Lovosice – Plzeň 31:27 (kon.) | Frýdek-M. – Hranice 33:17 (kon.) | Přerov – Litovel 25:35 (kon.)
Královo Pole – Zubří 28:27 (kon.) | Dukla – Jičín 26:19 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
31:27 (13:13)
Talent tým Plzeňského kraje
Středa 05.11.2014, 18:00 • SH Chemik • Chance Extraliga mužů

To je ode mě s konstatováním Lovosic pro dnešek z tohoto zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například sledováním některého z textových online přenosů na portále Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (19:56:10)

Ohlas Vladimíra Šumy, trenéra domácích: "Z naší strany obrovská radost, na tento výsledek jsme čekali téměř dva měsíce. Plzeň přijela trochu oslabená, ale na to nemůžeme hledět. Nám také chyběl rozehrávač Milan Berka, který měl antibiotika, ale na klucích bylo od první minuty vidět, že jdou srdcem za vítězstvím. To je kolikrát lepší, než kvalitní hráči. Doufám, že nás tato výhra odrazí ode dna tabulky, protože jsme byli pod určitým tlakem. V Sobotu nás čeká Frýdek-Místek a já věřím, že tohle nám pomůže. Myslím si, že je to jedno z prvních utkání, kdy nás podpořili oba pivoti, ze kterých jsme vstřelili tuším šest nebo sedm branek, tam vidím ten obrovský rozdíl oproti předchozím utkáním. Všichni hráči se nakonec připojili do hry, což vidím jako velikou výhodu."

Ohlas Martina Šetlíka, trenéra Plzně: "My jsme se dnes trápili a nedařila se nám střela z dálky. Máme nějaké zranění a problémy se sestavou. Dneska jsme ale neodvedli to, co jsme si řekli a domácí zaslouženě vyhráli."

Na začátku druhého poločasu se ukázal jako lepší celek Talent Plzeň, který si od úvodních sekund druhého poločasu vytvořil mírný tlak a náskok. Lovosice se však celý zápas držely na dostřel a naopak to byli Lovci, kdo obrátil ve 34. minutě skóre znovu ve svůj prospěch. Od této chvíle nepustili domácí Lovci z Lovosic hosty do vedení. Plzni se sice povedlo ještě jednou srovnat skóre na 21:21, ale od té doby, jako by byli na hrací ploše pouze domácí. Ti přidali rychlé 3 branky a tento náskok si postupem času rozšiřovali. Domácí byli najednou k nezastavení a to ani po oddechovém času Plzně. Severočeši měli ještě na konci 59. minuty pětibrankový náskok, Plzeň však předvedla hodně rychlou stíhací jízdu a snížila na rozdíl dvou branek. V tu chvíli vzal trenér Lovosic Vladimír Šuma oddechový čas a naordinoval hráčům taktiku, jak vstřelit Plzni branku, což nakonec sekundu před koncem vyšlo, když se prosadil Václav Klimt a upravil před zaplněným hledištěm sportovní haly Chemik na konečné skóre 31:27. Pro domácí je to čtvrtá výhra v sezóně a pro Plzeň naopak teprve druhá prohra.

60
    Konec zápasu. (31:27)

60
    Dnešní zápas zakončuje sekundu před koncem proniknuvší Václav Klimt (LOV) a rozhodl tak o čtyřbrankové výhře Lovosic. (31:27) (31:27)

60
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou Lovosice. (30:27) (30:27)

60
    Oddechový čas pro HK .A.S.A. Město Lovosice 20 sekund před koncem. (30:27) (30:27)

60
    Probíhá poslední minuta dnešního zápasu. (30:27) (30:27)

59
    Hráči Plzně zachytili míč a toho dokázal rychlým protiútokem využít Petr Vinkelhöfer ke vstřelení branky, (30:26) (30:26)

59
    Petr Linhart (PLZ) ukázal, že je právem součástí národního týmu. (30:25) (30:25)

58
    Třicátá branka Lovosic je na světě, zasloužil se o ní kdo jiný, než domácí šutér Jiří Motl (LOV). (30:24) (30:24)

58
    Jan Landa byl zastaven Michalem Tonarem. (29:24) (29:24)

58
    Podstřel Michala Tonara (PLZ) vyrazil Artur Adamík na tyč. Od ní se míč odrazil zpět do hry, ale míč zachytil Jan Landa. (29:24) (29:24)

57
    Postupný útok hostů zastavuje obrana Lovců. (29:24) (29:24)

57
    Václavu Klimtovi (LOV) byli odpískány kroky. (29:24) (29:24)

56
    Adamík jen lehce tečoval střelu Jana Blechy, i to stačilo, aby se míč nedostal do prostoru branky. (29:24) (29:24)

56
    I na druhé straně hrací plochy figuruje tyčka, v tomto případě ta horní. (29:24) (29:24)