Omsk – Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.) | Barys – Toljatti 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:0 (kon.)
Ufa – Čeljabinsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Jaroslavl – Jokerit 1:3 (kon.) | Soči – Riga 4:2 (kon.)
Minsk – Vladivostok 1:0 (kon.) | Atlant – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Viťaz – Petrohrad 4:6 (kon.)
Záhřeb – Novokuzněck 2:1 (3:2 po s.n.)
Avangard Omsk
4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Středa 29.10.2014, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Toto je ode mne vše. Já se s vámi tímto loučím a u dalších textových přenosů, nejen z KHL, napočtenou. (16:25:06)

Celkový počet střel: 41-31

Československá stopa
    Vladimír Sobotka (OMS) 1+1, čas na ledě 18:54
    Miroslav Blaťák (OMS) 0+1, čas na ledě 22:47
    Lukáš Kašpar (JUG) 0+0, čas na ledě 12:14

Je dobojováno. V první třetině jsme gól neviděli, ten padl až v druhé, kde se trefil Popov a Sobotka. Ve třetí třetině zvyšoval na 3:0 Kolarik. Dvě minuty na to snížil v početní výhodě Magogin a zdálo se, že z toho ještě bude drama. Tři minuty na to ale udeřil Širokov a bylo rozhodnuto. Domácí zaslouženě vyhráli nad Chanty-Mansijskem 4:1.

60:00

59:45
    A máme zde bitku! Vladimír Sobotka přepral Sokolova a vysloužil si ovace. Mladý rus neměl šanci. Oba dostali po pěti minutách.

59:21
    Hosté kombinují v útočném pásmu, domácí však skvěle brání.

58:36
    Halou nyní obíhá mexická vlna. U puku jsou hosté ve svém pásmu.

58:29
    Vhazuje se v pásmu Omsku.

57:40
    Magogin trefil pouze plexisklo za brankou Barulina.

56:27
    Buljanskij byl s Sobotkou sám před bránou Barulina. Český hráč ale výborně vystihl Buljanskijho úmysly a stylovou otočkou zmařil jeho šance.

55:34
    Jugra se snaží, ale Omsk je dnes o třídu lepší a fanoušci jsou ve varu.
    ŠIROKOV - 4:1

54:18
    Avangard právě vstřelil branku!
    Asi máme rozhodnuto. SERGEJ ŠIROKOV obdržel přihrávku od Vladimíra Sobotky, kličkou překonal obránce a excelentně zavěsil do šibenice. Asistence: Vladimír Sobotka, Miroslav Blaťák

54:03
    Jugře se nedaří dostat se přes obranu Avangardu.

53:18
    Omsk začal více bránit. Nechce přijít ani o bod.

52:37
    Pivcakinovu ránu vyráží Gorjačevskich.

51:47
    Hra Chanty-Mansijsku rázem nabrala jiné tempo. Toto bude ještě zajímavý zápas.
    MAGOGIN - 3:1

51:01
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Tak Jugra přesilovku proměnila. Z levého kruhu vyslal Buljanskij přihrávku bekhendem na IGORA MAGOGINA, který ačkoliv byl za brankou tak střílí gól odrazem od Barulina a snižuje tak skóre. Asistence: Arťom Buljanskij, Vitaly Sitnikov

50:31
    Valerij Vasiljev vyloučen za nedovolené bránění. Šance pro Jugru něco udělat s nepříznivým skórem.
    KOLARIK - 3:0

49:47
    Přesilovka nakonec využita. Před bránou vyslal podražený Tom Wandell přihrávku na CHADA KOLARIKA, který měl už úlohu jednoduchou a vstřeluje svůj první gól za Avangard Omsk. Asistence: Tom Wandell

48:40
    Domácím se přesilovka moc nedaří, většinu času strávili ve středním pásmu.

Dnešní utkání sleduje 7840 diváků.

47:49
    Další přesilovka pro Avangard, za držení je vyloučen Kirill Putilov.

47:08

46:56
    Pervušin stál sám před bránou po špatné rozehrávce hostů! Proti vyjetému Gorjačevskichovi si ale nepočínal nejlépe.

46:09
    Larsenova dělovka se zastavila o beton Barulina.

45:44

45:34
    Hra se přesunula do středního pásma.

45:08
    A je z toho rázem hra 4 na 4. Jevgenij Mozer je vyloučen za zásah do oblasti hlavy a krku.

44:14
    Kuljaš si dvakrát vystřelil, Kolarik jednou. Pak se Jugra osvobodila.

43:44
    Přesilovka pro Omsk, za sekání si jde sednout Nikita Gusev z Chanty-Mansijsku.

43:28
    Vasiljev z téměř dokonalé pozice trefil nejbližšího hráče.

42:22
    Gustafssonovi přeskočil puk hůl a domácí se do pásma musejí dostávat znovu.

41:47
    Pivcakinova dělovka od modré konči na betonu Gorjačevskicha.

41:46

40:32
    Sobotka opět kroužil za levým kruhem a vyčkával na příležitost, tentokrát ho ale Gorjačevskich vychytal.

40:18
    U puku už je ale Omsk.

40:01
    Vhazování vybojoval Kašpar a zakládá útok.

40:01

Domácí přidali ve druhé třetině 13 střel, hosté 12. Na střely to tak je 30 – 20.

A je za námi druhá třetina, po které vede Omsk zaslouženě 2:0. Nejprve ve dvaadvacáté minutě otevřel skóre dorážkou Alexandr Popov a ve třiatřicáté minutě navýšil skóre bývalý útočník St. Louis Blues Vladimír Sobotka. Domácí byli celkově lepší, uvidíme zda se to ve třetí třetině změní nebo zda si Omsk v klidu dokráčí za vítězstvím.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:46
    Omsk si zahraje přesilovku, za podražení je vyloučen Nikita Točickij.

39:06
    Kulik na modré dlouho vymýšlel co s pukem, nakonec vystřelil vedle.

38:05
    Tentokrát už Sitnikov vystřelil ale ze špatného úhlu. Barulin si s jeho střelou poradil hladce.

37:33
    Vladimír Sobotka před bránou skvěle sebral kotouč Sitnikovi.

37:00

36:06
    Domácí jsou teď hodně hlasitě povzbuzováni, zatím brání přesilovku Jugry výtečně.

35:46
    Popov ujížděl sám na bránu, ale kličku moc přetáhl a navíc přestřelil bránu.

35:00
    Po tvrdém hitu od Kuljaše zůstal na zemi Arťom Buljanskij, ten je tak vyloučen za naražení na hrazení.

34:50
    Omsk se chvíli zdržel v pásmu soupeře, avšak nevystřelil.

33:59
    Korenev stál sám před bránou Barulina! Ten se ale skvěle přesunul a k údivu všech nepustil puk za svá záda.

33:27
    Pivcakin sevřel kotouč a hra se přerušuje.

33:14
    Omsk trefuje tyč!
    SOBOTKA - 2:0

32:26
    VLADIMÍR SOBOTKA si v levém kruhu před bránou Gorjačevskicha počkal na vhodný moment a trefil přesně levý roh branky. Asistence: Denis Paršin, Valerij Vasiljev

32:17

31:51
    Blaťák byl sám před prázdnou bránou, s pukem na holi ale ani tak netrefil.

31:15

30:17
    A máme zde vyloučení, za hákování je vyloučen Andrej Čibisov.

30:13
    Čibisov tečoval ránu Pepeljajeva, Barulin připraven.

29:59
    Magoginova přihrávka byla zblokovaná do ochranné sítě.

29:15
    Za hákování si půjde sednout Erik Gustafsson.

28:49
    Hosté si nyní položili Barulina ale zavěsit nedokázali! Velká škoda pro ně.

28:28
    Popov dostal výtešnou přihrávku od Gustafssona před bránu, ale netrefil.

27:49
    A opět Širokov, tentokrát z mezikruží přestřelil bránu Gorjačevskicha.

27:23
    Vasiljev čekal sám před bránou, pocty v podobě gólové přihrávky se mu ale nedostalo.

26:36
    Larsenův pokus Barulin vyráží a domácí obránce zahazuje mimo pásmo. Hosté se tak musejí dostat do pásma znovu.

25:28
    Gustafssonova rána končí mimo, domácí teď hosty drží pod tlakem.

24:51
    Po závalu před bránou domácích se puku zmocnil Popov a bezpečně jej vyvezl.

24:24
    Paršinovi se nepodařilo přejít přes obranu Chanty-Mansijsku. Hosté se tak ujímají kotouče.

23:48
    Zakázané uvolnění hostů.

23:20
    Domácí se momentálně nikam neženou, Sobotka místo přechodu do pásma přihrává dozadu na Blaťáka.

22:52
    Hosty gól trochu zaskočil a veškerou iniciativu přebrali domácí.
    POPOV - 1:0

21:40
    Gorjačevskich se velmi snažil kotouč zastavit, ale skákající puk po střele Pivcakina dorazil do klece ALEXANDR POPOV a otevírá tak skóre. Asistence: Bez asistence:

20:37
    Širokov schytal tvrdý hit a domácí přicházejí o puk.

20:10
    Sobotka se dostal ke střele, ale s tou si Gorjačevskich poradil.

20:01
    Sobotka vybojoval buly a Omsk zakládá útok.

20:01

A je za námi konec první periody, po které platí bezbrankový stav. Domácí jsou lepším týmem, to potvrzuje i to, že vyslali 17 střel, zatímco hosté 8. Hosty drží dobře chytající Gorjačevskich, kterému mohou spoluhráči děkovat, že již neprohrávají, jelikož Omsk nějaké šance měl, zatímco u hostů největší byla, když Blaťák přihrál na Kašpara místo na spoluhráče. Ten ale sám před bránou neobstál. Uvidíme tak, co nám přinese příštích 40 minut.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:39
    Paršin se protáhl přes 4 hráče Jugry ale ten pátý mu naštěstí pro hosty sebral puk.

18:41

18:19
    Tvrdá rána Denise Kuljaše končí v náruči Gorjačevskiho. Ten nyní svůj tým drží nad vodou.

17:54
    Širikov se po střele Blaťáka dostal k dorážce, trefil ale jen beton hostujícího gólmana.

17:10
    Po delších vymýšlení hráčů Omsku co s pukem se rozhodl Sobotka pro střelu, tu Gorjačevskich vyrazil a Jugra se osvobozuje.

16:41
    Za vysokou hůl půjde pykat Kirill Putilov.

16:33
    Gustafsson po dlouhých kombinacích se rozhodl pro střelu. Gorjačevskich ačkoliv byl stíněn, tak ho puk přesně trefil.

16:04
    Mozer našel krásnou zadovkou Romana Berdnikova, jeho střelu ale zlikvidoval Gorjačevskich.

15:03
    Po menší pauze se opět pokračuje ve hře. Jugra zakládá útok.

15:02
    Ljaminova střela končí po vyrážečce Gorjačevskiho v rohu.

14:13
    Širokov i podruhé zklamal, nyní mu střelu překazil Rjabykin.

13:42
    Širokov ve velké šanci trefuje pouze vyrážečku Gorjačevskicha.

12:38
    Jugra se teď na několikrát zkoušela protlačit do útočného pásma, v cestě ji ale stála výborná obrana Omsku.

11:55
    Střelu Kašpara Barulin se štěstím zastavil. Chvíli nevěděl, kde puk je ale následně ho přikryl lapačkou.

11:40
    Pivcakin vystřelil na Gorjačevskiho, ten puk přikryl a vhazovat se bude po jeho levici.

11:06
    Ljaminova dorážka jen těsně minula klec!

10:53
    Oba týmy hrají v plném počtu.

10:31
    Mozer s Wandellem se snaží vybojovat útočné pásmo, neúspěšně.

09:43
    Ani jeden tým se při hře čtyři na čtyři nikam nehrne. Momentálně jsou u puku domácí.

09:06
    Střela Pěrežogina končí na hrudi Gorjačevskiho.

08:53
    Vyloučen je nakonec Želdakov a Sobotka na dvě minuty. Hrát se bude 4 na 4.

08:53
    Sergejev nyní schytal od Paršina velmi tvrdý hit a zůstává ležet na zemi. Následně se strhává potyčka mezi hráči.

07:59
    Mozerovi se nedaří přechod do útočného pásma a tak raději střídá.

06:36
    Střela Putilova Barulinovi vypadla z lapačky. Jugra teď zklidňuje tempo hry.

06:04
    Blaťák přihrál před bránu, kde stál ale Lukáš Kašpar, což je protihráč. Barulin pozorný.

05:47
    Útok Toma Wandella zastavuje ofsajd.

04:58
    Larsen střílel od červené čáry, Barulin pak lapil puk lapačkou, ale než jej stihl vrátit do hry, tak rozhodčí pískl. Domácí trenér dával rázně a hlasitě najevo svůj nesouhlas, nakonec se vhazuje v pásmu Omsku.

04:02
    Gustafsson z výborné pozice střílí mimo. Následně se ke střele příklepem dostal Paršin, ale i ten minul.

03:45
    Barulin se nyní činil proti střele Magogina z levého kruhu. Obrana Avangardu se trochu zapomněla.

03:25
    K puku se po delší době dostala Jugra, moc dlouho ho ale neudržela a u puku jsou opět domácí.

02:55
    Jevgenij Mozer se protlačil skrze obranu Jugry, ke střele se ale nedostal.

02:22
    Blaťák zakládal útok domácích, jeho rozehrávka ale končí na holi protihráče.

01:35
    Omsk se nyní drží v pásmu soupeře. Gorjačevskich je ale zatím bezchybný.

00:47
    Střelu Sobotky zlikvidoval lapačkou Gorjačevskich.

00:38
    Toni Rajala vyhodil kotouč do ochranné sítě.

00:24
    Utkání začíná atakem Jugry.

00:01

Po doznění ruské hymny začne zápas.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Blaťák, Gustafsson, Ljamin, Pivcakin, Kuljaš, Vasiljev, Kulik – Neprjajev, Wandell, Pervušin – Popov, Kolarik, Pěrežogin- Paršin, Sobotka, Širokov – Berdnikov, Mozer, Fisčenko

Jugra Chanty-Mansijsk: Gorjačevskich (Birjukov) – Larsen, Rjabykin, Želdakov, Sergejev, Putilov, Sokolov, Mamkin, Pepeljajev – Magogin, Kašpar, Rajala – Gorbunov, Bortnikov, Gusev – Sitnikov, Jacenko, Buljanskij – Čibisov, Korenev, Točinckij

Jugra určitě chce svou pátou sezónou v KHL odčinit tradici, že v každé nové sezóně skončí hůř, než v té předchozí. Momentálně se ji to ale daří, v roce 2011 skončila jedenáctá, o 3 roky později dvaadvacátá. Momentálně se Jugra nachází na jedenáctém místě tabulky východní konference. Na šestý Magnitogorsk ji ale schází pouhé čtyři body, navíc má Jugra zápas k dobru. Tabulka je velmi vyrovnaná v prostřední části tak uvidíme, zda se dnes Jugra posuna nad postupovou hranici. V tomto týmu najdeme Lukáše Kašpara, takže do dnešního utkání pravděpodobně zasáhnou hned 3 Češi.

Posledních 5 zápasů:
    Chanty-Mansijsk – Záhřeb 1:2
    Chanty-Mansijsk – Bratislava 3:4
    Chanty-Mansijsk – Atlant Moskevská oblast 2:3
    Chanty-Mansijsk – Minsk 2:6
    Astana – Chanty-Mansijks 2:3

Omsku se velmi daří v novém ročníku KHL, po dvaadvaceti zápasech mu patří druhé místo v tabulce východní konference. Tento klub musí být znám nejednomu Čechovi, jelikož zde v letech 2008-2011 hrál Jaromír Jágr. Momentálně za tento klub nastupuje Miroslav Blaťák a Vladimír Sobotka.

Ufa – Omsk 2:6
    Petrohrad – Omsk 3:2
    Helsinky – Omsk 1:2
    Riga – Omsk 3:2
    Omsk – Čeljabinsk 3:0

Sportu zdar a hokeji zvlášť. KHL si pro nás připravila další porci zápasů a jeden z nich se odehraje v Omsk Arene. Avangard Omsk v čele s Vladimírem Sobotkou přivítá Jugru Chanty-Mansijsk. Tímto utkáním vás bude provázet Karel Janeba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 22. Popov, 33. Sobotka (Paršin, Vasiljev), 50. Kolarik (Wandell), 55. Širokov (Sobotka, Blaťák) – 52. Magogin (Buljanskij, Sitnikov)

Rozhodčí: Alexandr Drejev, Jurij Cyplakov – Jurij Ivanov, Alexandr Nesterov