Chabarovsk – Kazaň 1:8 (kon.) | Vladivostok – Jekatěrinburg 1:4 (kon.) | Novokuzněck – Magnitogorsk 2:1 (po pr.)
Barys – Omsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Ufa 7:0 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 2:4 (kon.)
Viťaz – Jaroslavl 4:3 (po pr.) | Riga – Minsk 4:1 (kon.) | Záhřeb – Atlant 4:1 (kon.)
Dinamo Riga
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Pátek 14.11.2014, 18:30 • Arena Riga • KHL

To je z dnešního duelu vše. Přeji vám hezky zbytek večera a u onlajnů opět na shledanou. (20:51:43)

Ivan Švárný (MIN) 0 + 0

Ze souboje dvou Dinam odjíždějí šťastnější rižští hokejisté. Ti byli většinu zápasu aktivnější a zaslouženě berou všechny tři body. Ve třetí třetině za domácí ještě dokázal zvýšit Marcel Hossa, který si v dnešním utkání připsal dva body.

Statistiky zápasu:
    Střely – 31:20
    Trestné minuty – 4:24

60:00

59:48
    Puk putuje až k brance hostů. Je rozhodnuto!

59:05
    Hosté sice kombinují před Sedláčkem, jejich akce však postrádá jakoukoli střelu.

58:31
    Přeci jen přihází šance pro běloruské Dinamo. Videll dostává dvě minuty za držení hole.

58:00
    Ve třetí třetině již zbývá odehrát poslední dvě minuty.

57:20
    Bílomodří mají puk na svých hokejkách, Hossa je ale dobrým obraným zákrokem poslal do střední třetiny.

56:30
    Čas se hostům začíná pomalu krátit. Odhodlají se hráči Minsku k závěrečnému náporu?

55:45
    Až teď musel Sedláček zasáhnout. Nahození ze středního pásma, na které navíc viděl, mu žádný problém nedělalo.

55:20
    Pokusy o založení ofenzivní akce hostů v posledních minutách končí pokaždé stejně – neúspěchem.

54:19
    Wilson nabral rychlost a v jízdě prověřil pozornost brankáře běloruského celku. Ten puk vytěsnil jen kousek vedle levé tyče.

53:35
    Přesto musel Taylor vytáhnout slušný zákrok. Hosté totiž kotouč v rohu dojeli a zvládli i vypálit.

53:02
    Riga se nikam bezhlavě nežene a jen nahazuje puk.

52:32

51:58
    Indrašiš dobře hledal Rehlise. Tomu ale puk v tu pravou chvíli sjel z čepel.

50:58
    Riga dominuje v dnešním utkání. Hosty dokázal sevřít před Taylorem, který musel celou akci ukončit nelehkým zákrokem.

50:32
    Opět přicházejí komplikace pro Minsk. Cheechoo narazil jednoho z domácích na mantinel. Za svůj počin dostává dvouminutový trest a navíc osobní "desítku".

50:15
    Bukarts vyslal další střelu na minskou branku. Taylor ukryl puk mezi betony.

49:02
    Darzinš měl před sebou odkrytou polovinu branky, nedokázal ale zpracovat skákavý puk.

48:42
    I propagační střelu přes obránce dokázal hostující gólman v pohodě zlikvidovat.

48:35
    Toto oslabení brání minští hokejisté dobře. Riga hledá cestu přes střední pásmo jen velmi těžko.

47:36
    Následně ale putuje Linget za katr, jelikož zahákoval protihráče. Minsk opět v oslabení.

47:05

47:03
    Domácí se s pukem usadili v útoku. Jejich kombinaci nakonec přerušila hokejka jednoho z bránicích hostů.

46:18
    Domácí v plném počtu. Následuje vhazování před Sedláčkem.

46:04
    Hra ve čtyřech zatím více sedí Rize. Lotyšský celek opět donutil Taylora k zákroku. Tomu nejprve puk vypadl, i tak ho ale dokázal ukrýt v lapačce.

45:35
    Hosté se ale o hru v početní převaze připravili sami. Na ledě bylo v jednu chvíli šest jejich hráčů, a tak inkasují dvouminutový trest.

45:20
    Taylor měl dokonce problém ve vlastním brankovišti. Nepříjemně tečovaný kotouč dokázal jen s velkými obtížemi poslat do rohu.

44:42
    Dlouho kombinaci zakončil Meleško hodně nepovedou střelou. Kotouč zablokovali již obránci před Taylorem.

44:18
    Nyní je tu ale šance pro Minsk! Videll bude dvě minuty pykat za nedovolené bránění.

43:35
    Minsk rozehrál jen na zakázané uvolnění.

43:00
    Minsk to bude mít ale hodně těžké. Lotyšský tým má puk na svých hokejkách častěji a navíc ho žene skvělá atmosféra na domácím stadionu.

42:10
    Hosté budou muset hodně přidat, pokud ještě chtějí pomýšlet na bodový zisk. Bailen se pokusil snížit, Sedláčka ale nepřekonal.
    Milan JURČINA - 4:1

40:20
    Riga právě vstřelila branku!
    Skvělý start třetiny pro domácí a opět využitá početní převaha! MILAN JURČINA krátce po úvodním vhazování projel kolem obránců a prostřelil Taylora. Asistence: Charles Genoway.

40:01

Druhá perioda již byla na góly bohatší. Nejdříve sice ve vlastním oslabení skóroval Materuchin, pak si ale domácí vzali ztracené vedení zpět, a dokonce ho ještě dokázali navýšit. Za Rigu se prosadil Hossa a Genoway. Do třetího dějství se tedy půjde za stavu 3:1, Riga navíc tuto část zahájí v početní převaze.

39:24
    Redlihs zahájil přesilovku Rigy střelou mimo branku.

39:09
    Cheechoo inkasuje dvouminutový trest za krosček. Následně se ještě strhla menší strkanice, která se už ale obešla bez vyloučení.

39:00
    Poslední minutu druhé části zahajují s pukem ve středním pásmu hosté.

38:38
    Kaljužnyj nabral na levé straně rychlost a v jízdě vypálil. Sedláček drží puk ve své výstroji.

38:20
    Wilson si obešel dva obránce, skákavý puk ale nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

37:59
    V akci i rižský brankář. Sedláček musel ukrýt tečované nahození ve své rukavici.
    Marcel HOSSA - 3:1

36:21
    I ve třetí přesilovce domácích padla branka! MARCEL HOSSA v prostoru levého kruhu dlouze vymýšlel, kam pošle puk. Nakonec zvolil střelu, která zamířila přesně nad rameno brankáře Taylora. Asistence: Michal Jurčina a Charles Genoway.

35:59
    Běloruské Dinamo opět posílá kotouč až k Sedláčkovi.

35:00
    Další nepříliš jistý zákrok hostujícího muže s maskou. Puk z brankoviště musel místo něj vyslat Krajíček.

34:37
    Redlihs z první dobře vypálil. Brankáři hostů kotouč vypadl z výstroje a několik rižských hráčů se snažilo dorážet. Taylor nakonec dokázal přikrýt puk rukavicí.

34:22
    Gavrus dostává menší trest za držení. Rigu čeká hra v pěti proti čtyřem.

34:08
    Indrašis nahazoval na Taylorovu klec. Jeho pokus byl však ihned zablokován hostující obranou.

33:23
    Po nepovedeném přechodu do útoku je lotyšskému týmu odpískáno postavení mimo hru.

33:04
    Kotouč je vyražen do ochranné sítě. Po reklamní pauze se bude vhazovat před brankářem Minsku.

32:47
    Kotouč po rozehrávce hostů putuje přes všechny čáry – zakázané uvolnění.

31:47
    Dobře to sehrál Saulietis s Genowayem. Střelec druhé branky domácích se mohl prosadit podruhé, když dostal dobrý pas od svého lotyšského spoluhráče. Nezamířil však přesně.

31:30
    Domácí obránci dlouze váhali, kam vyslat kotouč, z jejich rozehry je nakonec jen zakázané uvolnění.

30:26
    Po dvou gólech se tempo hry opět trochu zpomalilo. Minsk kombinuje jen ve vlastní třetině.

29:40
    Odpískán icing Rigy. Bude se vhazovat před Sedláčkem.
    Charles GENOWAY - 2:1

28:01
    CHARLES GENOWAY napřáhl na modré čáře a svou dělovkou se trefil přesně pod víko. Taylor neměl šanci zasáhnout. Celou situaci ještě musel ověřovat videorozhodčí, ale i ten potvrdil, že branka platí. Asistence: Kasparts Saulietis.

27:29
    Bukarts nabil Jerofejevsovi ke střele. Ten ale v dobré pozici minul skákavý puk.

26:43
    Elison slušně prověřil českého brankáře, hosté po vstřelené brance pookřáli.
    Alexander MATERUCHIN - 1:1

25:29
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Rychlý protiútok Minsku a je vyrovnáno. Elison ukořistil kotouč a ihned zamířil do útoku. Na modré čáře puk posunul na ALEXANDERA MATERUCHINA, který střelou do horního rohu překonává Sedláčka. Asistence: Matt Elison.

24:30
    Filičkin sedí na trestné za vyhození puku mimo hrací plochu. Další početní převaha pro Rigu.

24:17
    Zato Taylor v opačném brankovišti se musí otáčet. Tentokrát ve své rukavici ukryl střelu, jež vyslal Redhlis po obkroužení branky.

23:29
    Minsk si sice dokázal najít cestu do útočné třetiny, Sedláček si však ještě na první zákrok třetiny bude muset počkat.

22:17
    Indrašis svým pasem z rohu kluziště dobře našel volného Dzerinse. Lotyšský forvard ale z kruhu nazmířil přesně.

21:15
    Icing minského Dinama.

20:59
    Redlihs se dobře proháčkoval zpoza branky až před Taylora. Puk pod betony brankáře ovšem neprocpal.

20:24
    V útoku byli v této periodě první hosté. Z jejich akce však žádná střela nevzešla.

20:01

Po úvodních dvaceti minutách mohou být spokojenější domácí. Lotyšské Dinamo mělo více ze hry a vytvořilo si i více šancí než jejich soupeř. Navíc Videl dokázal potrestat minský prohřešek proti pravidlům, když nepohrdnul Hossovou nabídkou ke skórování. Do druhé části tak oba celky půjdou za stavu 1:0.

Statistiky první třetiny:
    Střely – 8:6
    Trestné minuty – 0:2

Další třetina začne přibližně v 19:18.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:39
    Závěr třetiny patří lotyšskému Dinamu. Taylor musel po velkém tlaku ukrýt puk ve své výstroji.

19:13
    Bicevskis měl na hokejce druhý gól! K lotyšskému forvardovi se šťastně odrazil puk vyslaný zpoza branky. Tváří v tvář hostujícímu muži s maskou neuspěl.

18:10
    Indrašis dostal v prostoru levého kruhu nabito. Dělová rána z první Taylora pořádně vystrašila, ten přesto zasáhl.

17:36
    Ani jeden z celků se příliš do útoku nežene. Puk je za Sedláčkovou brankou.

16:48
    Cibulskisův pas byl příliš prudký. Ze založení ofenzivní akce je jen zakázané uvolnění.

16:38
    Sedláček bez problémů likviduje střelu z velkého úhlu.

15:51
    Domácí vstřelená branka jednoznačně nabudila. Gólman Minsku si musel poradit s nahozením z modré i s následnými dorážkami. Cheechoo a spol. úspěšní nebyli.

14:37
    Minsk rozehrává jen na icing.
    Linus VIDELL - 1:0

13:59
    Domácí využívají přesilovku a jdou do vedení. Marcel Hossa ideálně načasoval svůj pas napříč celým pásmem. Kotouč proletěl až k volnému LINUSI VIDELLOVI, který poslal Taylorovi puk mezi betony. Asistence: Marcel Hossa a Krisjanis Redlihs.

13:12
    Redlihs vyslal zajímavý projektil z prostoru pravého kruhu. Jeho střelu vyrazil brankář minského týmu nad branku.

12:58
    První vyloučení zápasu přichází na straně Minsku. Hosté hráli v šesti. Trest odpyká Sergej Drozd.

12:52
    Taylor si musel povyskočit, aby zvládl zachytit prudký puk z modré čáry. Po reklamní přestávce následuje vhazování v útoku Rigy.

12:27
    Nahození Demkova nikdo z jeho spoluhráčů nestihl dojet. S pukem opět hrají domácí.

11:36
    Jakoby dnešním soupeřům chyběl klid na hokejkách. Déletrvající tlak zatím k vidění nebyl, jen spousta nepřesných rozehrávek

10:05
    Až domácí se dokázali dostat do zakončení. Redlihs byl ale dobře obsazený, a tudíž nemohl zamířit přesně.

08:48
    Oběma týmům v tuto chvíli poněkud nevychází rozehrávka, a tak se hraje hlavně v neutrální zóně.

08:16
    Tentokrát již exzlínský brankář kryje puk. Po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho levici.

08:11
    Cheechoo si našel ideální místo ke střele. Jeho pokus z první dokázal Sedláček vyrazit do rohu.

07:36
    Ofenzivní akce lotyšského Dinama skončila již ve střední třetině. Opět hraje Minsk.

06:50
    Utkání má zatím slušné tempo, hraje se již několik minut bez přerušení.

05:33
    První šance zápasu. Meleško se dostal sám před Sedláčka. Českého gólmana ale nepřekonal, ten se výborně přesunul!

04:42
    Domácí začínají přidávat na aktivitě. Dzerins nahazoval kotouč na branku, jeho pokus však nikdo mezi tři tyče neusměrnil.

03:48
    Minsk rozehrává za vlastní brankou, musí totiž počkat, než oba týmy dostřídají.

03:00
    Bicevskis z dobré pozice dokázal ohrozit brankáře Minsku. Ten si ale dokázal připsat úvodní úspěšný zásah.

02:35
    Po ofsajdu Rigy následuje vhazování ve střední pásmu.

01:43
    Úvodní minuty se obešly bez přerušení. Sedláček si již musel připsat pár zákroků.

01:27
    Riga zatím zvládla k Taylorovi poslat puk jen za cenu odevzdání kotouče.

00:41
    Aktivněji do utkání nastoupili hosté, kteří se již natlačili do útočné třetiny.

00:01

Halou v Rize již zní hymny. Utkání může za pár okamžiků začít!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dinamo Riga: Sedláček (Masalskis) – K. Redlihs, Cibulskis, Jerofejevs, Genoway, Sotnieks, Jurčina, Augstkalns – Darzinš, M. Redlihs, Videll –Wilson, Hossa, Meija – Dzerinš, Indrašis, Bukarts – Saulietis, Bicevskis, Skvorcovs.

HC Dinamo Minsk: Taylor (Karnauchov) – Bailen, Nogačjov, Filičkin, Krajíček, Lisovets, Goroško – Kaljužnyj, Ellison, Materuchin – Linglet, Cheechoo, Vesce – Kulakov, Demkov, Meleško – Gavrus, Drozd, Zacharov, Razvadovsky.

Rozhodčí: Anisimov, Sergejev – Parfjonov, Misjur.