Chomutov – Letňany 4:1 (kon.) | Vsetín – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Zlín – Havířov 11:0 (kon.)
K. Vary – PZ Kladno 3:0 (kon.) | Poruba 2011 – Olomouc 1:3 (kon.) | HC Plzeň – Slavia 5:2 (kon.)
Třinec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Písek – Pardubice 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 3:0 (kon.)
IHC Králové Písek
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 01.11.2014, 14:30 • ZS Písek • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

00:01

00:29
    Pardubice si vypracovaly velkou šanci hned v úvodu zápasu. Voženílek našel od levého mantinelu křižnou přihrávky hokejku spoluhráče Duška, který bez přípravy pálil do Hauserových betonů.

02:15
    Hraje se převážně ve středním pásmu. Po souboji teď kotouč zamířil do ochozů.

02:28
    Hauser chytá do lapačky nahození z dálky a uklidňuje situaci před svou klecí. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

03:40
    Vostarek stál u dvou zajímavých momentů. Nejprve prudkou ranou od modré těsně minul branku a pak tělem odstavil Voženílka, jenž se snažil v brejku ohrozit píseckou branku.

05:48
    Bednařík zabojoval za brankou Východočechů a naservíroval kotouč na kruhy najíždějícímu Pixovi. Ten však střelou k tyči na pravý beton Kloučka nepřekvapil.

07:15
    Horyna mířil od modré čáry dobře přes shluk těl. Hauser nic neviděl, ale k jeho štěstí puk orazítkoval jen zadní mantinel.

08:33
    Machalův pokus zápěstím končí v lapačce píseckého brankáře.

09:37
    Z tlaku se Jihočeši vymanili nejlepším možným způsobem. Do brejku ujeli tři proti dvěma – akci zakončil nebezpečně Bednařík, jehož střelu vyrazil Klouček ramenem.

10:47
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Východočeši zužitkovali svůj tlak a střeleckou snahu přetavili v první branku zápasu. Od modré čáry se trefil JOSEF HORYNA. Asistence: Matěj Krejčík.

12:40
    Pardubice pokračují v aktivitě a po vstřeleném gólu jsou pána na ledové ploše.

14:18
    Bednařík měl na hokejce vyrovnání. V nadějné pozici mířil do levé šibenice, ale Klouček se vytáhl rychlým zákrokem.

15:03
    Hosté vedou o dvě branky. Kapitán DAVID VOŽENÍLEK byl nejrychleji u odraženého puku na brankovišti a bez problémů ho uklidil za Hauserova záda. Bez asistence.

16:46
    Další slibná příležitost pardubického kapitána. Ten dostal přihrávku z pravého rohu před brankou, ale zblízka Hausera nepřekonal.

17:21
    Po delší době si na puk sáhl i Klouček, který podržel v rukavici nahození ze středního pásma.

20:00

V první třetině měli více ze pardubičtí starší dorostenci. Zaslouženě si vybojovali dvoubrankový náskok po trefách Horyny od modré a Voženílka zblízka. Písečtí ale také nebyli bez šance. Trefit se mohli Bendařík, Branský nebo Pixa.

20:01

21:14
    V aktivním pojetí hry pokračují Pardubice i v druhém dějství. Krejčíka v nadějné pozici zastavila domácí obrana.

22:35
    Je tu první vyloučení utkání. Bednařík (PIS) – 2 minuty za podražení.

23:40
    Hostům se nedaří rozjet kombinace. Písek vyhazuje.

23:47
    Budík ranou z kruhu našel jen připravenou rukavici Hausera.

24:35
    Písek je v plném počtu

26:29
    Kubišta chtěl Hausera překvapit dorážkou z úhlu. Strážce písecké branky byl pozorný.

28:22
    Písek právě vstřelil branku!
    Tak to byla paráda. LUKÁŠ BEDNAŘÍK vybojoval puk za brankou, obtočil se kolem brankoviště s forhendem zasunul pod Kloučkovým betonem. Bez asistence.

29:13
    Za podražení je vyloučen Javůrek (PIS).

30:00
    Ani tato přesilovka se hostů nedaří. Písečtí jsou snížení aktivní.

31:13
    Až s koncem přesilovky se ke střele odhodlal Kučera, ale jeho střela neměla gólové parametry.

31:58
    Za držení si jde na dvě minuty odpočinout Boček (PCE).

Omluvte technický výpadek. V přesilové hře měli slibné šance Hadrava a Bednařík, ale ani jeden z nich nedokázal vyrovnat. Do konce druhé periody už jsme branku neviděli.

40:00

Písečtí starší dorostenci v druhé třetině ukázali, že nedají svou kůži lacino. Bednařík se po důrazu za brankou prosadil a snížil na rozdíl jedné branky. Šance na vyrovnání měli domácí šest minut před koncem, kdy dobré příležitosti nevyužili Hadrava a Bendařík.

40:01

41:00
    Závar před Kloučkem. Puk se z klubka těl objevil u pravé tyčky.

41:50
    Rozehrávku Písku brzdí icing.

42:47
    Budík nastřelil kotouč od modré čáry na Hausera. Ten jej hokejkou tečoval do ochranné sítě.

45:45
    Klouček si stáhl ze vzduchu dlouhé nahození ze středního pásma a rychle rozehrál.

45:53
    Zakázané uvolnění Pardubic

47:25
    Voženílek našlápl od své vlastní branky a dostal se až ke střele z mezikruží, kterou Hauser vyrazil do rohu kluziště,

49:30
    Sledujeme urputný boj. Nikdo nechce udělat chybu. Týmy se ale bohužel trochu méně tlačí i do koncovky.

50:40
    Hosté jsou v tlaku a zamkli domácí hokejisty v obranné třetině.

51:38
    Bednařík sebral puk obráncům a hnal se sám na Kloučka. Neměl ale dost klidu na přesnější zakončení.

52:48
    Iniciativy se pro změnu ujali domácí dorostenci.

53:38
    Hosté si vzali oddechový čas. Potřebují trochu víc klidu na svých hokejkách.

55:31
    Bednařík (PIS) si odpyká dvě minuty za podražení.

55:38
    Boček od modré zamířil jen do Hauserovy lapačky.

55:48
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Za podražení si jde sednout i pardubický Dušek.

56:22
    Po závaru před domácí brankou se vzahuje ve středním pásmu. Hosté byli na brankovišti až příliš aktivní.

57:02
    Hra 4 na 4 víc svědčí Východočechům. Na střelu Horyny Hauser dobře viděl.

57:31

57:48

57:55
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje před píseckou brankou.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:41
    Oddechový čas pro domácí.

58:41
    Domácí hrají bez gólmana.

59:00
    Kozák si zahrál na brankáře a lapil puk mířící do branky.

59:10
    Hauser se vrací do branky. Vhazuje se před ním.

59:18
    Zřejmě je rozhodnuto. DAVID VOŽENÍLEK se zmocnil mezi kruhy puku a trefil se přesně pod Hauserovu vyrážečku. Bez asistence.

60:00

Od druhé třetiny byli Písečtí hostům z Pardubic rovnocenným soupeřem. Ve třetí třetině byl k vidění tuhý boj – nikdo nechtěl udělat chybu. A když domácí své příležitosti nevyužili, odhodlali se v závěru ke hře bez brankáře. Tu sice Východočeši nevyužili, ale v poslední minutě přesto kapitán Voženílek zvýšil na konečných 1:3. (16:30:41)

Petr Eliáš

Branky a nahrávky: 29. Bednařík – 11. Horyna (Krejčík), 16. Voženílek, 60. Voženílek

IHC Králové Písek: Hauser – Stodolovský, Klochko, Rákosník, Novotný, Kozák, Radoš, Marek, Javůrek, Vostarek, Tejko, Hadrava, Torba, Branský, Polanský, Klas, Strnad, Bednařík, Pixa
    HC Dynamo Pardubice: Klouček – Faltys, Horyna, Žouželka, Kučera, Mikulčák, Boček, Budík, Bureš, Krejčík, Tomaník, Petrus, Hoskovec, Roubal, Machala, Kubišta, Dušek, Voženílek

Rozhodčí: Svoboda – Oudes, Vavruška