Finsko – Rusko 2:3 (kon.) | Česko – Švédsko 3:5 (kon.)
Finsko
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Rusko
Čtvrtek 06.11.2014, 16:00 • Meo aréna • Turnaj čtyř (U20)

Úvodní duel turnaje čtyř do dvaceti let v Přerově vyhráli hokejisté Ruska. Finové se sice jako první dostali v utkání do vedení, ale následně inkasovali od Ruska dva rychlé góly a hosté byli rázem na koni. V 53. minutě ale srovnal parádně proměněným únikem Ojamäki vyrovnávací trefu a vypadalo to v závěru na drama. Veškeré šance Finska na výhru překazil v 57. minutě střílející Afonasyevski, který střelou po ledě překonal brankáře Sarose. Další duel startuje v 19:15, kdy naši hokejisté budou hostit tým Švédska. (18:03:14)

60:00

59:30
    Ofsajd hokejistů Finska. Buly ve středním pásmu.

59:10
    Voropaev zkusil střelou z vlastního pásma trefit prázdnou klec. To se mu nepovedlo a píská se icing. Další buly před brankářem Bilyalovem.

58:48
    Finové vyhráli buly a Saros opouští brankoviště. Finsko zkusí hru v šesti.

58:13
    Hokejisté Finska si vyžádali oddechový čas.

57:32
    Finové se ještě snaží v závěru utkání vyrovnat stav zápasu. Nedaří se jim ale usadit se na delší dobu před brankou Bilyalova.

56:18
    Rusko právě vstřelilo branku!
    SEMEN AFONASYEVSKI posílá hokejisty Ruska opět do vedení. Rusové předvedli ve vlastním oslabení parádní akci, kterou dokončil střelou do poloodkryté branky právě zmiňovaný útočník. Asistence: Vladislav Boyko, Dmitry Vorobyev.

55:18
    Rusové ujížděli v přečíslení sami dva na brankáře Sarose. Nahrávka Yakovleva už ale na spoluhráče Erofeeva nedorazila, protože ji zblokoval na poslední chvíli vracející se jeden z obránců Finska.

54:38
    Finové jsou v přesilovce hodně nebezpeční. Bilyalov opět zneškodnil tři střelecké pokusy hokejistů v modrých dresech.

54:09
    Finové mají jedinečnou šanci odskočit soupeři na rozdíl jediné branky. Nabízí se jim totiž přesilová hra pět na čtyři. Vladislav Boyko (RUS) 2 minuty za sekání.

53:14
    Khripunova střela narazila na hbitou lapačku Juuseho Sarose.

52:23
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Utkání se začíná dramatizovat! Finům se povedlo srovnat a oba týmy jsou opět na stejné startovní čáře. NIKO OJAMÄKI využil svůj samostatný nájezd, když střelou o horní tyčku zasadil kotouč za Bilyalovova záda. Asistence: Sami Niku.

51:10
    Brankář Timur Bilyalov zachránil Rusko několika fantastickými zákroky proti střelám Ikonena a Rantanena.

49:30
    Lehkonen se vrací do hry, Finové jsou v plném počtu.

48:50
    Přesilová hra Ruska se blíží ke konci.

48:19
    Finové jsou při hře ve čtyrech pozorní a s ledovým klidem vyhazují kotouče do útočného pásma. Rusko se nemůže dostat do souvislejší kombinace.

47:29
    Artturi Lehkonen (FIN) 2 minuty za držení.

46:30
    Levo je zpátky na ledě, Finsko je zase v pěti.

46:10
    Kombinace Rusů na jeden dotek byla zblokována Ikonenem a Suomi opět vyhazují puk do útočného pásma.

45:33
    Sborné se početní výhoda pěti proti čtyřem příliš nedaří. Finsko už potřetí za sebou dokázalo vyhodit kotouč do bezpečí.

44:28
    Andrey Erofeev (RUS) 2 minuty za hrubost.

44:28
    Mikke Levo (FIN) 2 minuty za podražení a ještě další dvě minutky za hrubost.

44:10
    Rusko bude hrát přesilovou hru, hosté hrají nyní v signalizované výhodě.

43:25
    Denis – Grudkov Orlovich dorazil kotouč do posunuté branky a klubko hráčů v červených dresech už se radovalo ze vstřelené branky. Rozhodčí ale jednoznačně rozpažil, protože branka byla posunuta ještě před dorážkou.

42:21
    Kuronen vyhazuje kotouč přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.

41:40
    Finové hned od začátku poslední třetiny aktivně napadají svého soupeře a snaží se vstřelit vyrovnávací trefu.

41:10
    Vorobyev je zpátky na ledě, Rusko je v plném počtu.

40:29
    Ikonenovo nahození náhle změnilo směr a brankář Bilyalov musel být v pohotovosti.

40:01

Ve druhé třetině už jsme góly viděli a dokonce tři. Finové se dostali ve 23. minutě do vedení po parádní kombinaci, kdy zakončoval střelou těsně nad ledem Sebastian Aho. Rusové se dlouho nemohli dostat do pořádné šance, ale následně se jim povedlo srovnat a dokonce stav zápasu otočit ve svůj prospěch. Finsko bude z kraje poslední třetiny dohrávat přesilovku pěti proti čtyřem. Poslední třetina začne cca v 17:30.

40:00

39:31
    Finům se zatím velmi dobře daří pokrývat nálety hokejistů Ruska, kteří o kotouč v útočném pásmu vždy rychle příjdou.

39:05
    Dmitry Vorobyev (RUS) 2 minuty za podražení.

38:19
    Ve druhé třetině je je tempo hry ještě rychlejší. Saros si musel poradit s ostrou střelou Nazarkina.

36:41
    Finové nic nevymysleli a na druhé straně musel být Juuse Saros pozorný, protože puk se po střele Kuzmenka postavil a málem nadělal finskému brankáři starosti.

36:18
    Finové očividně nejsou s tímto stavem spokojeni a stěhují se do útočného pásma, kde si přihrávají kotouč jako při přesilové hře.

35:20
    Rusové přidávají druhou branku a otáčejí vývoj zápasu ve svůj prospěch. Kombinaci hokejistů v červených dresech v signalizované výhodě dokonal přesným zásahem za Bilyalovova záda střílející EVGENY NAZARKIN. Asistence: Nikolay Glukhov.

34:35
    Ilyn vyhrál vhazování přímo na čepel ALEXANDERa MOKSHANTSEVA, který střelou z voleje překvapil brankáře Sarose a vyrovnává stav zápasu na 1:1. Asistence: Daniil Ilyn.

34:19
    Rusové se natlačili před branku Sarose, kde několika střelami zaměstnali brankáře Finska. Bude se vhazovat v obranném pásmu Suomi.

32:27
    Pokus Kalapudase byl sražen do ochranné sítě. Finové jsou střelecky při chuti a neustále obstřelují branku Bilyalova.

31:19
    Ahovo zakončení končí v lapačce brankáře Bilyalova. Hbitá lapačka brankáře Ruska stihla včas zakročit proti tvrdší střele finského útočníka.

30:53
    Rozhodčí odpískali finskému týmu ofsajd. Hra se vrací do středního pásma, tam se bude vhazovat.

30:31
    Jesse Puljujärvi se rychle prohnal po levém křídle a rychlou střelou zápěstím zaměstnal Bilyalova. Brankář Ruska dokázal reflexivně ramenem vyrazit kotouč do ochranné sítě.

29:48
    Rusové se v závěru přesilovky ještě stačili natlačit před branku Sarose, tam si ale už žádnou ostřejší šanci nedokázali vypracovat a Sami Niku se vrací zpátky na led.

28:39
    Obránci Ruska si stihli dvakrát přihrát na modré čáře, následně jim puk vypíchl dobře bránící Kuronen.

28:17
    Finům se podařilo vyhrát buly ve vlastní třetině a vzápětí vyhodit puk do bezpečí. Rusové musejí znovu založit přesilovkovou akci od vlastní branky.

27:44
    Rusové se usadili v útočné třetině, kde při následně kombinaci byli faulováni a zahrají si dvouminutovou přesilovou hru pět na čtyři. Za katr už míří obránce Sami Niku (FIN) 2 minuty za podražení.

26:30
    Finové jsou také kompletní, Rusko nedokázalo ve zkrácené přesilové hře pěti proti čtyřem nijak výrazně ohrozit brankáře Sarose.

25:50
    Rusko si v přesilovce vynutilo zajímavou šanci, kterou ale brankář Saros bez potíží svému soupeři zneškodnil.

25:30
    Rusové zkrácené oslabení čtyř proti pěti zvládli bez inkasované branky. Khalikov je zpátky na ledě.

24:28
    Počet hráčů na ledové ploše se vyrovná. Antti Kalapudas (FIN) 2 minuty za sekání.

23:41
    Trubkin se zmocnil za vlastní brankou kotouče a bleskovou rychlostí ho napálil podél hrazení až za branku Sarose.

23:22
    Na Finsko čeká přesilová hra. Roman Khalikov (RUS) 2 minuty hrubost.

22:45
    Lehkonenovo svižné nahození nadělalo ruskému brankáři menší komplikace. Nakonec vše ale brankář Bilyalov vyřešil a bude se vhazovat v jeho blízkosti.

22:02
    Finové sehráli akci na jeden dotek parádně a ujímají se vedení v utkání! Mustonen našel u pravé tyčky osamoceného SEBASTIANA AHA, jenž z první střelou po ledě překonal přesunujícího se Bilyalova. Asistence: Aleksi Mustonen, Jesse Puljujärvi,

20:56
    Brankář Ruska Timur Bilyalov si musel dávát pozor proti lehkému nahození Nazarkina, které mířilo z velmi ostrého úhlu a málem skončilo v síti.

20:33
    Finové mohli jít do přečíslení, ale Rantanenovi na poslední chvíli uskočil kotouč z čepele.

20:01

Prvních dvacet minut nám zatím moc hokejové krásy nepřineslo. Hrál se vyrovnaný hokej s několika málo šancemi. Oba brankáři zatím působí velmi jistým dojmem, ale zase moc práce neměli. Rusko mělo k dispozici i jednu přesilovou hru při vyloučení Eronane, kterou ale využít nedokázalo.

20:00

19:43
    Afonasyevskiho dorážka brankáře Sarose nerozhodila. Ještě stihneme minimálně jedno buly před brankou Finska.

19:10
    Dva hráči Ruska se při přechodu do útočného pásma nebezpečně srazili. Nikdo z hráčů soupeře, ale nedokázal sebrat Rusku kotouč a využít tohoto zaváhání.

18:24
    Eronen opouští vrátka trestné lavice a celek Finska je zase kompletní.

17:44
    Finové se zatím perfektně brání při prvním oslabení. Rusové se téměř do ničeho nedostali.

17:20
    Jeden z hokejistů Ruska si přihrál kotouč do jízdy rukou a hra se přerušuje.

16:39
    Mäkinen rychle zachytil kotouč a bleskově osvobozuje svůj celek při hře ve čtyřech.

16:19
    Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Elmeri Eronen (FIN) 2 minuty za držení.

15:38
    Hannes Bjöminen šikovně tečoval těsně před Bilyalovam střelu Saarely, kterou brankář hostujícího celku uschoval do lapačky.

15:19
    Mokshantev nedobruslil Glukhovem nahozený kotouč a píská se icing. Hra se vrací zpátky před brankáře Bilyalova.

14:48
    Timur Bilyalov neměl sebemenší potíže proti dorážce Rantanena. Ruský brankář přerušuje hru a zanedlouho se bude vhazovat v oblasti jeho branky.

14:28
    Rusové posílají kotouč na zakázané uvolnění.

13:10
    Kotouč si to namířil do hlediště a buly ve středním pásmu se bude opakovat.

12:34
    Po střele Kuronena se před brankou Bilyalova strhla menší potyčka. Rozhodčí však zatím k trestům sahat nemusejí, bude se vhazovat v blízkosti ruské klece.

11:21
    Parádní akci na jeden dotek předvedli Khripunov s Boykem. První jmenovaný našel zpětnou příhrou rozjetého Vladislava Boyka, jehož tvrdou dorážku vytěsnil pravým ramenem připravený Saros.

10:57
    Hmotnost kotouče si také osahal Timur Bilyalov, kterého prověřila ostrá Ikonenova střela z hranice levého kruhu.

10:30
    Ruský tlak ukončila pohotová Dervukova střela, která opět našla výstroj brankáře Sarose.

9:39
    Orlovichovo nahození z rohu kluziště skončilo v nastavené lapačce brankáře Sarose.

9:18
    Oba celky se neustále přetahují o kotouč a diváci si tedy na vážnější šanci musejí ještě chvíli počkat.

8:41
    Ruskou kombinaci dokončil povedenou střelou útočník Igor Boldin. Vhazuje se po levé ruce brankáře Sarose.

8:26
    Další zdlouhavou pasáž bez přerušení ukončil až finský ofsajd.

7:04
    Ikonen přišpendlil čistým hitem na mantinel Igora Boldina.

6:28
    Nyní sledujeme velmi dlouhou pasáž hry bez přerušení. Zatím se ještě ani jednou nevylučovalo.

5:37
    Nádherný průnik v podání Aleksiho Mustonena končí ještě lepším zákrokem brankáře Bilyalova. Útočník Finska si s kotoučem několikrát na čepeli pohrál a následně bekhendem nepřelstil ruského strážce svatyně.

5:18
    Juuse Saros si bez problému poradil s nahozením Voropaeva a následuje další buly před finskou klecí.

4:33
    Ostrý pokus Nikolaye Glukhova jen těsně minul finskou branku. Rusové jsou stále na puku a drží se v útočném pásmu.

4:04
    Rusové obklopili útočné pásmo a několikrát si šikovně přihráli. Z minutového kolotoče přihrávek nakonec nic převratného nevzniklo.

3:31
    Dervukovo prudší nahození ukryl brankář Saros do náručí. Poprvé se bude vhazovat v oblasti finské branky.

2:44
    Kalapudas se nachytal v ofsajdové pasti a hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

2:28
    Mäkinenovo nahození od modré čáry před branku neprošlo a do útoku se rychle vydává smečka ruských hokejistů.

1:50
    Hraje se poměrně v rychlém tempu, ale na pořádnou šanci stále čekáme.

1:28
    Saros si připisuje první dotyk s kotoučem, když vyrazil skákavý pokus z čepele Dmitryho Vorobyeva.

0:38
    Úvodní buly vyhrálo Rusko, které je také na ledové ploše aktivnější. Oba brankáři jsou ale zatím bez zásahu.

00:01

Finsko: Saros (Husso) – Levo, Mäkinen, Niku, Vuorisalo, Keskitalo, Eronen, Mäkelä, Kuronen – Mustonen, Lehkonen, Puljujärvi – Kalapudas, Aho, Ikonen – Bjöminen, Rantanen, Saarela – Rauhala, Ojamäki.

Rusko: Bilyalov (Bocharov) – Glukhov, Voropaev, Kamalov, Demidov, Dervuk, Nazarkin, Khalikov, Trubkin – Erofeev, Yakovlev, Orlovich – Kuzmenko, Ilyn, Mokshantsev – Afonasyevski, Boldin, Vorobyev – Shakhvorostov, Khripunov, Boyko.

Rozhodčí: Čech, Mikula – Bryška.

Hezké čtvrteční odpoledne z přerovského zimního stadionu. Dnešním dnem startuje v přerovské MEO Aréně turnaj čtyř, kde se představí celky Česka, Ruska, Finska a Švédska. Turnaj odstartuje hned úvodní duel mezi Finskem a Ruskem. V Přerově se nám představí několik hvězd, které možná v budoucnu nakouknou do zámořské NHL. Jedná se například o brankáře Maxima Treťjaka, Kasperiho Kapanena, Olivera Kylingtona a Artturi Lehkonena. Úvodní duel turnaje čtyř startuje v 16:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 23. Aho (Mustonen, Puljujärvi), 53. Ojamäki (Niku) – 35. Mokshantsev (Ilyn), 36. Nazarkin (Glukhov), 57. Afonasyevski (Boyko, Vorobyev)

Rozhodčí: Čech, Mikula – Bryška, Tošenovjan