Boston – Ottawa 4:2 (kon.) | Toronto – Chicago 3:2 (kon.) | Tampa – Washington 4:3 (kon.)
Florida – Philadelphia 2:1 (kon.) | New Jersey – Columbus 3:2 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 0:1 (1:2 po s.n.)
Pittsburgh – Buffalo 5:0 (kon.) | Carolina – Arizona 3:0 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.)
Minnesota – Dallas 4:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 2:3 (kon.) | San Jose – NY Islanders 3:1 (kon.)
Buffalo – Detroit 3:2 (2:1 po s.n.) | Carolina – Los Angeles 3:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
Buffalo Sabres
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Detroit Red Wings
Neděle 02.11.2014, 23:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (02:05:31)

3. Chris Stewart (BUF) 1+0

Buffalo si připisuje svou teprve třetí výhru v této sezoně! Na výhře Sabres má velký podíl i Michal Neuvirth, který chytal celý zápas výborně a nakonec podržel svůj tým i v nájezdech.

3. série
    2:1
    Neuvirth vychytal Zetterberga a Buffalo vítězí na nájezdy!
    GIRGENSONS - 3:2

3. série
    2:1
    Girgensons překonává Howarda. Hosté musí příští nájezd proměnit, pokud se chtějí udržet ve hře.

2. série
    1:1
    Nyquist poslal bekhendem puk mezi Neuvirthovy betony a srovnává na 1:1.

2. série
    1:0
    Ennis překonává Howarda a posílá Sabres do vedení.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, takže přicházejí na řadu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:22
    Moc dlouho to však nevydrželo a v útoku jsou opět Red Wings.

64:00
    Začíná poslední minuta prodloužení a domácí se v něm snad poprvé dostali do útočného pásma.

63:04
    Další dva výborné zákroky Neuvirtha, tentokrát proti Franzenovi.

62:28
    Puk propadl do branky mezi Neuvirthovy betony, ale rozhodčí si všiml, že Franzen překážel Neuvirthovi v brankovišti a branka není uznána!

62:13
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

62:13
    Další výborný zákrok lapačkou od českého brankáře Sabres!

62:04
    Nyquist nadvakrát nepřekonal skvěle chytajícího Neuvirtha!

61:30
    Sabres dokázali vyhodit kotouč přes všechny čáry.

60:46
    Příležitost pro hostující tým! Brian Gionta (BUF) si jde odsedět dvě minuty za hákování.

60:01

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo a utkání dospělo za stavu 2:2 do prodloužení, které začne za malou chvíli.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:15
    Neuvirth uklidňuje hru a schovává odražený kotouč do své lapačky.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny. Kotouč je v obranném pásmu Sabres.

58:34
    Red Wings se snaží hodně aktivně napadat domácí rozehrávku.

57:38
    Detroit teď zamkl Sabres v jejich obranném pásmu.

56:47
    Girgensons se dostal k odraženému puku a vypálil na Howarda, který dokázal zasáhnout.

55:37
    Hosté ztratili puk ve vlastním pásmu a od modré se z první opřel do kotouče Deslauriers, jehož rána mířila přímo do Howarda.

55:20
    Na druhé straně provařil Howarda Stafford a brankář Red Wings přerušuje hru.

54:17
    Neuvirth likviduje betonem Jurčovu střelu.
    STEWART - 2:2

53:08
    Sabres právě vstřelili branku!
    Ennis přihrál zpoza brány CHRISU STEWARTOVI, který trefil zblízka jen Howarda, od něhož se však kotouč odrazil do Smitha, a ten si puk nešťastně srazil do vlastní branky. Asistence: Tyler Ennis, Tyson Strachan.

52:02
    Dalším dobrým zákrokem teď Neuvirth podržel svůj tým po střele Zetterberga!

51:41
    Franzen trefuje pouze Neuvirtha, který přerušuje hru. Detroit má v této fázi hry převahu.

50:48
    Sheahan vypálil z mezikruží, ale jeho střela byla sražena mimo branku.

50:13
    Hra je přerušena a následuje komerční pauza.

49:25
    Domácí si teď nechali vypíchnout kotouč ve svém obranném pásmu a vše musel zachraňovat Neuvirth, který pohotově skočil po volně ležícím puku.

49:11
    V těchto chvílích má hra rychlý spád a přesouvá se z jedné strany na druhou.

47:48
    Neuvirth měl teď opět práci, když si poradil se střelami Tatara a Abdelkadera.

46:52
    Dacjuk vyhrál vhazování, po němž se hosté dostali ke střele, kterou však zblokovala obrana Sabres.

46:43
    Neuvirth zasahuje proti střele Zetterberga.
    DACJUK - 1:2

46:30
    Moulson v dobré šanci minul hostující bránu.

44:27
    Detroit právě vstřelil branku!
    Abdelkader zavezl kotouč do útočného pásma, kde přihrál do mezikruží PAVLU DACJUKOVI, který se ocitl zcela sám před Neuvirthem, kterého zblízka překonává. Asistence: Justin Abdelkader, Brendan Smith.

43:47
    Abdelkader se procpal s pukem až do mezikruží, ale zakončení se mu příliš nepovedlo.

42:39
    Puk teď propadl k Howardovi, který ho schoval pod lapačku.

42:20
    Neuvirth zasáhl proti střele Dacjuka a přerušuje hru.

41:36
    Domácí se nyní spokojili s vyvezením kotouče ze své třetiny.

41:11
    Detroit vstoupil do třetí tetiny hodně útočně a uzavřel Sabres v jejich obranném pásmu.

40:21
    Zetterberg vypálil z vrcholu levého kruhu a Neuvirth jeho střelu přizvedl nad branku.

40:01

Druhá třetina je minulostí. Sabres se ve 27. minutě dostali do vedení zásluhou Briana Flynna, na jehož branku však o šest minut později odpověděl Tomáš Tatar. Po čtyřiceti minutách je tedy stav nerozhodný 1:1. Třetí třetina začne přibližně v 00:54.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:34
    Zetterberg je zpátky na ledě. Detroit si v tomto oslabení počínal velmi dobře.

39:14
    Red Wings opět vyvezli kotouč z pásma.

38:51
    Ericsson posílá kotouč přes všechny čáry.

38:04
    Hosté vyvezli kotouč do útočného pásma.

37:34
    Sabres si v závěru druhé třetiny zahrají přesilovku. Henrik Zetterberg vyhodil kotouč přes mantinel a budou z toho dvě minuty za zdržování hry.

36:05
    Na druhé straně pálil Andersson, ale jeho střela nemířila mezi tři tyče.

35:55
    Myers s Girgensonsem ujeli ještě při vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný se nakonec pokusil prosadit individuálně, když se natlačil až před Howarda, za něhož se mu však nepodařilo procpat kotouč. Girgensons se pak ještě snažil dorážet, ale Moulson ho dobře odstavil od kotouče.

35:24
    Sabres dostali kotouč pryč ze svého pásma.

34:05
    Kromwallovu střelu Neuvirth vyráží mimo branku.

33:49
    Přesilovka pro Detroit! Rasmus Ristolainen (BUF) – 2 minuty za krosček.
    TATAR - 1:1

32:55
    A je srovnáno! TOMÁŠ TATAR si vybruslil s pukem zpoza Neuvirthovy branky, nerušeně objel více než polovinu útočného pásma a z vrcholu levého kruhu rozvlnil síť střelou nad beton českého brankáře. Asistence: Riley Sheahan, Pavel Dacjuk.

32:25
    Smithovu střelu vyráží Neuvirth betonem.

32:07
    Sabres stále nemohou dostat puk z pásma a domácí hráči by už potřebovali vystřídat.

31:22
    Detroit si nyní vytvořil převahu v útočném pásmu.

30:20
    Miller nevyzrál na Neuvirtha bekhendovou střelou a Glendeningova dorážka byla zblokována.

29:27
    Stafford dvakrát v krátké době vypálil na Howarda, jenže ten v obou případech úspěšně zakročil.

28:51
    Po přerušení hry přichází krátká komerční přestávka.

27:58
    Domácí jsou po úvodní brance hodně při chuti a tlačí se do útoku.
    FLYNN - 1:0

26:55
    Girgensonsovu střelu vyrazil Howard jen zpátky k lotyšskému hokejistovi, který následně objel branku, do které se mu sice ani napodruhé nepodařilo procpat kotouč, jenže ten pak zůstal v brankovišti, odkud ho BRIAN FLYNN uklidil pod víko Howardovy svatyně. Asistence: Zemgus Girgensons, Tyson Strachan.

25:23
    Jenže hned na začátku přesilové hry Buffalo málem inkasovalo! Nebezpečnou střelu vyslal na Neuvirtha Sheahan, po němž se ještě hráči Red Wings snažili dorážet a před českým brankářem byl chvíli velký zmatek.

25:15
    Moulson se vrací na led a je tu zkrácená přesilovka Buffala.

24:37
    A je tu další vyloučení. Johan Franzen (DET) – 2 minuty za podražení.

23:15
    Andersson je zpátky na ledě a nyní se bude vylučovat na domácí straně. Matt Moulson (BUF) – 2 minuty za nedovolené bránění.

23:09
    Dobrá práce Glendeninga, který dostal kotouč pryč z obranného pásma Red Wings.

22:55
    Jenže vlastní chybou se teď Buffalo připravilo o pásmo.

22:40
    Sabres vyhráli vhazování a kombinují v útočném pásmu.

22:36
    Ted Nolan si vyžádal oddechový čas.

22:36
    Sabres budou hrát 34 sekund přesilovku pět na tři! Darren Helm (DET) – 2 minuty za hákování.

21:43
    Stewart dostal přihrávku před branku, kde byl úplně sám, ale při snaze o kličku mu utekl kotouč. Tohle byla obrovská šance domácího týmu!

21:10
    První přesilovka pro domácí. Joakim Andersson (DET) – 2 minuty za nedovolené bránění.

20:25
    Abdelkader zakončoval bekhendem a Neuvirth si připsal první zákrok ve druhé třetině.

20:01

První třetina je za námi. Sabres vstoupili do zápasu hodně aktivně, ale postupem času začal být aktivnější Detroit a Neuvirth měl ve druhé desetiminutovce více práce než jeho protějšek v brance Red Wings. Gól jsme však ani na jedné straně neviděli a stav utkání je tedy zatím 0:0. Druhá třetina začne přibližně ve 23:59.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:22
    Howard musel po delší době zasahovat, ale Staffordova střela mu nenadělala velké potíže.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:39
    Druhá minuta přesilové hry se Detroitu příliš nepovedla a Meszároš se již vrací na led.

17:58
    Domácí dokázali dvakrát po sobě vyhodit kotouč do útočného pásma.

17:18
    Dacjuk vypálil mimo bránu.

16:39
    Další přesilovka pro Detroit! Andrej Meszároš (BUF) – 2 minuty za podražení.

16:26
    Detroit zvyšuje obrátky. Proti Anderssonově střele musel opět zasahovat Neuvirth, který má v posledních minutách hodně práce. Chvíli poté střílel ještě Franzen, ale jeho rána minula branku.

15:15
    Dacjuk si po pravé straně nabruslil do střelecké pozice a dobře vypálil, ale Neuvirth jeho střelu i s trochou štěstí vyrazil.

14:19
    Hodgson pálil z dobré střelecké pozice, ale Howard včas zaklapl betony.

12:56
    Strachan je zpátky na ledě.

12:08
    Tatar pálil z první jen do Neuvirtha.

12:02
    Hosté si nyní vytvořili dobrý přesilovkový tlak.

11:47
    Zetterberg vystřelil mezi dvěma obránci, ale Neuvirth měl snadnou práci.

11:32
    Domácí už dokázali dvakrát vyhodit kotouč z pásma.

10:56
    Je tu první přesilovka, kterou si zahrají hosté. Tyson Strachan (BUF) – 2 minuty za držení.

10:26
    Ristolainenovu střelu nejdříve vyrazil Howard a o chvíli později pálil ještě Ennis, ale jeho rána byla sražená obráncem Detroitu.

09:30
    Dacjuk dostal dobrou přihrávku napříč útočným pásmem, jenže vypálil jen mimo branku.

08:49
    Neuvirth přerušuje hru po úspěšném zákroku a následuje první komerční přestávka.

08:36
    Hra se po úvodním tlaku domácích vyrovnala a nyní se přesouvá z jedné strany na druhou.

07:04
    Ericsson vypálil na Neuvirtha, který však jeho střelu dobře viděl a neměl s ní potíže.

06:34
    Girgensons to zkoušel bekhendem, ale Howard byl pozorný.

06:02
    Neuvirth vyráží Lashoffovu střelu od modré.

05:54
    První formace Detroitu teď dokázala dostat domácí pod tlak.

05:16
    Miller vyvezl ve spolupráci s Anderssonem kotouč do útočného pásma, ale tam se ho vzápětí opět zmocnili hráči Sabres.

03:51
    Red Wings jen vyhodili kotouč z pásma, aby mohli vystřídat. Úvod utkání patří Buffalu, které začalo velmi aktivně.

02:33
    Flynn opět pálil na Howarda, kterému stál ve výhledu Deslauriers, ale hostující brankář přesto dokázal kotouč vyrazit.

01:51
    Sabres jsou v úvodu aktivní. Tentokrát pálil Flynn a Howard nyní musel zasahovat.

00:56
    Jako první se do útoku dostalo Buffalo. Meszároš pálil od modré, ale minul Howardovu branku.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě a nyní zní stadionem hymna Spojených států.

Buffalo Sabres: Neuvirth (Enroth) – Gorges, Myers, Meszároš, Ristolainen, Zadorov, Strachan – Moulson, Ennis, Stafford – Gionta, Hodgson, Stewart – Mitchell, Girgensons, Adam – Deslauriers, McCormick, Flynn

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Kronwall, Ericsson, Smith, DeKeyser, Lashoff, Kindl – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg – Nyquist, Helm, Franzen – Tatar, Sheahan, Jurčo – Miller, Glendening, Andersson

Rozhodčí: Graham Skilliter, Chris Lee – Andy McElman, Bryan Pancich.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nástup Red Wings na rozbruslení.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Buffalo Sabres vyhrálo v této sezoně z dvanácti odehraných zápasů jen dva a z toho pouze jeden v normální hrací době. Dnes se Sabres pokusí na domácím ledě vylepšit svou reputaci v zápase s Detroitem Red Wings, což rozhodně nebude snadný úkol, už jen proto, že méně než 24 hodin před tímto utkáním utrpělo Buffalo porážku 5:0 na ledě Pittsburgu. Detroit je navíc ve formě, v tabulce Východní konference je momentálně čtvrtý a v posledních dvou zápasech si připsal dvě vítězství. Připíšou si hosté dnes další výhru na ledě jednoho z největších outsiderů celé NHL, nebo se dočkáme překvapení?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 27. Flynn (Girgensons, Strachan), 54. Stewart (Ennis, Strachan), rozh. náj. Girgensons – 33. Tatar (Sheahan, Dacjuk), 45. Dacjuk (Abdelkader, Smith)