Vsetín – SK Karviná 8:1 (kon.) | Mountfield HK – Chrudim 5:1 (kon.) | Havířov – Poruba 2011 2:6 (kon.)
Ústí n/L – Litoměřice 4:3 (kon.) | PZ Kladno – Kobra 7:4 (kon.)
Mountfield HK
5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
HC Chrudim
Neděle 26.10.2014, 12:00 • Zimní stadion v Hradci Králové • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Hostující poslední celek tabulky ligy juniorů se dnes pod Bílou věží tak bude pokoušet o překvapení, jak celé utkání dopadne, můžete sledovat od 12. hodin.

Hradečtí jsou v letošní sezóně suverénní a jdou vstříc za svým snem a cílem, kterým je postup do extraligy juniorů. Vždyť z dosavadních deseti zápasů ztratili pouze jeden bod, když doma zvítězili až po samostatných nájezdech nad Táborem. Hosté si dnes musí dávat pozor především v obranných řadách, pozitivní skóre sedmnáct vstřelených a pět obdržených branek může být i dnes pro Chrudim ohrožující.

Dobré poledne z Hradce Králové s juniorským hokejem. Domácí Mountfield HK přivítá na svém ledě nedalekou Chrudim.

HC Chrudim: Cvrček ( Peřina) – Bečev, Bohuněk, Burkoň, Haltuch, Jiruška, Kalous, Karásek, Kohoutek, Kopečný, Kostkan, Koreček, Machač, Meier, Pilař, Polák J., Polák O., Štěpánek, Tichý..

00:01

00:18
    První útočnou akci podnikl domácí Kovářů, puk ale před Cvrčka nedostal.

00:46
    Hradečtí se ale před bránou Chrudimi udrželi, Cvrček nakonec musel schovat puk do své moci.

01:05
    Hostující Polák špatně vyhodil puk a Kocián se tak dostal ke střele. Přesně však nemířil.

01:19
    Tlak domácích řeší hosté výhozem na zakázané uvolnění.

01:52
    Hostující Beček vedl první akci Chrudimi, tak ale končí dobrou prací domácích obránců.

02:20
    Ašenbrenner přeci jenom nakonec musel zasahovat, puk mu ale příliš problémů nenadělal.

02:30
    Peřina vypálil ihned po buly, Ašenbrenner znovu pozorný.

03:23
    Kovářů nahazoval puk před bránu Chrudimi, Cvrček raději před najíždějícími útočníky pozastavuje hru.

03:32
    Hosté se pokusili jít do menšího protiútoku, jejich snaha ale nakonec končí zakázaným uvolněním.

04:01
    Povedená střela domácího Kratochvíla, jenž si sjel pro puk mezi kruhy a tvrdě vypálil. Avšak pouze do středu brány, kde si to Cvrček pohlídal.

05:00
    Mountfield je zatím více aktivnější a z toho plyne i více času v útočném pásmu, větší šance však nepřichází.

05:15
    Chrudim se po delší době podíval do útoku, Ašenbrenner však bez větších problémů kryje.

05:30
    Nebezpečná dorážka domácího Malinského, který dostal přihrávku před hostující bránu. Jeden z obránců však dobře zapracoval a puk odpálil do bezpečí.

06:09
    Je tu první přesilová hra, na trestnou lavici usedá Synek za podražení.

06:17
    Stejného faulu se ale za malý moment dopustil na vlastní polovině i hostující Haltuch. Síly na ledě se tak opět vyrovnají.

06:35
    Povedená střela domácího Nedvídka od modré nadělala Cvrčkovi v bráně veliké problémy. Skákavý puk ale nakonec zkrotil.

07:35
    Tentokrát střílel Kovářů, ani on ale hostujícího brankáře nepřekonává.

07:57
    Další veliký závar před bránou Chrudimi. Puk nejdříve dorážel Kocán a následně i Skála. Cvrček ale skvělým zákrokem zasahuje.

08:09

08:17
    Kompletní jsou už i hosté, kteří se nyní drží na polovině Hradeckých.

08:35
    Kostkan nahazoval od modré, puk nakonec končí za bránou. Chrudim ale už více nevymyslela a tak upouští útočné pásmo.

09:30
    Veliká šance hostujícího Štěpánka. K němu se odrazil puk, Ašenbrenner ale vše zachraňuje rybičkou až do mezikruží.

09:43
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Pravidlo nedáš – dostaneš se nyní znovu potvrdilo. Hned z následujícího protiútok vyvezl puk z pásma Piegl, přihrál ho do středu kluziště na Uhlíka. Ten však puk ještě v útočné třetině přenechal LUKÁŠOVI NEDVÍDKOVI, jenž výstavní střelou o břevno posílá Hradec do jednobrankového vedení. Asistence: Jiří Uhlík, René Piegl.

10:30
    Chrudim se dalšímu gólu bráni, co ji síly stačí. Nyní vyhazuje na zakázané uvolnění.

11:42
    Hosté však mohli po dlouhém bránění jít do rychlého protiútoku, který vedl Jiruška. Ten na Ašenbrenner nejprve nevyzrál, z druhé vlny však dojížděl Haltuch, s jehož střelou však domácí gólman měl už větší problémy. Stav ale stále zůstává stejný.

12:31
    Chrudim předcházející šance jasně nakopal, nyní to je právě ona, která se drží v útočné třetině. Avšak napadá pouze rozehrávku Mountfieldu.

13:41
    Veliká šance i ze strany Hradeckých! Miškář dostal parádní přihrávku do středu třetiny a pokoušel se střílet na nepatrně odkrytou levou tyčku. Bránu však nakonec netrefuje.

14:19
    Další šanci Hradec uklidňuje Cvrček, který našel puk ve své rukavici.

14:31
    Hradec si zahraje přesilovou hru, Bohuněk dostává dvě minuty za hákování.

14:47
    Je tu ale hned další vyloučení na straně hostů! Jiruška dostává dvě minuty a Hradec bude hrát pět na tři.

15:59
    Dlouhá kombinace přihrávek napříč třetinou nakonec znamená druhou branku. Na vzdálenější tyčku dostal puk Lukáš Nedvídek, který ho ještě přenechal přesně na osu středu brány JIŘÍMU UHLÍKOVI. Asistence: Lukáš Nedvídek, Lukáš Bezděk.

16:30
    Tohle byla největší šance Chrudimi! Haltuch probruslil pásmem domácích, jenomže pravý čas na střele mu ztížil jeden z obránců a tak hostující hráč nakonec přestřeluje!

16:49
    Domácí hráče oslabuje na dvě minuty Kocián, a to za hákování.

17:01
    Veliká domácí šance v oslabení! Michálek šel do samostatného úniku, Cvrčka ale nakonec nevykvedlal. Ten totiž skvěle zasáhl pravým betonem.

18:30
    Chrudimi se nedaří usadil v útočném pásmu a tak je puk spíše v moci Mountfieldu.

18:49

19:10
    Probíhá poslední minuta první třetiny, Hradec se drží na útočné polovině a snaží se přidat třetí branku.

20:00

Je za námi první třetina, kterou ovládli domácí hráči dvěma brankami. Chrudim se prozatím dostala do dvou až tří velkých šancí, ty ale neproměnila a tak na začátku druhé třetiny bude muset dohánět dvoubrankové manko.

Další třetina začne přibližně v 12:50.

Oba celky už jsou na hrací ploše, druhá třetina za malý moment začne.

20:01

20:09
    Hradečtí se hned vehnali do útočné třetiny, Kovářů ale dostával hodně vysoký puk, na který nakonec nedosáhl.

21:51
    Hradec se i nadále drží v útočné třetině a Chrudimi tak nezbývá nic jiného, než se bránit. Konkrétní vážnější akce domácích ale zatím nepřichází.

22:15
    Hostům se podařilo dostat k bráně Ašenbrennera. Ten nakonec puk kryje a vhazovat se tak bude po jeho pravé ruce.

22:58
    Skála nebezpečně nahazoval puk na bránu Cvrčka, ten ale nakonec díky svým obráncům zasahovat nemusel.

23:01
    Mountfield si zahraje přesilovou hru, vyloučen je na dvě minuty Haltuch.

23:53
    Chrudimi se povedlo vyhodit, Hradec už je ale znovu nastěhovaný v útočné třetině.

24:33
    Přímo ze středu modré čáry pálil Kovářů. Cvrček ale měl dobrý výhled a tak puk našel ve své lapačce.

25:01

25:50
    Karásek s Kohoutkem mohli jít do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovanému se ale nepovedla finální nahrávka ve středu pole a tak puk skončil v moci obránce Mountfieldu.

26:21
    Další útok Hradeckých končí vysokou holí, hra se tak přesune do středu pole.

26:51
    Chrudim se další akci domácích ubránila jen za pomoci zakázaného uvolnění.

27:43
    Hosté se po delší době vydali do útočné třetiny napadat rozehrávku Hradce, úspěšně si ale nepočínali.

27:59
    Domácí to zkoušeli po levém křídle, v rohu ale svoji práci odvedl Machač a bule se tak stěhuje do středu hřiště.

28:19
    Do samostatného úniku na Cvrčka se vehnal Kovářů. Na hostujícího brankáře však rychlou kličkou nevyzrál. Puk nakonec končí až ve středním pásmu.

28:55
    Mohlo být sníženo, obranou domácích pohledně projel Karásek. Ašenbrenner se ale udržel na nohou a nepustil puk za svá záda.

29:15
    Chrudim je i nadále aktivní, což dokazuje i domácí zakázané uvolnění.

29:53
    Hosté mohli jít do menšího brejku, Kocián se ale včas vrátil.

30:53
    Hosté zřejmě vycítili šanci a nyní začali hrát velice rychlý a útočným hokej. Totéž ale i domácí.

31:41
    Branku ale nakonec střílí domácí hráči. Pěknou přihrávku dostal od Ondřeje Kovářů JIŘÍ UHLÍK, který hned sklepl pukl mezi nohy Cvrčka. Asistence: Ondřej Kovářů.

32:44
    Hosté to ale pochopitelně nevzdávají a drží se na polovině domácích.

32:58
    Domácí teď nedopatřením hráli několik vteřin pouze ve čtyřech hráčích. Chrudim toho ale využít nedokázala.

34:24
    Naopak, dalšího rychlého útoku využívají hráči domácího Mountfieldu. LUKÁŠ NEDVÍDEK si na hostující bránu najel z pravého křídla a nekompromisně zakončil. Po Jiřím Uhlíkovi tu tak máme dalšího dvoubrankového střelce. Asistence: Jiří Uhlík.

34:56
    Na zemí zůstává ležet hostující Kalous.

34:56
    Vypadá to, že bude však v pořádku. Odjíždí střídat, vhazovat se bude ve středu hřiště.

35:07
    Hosté se usadili v domácí třetině a Hradečtí se tak zachraňují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

35:45
    Michálek obehrál před hostující bránou Meiera. Této šance však díky rychlému reflexu Cvrčka v bráně domácí hráč využít nedokázal.

37:16
    Samostatné úniku na obou stranách, v barvách Hradce Kovářů a v hostujících pak Jan Polák. Ani jeden z těchto borců se však nedokázal střelecky prosadit.

38:05
    S blížícím se koncem druhé třetiny se nám znovu nepatrně zvedá tempo zápasu. Na puku se čím dám častěji také objevuje hostující tým.

38:38
    Zakázané uvolnění domácích, Chrudim se tak udrží v útočné třetině.

38:55
    Chrudim si zahraje přesilovou hru a bude se tak moci pokusit snížit na rozdíl dvou branek. Dvě minuty dostává domácí Kratochvíla za držení protihráče.

39:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

39:35
    Vyloučení ale přichází i na straně hostů, dvě minuty tentokrát dostává Maier za podražení.

40:00

Je za námi druhá třetina, ve které padl stejný počet, jako v té úvodní. Schodní byli i střelci, a to Uhlík s Nedvídkem. Do třetí periody, a podle stavu zřejmě závěrečné, tak domácí budou vstupovat se čtyřbrankovým vedením.

Další třetina začne přibližně v 13:35.

Hráči hostujícího celku už krouží po ledové ploše, domácí jsou ještě v útrobách stadionu.

40:01

40:19
    Domácí začali třetí třetinu aktivněji, nakonec ale jejich snaha končí na zakázaném uvolnění

40:50
    Karásek se snažil napadat rozehrávka Hradeckých, nakonec se mu to ale nepovedlo. Chrudim ale i přesto nadále v napadání aktivní.

40:55

41:35
    Kompletní jsou i hostující hráči, kteří se nyní drží před Ašenbrennerem. .

42:31
    V útočné třetině se nyní usadili domácí, vše nakonec končí střelou Michálka a dorážkou Kratochvíla. Cvrček však zasahovat nemusel.

43:08
    Snaha domácích i nadále pokračovala, Chrudim se zachraňuje výhozem na zakázané uvolnění.

43:48
    Napadání rozehrávky Hradce hostujícími hráči i nadále pokračuje. Hradci to nyní udělalo menší problémy.

44:09
    Domácí se dokázali dnes už popáté prosadit. JIŘÍ UHLÍK zužitkoval odražený puk v útočné třetině a zaznamenává tak v dnešním utkání hattrick – 5:0. Bez asistence.

44:35
    Chrudim mohla snížit, nahozený puk od jednoho z obránců totiž domácímu brankáři vypadl z lapačky. Ašenbrenner ale nakonec celou situaci zažehnal.

44:54
    Hosté si zahrají přesilovou hru, za faul kolenem bude pykat Synek.

45:24
    Znovu se ale počty na ledě rychle vyrovnají. Haltuch poslal k u mantinelu k ledu Faltýnka a dostává za to 2+10 minuty.

46:30
    Hradečtí jsou i nadále aktivnější. Cvrček ale prozatím zasahovat nemusel.

46:54
    Domácí hráči už jsou v plném počtu zahrají si tak krátkou přesilovou hru.

48:06
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Chrudimi se podařilo vstřelit první branku. Petr Kostkan vystřelil od modré a před Ašenbrennerem puk tečoval za jeho záda ONDŘEJ KARÁSEK. Asistence: Petr Kostkan, Miloš Kalous.

49:15
    Hradečtí už jsou ale znovu nastěhovaní v útočné třetině a snaží se rychle odpovědět na gól Chrudimi.

50:25
    Hostům se však po delším bránění podařilo dostat Mountfield ze své třetiny.

50:59
    Jiruška se nebezpečně vehnal do třetiny domácích, tam si narazil puk s levým bekem a snažil se vystřelit. Puk mu ale nakonec sjel po čepeli za bránu.

51:31
    Dvě zakázaná uvolnění hostů po sobě, Hradec se tak znovu delší dobu udrží v útočné třetině.

52:08
    Přesilovka pro domácí hráče, dvě minuty dostává Machač za podražení.

53:00
    Hradečtí se drží před Cvrčkem, ten nakonec nyní puk ukryl do své náruče.

53:28
    Po chvíli však přichází další spíše nahození na hostující bránu a zákrok Cvrčka.

54:07
    Hercig natáhl od modré a hostující brankář se musel pravým betonem hodně činit, aby střelu zachytil.

54:56
    Snaží se ale i Chrudim, nahození na Štěpánka však bylo příliš prudké.

55:24
    Celá pěti hostujících hráčů nyní úřaduje ve středu pole, Korečkovi se nakonec povedlo zachytit rozehrávku domácích. Dále už však díky dlouhému střídání zaútočit nedokázal.

56:50
    Dudák poslal prudký puk před bránu Chrudimi, ke střele se ale nakonec dostal až od modré Hercig. Mířil však vedle.

57:52
    Hostující Kopečný se snažil domácí obraně upláchnout po levém křídle, Hradečtí se však stihli rychle vrátiti a hráče odzbrojit.

59:01
    Rozeběhla se poslední minuta zápasu, Hradec se drží v útočné třetině.

59:13
    Beček dostává dvě minuty za vysokou hůl a v závěru tak ještě oslabí svůj tým.

60:00

Je konec, Hradec nakonec utkání ovládl celé střetnutí v poměru 5:1. Hattrickem se blýskl domácí Jiří Uhlík a dvěma góly taktéž Lukáš Nedvídek. O úpravu skóre z hostující strany se postaral Ondřej Karásek. Ode mě pro tuto chvíli vše, pěkný zbytek neděle. (14:05:52)

Ondřej Novotný

Branky a nahrávky: 10. Nedvídek (Uhlík, Piegl), 16. Uhlík (Nedvídek, Bezděk), 32. Uhlík (Kovářů), 35. Nedvídek (Uhlík), 45. Uhlík – 49. Karásek (Kostkan, Kalous)

Mountfield HK: Ašenbrenner (Veselý) – Plášil, Faltýnek, Skála, Suda, Bezděk, Miškář, Hercig, Uhlík, Dudák, Kovářů, Kocián, Kratochvíla, Nedvídek (C), Malinský, Kastner, Michálek, Jebavý, Piegl, Synek, Pavlík. Trenér: Aleš Krátoška
    HC Chrudim: Cvrček ( Peřina) – Bečev, Bohuněk, Burkoň, Haltuch, Jiruška, Kalous, Karásek, Kohoutek, Kopečný, Kostkan, Koreček, Machač, Meier, Pilař, Polák J., Polák O., Štěpánek, Tichý. Trenér: Jiří Polák