí.

30
    Vela sice nikoho nenašel, ale míč se dostal až k Zubikaraiovi a hosté tak mohou rozvíjet další akci.

29
    Další nepřesnost v domácí mezihře a k míči se dostávají hráči Realu Sociedad.

28
    Nabil Ghilas padá ve vápně, ale sudího to nijak nevzrušilo a nechal pokračovat ve hře.

27
    Ghilas se snažil sklepnout centr pro své spoluhráče, ale míč namířil jen do zámezí.

26
    Faul na Ekenga a domácí budou rozehrávat z půlky hřiště.

24
    Zakončení z voleje a velké vzdálenosti nijak neohrozilo domácího brankáře.
    Iñigo MARTÍNEZ - 0:1

22
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    A je to úvodní gól zápasu. Míč po rozehrání propadl až k IŇIGO MARTÍNEZOVI, který v pohodě překonal Juana Carlose. Asistence: Carlos Vela

21
    Pinillosovi odpískán faul a hosté budou mít k dispozici volný kop ze zajímavé pozice. Jedná se o takový zkrácený roh.

20
    Po další akci domácích hráčů byl k vidění roh, ale ten končí daleko od hostující brány.

19
    Ghilas se málem dostal k dlouhé kolmici, ale Juan Carlos měl přeci jen blíž k míči a odkopává ho daleko od své brány.

18
    Hráči Córdoby teď dobře kombinovali na útočné polovině, ale míč končí až za brankovou čárou.

17
    Hostující obrana nyní kombinuje i s vlastním brankářem, který posílá míč dlouhým kopem do autu.

15
    Hosté roh odvrátili a snažili se vysunout Ghilase. Neúspěšně.

14
    Domácí se nyní propracovali dokonce ke střele, jenže Ekengův za třiceti metrů pokus byl sražen na roh.

13
    Hosté v oranžových dresech se snaží něco vymyslet, ale domácí obrana pracuje velmi dobře a Campabadal posílá míč hlavou do rukou Juana Carlose.

12
    Odkop od brány Juana Carlose sice přistál na domácích kopačkách, ale po nepřesnosti hrají hráči San Sebastianu.

10
    Fidel se sice hodně snažil, ale roh pro domácí nakonec nevybojoval.

9
    Ve vápně Realu Sociedad se snažili domácí vymyslet finální přihrávku, ale hostující obrana zapracovala na výbornou.

8
    Finnbogason zastaven kvůli ofsajdovému postavení.

7
    Po nepřesnosti v domácích řadách má míč gólman Zubikarai.

6
    Pro změnu rychlý brejk na druhé straně, jenže zakončení hodně zaskřípalo a míč končí vysoko nad branou Córdoby.

6
    Rychlou akci domácích odvrací obrana San Sebastianu.

5
    Eduard Campabadal si nyní počínal o poznání lépe než před chvílí a hrudí jemně zpracoval míč pro Juana Carlose.

5
    První roh utkání obstarali hostující hráči, ale domácí obrana byla pozorná.

4
    První míč letěl do domácího vápna, ale Juan Carlos si pro něj v pohodě došel.

3
    Campabadal se nepotkal s přesností a posílá míč opět do autu.

2
    Tentokrát vhazování ve prospěch hostujícího celku.

2
    Domácí přebírají kontrolu nad míčem a budou vhazovat.

1
    První útok Realu Sociedad končí míčem v zámezí.

1

Córdoba CF: Carlos – Campabadal, I. López, Pantić, Pinillos – Luso (C), Ekeng – Cartabia, García, Fidel – Ghilas.
    Náhradníci: Crespo, Bouzón, Rossi, José Carlos, López Garai, Abel, Xisco.

Real Sociedad San Sebastian: Zubikarai – Zaldúa, Ansotegi (C), I. Martínez, Yuri – Bergara, Pardo – Vela, Canales, Castro – Finnbogason.
    Náhradníci: Bardají – M. González, Gaztañaga, Prieto, Zurutuza, Hervías, Agirretxe..
    Real Madrid není po dnešním vítězství v El Clásicu první jen kvůli prohře se San Sebastianem, což si náramně užívá fanynka právě Realu Sociedad.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vzájemné zápasy
    Týmy se spolu utkal naposledy v roce 2012 v rámci Copa del Rey a Córdoba vzešla z tohoto dvojutkání úspěšně, když doma vyhrála 2:0 a venku uhrála remízu 2:2.

San Sebastian se po úspěšných letech, kdy se pravidelně umisťoval ve vyšších patrech tabulky, zajišťujících evropské soutěže, utápí na šestnáctém místě La Ligy.
    V posledních pěti zápasech si hosté připsali pouze jeden bod za remízu s Valencií, s čímž klub rozhodně nemůže být spokojen.
    Velké problémy dělá Realu Sociedad především střílení branek. Průměr něco málo přes jednu branku na utkání je opravdu hodně málo.

Córdoba CF
    Domácí se po dlouhých 42. sezónách vrátili do Primera Division, ale po prvních osmi zápasech to vypadá na návrat do druhé ligy.
    Hráčům Córdoby se v této sezóně ještě nepodařilo vyhrát a na svém kontě mají jen čtyři body za čtyři remízy, což znamená poslední místo tabulky.
    V poslední zápase podlehli domácí Malaze, když jediný gól Córdoby vsítil až ve čtvrté minutě nastavení Ghilas.

Vítáme vás u on-line přenosu ze střetnutí Córdoba CF a Real Sociedad San Sebastian. Utkání začíná v 22:00.