2:0 (1:0)
1.FC Nejzbach Vysoké Mýto
Úterý 04.11.2014, 20:00 • Městská hala Vodova • 1. Futsal liga

Z brněnské haly je to ode mě pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. (21:36:28)

Je po všem! Domácí Helas Brno si připisuje druhou letošní výhru, když porazil Nejzbach Vysoké Mýto 2:0. Utkání hubené na góly i gólové šance rozhodla přeci jen vyšší produktivita na straně Helasu. Vítěznou branku vstřelil již ve 13. minutě Lacko a definitivní podobu dal skóre krátce po přestávce Cupák.

40
    Do konce chybí osm vteřin, asi už je rozhodnuto.

40
    Nejzbach už rezignuje na kombinaci a snaží se ihned pálit. Vágnerův pokus byl nepřesný.

40
    Helas ušetřil nějakých dvacet vteřin a začala poslední minuta.

Necelých 80 vteřin před koncem si vyžádal oddechový čas domácí trenér Jan Loup.

39
    Hosté už jsou v časové tísni, což vycítil i Libor Gerčák. Jeho ukvapená střela však letěla hodně mimo.

39
    Brno zkušeně drží míč a šetří drahocenný čas.

38
    Havel dostal loktem do obličeje. Stav akum. faulů 3:4.

38
    Křížná přihrávka Hrubého na Formánka prošla krásně, ale hostující kapitán svou šanci zahodil.

37
    Vladyka našel u tyče zcela volného Hrubého, který ale nedokázal prostřelit dnes bezchybného Davida Šimona!

36
    Tlak Vysokého Mýta se trošku otupil, ale času zbývá stále ještě dost.

35
    Na druhé straně mohl zajistit další gólovou pojistku Helasu jeho kapitán Cupák, který postupoval s míčem přes půl hřiště na prázdnou bránu. Zdálo se však, jako kdyby čekal na vracejícího se Gerčáka, aby si ho vychutnal závěrečnou kličkou, ale trestuhodně selhal. Gerčák jeho pokus přečetl a vyrazil míč.

35
    Po Semerádově přiťuknutí mohl snížit Vladyka, jenž zblízka neprocedil míč skrze vyběhnuvšího Šimona!

34
    Brno si na chvíli oddechlo, ale už opět čelí tlaku hostů. Formánkova střela z úhlu nemohla Šimona překvapit.

33
    Semerád poslal k zemi Cupáka. Stav akum. faulů 3:3.

33
    Nejzbach se konečně osměluje a troufá si zakončovat. Gerčákovu ránu jeho kolega v brněnském dresu vyráží.

32
    Neuvěřitelná smůla Brna! David Cupák se snažil trefit prázdnou bránu hostů, ale přes celé hřiště orazítkoval jen břevno!

32
    Cupák pěkně narazil Lackovi, tomu ale míč uskočil.

31
    Power play Nejzbachu působí vskutku hodně bezzubě.

31
    Helas si moc dlouho míče neužil a už opět čelí pěti hráčům soupeře na vlastní půli.

30
    A nakonec po nepřesném pasu Nejzbach ztrácí míč.

30
    Hráči Helasu se stále skvěle pohybují a nedávají Nejzbachu šanci.

29
    Rozvážná kombinace hostí zatím nevede k zakončení.

29
    Podle očekávání Nejzbach znovu sáhl k power play!

Hosté si berou oddechový čas.

28
    Vysoké Mýto se dopustilo nepřenosti a Michal Jiráský to musel hasit jen za cenu nedovoleného zákroku. Rozhodčí jej navíc ocenili žlutou kartou. Stav akum. faulů 3:2.

28
    Nejzbach i s Liborem Gerčákem v pěti na půli soupeře.

27
    Šimonova vyhození se snažil z otočky využít Vlach, ani on prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

27
    Cupákovi na půli vypíchl balón Hrubý, ihned vypálil, ale naneštěstí pro hosty nepřesně.

26
    Vlach nedokázal zastavit Hrubého, který následně nastřeloval v pádu míč na zadní tyč. Tam ovšem žádný z jeho spoluhráčů nebyl.

26
    Vysoké Mýto sice má tlak, ale ten zatím postrádá větší šance. Helas čeká na brejky.

25
    K rozehrání standardní situace se postavil Vágner, ale situaci prováhal. Školácky nestihl rozehrát do pěti vteřin.

25
    Střelu Formánka Šimon vyrazil jen před sebe, kde byl připravený Sklenář. Tomu nedovolil zakončit Josef Havel. Bylo to ale s faulem. Stav akum. faulů 3:1.

24
    Lerch mohl vyrazit do protiútoku, ale byl zablokován. Stejně dopadla na druhé straně hřiště snaha Jiráského.

24
    Vladyka nevěděl co s míčem a tak vystřelil, znovu balón zamířil nad bránu.

23
    Stejně jako v první půli zkusil štěstí z přímého volného kopu Lacko, ale tentokrát si na Libora Gerčáka nepřišel.

23
    Nad hranicí brankoviště byl faulován Lerch. Stav akum. faulů 2:1.

23
    Vladyka dal balón proti noze Hrubému, jehož přízemní ránu spolehlivě chytá David Šimon.

23
    Davidu Cupákovi rozhodčí odpískali další nedovolený zákrok. Stav akum. faulů 2:0.

22
    Po Vágnerově nakrátko rozehraném autu pálil Formánek, ale zamířil vysoko nad.

22
    Vágner kličkoval u levé postranní čáry, ale dobře ho pokryl Vlach.

21
    Helas Brno právě vstřelilo branku!
    Obrovské nedorozumění mezi hráči Nejzbachu trestá DAVID CUPÁK, který se zmocnil míče, udělal kličku vyběhnuvšímu Liboru Gerčákovi a skóroval do prázdné brány.

21
    Druhé dějství zahájili rozehrávkou ze středového kruhu hráči Helasu, ale hned ztrácejí míč po útočném faulu Cupáka. Stav akum. faulů 1:0.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, ve které dominovaly obrany. Moc vydařených útočných akcí k vidění nebylo, a tak snad ani nepřekvapí, že zatím jediná branka padla ze standardní situace. Ve 13. minutě otevřel skóre razantní ránou z přímého volného kopu domácí Lacko, Helas tak vede po první půli 1:0.

20
    Dlouhá kombinace Nejzbachu zatím k ničemu nevede.

19
    Po ztrátě míče hostů mířil přes celé hřiště Sýkora, ale trefil jen Vágnera, jenž v bráně zastoupil gólmana.

18
    Vysoké Mýto to zkouší opět s Liborem Gerčákem v poli!

Oddychový čas si vybírá také trenér hostí Marek Kopecký.

17
    Cupák si zpracoval míč a ostrým zákrokem jej k zemi poslal Vítězslav Hrubý, který okamžitě za svůj zákrok uviděl žlutou kartu. Stav akum. faulů 1:5.

17
    Nejzbach využil vynikající kopací techniku Libora Gerčáka a zkusil hrát krátce v pěti na půli soupeře, ale vlastní nepřesností od toho musel rychle upustit.

16
    Ani třetí rána během minuty od Vágnera neslavila úspěch. Gólman Šimon se opět vyznamenal.

16
    Také druhý souboj Vágnera se Šimonem vyzněl lépe pro domácího brankáře.

16
    Po další Formánkově rychlé příhře pálil z jedné Vágner, jeho projektil však Šimon lapil do rukavic.

15
    Kombinaci Formánka se Semerádem včas uťal David Cupák.

15
    Havel našel volného Šplíchala, kterému po zpracování odskočil míč k protihráči.

14
    Lerch si pokryl míč a byl povalen protihráčem. Stav akum. faulů 1:4.

14
    Vladyka rozehrál na Semeráda, ale ten místo zakončení volil nejprve zpracování a následnou sraženou střelu zlikvidoval na zemi Šimon.

13
    O pár vteřin později budou mít stejnou šanci hosté. Stav akum. faulů 1:3.

13
    Domluvený signál vyšel skvěle! Ovčačík přeskočil míč a IVAN LACKO propálil všechno, co mu stálo v cestě.

Domácí kouč Jan Loup si vyžádal před přímým volným kopem oddechový čas.

13
    Sýkora udělal úspěšně kličku Semerádovi a vybojoval velmi zajímavou standardku. Stav akum. faulů 0:3.

12
    Formánek z rohu našel Vágnera, jenže ten si musel míč zpracovávat a následně o něj přišel.

12
    Nebezpečný centr před domácí bránu našel hlavu Šabaty, který byl ale zřejmě sám zaskočen, že k němu míč prošel a zakončil nepřesně.

11
    Snahu Formánku zarazil Josef Havel.

11
    O uklidnění se postaral zkušený kapitán domácích, jenž podržel míč a pohodlně rozdal do kombinace svým spoluhráčům.

10
    Na palubovce se teď dohadují snad všichni! Libor Gerčák vyhodil rukou míč a ten podle rozhodčích bez teče zapadl za záda brankáře Šimona. Gól tedy neplatí! Hosté reklamují teč a dožadují se uznání branky, vše je ale marné.

9
    Teprve nyní jsme se dočkali první velké šance a měli ji domácí! Lerch šel spolu s Ovčačíkem na jediného obránce, druhý jmenovaný však dostal přihrávku na dlouhou nohu a zakončil těsně vedle.

9
    Michalec to přehnal při napadání s důrazem. Ovčačík vybojoval další akumulovaný faul. Stav akum. faulů 0:2.

8
    Lacko sice prostrčil míč mezi nohama Hrubého, ale pak k míči měl blíž Libor Gerčák.

7
    Signál Helasu nevyšel podle představ. Přes Havla a Sýkoru doputoval balón k Cupákovi, ten však v záklonu mířil hodně nepřesně.

7
    Šplíchal se dostal přes Hrubého a ten jej musel zastavit nedovoleně. Stav akum. faulů 0:1.

6
    Zatím jsme svědky mnoha nepřesností, které jsou způsobeny dobrými obranami.

5
    Semerádova hlavička byla hodně nevydařená. Helas v pohodě hráče Nejzbachu odzbrojil.

4
    O zakončení se pokusil hostující Sklenář, ale netrefil zařízení.

4
    Hrubý motal hlavy brněnským obráncům v rohu hříště, nakonec ale vybojoval jen aut.

3
    Před dotírajícím Ovčačíkem včas zakročil vyběhnuvší Libor Gerčák.

2
    Na druhé straně nastřeloval balón před bránu Šplíchal a Vlach jej patou tečoval vedle tyče.

2
    Po kombinaci s Vágnerem se pokusil o ránu Formánek. Jeho střela zamířila vysoko nad bránu.

1
    Úvodní rozehrávku obstarali hosté a postupnou kombinací se snaží najít skulinku v brněnské obraně.

1

Helas Brno: Šimon (Dang) – Cupák "C", Havel, Ovčačík, Vlach, Švihálek, Klimeš, Lacko, Sýkora, Presl, Lerch.
    Trenér: Jan Loup.

Trenér: Marek Kopecký.

Rozhodčí: Honěk, Markovský.

Obě mužstva již nastupují v doprovodu rozhodčích na hrací plochu. Utkání bude moci za malou chvíli začít.

Loňské vzájemné zápasy

Minulý soutěžní ročník nabídl v podání obou týmů dva nesmírně vyrovnané duely, v nichž však byli vždy o něco šťastnější hráči Nejzbachu. Poprvé na sebe soupeři narazili již ve 2. kole a zápas hraný v Brně pro sebe Vysoké Mýto získalo až v samotném závěru, ještě dvě minuty před koncem panoval stav 2:2, pak ale hosté dvakrát udeřili a odvezli si všechny body. Odveta se odehrála v rámci 13. kola na východě Čech a lépe do ní vstoupili Brňané, jenže neudrželi jednobrankový náskok, a Mýto tak zvítězilo 2:1.

NEJZBACH VYSOKÉ MÝTO

Tým z Vysokého Mýta vloni nepostoupil do play off, což by letos kouč Marek Kopecký rád změnil, jenže vstup do tohoto ročníku od jeho svěřenců nebyl úplně ideální. Stejně jako Brno dokázal Nejzbach z úvodních pěti kol přehrát jen Mělník a se ziskem 3 bodů se vinou horšího skóre v tabulce řadí až za svého dnešního soupeře na 10. příčku. V posledním utkání se hráči Vysokého Mýta střetli bez své dlouholeté opory, reprezentačního gólmana Libora Gerčáka, doma se Spartou, a přestože vedli 3:2, nakonec Pražanům podlehli 3:5.

HELAS BRNO

Loňští čtvrtfinalisté, hráči Helasu Brno, nevstoupili do nové sezóny nijak zvlášť oslnivě. Po pěti odehraných zápasech mají na svém kontě jediné vítězství, které zaznamenali v domácím prostředí proti nováčkovi z Mělníka. S pouhými 3 body se momentálně Brňané nachází na 9. místě tabulky. Naposledy se svěřenci trenéra Jana Loupa představili před více jak týdnem na palubovce Hradce Králové, kde bez své největší hvězdy, reprezentanta Davida Cupáka, prohráli 4:7.

Hezký den, dnes je na programu dohrávka 6. kola naší nejvyšší futsalové soutěže, v níž se střetnou týmy z druhé poloviny tabulky. Helas Brno přivítá na domácí půdě Nejzbach Vysoké Mýto.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.