Buffalo – Edmonton 2:3 (kon.) | Carolina – Columbus 3:2 (po pr.) | Detroit – New Jersey 4:2 (kon.)
Chicago – Washington 2:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.) | Florida – Calgary 4:6 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Washington Capitals
Sobota 08.11.2014, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

To je z mé strany vše, děkuji za pozornost a těším se u dalších online přenosů z NHL brzy naviděnou! (05:16:21)

Vyloučení (minuty) – CHI 2, WSH 6

Washington si nakonec odváží z United Center všechny tři body! Ačkoliv to s Capitals nevypadalo dobře, kdy po dvou brankách Saada a Keitha prorhávali už 2:0. Třemi góly v závěru, kdy se trefili do černého Burakovsky, Johansson a Ward otočili průběh utkání. Třetí třetina jsme viděli marnou snahu Chicaga vstřelit vyrovnávací branku, šance mělo, ale v zakončení dnes hráči Blackhawks dobří nebyli. Washington si tedy připisuje velmi cenné vítězství!!

60:00

59:43
    Richards (CHI) střílel dvakrát od modré, ale ani jeden pokus se neujal.

59:06
    Backstrom vyhrál vhazování a Washington se osvobozuje!

59:05
    Domácí mají už jen necelou minutu. Ale na vstřelení jedné branky by to mohlo stačit.

59:05
    Oddechový čas pro hosty.

59:05
    Zakázané uvolnění hostů! Hosté to budou zkoušet v šesti hráčích v poli!!

58:32
    Versteeg opět střílel a tentokrát už to vypadalo lépe a Holtby předvedl výborný zákrok proti přízemní střele.

58:00
    Poslední dvě minuty normální hrací dob!y!

57:11
    Ovečkin střílel po výborné přihrávce Backstroma jen do připraveného Crawforda.

56:33
    Versteeg (CHI) střílel z mezikruží těsně mimo.

55:50
    Joel Ward (WSH) teď evidentně fauloval van Riemsdyka. Rozhodčí ale zůstal v klidu.

55:06
    Na druhé straně střílel z levé strany Jason Chimera (WSH) mimo.

54:32
    Domácím se nedaří vymyslet nic kloudného v útočném pásmu.

53:45
    Washington se evidentně snaží jen udržet výsledek. Jen vyhazuje puky, no uvidíme zda-li to bude stačit. 6 minut do konce!

53:10
    Van Riemsdyk vystřelil od modré mimo!

52:29
    Chicago je v této fázi aktivnějším týmem, ale nedaří se mu udržet se v útočném pásmu na delší dobu.

52:01
    Zakázané uvolnění hostů.

51:19
    Brandon Saad střílel od modré a na brankovišti se snažil tečovat Smith, nebezpečná situace pro Holtbyho.

50:46
    Patrick Kane (CHI) ztratil puk ve středu hřiště a byl z toho nepříjemný protiútok. Obrana domácích ale dobře zareagovala.

49:57
    Ovečkin střílel po přihrávce Backstroma mimo.

49:40
    Signalizovaný ofsajd domácích.

48:24
    Michael Latta (WSH) teď velmi tvrdě narazil Brada Richardse (CHI) na mantinel. Čistý a tvrdý hit.

47:49
    Vhazování v obraném pásmu hostů.

47:37
    Kostrbatá rozehrávka domácích vedla ke ztrátě. Capitals se vydávají do útoku.

46:55
    Hra je teď nahoru dolů. Útok střídá útok.

46:11
    Washington měl velký tlak v útočném pásmu. Ovšem rozhodčí hru přerušil, neboť viděl posunutou branku mimo stanovené území. Škoda pro domácí.

44:59
    Chimera (WSH) teď vrazil kolenem do Brandona Saada. Rozhodčí, ale nepíská.

43:57
    Hned po vhazování střílel Ovečkin, jeho první střelu zblokoval hráč domácích, ale druhá střela už mířila do vymezeného prostoru. Crawford připraven.

43:55
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazování před Crawfordem.

43:11
    Odražený puk se dostal na modrou k Johnu Carlsonovi (WSH), který tvrdou střelou minul branku domácích.

42:28
    Rundblad (CHI) vystřelil do prostoru, kde stál gólman hostí. Navíc po střele byl dohrán jedním z hráčů hostí.

41:47
    Ofsajd domácích.

41:17
    Andrew Shaw (CHI) vyslal hezkou přízemní střelu. Holtby připraven.

40:45
    K obráncům Washingtonu se dostal odražený puk a Washington rozjíždí útok.

40:08
    Hned na začátku tu máme zakázané uvolnění domácích.

Zablokované střely : CHI 4, WSH 14

Máme za sebou velmi zajímavou třetinu. Na jejím začátku domácí díky Duncanu Keithovi zvýšili skóre na 2:0. Poté dal naději Washingtonu Andre Burakovsky svým třetím gólem v sezoně. Ovšem to co přišlo v závěru třetiny nikdo v United Center nečekal. Nejdříve z ototčky srovnal skóre Marcus Johansson a zdálo se, že oba týmy půjdou do poslední třetiny za nerozhodného stavu. Ale vše je jinak. 5! sekund před konce Niskanen vystřelil od modré a Joel Ward šikovně tečoval před Crawfordem a domácí šli do vedení. Můžeme být tedy hodně zvědavy, co nabídne poslední perioda. Třetí třetina začnev 4:25.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    WARD - 2:3

39:55
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak to je neskutečné! Washington obrací skóre! Od modré vystřelil Matt Niskanen a před Crawfordem tečoval JOEL WARD! Neskutečný závěr druhé třetiny! Asistence: Matt Niskanen, Karl Alzner.
    JOHANSSON - 2:2

39:13
    Washington vyrovnává skóre! MARKUS JOHANSSON z otočky prostřeluje Crawforda! Asistence: Matt Niskanen, Andre Burakovsky.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:01
    Vhazování ve střední pásmu pro Chicago.

37:06
    Chicago si teď nerozumělo v rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění.

36:40
    Teď to jsou zase domácí, kteří operují s pukem.
    Andre BURAKOVSKY - 2:1

35:03
    Tak už se můžou z branky radovat i hosté. ANDRE BURAKOVSKY dostal kolmici do středního pásma, odkud se hnal spolu se svým spoluhráčem dva na jednoho, ale místo přihrávky zvolil střelu. Udělal dobře jeho přesná střela pod horní růžek znamená pro Capitals kontaktní gól.. Asistence: Marcus Johansson.

34:46
    Capitals hrají o hodně lépe než v první třetině.

34:06
    Hosté nahazují kotouč do útočného pásma, ale tam se ho ujímají domácí, kteří zakládají protiútok.

33:38
    Laich chtěl střílet, ale ještě než se mu to podařilo, tak o kotouč přišel. U puku Chicago.

32:56
    Smith spolu s Kanem zavezl puk před Holtbyho, ale jejich předávka nebyl přesná. Puk následně raději hostující brankář ukryl do své lapačky.

32:30
    I Crawford si připisuje na své konto úspěšný zákrok. Následuje komerční přestávka.

31:59
    Bickell dostal krásnou kolmici zpoza branky k levé tyči, ale jeho střelu z první dokázal Holtby na poslední chvíli zneškodnit.

31:26

30:25
    Chicago má ještě před sebou minutovou přesilovou hru. Hossa se ihned dostává do útočného pásma, kde kombinuje spolu se Seabrookem.

30:18

29:33
    Hra bude ještě 45 vteřin pokračovat čtyři na čtyři. U puku hosté, kteří se ženou do útočné třetiny.

29:25
    Brouwer (WSH) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

29:06
    Domácí se brání na výbornou. Nyní jeden z obránců vyhazuje puk přes všechny čáry.

28:36
    Capitals mají první možnost přesilové hry, ale zatím se jim nedaří usadit se v útočném pásmu.

28:18
    Hossa (CHI) dostává dvě minuty za hákování.

27:59
    Seabrook kombinuje ve vlastním obranném pásmu.

27:27
    Kane mohl střílet, ale mezi kruhy ztratil puku. Do předu se tak po delší době dostávají hosté.

26:32
    Rundblad dostal nabito na modrou odkud pálil, ale Holby byl připraven a puk ukryl ve své lapačce.

26:10
    Keith se pohyboval na brankovišti až nakonec sudí hru přerušil. Komerční přestávka.

25:12

24:27
    Tohle oslabení hosté zatím zvládají dobře. Ovečkin vyhazuje puk až k domácímu brankáři.

23:39
    Chicago se ihned usazuje v útočném pásmu a pokouší se využít i druhou přesilovou hru.

23:12
    Laich (WSH) dostává dvě minuty za hákování.

22:29
    Až teď se daří hostům vyhodit kotouč do středního pásma. Domácí teď měli velký tlak.
    Duncan KEITH - 2:0

20:56
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí nakonec početní výhodu využívají. DUNCAN KEITH se dostal k odraženému puku ve středu pravého kruhu a střelou z první se trefil přesně mezi tři tyče. Asistence: Brad Richards, Jonathan Toews.

20:32
    Vhazování vyhráli hosté a ihned puk vyhazují až k domácímu brankáři. Chicago má ještě minutu přesilovou hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:31.

První perioda je za námi a výsledková tabule nám ukazuje stav 1:0. Domácí jsou hodně aktivní, ale nedaří se jim udržet se v útočném pásmu delší dobu. Nutno podotknout, že Capitals hodně drží brankář Holtby.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Ovečkin (WSH) dostává dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku.

19:45
    Hlavní rozhodčí přerušuje hru. Před brankou se seběhla menší šarvátka a bude se vylučovat.

19:11
    Ještě před koncem tady máme přestávku.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:31
    Hosté kombinují ve vlastní třetině hřiště.
    Brandon SAAD - 1:0

17:12
    A přeci jen se v první třetině dočkáváme branky. Hossa vybojoval kotouč ve vlastním obranném pásmu, a poté unikl spolu se Saadem. BRANDON SAAD dostal přesnou přihrávku na hranici levého kruhu, odkud se střelou z první nemýlil. Asistence: Marian Hossa, Andrew Shaw

16:31
    Chicago nyní hodně aktivní.

15:40
    Ovečkin uklidnil hru a nyní se hraje spíše ve středním pásmu. Na ledě první formace.

14:17
    Keith obdržel kolmici ve středním pásmu a následně zavezl kotouč až před hostujícího brankáře, ale tam ho o kotouč obrala obrana Capitals, která ihned zakládá rychlý protiútok.

13:31
    Opět to byl Morin, který vyzkoušel pozornost Holbyho, ale hostující brankář byl připraven.

12:43
    Po delší době se k puku také dostávají hosté, ale jejich snažení ukončila domácí obrana.

11:54
    Domácí hráči si při přechodu do útočného pásma opět nerozuměli a máme tady další ofsajd.

11:34
    Teď útočí domácí! Kane hledal Smitha, ale jeho přihrávka byla nepřesná.

10:50
    Nepřesná rozehrávka Blackhawks znamená zakázané uvolnění. Vhazování po levici Crawforda.

10:35
    Další komerční přestávka.

10:35
    Útočné snažení Chicaga zastavuje ofsajd.

09:58
    Chicago se tlačí do útoku, ale hostující obrana dobře vytlačuje domácí hráče k mantinelům. Indiáni se tak nemohou dostat k přímému zakončení.

09:13
    U puku hosté, ale z jejich akce nakonec nic nebylo. Ovečkina zastavila pozorná obrana domácích.

08:36
    Chicago má mírnou převahu. Od modré čáry nahodil Hjalmarsson, Holtby toho moc neviděl, ale střelu dokázal ukrýt ve své výstroji.

07:48
    Jen lehké nahození od Saada způsobila v před brankovém prostoru velké zmatky, ale nakonec vše vyřešil zatím bezchybný Holtby.

07:17
    Máme tady komerční přestávku.

06:45
    Bickell zkoušel objet branku, ale Holtby to přečetl a puk mu vypíchl. I přesto u puku domácí.

05:55
    Toews se dostal ke kotouči v útočném pásmu. Domácí jsou zatím aktivnějším týmem.

05:10
    Opět hru přerušil hostující brankář, když raději přikryl nahození z ostrého úhlu.

04:35
    Morin si vyčkal na vhodnou příležitost, ale ani jeho střela Holtbyho nepřekonala.

04:10
    Oduya se dostal k puku po vyhraném vhazování, ale jeho následnou střelu Holtby viděl a bez problému ji vyrazil za svoji branku.

03:46
    Seabrook zpracoval kotouč ve středním pásmu, ale jelikož byl na ledě už dlouho, tak puk pouze do útočné třetiny nahodil.

02:50
    Smith se snaží vybojovat kotouč za brankou Holtbyho. To se mu podařilo, ale opět se k puku dostává Washington, díky nepřesné rozehrávce.

01:58
    Hossa zavezl kotouč do útočné třetiny, ale jeho následná rozehrávka na modrou nebyl moc přesná, a tak se puku ujímají hosté.

01:19
    Keith dostal přihrávku za vlastní branku odkud se snaží rozehrát. Hosté skvěle napadají.

00:25
    Washington se dostal do útočného pásma. Od modré pálil Carlson, ale jeho střela byla zblokovaná do ochranné sítě. Vhazování po levici Crawforda.

00:18
    Úvodní vhazování vyhráli domácí, kteří ihned zakládají útočnou akci z vlastního obranného pásma.

00:01

Nyní si poslechneme hymnu USA.

Rozhodčí již krouží po ledové ploše. Čekáme na hráče, kteří vzápětí naskakují na led.

Jak již bývá u NHL zvykem, utkání se o několik minut zpozdí. Zápas začne přibližně v 2:39.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Seabrook, Hjalmarsson, Oduya, Van Rimsdyk, Rundblad – Smith, Toews, Kane – Saad, Shaw, Hossa – Bickell, Kruger, Versteeg – Regin, Richards, Morin

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Green, Alzner, Niskanen, Schmidt, Carlson – Ovečkin, Bäckström, Wilson – Johannsson, Burakovsky, Brouwer – Chimera, Laich, Ward – O'Brien, Latta, Beagle.

29.10.2014 Chicago – Anaheim 0:1

Vítám všechny fanynky a fanoušky u sledování NHL. Nejvyšší hokejová liga má na programu denně spoustu zajímavých zápasů a dnešek není výjimkou. Dnes máme na programu zápas:

Chicago Blackhawks Washington Capitals

Přeji příjemný sportovní prožitek. Úvodní vhazování je naplánováno na 02:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Adam Soukup

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 18. Saad (Hossa, Shaw), 21. Keith (Richards, Toews) – 36. Burakovsky (Johansson), 40. Johansson (Niskanen, Burakovsky), 40. Ward (Niskanen, Alzner)

Rozhodčí: L´Ecuyer, Peel – Driscoll, McElman