Břeclav – Přerov 1:2 (kon.) | Frýdek-M. – Opava 3:2 (1:0 po s.n.) | SHK Hodonín – Vsetín 3:4 (1:2 po s.n.)
Poruba 2011 – Technika Brno 2:3 (kon.) | Nový Jičín – SK Karviná 4:5 (0:1 po s.n.)
po s.n. (1:2)
SHK Drtiči Hodonín
3:4 (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
VHK ROBE Vsetín
Středa 05.11.2014, 18:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vsetín se vyhřívá na prvním místě tabulky, na kontě má již pětadvacet bodů
    Valaši bodují zejména doma, kde ztratili pouze pět bodů, ale lídrovi to jde i na soupeřových kluzištích. Venku vybojovali Vsacané už devět bodů a hlavně jsou nejlépe střílející mužstvo mimo vlastní mantinely. Průměrně dávají vsetínští hokejisté ve venkovních zápasech čtyři branky.

Tým trenérů Hlobila a Jenáčka hodně sází na dobrou defenzívní hru. V sedmi z osmi vítězných zápasů dostali žluto-zelení maximálně dvě branky. Vsetín je momentálně ve velké herní pohodě což dokazují i jeho výsledky. Ze čtyř posledních utkání tři vyhrál a v minulém kole se mu podařilo, v přímém souboji o první místo v tabulce a už podruhé v sezoně, porazit asi největšího aspiranta na vítězství v soutěži – ostravskou Porubu.

Napraví si Hodonín proti vedoucímu celku pošramocenou pověst z utkání s Bobry?
    Zápas hrůzy, který Baník odehrál o víkendu ve Valašském Meziříčí je minulostí. Hokejisté SHK Hodonín se už zpět neohlížení a naopak hledí vstříc středečnímu domácímu duelu. „Na zápas se Vsetínem se těším. Jsou to vždy vyhecovaná utkání s výbornou atmosférou. Myslím, že by to mohl být dobrý zápas,“ říká nejlepší střelec Drtičů Michal Kuba a zároveň dodává „Bude to pro nás hodně těžký zápas, budeme se snažit odčinit Valmez“.

Baníku patří osmé místo, ale v tabulce stále není započítáno nedohrané derby s Břeclaví. V poslední říjnový den se s kabinou SHK rozloučil obránce Kristián Grman, jeho místo ale ihned zaujal další zadák – Martin Dufek. Dvaadvacetiletý bek, který podědil dres s číslem 8, by si právě v souboji se Vsetínem měl odbýt premiéru v hodonínském dresu.

Valašský týden zakončí Drtiči utkáním s aktuálním králem východní divize druhé ligy. Vsetínští jsou v laufu a v Hodoníně se pokusí udržet vybojované první místo. Drtiči naopak budou chtít před svým skvělým publikem odčinit obrovské zaváhání z Valašského Meziříčí a zároveň potvrdit dobré výkony ze svého domácího stadionu, kde zatím v každém zápase dokázali bodovat. Zápas už 14. kola východní skupiny 2. ligy je na hodonínském zimním stadionu na programu ve středu 5. listopadu od 18 hodin.

Dobrý večer ze zimního stadionu Václava Nedomanského. Dnes večer je na programu utkání mezi SHK Hodonín a VHK Vsetín. Domácí borci budou určitě chtít odčinit poslední prohrané utkání na ledě Valašského Meziříčí a z dnešního utkání si budou chtít odnést plný počet bodů. Vsetín je aktuálně králem druholigové skupiny východ s 25 body.

Před malou chvíli skončilo rozbruslení hráčů a na led se chystá vyjet rolba k povinné úpravě ledu. Po úpravě ledu nebude nic bránit tomu aby utkání mohlo začít.

Hráči jsou již nastoupeni na ledové ploše a utkání může za malou chvíli začít.

00:01

00:10
    Vsetínští hokejisté se hned z prvního útoku dostali do brankové situace. Přesnou přihrávku na modré čáře si převzal Vaněk a vyprášil Kotvanovi betony.

00:40
    Vsetín vletěl do utkání aktivně a zavřel domácí borce před brankou. Kotvan si již připsal druhý zákrok.

01:09
    Vyloučen Jiří Zapletal (HOD) na dvě minuty za hákování.

01:32
    Vsetín má po minutě hry možnost vyzkoušet si přesilovou hru. Hodonín se však dobře brání a nepustil hráče Vsetína do nebezpečných situací.

02:05
    Na druhé straně se dokázal uvolnit Petr Peš a vyzkoušel pozornost Hromady.

02:35
    Drtiči právě vstřelili branku!

Drtiči se prosazují v oslabení! ZDENĚK KUČERA dostal přesnou přihrávku na modrou čáru a osamocený jel na Hromadu a přesnou střelou do rohu branky posílá Hodonín do vedení. Asistence: Michal Kuba

03:09

03:42
    Vyloučen Lukáš Kuchařík (VSE) na dvě minuty za držení.

04:23
    Nenápadnou střelou z vrcholu kruhu prověřil schopnosti Hromady Michal Kuba. Hromada včas vytáhl svůj beton a kotouč vyrazil.

05:42

05:49
    Vyloučen Juraj Tichý (VSE) na dvě minuty za hákování.

06:11
    Ondřej Nedvěd napřáhl ke střele a Hromada vyrazil kotouč jen na holi Juráska který nedokázal zakončit tuhle situaci.

07:12
    Polesný střílel z úhlu a Michal Zezula tečoval kotouč mimo branku.

07:35
    Teď bylo písknuto domácím borcům postavení v brankovišti a hra je vyloučena do středního pásma.

07:49

07:51
    Vsetín se hned po skončení oslabení usadil před Kotvanovou brankou a snaží se o vyrovnání.

09:18
    Martin Kývala teď tvrdě atakoval u mantinelu Petra Peše, který odchází z ledu jen za pomocí lékařů. Tento zákrok zůstal bez trestu.

09:43
    Michal Zezula předal za brankou kotouč Vrbovi, který přízemní střelou z úhlu vyzkoušel pozornost Hromady.

10:02
    Jan Kolařík se dostal ke kotouči v rohu kluziště, vybruslil si a střelou vyzkoušel pozornost Kotvana.

11:00
    Brankář Vsetína teď byl atakován a hra je přesunuta do středního pásma.

11:40
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu avšak bez náznaku nebezpečného zakončení.

11:52
    Potrestána hráčská lavice Hodonína na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Radoslav Smetana (HOD).

12:09
    Vsetín teď způsobil zmatky před Kotvanem, který měl plné ruce práce aby kotouč nedoskákal za brankovou čáru.

12:22
    Vyloučen Petr Peš (HOD) na dvě minuty za nedovolené bránění. Vsetín bude hrát minutu a půl 5 na 3.

13:00
    Domácí borci se osvobozují a ukrajují tak cenné vteřinky z oslabení.

13:52
    Vsetín bude pokračovat přesilovkou 5 na 4.

13:57
    Stanislav Báchor ukrytou střelou vyzkoušel Kotvanovu lapačku od které se kotouč odrazil do ochranné sítě za brankou.

14:22

14:40
    Jakub Sajdl společně s Kučerou se dostali do zajímavé situaca a druhý jmenovaný nedokázal prostřelil Hromadu.

14:51
    Vyloučen Michal Hryciow (VSE) na dvě minuty za nedovolené bránění.

15:07
    Vyloučen Ľubomír Škápik (HOD) na dvě minuty za podražení. Bude se pokračovat ve hře 4 na 4.

15:30
    Martin Dufek teď nepřesnou přihrávkou vytvořil situaci pro Vsetín. Kolařík však tuhle situaci nevyužil.

16:32
    Vyloučen Stanislav Báchor (VSE) na dvě minuty za podražení. Hodonín bude hrát přesilovou hru 4 na 3.

16:51
    Hraje se 4 na 4.

17:07

17:40
    Hodonín teď sérií střel zasypal Hromadu. Ten však žádný k těchto pokusů nepustil za svá záda.

18:32

18:40
    Lukáš Vrba dokázal vytvořil brankovou situaci pro Michal Zezulu. Zezula byl sám před Hromadou a snažil se kotouč zasunout mezi betony gólmana. Ten byl však pozorný a dokázal skulinku mezi betony vytěsnit.

19:40
    Vsetín se v poslední minutce snaží o vyrovnání. David Hrazdira poslal přihrávku na Davida Vítka, který provětral Kotvanovi betony.

20:00

V první třetině bylo k vidění mnoho vyloučení a jedna vstřelená branka o kterou se postaral Zdeněk Kučera, kterému se podařilo vstřelit gól ve vlastním oslabení.
    Další třetina začne přibližně v 18:54.

Hráči pomalu nastupují na led. Druhá třetina za malou chvíli začne.

20:01

21:08
    Juraj tichý si obhodil Dufka, ale kotouč mu utekl a skončil až v lapačce Kotvana, který kotouč schoval ve své výstroji.

21:44
    Posunuta domácí branka po souboji mezi Vaňkem a Škápikem.

21:57
    Vsetín právě vstřelil branku!

Vsetínští hokejisté na chvíli zavřeli Hodonín před Kotvanovou bránou a dokázali tenhle tlak proměnit v gól.JOSEF DANĚK z velmi malé vzdálenosti prostřelil domácího gólmana a stav utkání je tak vyrovnaný. Asistence: Martin Kývala, Martin Štrbík

23:20
    Martin Ambruz chtěl poslat přihrávku před Kotvana na volného Vaňka. Tuhle přihrávku včasným lehnutím na led zablokoval Dufek.

24:25
    David Polesný nahazoval kotouč na Hromadu. Před ním však nedokázal kotouč nikdo tečovat a tak si hostující gólman s tímhle pukem dokázal poradit.

24:54
    Vyloučen David Hrazdira (VSE) na dvě minuty za podražení.

25:24
    Vsetínští hokejisté dobrým napadáním nedovolili Hodonínu rozehrát a ukrojili tak cenné vteřinky z oslabení.

26:54

26:54
    Drtiči v téhle přesilové hře nevyprodukovali žádnou nebezpečnou střelu. Vsetín dobře bránil a Hodonín k ničemu nepustil.

28:10
    Dominik Piskoř nabral rychlost ve středním pásmu a přízemní střelou mezi betony Hromady zkoušel vsítit gól. Hromada byl jistý a schoval kotouč ve výstroji.

29:10
    Hraje se nahoru a dolů. Oba týmy se vytváří spoustu šancí, ale bez efektu a skóre je tak nadále nerozhodné.

30:13
    Škápik společně s Nedvědem teď měli spoustu času na rozehrávku, ale i tak končí puk na zakázaném uvolnění.

30:42
    Michal Zezula zavezl kotouč za vsetínskou branku a předal kotouč Charvátovi, který vystřelil na Hromadu. Ten kotouč vyrazil do rohu kluziště.

31:40
    Hodonín drží puk na hokejkách a snaží se dostat před Hromadu. Vsetín, ale dobře brání střední pásmo a nedovolí Hodonínu rozjet útočnou akci.

32:41
    Škápik zkoušel vystřelit, ale hostující obránce střelu srazil a kotouč tak končí až v ochranné síti.

33:12
    Domácí hráči teď několika pokusy ohrozili hostující svatyni. Hromada předvedl několik dobrých zákroků a nepustil kotouč za svá záda.

33:57
    Michal Štědrý teď nahodil kotouč na Kotvana. Kotvan dokázal tečovanou střelu chytit.

35:16
    Na ledě teď proběhla menší strkanice za kterou jsou vyloučeni Zdeněk Jurásek (HOD) a Josef Zuzaník (VSE) na dvě minuty oba za hrubost.

36:04
    Jan Kolařík teď dobrou individuální akcí objel branku a snažil se zasunout kotouč k tyči. Kotvan měl svůj beton včas na správném místě a nepustil kotouč za brankovou čáru.

37:06
    Vyloučen Petr Peš (HOD) na dvě minuty za podražení. Vsetín bude hrát 4 na 3.

37:16
    Vsetín hraje přesilovou hru 5 na 4.

37:38

ZDENĚK JURÁSEK přidává další gól v oslabení! Osamocený stál před Hromadou, kterého dokázal kličkou do bekhendu překonat.

38:27
    Báchor teď prudkou střelou od modré čáry vyprášil beton Kotvanovi. Kotvanovi se jen tak tak podařilo vyrazit kotouč mimo branku.

39:06

40:00

Ve druhé třetině bylo k vidění zase spousta vyloučení na obou stranách. Vsetín byl v téhle periodě aktivnějším celkem a zásluhou Slováčka se jim podařilo vyrovnat. Hodonín, ale dokázat vstřelit další gól v oslabení když Zdeněk Jurásek bekhendovou kličkou vsítil druhý gól domácích v tomto utkání.
    Další třetina začne přibližně v 19:42

40:01

40:30

Vsetín na začátku třetí třetiny vyrovnává, když odraženou střelu dokázal do branky zasunout DANIEL VANĚK. Asistence: Martin Ambruz, František Zúbek.

41:49
    Vsetín vletěl do poslední třetiny aktivně. Dokázali vyrovnat a stále drží Drtiče ve vlastním pásmu.

42:06
    Na ledě teď zůstává ležet vsetínský Štědrý. Po chvíli se však otřepal a odjel na střídačku.

43:11
    Ondřej Nedvěd přihrával vzduchem na Juráska, který z velkého úhlu vyzkoušel Hromadu. Ten kotouč vyrazil před sebe ke kterému se dostal Peš, ale ani jeho dorážka se za záda brankáře Vsetína nedostala.

44:28
    Na modré čáře byl osamocený Kolařík, kterému ale kotouč sjel z hole a skončil v rohu kluziště.

45:37
    Hodonín teď dobrým napadáním donutil Vsetín vyhodit kotouč až na zakázané uvolnění.

46:12
    Vyloučen David Vítek (VSE) na dvě minuty za napadení.

46:35
    Vsetín dobře brání ve vlastním pásmu. Štědrý schoval kotouč v rohu kluziště a nedovolil Drtičům se ke kotouči dostat.

47:47

Hodonín využívá přesilovku! Zdeněk Jurásek se dostal do brejku a přihrávkou před branku Hromady oslovil PETRA PEŠE, který neměl problém poslat Drtiče znovu do vedení. Asistence: Zdeněk Jurásek.

49:30
    Drtiči jsou po třetí vstřelené brance na koni a usadili se v útočném pásmu. Hromada musel řešit několik situací, ale další puk za svá záda nepustil.

49:37
    Michal Kuba nastřeluje tyčku Hromadovy branky!

50:48
    David Hrazdira zkoušel překonat Kotvana z otočky. Kotvan byl pozorný a vyrážečkou vyrazil puk do rohu kluziště.

51:28
    Vsetín měl na hokejkách vyrovnávací gól! Kolařík měl před sebou poloprázdnou branku, ale nedokázal kotouč poslat do sítě a tak je stav stále stejný.

52:50
    Zdeněk Jurásek z vrcholu kruhu vystřelil na Hromadu. Ten kotouč vyrazil před sebe kde číhal Kuba, ale ke kotouči se nedostal včas a vsetínští obránci uklidili puk do bezpečí.

54:17
    Josef Zuzaník se dostal z odražené střele a prudkou střelou z nápřahu se pokusil překonat Kotvana. Ten byl na správném místě a ukryl kotouč ve výstroji.

54:22
    Vyloučen František Zúbek (VSE) na dvě minuty za sekání.

55:20
    Drtiči se asi po minutě přesilové hry nedokázali usadit v útočném pásmu a rozjet přesilovou kombinaci. Vsetín dobře brání.

55:57
    Ondřej Nedvěd prudkou střelou trefil Hromadu do ramene, který zůstává ležet na ledě.

56:20
    Vyloučen Matěj Charvát (HOD) na dvě minuty za hákování.

56:22
    Hosté v plném počtu. Vsetín hraje přesilovou hru 5 na 4.

56:40
    Vsetínu se tak nabízí šance na vyrovnání.

57:05
    Michal Kuba dobrým bráněním vybojoval kotouč a vyhodil ho za vsetínskou branku.

58:20

58:43

Vsetínu se podařilo vyrovnat! Po sporném zákroku na domácího Škápika dokázal DANIEL VANĚK přesnou střelou pod vyrážečku překonat Kotvana. Asistence: František Zůbek, Marek Haloda.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

60:00

Vsetín dokázal dvěmi brankami ve třetí třetině srovnat stav utkání a po krátké přestávce začne prodloužení.

60:01

60:38
    Petr Peš přihrál Juráskovi, který z otočky chtěl ohrozit Hromadu. Juráskovi však střela nesedla a končí tak v ochranné síti.

61:01
    Po souboji s Piskořem zůstává na ledě ležet Martin Ambruz, který byl trefen holí do obličeje a jsou u něj doktoři.

61:01
    Ambruz se v tuhle chvíli zvedá z ledu a za doprovodu spoluhráčů a lékaře je doprovozen na střídačku.

61:40
    Vsetín má puk častěji na holi, ale Drtiči dobře brání a nedovolí Vsetínu se dostat do nebezpečné situace.

62:31
    Zdeněk Jurásek zkoušel kličku na Hromadu a trefuje tyčku!

63:25
    Daněk zavezl kotouč do útočného pásma kde přihrál Tichému, který z mezikruží netrefil branku.

64:06
    Zakázané uvolnění Hodonína.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení měli blíže ke vstřelení branky domácí Drtiči když Zdeněk Jurásek nastřelil tyč vsetínské svatyně. Oba týmy dobře bránily a snažily se nepouštět soupeře do nebezpečnějších situací. Po krátké upravě ledové plochy začnou samostatné nájezdy.

HOD: Jurásek neproměňuje – 1:2.

V samostatných nájezdech zvítězil tým VHK Vsetín.

Rozhodující nájezd proměnil JAN KOLAŘÍK a tak si Vsetín odváží dva body za výhru po samostatných nájezdech.

S konstatováním, že Vsetín si odváží z hodonínského zimního stadionu dva body za výhru po samostatných nájezdech, když rozhodující nájezd proměnil Jan Kolařík se s Vámi loučím a u dalších onlajnů nashledanou. (20:45:41)

Adam Krátký

Branky a nahrávky: 3. Kučera (Kuba), 38. Jurásek, 48. Peš (Jurásek) – 22. Daněk (Kývala, Štrbík), 41. Vaněk (Ambruz, Zúbek), 59. Vaněk (Zůbek, Haloda), rozh. náj. Kolařík