1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
HBC Most
Neděle 09.11.2014, 13:00 • Letohrad • CROSSDOCK Extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím Vás z Letohradu, kde se za půl hodiny začne hrát utkání mezi Letohradem a Mostem. Dnešní zápas je dohrávkou čtvrtého kola, které se původně mělo odehrát 27. září, z požadavku Mostu byl ale po vzájemné dohodě obou klubů odložen.

Letohrad má za sebou úspěšný včerejšek – hostil totiž také severočeský celek, a to Ústí nad Labem. Ve vyrovnaném utkání nakonec Letohradští po vítězném gólu Pavla Kudely zvítězili 2:1. A dnes by rádi na úspěšný včerejšek navázali ...

Stejně tak i Mostu se včera dařilo, když jedním jediným zásahem na domácím hřišti porazili Plzeň – vítězný gól si připsal už v páté minutě Ondřej Novák.

Dnešní zápas tak bude soubojem sousedů v tabulce, Letohrad je s 15ti body sedmý, Most s 13 body osmý.

Oba týmy jsou už na hřišti, probíhá předzápasová rozstřelba.

SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Mroviec) – Dulava, Kudela, Janďourek, Urban, Mrštný, Hejtmánek, Vychytil, Nožka, Halbrštát (C), Voleský, Košťál, O. Lux, Kovář, J. Lux, Protzner, Šprincl, Paukrt, Jurga, Anýž, Grund

Rozhodčí: Boháček Tomáš, Prudík Michal

00:01

00:47
    Po úvodním buly se do útoku vrhá Letohrad, první střela patří Ondřeji Luxovi. Pak rychlým protiútokem Most vrací hru před letohradského brankáře, kde první střelu Mostu Šimara chytá.

01:47
    Z mezikruží Soukupa v brance Mostu prověřil Protzner, Soukup míček efektně schoval ve své lapačce.

03:22
    Před Šimarou se pokoušel prosadit Bruštík, ten ale jeho snad zlikvidoval.

04:07
    Je tu první vyloučení – za hákování je vyloučen letohradský Petr Vychytil. Most hraje první přesilovku.

05:39
    Znovu se vylučuje, za držení je vyloučen Lukáš Varníček. Téměř půlminuty se bude hrát 4 na 4.

05:52
    Letohrad byl v oslabení velmi aktivní a soupeře téměř nepustil ke střele.

06:07
    Vychytil je zpátky ve hře, Letohrad hraje přesilovku.

06:47
    Ostrou střelu mezi Soukupovy betony vyslal domácí Voleský, Soukup však dál míček nepustil.

07:20
    Přerušuje se, za kruhu zůstává ležet domácí Michal Kovář, který byl zasažen hokejkou do obličeje.

07:39
    Varníček je zpátky ve hře, bez gólového efektu.

08:48
    Na mezikruhy dostal nahrávku kapitán Letohradu Halbrštát, rychle poslal míček Košťálovi a ten načtyřikrát prověřil Soukupovu pozornost. Míček tam však nepropasíroval ...

09:45
    Znovu nahrávka od Halbrštáta, tentokrát na hokejku Ondřeje Luxe, ten netrefuje!

10:09
    Letohrad právě vstřelil branku!

Po střele Ondřeje Luxe se míček odrazil k JIŘÍMU KOŠŤÁLOVI a ten se do odkryté klece hostů nemýlí – 1:0. Asistence: Ondřej Lux.

10:54
    Rozhodčí zvedá ruku, v signalizované výhodě se pokouší stav skóre srovnat Lukáš Varníček. Vzápětí se přerušuje a za držení hole je vyloučen Martin Voleský.

12:11
    Vylučuje se i u hostů, za držení je znovu potrestán Lukáš Varníček.

12:46
    Mostečtí se snaží vymanit z letohradského tlaku, ale jde jim to jen velmi těžko.

13:06
    Voleský je zpátky ve hře a Most se musí bránit v oslabení.

14:04
    Od červené tvrdě pálil Halbrštát, u branky stojící Košťál ani Kovář nedokázali doklepnout míček do branky.

14:24
    Za faul na Kypeta je vyloučen Ondřej Lux.

14:58
    Těsně před koncem třetiny ještě pálí Kudela,

15:00

Po první třetině Letohrad vede 1:0 a oproti včerejšku je k vidění naprosto odlišný hokejbal. Hraje se velmi aktivně a pěkná akce střídá jedna druhou.

Střely za první třetinu byly 13:8, další třetina začne přibližně v 13:34.

15:01

15:30
    Za sekání je vyloučen domácí Martin Voleský.

15:47
    Od mezikruhů pálil Bruštík,

16:26
    Trest Luxe končí, ještě zbývá minuta trestu Voleského.

17:36
    Za hákování je vyloučen mostecký Matěj Prokš.

18:09
    Letohrad se snaží početní výhodu využít, Košťál ale při své snaze končí v brance sám.

19:39
    V dobré střelecké pozici byl domácí Šprincl, jeho dvě ostré střely se ale odrazily od Soukupových betonů.

21:00
    Mostečtí po návratu Prokše zavřeli Letohrad v jeho pásmu, teď Šimaru prověřil kapitán Čížek.

22:36
    Od modré svižně střílel hostující Varníček, poté se míček zmocňuje Halbrštát, v tandemu s Dulavou běží na branku, Dulava však tváří v tvář Soukupovi nemíří přesně.

24:11
    Teď měl Šimara velké štěstí, po střele Drože mu míček skákal po brankovišti. Naštěstí ho zalehl přesně!

24:35
    Za krosček je vyloučen domácí Pavel Kudela.

25:33
    Most se snaží přesilovku využít, Letohrad ale srdnatě brání.

26:16
    Ondřej Lux sám před brankou – ve vlastním oslabení – dostává nahrávku od Halbrštáta, ale minul těsně.

26:48
    Dnešní utkání sleduje 95 diváků.

27:02
    Letohrad se opět brání, vyhazuje na zakázané uvolnění.

27:15
    Po buly zůstává ležet hostující Ondřej Novák, byl zřejmě zasažen hokejkou do obličeje.

28:01
    Letohrad se přestěhoval před Soukupa, ale ke střele se zatím nedostal.

28:47
    Šimaru prověřil střelou Černý.

29:50
    Poslední minuta je o tlaku Letohradu, Most však vyhazuje a Urbanovi se střela nepovedla a míček míří mimo hřiště.

30:00

Po druhé třetině Letohrad sále vede 1:0, hra se však opticky vyrovnala a k vidění jsou pěkné šance. Střely za druhou třetinu byly 6:7.

Další třetina začne přibližně v 14:09 .

30:01

30:19
    První střela třetiny patří Varníčkovi, Šimara je pozorný.

32:27
    Most tlačí, Letohrad se brání a vyhazuje na zakázané uvolnění.

33:26
    Za hákování je vyloučen hostující Pavel Krajíček.

34:05
    Z vlastního obranného pásma se do brejku dostal Jarkovský, stíhán domácím Halbrštátem. Ten po souboji před Šimarou zůstává ležet na vlastním brankovišti. Posléze se ale zvedá a hraje se dál.

34:54
    Od modré jedovatě střílel Kudela.

35:28
    Most je v plném počtu.

35:57
    Před Šimarou operoval Bruštík, domácí obrana ale prostor důrazně čistí.

37:40
    Hra nabývá na agresivitě, zejména souboje u mantinelu nejsou leckdy příjemné.

38:12
    Střelu Vychytila se pokouší dostřelit Jan Lux, pak se hra stěhuje před Šimaru.

38:53
    Po buly pálí hostující Novák, rozhodčí však vzápětí vylučuje. Za držení je vyloučen domácí Jiří Košťál.

39:08
    Most se už raduje z vyrovnávacího gólu, rozhodčí ale rozpažuje – gól nebyl uznán z důvodu posunutí brankové konstrukce!

40:24
    Z mosteckého tlaku domácí na chvilku vysvobozuje Hejtmánek, který vyhazuje na zakázané uvolnění.

40:55
    Košťál je zpátky ve hře, Letohrad oslabení ubránil.

41:44
    Další šance Mostu – těsně před Šimarou byl Novák, jeho střela se ale odrazila mimo.

42:43
    Most se urputně snaží vyrovnat, Letohrad ale srdnatě brání a z protiútoků se snaží vstřelit branku.

43:49
    Halbrštát ani nadvakrát nepřekonal Soukupa!

44:09
    Poslední minuta je velmi vyhrocená.

44:33
    Fanoušci hlasitě fandí a ženou svůj tým k výhře.

45:00

Letohrad tedy i ve svém druhém utkání tohoto víkendu vítězí, i když dnes doslova "o prsa". O výhře Letohradu rozhodl v jedenácté minutě Jiří Košťál. Střely za třetí třetinu byly 9:8, celkově 28:22.

Děkuji Vám za pozornost a přeji pěkný zbytek z Letohradu, kde ještě nyní hrají dva zápasy starší žáci proti Poličce. (14:45:43)