Penafiel – Estoril 1:2 (kon.) | Guimarães – Sporting 3:0 (kon.) | Porto – Nacional 2:0 (kon.)
Vitória SC Guimarães
3:0 (2:0)
Sporting Lisabon
Sobota 01.11.2014, 19:00 • Estádio D. Afonso Henriques, Guimarães • Portugalská Primeira Liga

To je pro tuto chvíli vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera. (21:12:42)

Rohové kopy 8 – 5

Je tady konec utkání utkání mezi Vitórií SC Guimarães a Sportingem Lisabon. Domácí byli lepším týmem po většinu utkání, Sporting dnes působil velice bezzubě.
    Skóre střetnutí otevřel po hlavičce v 15. minutě Bouba, kterého následoval podobným gólem ze 42. minuty Afonso. Třetí, pojišťující branku přidal v 82. minutě kapitán domácích André, který vzal na svá bedra pokutový kop a zvýšil na definitivních 3:0.
    Domácí se touto výhrou dostali na průběžnou druhou pozici, 2 body za vedoucí Benficu. Hosté z Lisabonu zatím zůstávají na čtvrtém místě.

90+4

90+3
    Stadionem to jen zahučelo po dalekonosné střele Cafú.

90+2
    Domácí fanoušci oslavují jednoznačné vítězství svého celku.

90
    Hlavní rozhodčí Miguel nastavil nad rámec základní hrací doby 4 minuty.

90
    Poslední střídání na straně domácích. Ze hřiště odchází pravděpodobně nejlepší hráč utkání Hernani, jehož na trávníku nahradí Cafú.

89
    Obrovskou šanci na zvýšení skóre měl Hernani! Jeho krásná rána se však odrazila od břevna mimo branku hostí.

86
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Bernard, přichází Ricardo.
    André ANDRÉ (pen.) - 3:0

82
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Domácí přidávají třetí branku! Na penaltový puntík si míč umístil kapitán ANDRÉ ANDRÉ, který se nemýlil a střelou o tyč zvyšuje na 3:0!

81
    Byla nařízena penalta pro Guimarães! K dorážce se dostával kapitán André, jenže byl faulován Cedricem. Hlavní sudí odpískal pokutový kop.

75
    A další žlutá karta, tentokrát na straně Sportingu. Dostal ji Paulo Oliveira za nedovolený zákrok na kapitána domácích Andrého.

71
    Domácí si vypracovali pěknou šanci. André posunul míč na Bernarda, který přestřelil Patríciovu branku.

68
    Po škaredém faulu zezadu na Capela si žlutou kartu vysloužil střelec první branky Bouba.

68
    Hra se nám začíná přiostřovat. V jedné chvíli na trávě leželi dva hráči, po jednom z obou mužstev.

65
    Svého posledního střídání využil Sporting. Odešel Montero, přišel Mané.

64
    K prvnímu střídání dojde i na straně domácích. Z trávníku odchází Alex, jehož nahradí Bruno Alves.

64
    Naniho centr skončil pouze v rukavicích Assise.

60
    Po rohu Alexe hlavičkoval Josué přímo do rukavic dobře postaveného Ruie Patrícia.

59
    Naniho střela z voleje byla zblokovaná obranou domácích.

56
    A do třetice Hernani! Bernard svým dlouhým pasem našel Hernaniho, ten znovu předběhl hostující obránce, navedl si míč na svou silnější levou nohu a technickou střelou na zadní tyč ohrozil branku Sportingu. Rui Patrício byl připraven a střelu vyrazil. Pěkná akce Guimarãese.

53
    První žlutou kartu utkání si vysloužil domácí Bernard za zakopnutí míče po přerušení hry.

51
    Velká šance pro domácí! Sporting se snaží útočit a tak nechává ve své obraně otevřená dvířka. Toho využil Bernard k rychlému protiútoku, poté krásně našel naběhlého Hernaniho, avšak ten vystřelil svou slabší pravou nohou mimo.

48
    Domácí zahrozili z protiútoku. Míč si vzal Hernani, jenž přesprintoval velkou část hřiště, pohrál si s obráncem a vystřelil. Rui Patrício byl však připraven a střelu zneškodnil.

46
    Trenér hostí Marco Silva nemůže být po prvním poločase spokojen a tak hned na začátku toho druhého střídá a to hned dvakrát. Na hřiště už se nepodívá dvojice Joao Mário a Carillo, kterou na place nahradí dvojice Slimani, Capel.

46

Je za námi první poločas mezi Vitórií SC Guimarães a Sportingem Lisabon, který skončil 2:0 ve prospěch domácích.
    Zápas doposud nebyl příliš atraktivní pro oko nezaujatého diváka, přesto padly dvě branky. A obě vypadaly velice podobně. Nejprve se po prodloužení Afonsa prosadil Bouba a poté, ve 42. se trefil sám Joao Afonso.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45
    Joao AFONSO - 2:0

42
    Domácí se dostávají již do dvoubrankového vedení! Jako přes kopírák, druhá branka Guimarãese padla skoro stejně jako ta první. Hernani poslal míč na hlavu Afonsa, který jako u prvního gólu prodloužil míč na zadní tyč, kde si ovšem míč do vlastní branky srazil Maurício! Branka byla však nakonec uznána JOAO AFONSOVI.

41
    Přímý kop byl zblokován na roh.

41
    Po faulu na Hernaniho rozehrají domácí přímý kop ze zajímavé pozice.

38
    Hostující Nani vystřelil z hranice šestnáctky, bohužel pro hosty pouze doprostřed branky, kde stál připravený Assis.

37
    Tomané se po ošetření vrací zpět do hry.

37
    Z rohu Naniho nevytěžil Sporting vůbec nic.

36
    Na zemi zůstává ležet útočník domácích Tomané. V souboji se stoperem Mauríciem si poranil hlavu.

35
    Prvních 35 minut nám nenabídlo příliš atraktivní podívanou. Výjimkou byla pouze gólová akce, když se prosadil Bouba.

30
    Pokus Tamaného skončil mimo branku hostí.

24
    Po brance Bouby tempo lehce upadlo. Hostující Sporting je evidentně touto inkasovanou brankou opařený a tak se nedostává ke své hře.
    Bakary BOUBA - 1:0

15
    Domácí se dostávají do vedení! Alex rozehrál roh na krátko, míč se dostal na hlavu Joaa Afonsa, který balón prodloužil a na zadní tyči se hlavou prosadil záložník BAKARY BOUBA.

14
    Přímý kop Bernarda skončil těsně vedle levé tyče Ruie Patrícia.

12
    Naniho pokus z přímého kopu neohrozil brankáře Assise.

11
    Po faulu na Joao Máriu rozehrají hosté přímý kop z nadějné pozice. Míč si postavil Portugalec Nani.

10
    Hra je zatím velice kouskovaná, ani jeden z týmů si nevypracoval žádnou šanci.

4
    Hernani hledal před brankou Tomaného, avšak nepřesně. Domácí zahrají rohový kop.

1
    Hlavní sudí Miguel odpískal začátek tohoto utkání. Domácí nastoupili v černo-bílé kombinaci, zatímco hosté oblékli žluté dresy.

1

Obě mužstva jsou již připravena na hrací ploše. Zápas každou chvílí začne.

Vitória SC Guimarães: Assis – Gaspar, Josué, Afonso, Traoré – André (C), Bouba – Bernard, Hernáni, Alex – Tomané
    Náhradníci: M. Oliveira, Alves, Álvez, Ricardo, Cafú, Plange, Gui

Sporting Lisabon: Rui Patrício (C) – Cédric, Paulo Oliveira, Maurício, Silva – Joao Mário, Carvalho, Adrien Silva – Carillo, Montero, Nani
    Náhradníci: Marcelo, Lopes, Sarr, Martins, Slimani, Capel, Mané

Rozhodčí: H. Miguel – R. Santos, H. Fernandes.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Hugo Miguel, kterému budou na čarách vypomáhat Ricardo Santos a Hernâni Fernandes. Pozici čtvrtého sudího zaujme Tiago Martins.
    Toto jsou hráči Sportingu, kteří odcestovali na utkání do Guimarãese

Vzájemné zápasy

Sportingu se proti Guimarãesu celkem daří, naposledy totiž s tímto soupeřem prohrál v roce 2010. V loňské sezoně se obě utkání povedla více lisabonskému celku, který dvakrát vyhrál v poměru 1:0.

Od svěřenců trenéra Marca Silvy se po loňském druhém místě očekává přinejmenším zopakování této příčky. Sporting získal z 8 kol 16 bodů za 4 výhry a 4 remízy a díky tomu se nachází na průběžné 4. pozici. Společně s Portem patří Sporting mezi dosavadní dvě neporažená mužstva Primeira Ligy. Tento lisabonský celek očekávaně táhne navrátilec z Manchesteru United Nani, jenž vstřelil už 5 branek.

Vitória vstoupila do nové sezony Primeira Ligy doslova výtečně. Z úvodních 8 utkání vytěžila celkem 17 bodů za 5 výher a 2 remízy. Jediná prohra se konala v 6. kole a to na hřišti Marítima v poměru 4:0. Guimarães se tak zatím nachází na průběžném překvapivém třetím místě, těsně nad svým dnešním soupeřem z Lisabonu. Oporou domácích v této sezoně je teprve dvacetiletý ghanský záložník Bernard, který vstřelil už 4 branky.

Příjemný sobotní večer všem příznivcům portugalské nejvyšší fotbalové soutěže. Dnes je na programu 9. kolo, ve kterém se mimo jiné utká Vitória SC Guimarães se Sportingem Lisabon. Komentovaným přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.