Kometa Brno – Hr. Králové 2:3 (kon.) | PZ Kladno – HC Litvínov 9:2 (kon.) | Třinec – Opava 8:3 (kon.)
Slavia – HC Plzeň 1:3 (kon.) | Havířov – Olomouc 2:6 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 1:4 (kon.)
Č. Budějovice – Liberec 3:2 (kon.)
PZ Kladno
9:2 (2:0, 5:0, 2:2)
HC Litvínov
Neděle 26.10.2014, 11:15 • ČEZ stadion Kladno - 2. plocha • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.

PZ Kladno se po jedenácti odehraných zápasech nachází na sedmém místě s 11 body za 3 výhry a 1 výhru v prodloužení. Kanadskému bodování týmu dominuje Pavel Husarik se dvanácti body za sedm gólů a pět asistencí.

HC Litvínov zatím prožívá sezónu jako z noční můry. Z jedenácti zápasů nedokázali severočeši vyhrát ani jednou a nezískali zatím jediný bod. V bodování je nejlepší kapitán Josef Myšák s dvanácti body za čtyři góly a osm asistencí.

Oba týmy se již v letošní sezóně jednou potkaly, konkrétně ve třetím kole na stadionu v Litvínově. Tam se po velmi vyrovnaném průběhu mohli nakonec radovat hosté, kteří zvítězili 4:3.

Hráči se teprve rozbruslují, utkání začne pravděpodobně o několik okamžiků později.

00:01

00:17
    Hosté byli na buly úspěšnější, ale o puk rychle přišli.

00:41
    Husarik se dostal do samostatného úniku, naznačil pokus bekhendem a poté se pokusil zasunout kotouč mezi Mesjarovy betony. Brankář hostí se však vyznamenal.

01:31
    Jelínek získal puk a ujížděl s ním do útočného pásma. Tam s ním však dlouho nepobyl a ztratil jej.

02:19
    Tomášek se dravě cpal s pukem do střelecké pozice, ale v poslední chvíli byl dobře zastavený jedním z kladenských beků.

03:07
    PZ Kladno právě vstřelilo branku!
    Husarik poslal křižnou přihrávku na ADAMA GESTBERGERA, který nejprve trefil pouze brankáře Mesjara, ale poté se ještě dostal k dorážce a to už se nemýlil. Asistence: Pavel Husarik a Tomáš Furch.

04:06
    Čapek pouze zavezl a nahodil kotouč a odjel střídat. Hosté se nyní pokoušejí o odpověď.

05:31
    Havlík vypálil od modré, ale Blažek nemusel zasahovat, protože střelu obětavě zastavil Šimáček.

06:02
    Husarikova formace bojuje srdnatě za Mesjarovou svatyní o kotouč.

06:37
    Krásně proměněná výhoda Kladna. Šmatlák přihrál do jízdy Neissovi, který vystřelil a k jehož dorážce se dostal PAVEL HUSARIK, který už dokázal zasunout kotouč za Mesjarova záda. Asistence: Jiří Neiss a Adam Gestberger.

08:26
    PZka je pořádně nabuzená a znovu kombinuje v útočném pásmu.

09:05
    Střela z Bártkovy hole pouze zaduněla o zadní mantinel. U něj nyní bojují hráči o kus gumy.

09:53
    Domácí nyní předvedli několik chyb v obranném pásmu, které však hosté nedokázali potrestat ani střeleckým pokusem.

10:40
    Cikánek pěkným hitem zastavil ve středním pásmu Stůje.

11:55
    Hosté si dokáží vytvářet tlak, ale se zakončením už je to horší. Nyní musejí začínat s akcí až od svojí brány.

12:48
    Šmatlákovu nepřesnou rozehrávku zachytil Vopat a u puku jsou tedy znovu hosté.

13:59
    Kolenatý chtěl napadat rozehrávku Litvínova, ale byl v ofsajdu a tak se musel rychle vrátit za modrou čáru.

14:49
    Husarik se prosmýkl znovu až před Mesaje a snažil se ho překonat střelou do protipohybu. Hostující brankář však výborně vymrštil svůj levý beton.

15:39
    Vaněk posílal puk na teč před bránu, kde se málem podařilo doklepnout puk do brány Vopatovi.

15:39
    Jelínek (KLA) je vyloučen za hru vysokou holí.

16:23
    Havlíkova střela proletěla jen těsně nad horní tyčí Blažkovy brány.

16:42
    Kolenatý vybojoval puk, poslal jej přes celé hřiště a odjel střídat.

17:08
    Husarik s Furchem výborně šetří čas za Mesjarovou klecí.

17:39

17:47
    Jelínek rovnou z trestné dostal puk do samostatného úniku, ale svým bekhendovým pokusem nepřekonal Mesjara!

18:11
    Rendla z otočky poslal puk k bližší tyči litvínovské svatyně, ale Mesjar si skákavý kotouč dokázal pohlídat.

18:44
    Husarikova formace znovu motá hlavy litvínovské pětici.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

Domácí vstoupili do první třetiny sebejistě a dokázali udržet po téměř celou periodu soupeře pod tlakem. Hned ve 4. minutě jim vyšla krásná akce, kterou zakončoval Gestberger a o pouhé tři minuty později dokázal navýšit náskok v udělené výhodě Husarik. Hosté si dokázali vytvářet tlak, ale s koncovkou už to bylo horší a tak nedokázali na kladenské trefy odpovědět. Druhá třetina začne přibližně ve 12:08.

20:01

20:06
    Hosté začínají hodně aktivně. Po vyhraném buly se řítí do útoku.

20:59
    První střelu této třetiny si však připisuje na druhé straně Šmatlák. Na Mesjara si však nepřišel.

21:36
    Hosté se pokusili o rychlý přechod do útoku, ale jejich pokus končí pouze zakázaným uvolněním.

21:44
    A následuje hned další icing hostí.

22:20
    Pokorný (KLA) je vyloučen za podražení.

22:33
    Blažek Cikánkovu střelu od modré dobře viděl a bez problémů ji ukryl do své výstroje.

23:09
    Vaněk prověřil Blažka z levé strany, ale kladenský gólman je stále bezchybný.

23:28
    Šmatlák se v oslabení prosmýkl do úniku, ale jeho pokus o zasunutí kotouče mezi betony Mesjar přečetl.

24:06
    Příliš nedočkaví byli teď hosté na modré čáře a je jim pískán ofsajd.

24:20

24:49
    Hosté drží PZku stále pod tlakem.

25:26
    K puku se v mezikruží dostal TOMÁŠ FURCH, který svojí střelou krásně vymetl pavučinku v levém horním rohu Mesjarovy brány. Bez asistence.

25:45
    Po tvrdém střetu u mantinelu zůstával ležet Jelínek, který byl sice otřesený, ale nakonec odjel na střídačku po svých.

26:00
    Druhou slepenou branku přidává ADAM GESTBERGER, který prostřelil přesně brankáře Mesjara. Asistence: Pavel Husarik a Patrik Šmatlák.

26:34
    Kolenatý (KLA) je vyloučen za nedovolené bránění.

26:57
    Domácí se bez větších problémů uvolňují.

27:45
    Bártkova střela proletěla jen těsně nad horní tyčí kladenské branky.

28:25
    Vaněk byl u pravé tyče úplně sám, ale Blažek se výborně stihl vrátit.

28:34

29:31
    Hosté mají dnes obrovské potíže s Husarikovou formací a tak je tomu i nyní.

30:00
    MATĚJ STŮJ dostal od Furcha krásnou přihrávku před branku, kde dostal dostatek prostoru a překonal brankáře Mesjara. Asistence: Tomáš Furch.

30:00
    Mesjar přenechává své místo v brankovišti Janouškovcovi.

30:48
    Janouškovec si připisuje první úspěšný zákrok proti Pokorného střele.

31:32
    Žižka (LIT) je vyloučen za úder kolenem.

32:10
    Müller přihrál Šmatlákovi na modrou čáru, ten posunul k pravému kruhu na PAVLA HUSARIKA a ten už prostřelil vše, co před ním stálo a trefil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Patrik Šmatlák a Jakub Müller.

33:10
    Vacín se pokusil obejít technicky Pelanta, ale ten předvedl výborný obranný zákrok a nepustil ho přes sebe.

33:53
    Žižka (LIT) je vyloučen za krosček.

34:02
    Müller na modré zavřel mantinel a nenechal Vopata vyhodit.

34:38
    Nyní už vyšel ze souboje lépe Vopat. Ten dokázal vypíchnout Müllerovi kotouč a dal tak svému týmu chvíli klidu.

35:15
    Cikánek se v oslabení rozjel na kladenskou bránu, ale pouze přestřelil.

35:53

36:48
    Puk z hole Šebesty pěkně plachtil vzduchem, a tak nebylo velikým problémem pro Janouškovce jej zkrotit ve své lapačce.

36:53
    Čapek (LIT) je vyloučen za hákování.

37:27
    Hosté se rozjeli v oslabení do útoku, ale byli v těsném ofsajdu, kterého si čárový rozhodčí dobře povšiml.

37:46
    Hosté jdou do tří! Havlík (LIT) je vyloučen za sekání,

38:05
    Veliký závar před brankou Litvínova, ve kterém se dokázal nejlépe zorientovat TOMÁŠ FURCH, který doklepl kotouč za bezmocného Janouškovce. Asistence: Patrik Šmatlák.

38:43
    Zich dostal přihrávku zpoza brány a vypálil tvrdě z první, ale trefil pouze beton brankáře Janouškovce.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:46

40:00

Druhá perioda patřila rozhodně domácím! Ti dokázali udržet tempo nastavené v první třetině a přidali dalších 5 branek. Hosté byli často vylučováni a nakonec byli ve 31. minutě nuceni vystřídat brankáře Mesjara, místo kterého naskočil do utkání Janouškovec. Ani ten však zatím nepůsobí příliš jistě a pustil za svá záda již 2 branky. Třetí třetina začne přibližně ve 12:56.

40:01

40:01
    Domácí nastupují do třetí třetiny s Hedvábným v brance.

40:17
    Hosté posílají kotouč hned v úvodu na zakázané uvolnění.

41:53
    Hosté drží kotouč v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat se do střelecké pozice.

42:23
    Tentokráte přechod do útočného pásma hostům zastavuje ofsajd.

42:42
    Kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat se bude před Janouškovcem.

43:41
    Rychlá rozehrávka zpoza Janouškovcovy klece vede pouze na zakázané uvolnění.

43:58
    Pavlíček zavezl kotouč do útočného pásma, ale tam ho o něj připravil Zich.

44:25
    Hedvábný dnes poprvé drží kotouč ve své lapačce.

44:37
    Vopat se prodral před bránu a dokázal i zakončit. Hedvábný však byl připravený.

45:33
    Gestbergerova střela byla sražena hodně vysoko nad branku hostí.

46:21
    TOMÁŠ FURCH završuje svůj hattrick. Poté, co se kotouč dostal do skrumáže před Janouškovcem se nejlépe zorientoval právě kladenský útočník a bez problému přehodil pravý beton brankáře hostí. Asistence: Pavel Husarik.

47:07
    Myšák vypálil z první, ale střela mu vůbec nesedla a tak nedoputovala ani k brankáři PZ.

47:16
    Cikánek (LIT) je vyloučen za držení protihráče.

47:42
    Rendla (KLA) je vyloučen za podražení.

48:05
    Havlík (LIT) je vyloučen za nedovolené bránění.

48:05
    Pavel Husarik si ještě chtěl jít vyřídit účty s Havlíkem, ale rozhodčí je od sebe oddělili.

49:07
    Myšák ujel v oslabení do úniku a po jeho bekhendovém blafáku zůstal kotouč jen kus před brankovou čárou!

49:17
    Hosté ve čtyřech.

49:42

50:07

50:36
    Husarik s pukem projel až před bránu Litvínova, ale jeho bekhendový pokus mířil hodně vysoko nad klec hostí.

51:40
    Liška (LIT) je vyloučen za vražení na hrazení.

51:57
    Rendlovu střelu Janouškovec vyrazil a poté se hosté uvolnili a vyhodili kotouč.

52:35
    Kolenatý si dobře sjel na přihrávku do předbrankového prostoru, ale nedokázal se trefit do volného místečka u levé tyče.

53:11
    Domácí stále krouží kolem branky hostí.

53:38
    Pouhé dvě vteřiny zbývaly do návratu Lišky z trestné lavice, když ŠIMON JELÍNEK obdržel přihrávku od Šebesty a trefil se přesně nad Janouškovcovo rameno. Asistence: Matyáš Šebesta.

54:39
    Hosté se ještě pokoušejí o nějaké zkorigování skóre.

54:57
    Pokorný (KLA) je vyloučen za zdržování hry.

55:30
    Hostům se ale ani tato přesilovka vůbec nedaří a musejí dojet pro puk znovu až za svojí bránu.

55:50
    Domácí jdou do tří. Šebesta (KLA) je vyloučen za podražení.

56:03
    Husarik výborně vyvezl kotouč ze svého obranného pásma.

56:29
    Myšák svojí přihrávkou vyhnal Cikánka až k Janouškovcově bráně.

56:46
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Přeci jen se daří hostům překonat kladenského gólmana. MAREK HAVLÍK se napřáhl na modré a prostřelil všechno včetně brankáře Hedvábného. Asistence: Pavel Kordule.

57:18
    Další střelu na Hedvábného si od modré připsal Bártek.

57:24
    Úplně stejná situace, akorát z druhé strany. ROBERT BÁRTEK vypálil od modré a prostřelil brankáře Hedvábného. Asistence: Kryštof Vaněk.

57:52
    Pelant (KLA) je vyloučen za nedovolené bránění.

58:21
    Havlíkovu střelu od modré skryl Hedvábný ve své výstroji.

58:39
    Havlík našel dobře rozjetého Korduleho, ale proti jeho střele se Hedvábný dobře přesunul.

59:51

60:00

Domácí si nakonec z dnešního zápasu odnesou zasloužené tři body, zatímco série proher Litvínova trvá i nadále. Hosté v závěru zápasu ještě zabrali a dokázali vsítit alespoň dvě branky, které však nevedly k ničemu jinému, než ke kosmetické úpravě skóre. (13:30:05)

Filip Ardon

Branky a nahrávky: 4. Gestberger (Husarik, Furch), 7. Husarik (Neiss, Šmatlák), 26. Furch, 26. Gestberger (Husarik, Šmatlák), 30. Stůj (Furch), 33. Husarik (Šmatlák, Müller), 39. Furch (Šmatlák), 47. Furch (Husarik), 54. Jelínek (Šebesta) – 57. Havlík (Kordule), 58. Bártek (Vaněk)

PZ Kladno: Blažek (41.Hedvábný) – Zich, Šebesta "A", Janega, Šmatlák, Husarik "C", Pelant, Müller "A" – Neiss, Šimáček, Stůj, Pokorný, Robovský, Gestberger, Jelínek, Furch, Kolenatý, Rendla
    HC Litvínov: Mesjar (31. Janouškovec) – Cikánek, Bártek, Čapek, Havlík "A", Žižka, Liška – Zirtoni, Pavlíček, Vopat, Vacín, Kordule, Černý, Tomášek, Svoboda, Kanický, Myšák "C", Vaněk, Pech

Rozhodčí: Frühauf – Holý, Řešátko