Boston – Florida 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Edmonton 4:1 (kon.) | Washington – Calgary 3:4 (po pr.)
Columbus – Carolina 2:4 (kon.) | New Jersey – St. Louis 0:1 (kon.) | Montreal – Chicago 0:5 (kon.)
Ottawa – Detroit 3:1 (kon.) | Minnesota – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 3:1 (kon.)
Dallas – Los Angeles 1:3 (kon.) | Colorado – Vancouver 2:5 (kon.) | Arizona – Toronto 3:2 (kon.)

Andrej Sekera (Carolina) – 0+1, 3 střely, čas na ledě 24:22

Jiří Tlustý (Carolina) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:08 (03:46:41)

Je dobojováno. Carolina nechala zdramatizovat utkání po brance Foligna, který snižoval na 3:2. Columbus se pokus o hru bez brankáře. Toho využil dvanáct vteřin před koncem Eric Staal, který dal výsledku konečnou podobu. S konstatováním, že Carolina vítězí na ledě Columbusu 4:2, se s Vámi loučím.

60:00
    Eric STAAL - 2:4

59:48
    Carolina právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Domácí obraně ujel ERIC STAAL, který dojel s kotoučem až k domácí brance a zakončit do prázdné branky již nebyl takový problém. Asistence: Brett Bellemore.

59:07
    Střela Johansena mířila mimo branku Hurricanes.

58:39
    Domácí to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.

58:39
    Columbus Blue Jackets si bere oddechový čas.

58:16
    Z levé strany pálil Boychuk, ale domácího brankáře neprostřelil.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:35
    Fantastický Ward. Zpoza branky přihrával Atkinson na volného Hartnella, kterého výborně vychytal hostující gólman.

56:51
    Staalovi se nepodařilo dostat kotouč před branku. Tam bylo příliš hráčů v modrých dresech.

56:07
    Ward měl štěstí. Kotouč projel kolem pravé tyčky, kde byl připravený jeden z domácích hráčů, ale ten byl překvapen a touš do branky nedostal.

55:12
    Domácí jsou rázem na koni a snaží se vyrovnat výsledek dnešního utkání.
    Nick FOLIGNO - 2:3

54:37
    Columbus právě vstřelil branku!
    To bude ještě zajímavý konec utkání. Domácí jsou na dostřel. NICK FOLIGNO vyjel zpoza branky a kotouč propasíroval za záda Warda. Dnes je to jeho druhá trefa. Asistence: Dalton Prout.

53:20
    Jenner zapomněl kotouč při útočném snažení za sebou a poslal tak hráče v bílých dresech do protiútoku.

52:28
    Erixon je zpět na ledě a hra pokračuje s plným počtem hráčů na obou stranách.

51:55
    Carolina musí zakládat útok ze svého obranného pásma.

51:24
    Sekera čekal se střelou příliš dlouho a nakonec mu obrana domácích střelu zablokovala.

50:52
    Brankář domácích si pohlídal mezeru mezi betony a kotouč nepropustil do sítě po střele jednoho z hostujících hráčů.

50:28
    Columbus půjde znovu do čtyř. Tentokrát je vyloučen Erixon na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilová hra Hurricanes začíná.

50:02
    Terry se nedostal skrze domácí obranu do zakončení.

49:31
    Hosté nepotrestali faul Johnsona, který je zpět na ledě.

48:53
    Foligno vyvezl kotouč ven z pásma. Domácí mají kotouč na holích.

48:22
    Tentokrát je odpískáno hostujícímu mužstvu zakázané uvolnění.

48:04
    Ofsajd Hurricanes.

47:31
    Rozhodčí se poradili a rozhodli zpětně, že právě Johnson dostane trest na dvě minuty za faul na Tlustého.

47:31
    Tlustý odchází do kabin, tak doufejme, že to nebude nic vážného. Na ledě se v posledních střídáních přiostřuje.

47:27
    Hraje se sice v plném počtu, ale nyní to vypadá, že hrají hosté přesilovou hru.

46:47
    Na středu hřiště dostal tvrdý hit Tlustý, který se těžko zvedá ze země. Na českého hráče si počkal Johnson.

46:36
    Blue Jackets jsou kompletní a mohou pokračovat ve snaze o snížení stavu utkání.

45:51
    Střelu Sekery vyrazil McElhinney lapačkou do rohu kluziště. Tady měl domácí gólman štěstí, že nebyla rána Sekery přesnější.

45:14
    Columbus vyhazuje kotouč až za branku Warda, kde musí hosté zakládat nový útok.

44:36
    A navíc si zahrají hosté přesilovou hru. Gibbons to u mantinelu přehnal a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

44:23
    Na led se vrací Bellemore a Carolina je kompletní.

43:35
    Nick Foligno se prodral na pravé straně, ale jeho přihrávka nebyl přesná.

42:59
    Ward raději kryje kotouč ve své lapačce a nechává vystřídat unavenou čtveřici.

42:23
    Bellemore dostává dvě minuty. Je tu šance pro domácí tým.

42:23
    Columbus je nyní na koni a hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

41:29
    Calvert se dostal před Warda, ale nepodařilo se mu propasírovat kotouč za brankovou čáru. Ward byl bezmocný a na domácího útočníka zívala prázdná brána.

41:17
    Střelu Harrisona od modré čáry chytil do lapačky McElhinney.

40:46
    Z pravé strany vypálil Atkinson, ale jeho pokus mířil vysoko nad branku Hurricanes.

40:01

Skončila druhá perioda. Hosté jsou stále lepším celkem a udávají tempo hry. V sedmadvacáté minutě poslal hosty do dvoubrankového vedení Faulk. To byl jediný střelecký úspěch ve druhé třetině a tak je tedy jasné, že do třetí části půjdou s lepší náladou hráči Caroliny, kteří vedou celkově 3:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:49
    Domácí brankář musel zasahovat po dobré akci Sekery, který se vyhnul obránci a na McElhinneye vypálil bekhendem.

39:22
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:35
    Ward musí být v pozoru. Od modré čáry ho ostřelují obránci Blue Jackets.

37:54
    Nyní to jsou ovšem hráči Columbusu, kdo je v tlaku a ohrožuje branku.

37:12
    Hosté drží svého soupeře pod tlakem, ovšem do zakončení se nikdo z Caroliny nedostává.

36:37
    Z otočky vypálil tvrdě Semin, jehož pokus vykopl levým betonem domácí gólman.

35:27
    Do zakončení se dostával Calvert, ale v poslední chvíli byl čistě odstaven od kotouče.

34:37
    Jenner se vytočil zpoza branky a snažil se zamést kotouč do branky, ovšem Ward předvedl výborný zákrok a kotouč za svá záda nepustil.

33:35
    Savardovo nahození od modré čáry vyrazil Ward do rohu kluziště, kde byli nejrychleji u kotouče obránci Hurikánů.

32:27
    Domácí se nemohou prosadit skrze dobře pracující obranu Caroliny.

31:48
    McElhinney kryje ránu Faulka od modré čáry ve své lapačce.

31:23
    Blue Jackets přežilo oslabení. Savard je na ledě a ihned se zapojuje do hry na ledě.

30:53
    Hurricanes jsou stále v útočném pásmu, ale chybí tomu střelba.

30:16
    Modrokabátníci ovšem brzy vyhodili kotouč až za branku, kterou střeží Ward a šli vystřídat.

29:53
    Jeden z hráčů Columbusu hraje bez hole!

29:23
    Za hákování si jde odpočinout domácí David Savard a hosté budou hrát dvě minuty v početní převaze.

28:42
    Obrovskou chybu ve vlastním obranném pásmu vytvořil jeden z domácích obránců a Boychuk byl sám před gólmanem, kterého svou střelou nepropálil.

28:23
    Do útočného pásma se dral Johansen, ale někdo z jeho spoluhráčů byl rychlejší a rozhodčí pískají ofsajd.

27:47
    Ward se roztáhl na brankové čáře a nepustil kotouč za svá záda po závaru v jeho brankovišti.

27:29
    Hosté jsou kompletní a hrají v plném počtu.
    Justin FAULK - 1:3

26:55
    Carolina přidává třetí branku v oslabení. Na levé straně ujel JUSTIN FAULK, který překonává bekhendem McElhinneye. Bez asistence.

26:35
    Hurikánům se podařilo dostat kotouč ven z pásma a obranná čtveřice šla vystřídat.

25:57
    Hlavní rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti a vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:29
    Za příliš mnoho hráčů na ledě je potrestána střídačka Caroliny. Domácí tak mají k dispozici druhou přesilovou hru.

24:49
    Staalova rána z pravé strany minula domácí klec.

24:25
    Díky nepřesné nahrávce se dostali hosté sami ven z útočného pásma.

23:36
    Zpoza branky se pokoušel zasunout kotouč k tyči Jenner, ale hostujíc brankář by u své pravé tyče včas.

22:52
    Columbus hraje na začátku druhé třetiny mnohem aktivněji, než-li v první třetině.

21:45
    Foligno se pokoušel zakončit bekhendem z otočky, ale Ward byl na místě a nenechal se zaskočit.

21:13
    Dobrou obrannou práci odvedl Johnson, který zmátl soupeře a poté pohodlně rozehrál kotouč.

20:31
    Na začátku druhého dějství se dostali domácí do postavení mimo hru, čehož si pochopitelně všimli i rozhodčí.

20:01

Je za námi první třetina, ve které padly celkem tři branky. Hosté šli do vedení zásluhou Boychuka, kterého o dvě minuty napodobil Nash. Blue Jackets nabídnutou šanci v podobě přesilové hry využilo a těsně před přestávkou snížilo zásluhou Nicka Foligneho. Do druhé části tedy půjdeme za stavu 2:1 pro Carolinu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:37
    Domácí gólman čelil tvrdé ráně jednoho z hostujícího celku.
    Nick FOLIGNO - 1:2

18:59
    Domácí využívají přesilovou hru. Johansenovu střelu Ward vyrazil, ale na dorážku NICKA FOLIGNA byl již krátký. Asistence: Ryan Johansen, David Savard.

18:37
    Blue Jackets tlačí svého soupeře v pásmu. Střela Atkinsona byla tečována a kotouč končí v ochranné síti.

18:00
    Za hákování je vyloučen Victor Rask, který dává domácím šanci ke snížení v první třetině.
    Riley NASH - 0:2

17:08
    Je tu další branka v síti domácích. Od modré vypálil Sekera, jehož střelu zastavil RILEY NASH, tím zmátl domácího gólmana a následně vypálil přesně k levé tyči. Asistence: Andrej Sekera, Elias Lindholm.

16:43
    Columbus se snaží o okamžitou odpověď, ale pozorná obrana Hurricanes, jim v tom brání.
    Zach BOYCHUK - 0:1

15:33
    Hurricanes se dostávají do vedení! Od modré čáry tvrdě vystřelil Hainseye, jehož pokus vyrazil pouze před sebe McElhinney, který byl krátký na dorážku ZACHA BOYCHUKA. Asistence: Ron Hainsey, Tim Gleason.

15:14
    Kotouč je převážně ve středním pásmu, kde o něj svádí obě mužstva souboj.

14:10
    Na pěstní souboj došlo již v první třetině. Férově si to rozdal domácí Hartnell s hostujícím Harrisonem. Oba dva si pochopitelně odsedí pětiminutový trest.

13:43
    Na druhé straně se v obrovské šanci objevil domácí Atkinson, který se po chybě hostující obrany dostal do úniku, ale forhendovým bekhendem nepřekonal Warda.

12:31
    Na útočné modré udělal chybu Savard a do úniku se dostal Boychuk, který nakonec v tísni střílel pouze do náruče McElhinneye.

11:28
    Hartnell je zpět na ledě a domácí jsou kompletní.

11:05
    Hosté se stále nemohou dostat do útočného pásma.

10:37
    Hráči Columbusu se osvobozují a vyhazují kotouč přes všechny čáry.

10:03
    Staal nepropasíroval kotouč před branku, kde byl volný Semin.

09:28
    Domácí jdou opět do čtyř. Scott Hartnell je vyloučen za nedovolené bránění a Blue Jackets se bude muset další dvě minuty bránit.

08:08
    Po delší době se dostali do útoku také domácí hráči, kteří zatlačili Carolinu, ale do vážnějšího ohrožení hostující svatyně se nedostali.

07:24
    Domácí gólman kryje nahození ze středního pásma a raději kryje kotouč v lapačce před dotírajícím hráčem Caroliny.

06:46
    Columbus je v plném počtu.

06:19
    Hosté jsou opět v pásmu, kde kombinují a motají hlavy domácím.

05:55
    Na druhé straně ujel Johansen, ale už byl unaven a tak zvolil pouze střelu ze střední vzdálenosti. Ward si mezeru mezi betony pohlídal.

05:37
    Po několika dorážkách z bezprostřední blízkosti musel zasahovat McElhinney, který raději přerušil hru.

05:23
    Hurikáni jsou natlačeni v útočném pásmu, kde se snaží dostat do šancí.

04:46
    Je tu první vyloučení. Brian Gibbons si jde odpočinout na dvě minuty za hákování a hosté tak mají k dispozici početní výhodu.

04:18
    Atkinson napadal rozehrávku Caroliny, ale obrana hostujícího mužstva si s tím poradila.

03:28
    Obrana modrokabátníků rozjíždí další ofenzivní výpad od své vlastní branky.

02:38
    Hartnell se snažil dostat po pravé straně do pásma, ale byl odstaven od kotouče.

01:55
    Na střídačku odjíždí Gleason. Vypadá to, že si hostující obránce poranil ruku.

01:17
    Poprvé si na kotouč sáhl hostující Ward, který zastavil pokus jednoho z domácích hráčů.

00:45
    Blue Jackets musí rozehrávat od své vlastní branky.

00:15
    Hosté byli na úvodní buly úspěšnější.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Forsberg) – Johnson, Tjutin, Prout, Erixon, Savard, St. Denis – Atkinson, Johansen, Hartnell – Skille, Foligno, Gibbons – Jenner, Wennberg, Calvert – Boll, Chaput, Daňo

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Faulk, Sekera, Harrison, Gleason, Bellemore, Hainsey – Semin, Staal, Tlustý – Lindholm, Nash, Gerbe – Dwyer, McClement, Skinner – Boychuk, Rask, Terry.

Marko Daňo (Columbus) – 7 zápasů, 2 body (1+1)

Michal Jordán (Carolina)

Andrej Sekera (Carolina) – 9 zápasů, 4 body (0+4)

Jiří Tlustý (Carolina) – 10 zápasů, 8 bodů (6+2)

Blue Jackets je na čtrnácté pozici ve východní konferenci, když dokázalo z jedenácti odehraných utkání vytěžit osm bodů, za čtyři výhry a sedm proher. Modrokabátníky trápí vcelku rozrostlá marodka a proto dnešní utkání nebude vůbec jednoduché.

Scott Hartnell 10 (1+9)

Hurikánům se v letošní sezóně příliš nedaří. Po deseti odehraných utkáních jsou nejhorším týmem v lize. Carolina získala šest bodů za dvě vítězství a dvě prohry v prodloužení či samostatných nájezdech. Ve zbylých šesti utkáních našla přemožitele.

Riley Nash 7 (2+5)

Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů NHL, kde se dnes střetne domácí Columbus Blue Jackets, který přivítá na svém ledě Carolina Hurricanes. Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 19. Foligno (Johansen, Savard), 55. Foligno (Prout) – 16. Boychuk (Hainsey, Gleason), 18. Nash (Sekera, Lindholm), 27. Faulk, 60. Staal (Bellemore)

Rozhodčí: Kimmerly, Peel – Cherrey, Driscoll