Nestor, Zimonjić – Granollers, Lopez 2:1 (kon.) | Benneteau, Roger-Vasselin – Dodig, Melo 2:1 (kon.)

6 2 8

Čtvrtek 13.11.2014, 19:14 • Centre court O2 Aréna, Londýn, Velká Británie • Turnaj mistrů – čtyřhra - Nitto ATP Finals (krytý tvrdý povrch)

S konstatováním, že Julien Benneteau a Edouard Roger-Vasselin postupují do semifinále Turnaje Mistrů, když poráží dosud stoprocentní pár Ivana Dodiga s Marcelem Melem, kteří již měli před tímto zápasem postup jistý, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:45:04)

Statistiky zápasu:
    Esa: 3-0.
    Dvojchyby: 3-1.
    První servis: 69% – 75%.
    Získané brejkboly: 2/7 – 3/8.

Zajímavé utkání končí, diváci v 02 aréně viděli rozhodně pěkný tenis s několika povedenými výměnami.

První set rozhodla dvě ztracená podání Juliena Benneteaua a Dodig s Melem vyhráli i pátý set na turnaji. Jenže do druhého setu nevstoupil brazilsko-chorvatský pár dobře, hned první gem získali Francouzi jejich podání, naopak svoje si udrželi. Když poté brejkl francouzský pár své soupeře ještě jednou, bylo o zisku druhého setu rozhodnuto.

V supertiebreaku tahali Dodig s Melem ze začátku za delší konec, jenže při průběžném stavu 2-3 přišly tři získané míče Benneteaua s Roger-Vasselinem. Dodig s Melem ještě stačili ze stavu 7-5 vyrovnat na 7-7, jenže to bylo z jejich strany vše. Za stavu 9-7 při podání Dodiga ještě Francouzi zápas nezískali, ale poté zakončil Julien Benneteau při svém servisu celý zápas a hlavně – stvrdil postup svůj a svého parťáka do semifinále Turnaje mistrů v Londýně.

Konec zápasu

10-8
    Julien Benneteau s Edouardem Rogerem-Vasselinem se naprosto oprávněně radují, jelikož první jmenovaný francouzský tenista zakončil dnešní zápas udrženým servisem, čímž potvrzuje semifinále pro Francouze!

9-8
    Benneteauův první servis je nepřesný.

9-8
    Mečbol je odvrácen, Dodig s Melem stále živí naději, že postoupí do semifinále bez porážky.

9-7
    Dva mečboly Juliena Benneteaua a Edouarda Rogera-Vasselina při podání Ivana Dodiga.

8-7
    Ale do dalšího minibrejku už Benneteau s Rogerem-Vasselinem své soky nepouští.

7-7
    Roger-Vasselin chybuje při svém podání a minibrejk francouzských tenistů je ten tam.

7-6
    Marcelo Melo zahajuje cestu za srovnáním úspěšně.

7-5
    Před přestávkou Dodig s Melem nesrovnávají, Franocuzi mají výhodu jednoho minibrejku.

6-5
    Nyní ale následuje dobrá výměna Dodiga s Melem.

6-4
    A Benneteau s Roger-Vasselinem si opět berou zpět vedení o dva míčky.

5-4
    Další fantastická výměna, tohle je čtyřhra, která diváky zvedá ze sedadel. Benneteau dlouho hrál na Mela, poté brazilský tenista využil horšího úderu Francouze a poslal míček na Vasselina. Dodig toho využil a jeho první tvrdý úder ještě Benneteau odvrátil, jenže druhý dělový forhend už málem prorval výplet rakety Benneteaua.

5-3
    A francouzská dvojice jde do vedení, Benneteau prvně poslal na Dodiga výborný log, který sice Chorvat zády ke kurtu odvrátil, na následný volej Benneteaua však neměl nárok ani on, ani jeho brazilský parťák.