Kladno – Chomutov 3:5 (kon.) | Šumperk – Kadaň 3:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Most 4:6 (kon.)
Litoměřice – Havířov 1:0 (kon.) | Prostějov – Motor ČB 3:7 (kon.) | Třebíč – Benátky n/J 1:2 (1:2 po s.n.)
Jihlava – Ústí n/L 5:2 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
3:7 (0:2, 3:2, 0:3)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 15.11.2014, 17:00 • Zimní stadion Prostějov • 1. liga (ČR)

I přes zlepšenou hru v prostřední části nakonec Prostějov doma prohrává vysoko 3:7. Děkujeme za pozornost a přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera. (19:33:53)

60:00

59:57
    Střelu Malého od modré bezpečně zachytil padající hráč Motoru.

59:21
    Hosté jsou kompletní.

59:10
    Duba byl v dobré příležitosti, jenže Kůdela se senzačně vrhl proti jeho střele a Jestřábi tak radovat nemohli.

58:34
    Tentokrát se dostal Kříž dál, ale bekhend zamířil nad domácí branku.

57:58
    V oslabení po chybě Prostějova mířil na Halázse Nouza, do příležitosti se nedostal.

57:21
    Za vražení byl vyloučen hostující Jan Trummer (CEB).

56:17
    Domácí kompletní.

55:30
    Hosté mají tlak bez zakončení. Prostějov se osvobozuje.

54:18
    Vyloučen Coufal (PRO) za nedovolené bránění.

53:50
    Ofsajd Českých Budějovic.

53:14
    Dobrou pozici ke skórování teď měly oba celky, ale stav se němění.

52:07
    Motor hraje v plném počtu.

51:36
    Dobrý pokus Indry Kůdela vyrazil, následně Motor vyhazuje.

51:13
    Střela Roupce končí v lapčce Kůdely.

50:44
    Motor vyvezl kotouč až k Halászovi, který si připsal zákrok.

50:07
    Heřman (ČEB) vyloučen na dvě minuty.

49:54
    Coufal se neprotáhl před bránu.

48:46
    Jedlička posílal kotouč před branku, tam jej však nikdo z Hanáků nesebral.

47:53
    Hra přerušena, jelikož na ledě zůstal ležet jeden z domácích.

47:29
    Jestřábi nyní zasypali Kůdelu množstvím ran, ty však branku nijak extrémně neohrozily a touš nakonec skončil v ochranné síti.

46:05
    Neuvěřitelnou šanci teď zahodili hosté, puk skákal v brankovšiti ale jeden z hostů jej zametl mimo tři tyče!

45:31
    Puk se nyní ztratil ve výstroji jednoho z hostů.

45:24
    Posunutá branka hostů.

44:58
    Stejskalovu ránu Kůdela bez problémů likviduje.

44:41
    Střela Řezáče končí v ochranné síti.
    NOUZA - 3:7

44:09
    České Budějovice právě vstřelily branku!

A TOMÁŠ NOUZA v přesilovce zvyšuje náskok na čtyřbrankový! Asistence: Josef Straka a Ján Mucha.

44:04
    Hosté kompletní.

43:45
    Cienciala nezvládl poslat puk před branku.

42:47
    Nad výrokem rozhodčího nyní zůstává rozum stát, Václav Meidl (PRO) byl jasně hákován hostujícím hráčem, nicméně právě on dostává dvě minuty za tento přestupek.

42:04
    Útočný faul Motoru, vyloučen za držení Heřman (ČEB).
    KUCHEJDA - 3:6

41:44

Po střele od modré kotouč do branky ztečoval DAVID KUCHEJDA! Asistence: Petr Punčochář, Luboš Rob
    PAJIČ - 3:5

41:12

Nicméně po zásahu gólmana se puk dostal zpět před bránu, kde jej uklidil za záda Halásze ROK PAJIČ! Asistence: Tomáš Nouza, Josef Straka

41:00
    Halász vyrazil puk mimo tři tyče.

40:28
    Prostějov jde do tří! Vyloučen na dvě minuty Václav Meidl (PRO).

40:13

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:55.

Ve druhé třetině jsme viděli krásný hokej, hosté sice zvýšili ze začátku svůj náskok, nicméně Jestřábům narostla křídla a dokázali po brankách Meidla, Ciencialy z nájezdu a Venkrbce srovnat, následně v přesilovce vrátil vedení hostům Mucha. Ve třetí části nás zřejmě čeká veliké drama!

40:00

39:45
    A je po přesilovce, za sekání vyloučen Stejskal (PRO).

39:38
    Rána Robina Malého poskakovala po rbankovšti, ale nikdo ji nedokázal doklepnout do sítě.

38:29
    Motor se osvobozuje.

38:13
    Dvě minuty dostává hostující brankář Kůdela (ČEB).

37:24
    Dobrý obranný zákrok Roupce, který hostům vypíchl puk v přečíslení.

36:45
    Střely Sršně a Duby letěly mimo.

36:25
    Jeden z hráčů Motoru si sjel na teč před Halásze, který nakonec puk zvládl schovat.

35:48
    Žádnému týmu se teď nedaří něco vymyslet.

34:51
    Kůdela vyrazil ránu Stejskala do ochranné sítě.

34:23
    Ostrý zákrok na Meidla rozhodčí neodpískal, ten se pak sám pomstil, nic se ovšem netrestá.

33:54
    Po střele domácích mohlo být srovnáno, nikdo se však nedostal k dorážce, následovala přihrávka do druhé vlny, ale domácí hráč nevymíchal Kůdelu.

30:56
    Venkrbec hledal Luňáka před brankou, toho k zakončení nepustila obrana.

29:31
    Motor kompletní.

29:23
    MUCHA - 3:4

29:22

Vteřinu před uplynutím dvojitého trestu překonal Halásze JÁN MUCHA. Asistence: David Kuchejda

29:03
    Nebezpečná střela z otočky prolétla kolem branky domácích, ti opět vyhazují.

28:41
    Prostějov vyhazuje.

28:30
    Budějovice zatím netrefují branku.

27:41
    Zápas se přiostruje, teď nervy na úzdě neudržel Heřman (ČEB), který dostává 2+10 minut!

27:23
    Vítr z plachet Hanákům bere vyloučení, Michal Černý (PRO) si jde sednou za podražení. Ovšem rozhodčí ještě přidává trest pro střídačku a Hanáci jsou ve třech!
    VENRKBEC - 3:3

26:37
    Jestřábi právě vstřelili branku!

Semrád tam však seděl jen dvanáct sekund! Nádhernou souhru formace, která loni strašila druholigové obrany zakončil MATOUŠ VENKRBEC a je vyrovnáno! Asistence: Lukáš Luňák, Vladmír Stejskal

26:25
    Jestřábům teď opravdu narostla křídla, to musel Semrád (ČEB) vyřešit sekáním a dvě minuty si posedí.
    CIENCIALA - 2:3

25:24

David Cienciala nádhernou střelou pod víkou snižuje na 2:3!

25:24
    Do samostatného úniku se dostal prostějovský Cienciala, sice nezakončil gólem, ale po faulu na něj bylo nařízeno trestné střílení!

25:05

24:59
    Hra přerušena pro posunutí branky za Halászem.

24:00
    Z první pálil Vladimír Stejskal, skvělé přemístění Kůdely!
    MEIDL - 1:3

23:24

Marek Indra po nahození Kajaby vybojoval puk, ten poslal mezi kurhy VÁCLAVU MEIDLOVI, který snížil na 1:3! Asistence: Marek Indra

22:51
    Kůdela schoval puk před dotírajícím Sršněm.
    NOUZA - 0:3

21:15

Vynikající přihrávku od zadního mantinelu dostal před branku TOMÁŠ NOUZA, který neměl problém zavěsit. Asistence: Martin Heřman, Josef Straka

20:48
    Na dvě minuty vyloučen Patrik Husák (PRO). Motor má tak po velké šanci ke skórovaní, která zaváněla gólem další možnost zvýšit náskok.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:55.

V úvodní třetině jsme neviděli špatný hokej, hraje se v nádherné hokejové atmosféře, první polovina dějství patřila hostům, kteří dokázali převahy využít a dostali se do dvougólového náskoku. Jestřábi se dostali do hry díky přesilovkám, žádnou však nezužitkovali a stav zápasu tak zatím je 0:2.

20:00

19:56
    Obrovskou šanci měl s koncem třetiny David Kuchejda, který projel domácí obranou jak nůž máslem, ale puk do sítě potřetí neprocpal!

19:42
    Puk přelétl přes mantinel a hra je tak přerušena.

19:16
    Nahození Robina Malého ze středního pásma Kůdela přikryl.

18:55

18:05
    Po střele hostů Halász puk vyrazil do ochranné sítě.

16:30
    Roupcovu ránu opět Kůdela vychytal, následuje ofsajd Jestřábů. Domácí už jsou kompletní.

15:45
    K velké šanci se z dorážky dostal Venkrbec, Kůdela ho skvěle vychytal!

15:33
    Motor se osvobodil.

15:10
    Roupec hezky pálil, zákork Kůdely.

14:45
    A ve vylučování se pokračuje. Za podražení si jde sednout Punčochář (ČEB).

14:30
    Naprosto zbytečný zákrok ve středním pásmu předvedl Indra (PRO) a odsedí si dvě minuty.

13:59
    Roupcovi puk utekl z pásma.

13:55
    Po tvrdém střetu zůstavá ve středním pásmu ležet Vladimír Stejskal, za tento nevybíravý zákrok dostává trest 5 minut plus do konce utkání Jakub Suchánek(ČEB). Dobrá šance pro domácí minimálně snížit.
    BOHÁČ - 0:2

13:00

Po nastřeleném puku od modré kotouč různě poskakoval kolem brankoviště, kde ho našel DANIEL BOHÁČ a pověsil puk pod horní tyč. Asistence:Marek Vaniš, Lukáš Chmelíř

12:31
    Icing Prostějova.

11:58
    Po signalozovaném ofsajdu, se hra uklidnila, rozehrává Prostějov.

11:32
    Domácí gólman si připsal další zásah.

10:25
    Ofsajd Jestřábů.

09:45
    Kůdela s přehledem pokryl nahození od modré, následně si na druhé straně Halász vyzkoušel svou schopnost pracovat s pukem na holi.

08:40
    Halász proti střele od mantinelu zasáhl betonem.

08:27
    Halász schoval kotouč v lapačce.

07:55
    Coufal hledal neúspěšně Kalužu na modré čáře.

07:31
    Zakázané uvolnění Motoru.

07:18
    Venrkbec se neproháčkoval skrz obranu.

06:51
    Jestřábi se teď chvíli drželi v útočné třetině, ale nedokázali ohrozit Kůdelu. Z následné akce vzešel pokus hostů, hra byla přerušena, protože kotouč trefil gólmana Prostějova do masky.

05:37
    Nahození od modré Halász pohlídal.

04:58
    Proti střele Lubomíra Kovaříka zasáhl gólman hostů.

04:27
    Dobrou šanci teď měl budějovický Švihálek, Halász si ale dokázal poradit.

03:52
    Ofsajd Prostějova.
    STRAKA - 0:1

03:11

Po závaru před Halászem se kotouč dostal k volnému JOSEFU STRAKOVI, který neměl problém zakončit. Asistence: Tomáš Nouza

02:57
    Zákrok Halásze, po kterém dostal sprchu od jednoho z hostů, to se domácím hráčům nelíbí, ale žádná velká rozmíška se nekoná.

01:55
    Krásná akce Motoru zakončená střelou z první, Halász velice dobře zakročil!

01:20
    Luňákova střela zblokována.

01:12
    Střelu Husáka Kůdela bez problémů chytil.

01:07
    První zásah si připsal Kůdela, který přerušil hru.

00:47
    První střela, která letěla na Halásze, ten nakonec nezasahoval.

00:01

Hráči přijíždí na ledovou plochu, nad tribunou, kde sídilí prostějovský kotel jde nahoru choreo, které připomíná významné události spojené se 17.listopadem. Oba tábory spolu nyní zpívají českou národní hymnu, krásný moment!

Do začátku zápasu zbývá zhruba sedm minut, sektory fanoušků obou celků už se pomalu zaplňují a v Prostějově to vypadá na krásný hokejový večer s výbornou atmosférou.

LHK Jestřábi Prostějov: Halász (Šimboch) – Řezáč, Roupec, Malý, Husák, Jedlička, Kaluža – Indra, Meidl, Kajaba – Venkrbec, Stejskal, Luňák – Černý, Kovařík, Coufal – Sršeň, Duba (C), Cienciala
    Trenér: Petr Zachar

ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela (Gába) – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chemlíř, Semrád, Růžička, Kříž – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka (C), Heřman – Vaniš, Rob, Boháč – Přibyl, Trummer
    Trenér: Petr Rosol

První překvapení fanoušci viděli již na rozbruslení, v brance Prostějova nastoupí gólman extraligových Pardubic Tomáš Halász!

LHK Jestřábi Prostějov jsou tým, kterému se zatím v sezóně příliš nedaří, nepovedlo se jim najet na žádnou delší vlnu, kde by vítězili, či pravidelněji bodovali. Nicméně, to se může změnit, Jestřábi ve středu dokázali obrat o tři body na jeho vlastním ledě havířovský AZet! Navíc díky vyřešení sporů s vedením povede dnes Hanáky opět požene kupředu kotel jejich skalních příznivců, což ve spojení s očekávánou návštěvou z jihu Čech jistě přinese vynikající hokejovou atmosféru. Když se podíváme na statistiky Hanáků, tak brankáři jsou na tom podobně, více odchytaných utkání má Juraj Šimboch s úspěšností 90,96% a průměrem obdržené branky 3,39, čísla jeho souputníka Ondřeje Kociána se liší pouze v setinách, jeho úspěšnost zásahů je 91,03% a průměr gólů na zápas 3,33, Kocián však odchytal o osm zápasů méně. Hráčským statistikám stále vévodí s šesti body obránce David Roupec (5+11), z útočníků je mu nejblíže dvanáctibodový Václav Meidl (4+8).

ČEZ Motor České Budějovice sice vstoupili do seóny dvěma porážkami, poté se však naladili na vítěznou vlnu, která byla jenom zřídka přerušovaná a jihočeský klub vynesla až na průběžné čtvrté místo v tabulce. Jeden ze základních kamenů úspěchu Motoru je zajisté brankář Ondřej Bláha, který má úspěšnost 92,8% a průměr obdržených gólů v utkání 2,32. V bodování pak Budějovice táhne Josef Straka s pětatřiceti body (15+20) a Tomáš Nouza, jenž má o bod méně (14+20).

K tomu jsou zatím všechny předpoklady. Na Hanou totiž zavítá čtvrtý Motor z Českých Budějovic. Hosté budou v zápase jasným favoritem i přesto, že ve středu dostali nakládačku od Chomutova 3:8. Předtím ovšem Jihočeši čtyřikrát v řadě vyhráli a okupují solidní čtvrtou pozici. K ní jim určitě pomáhají i fanoušci na domácích zápasech. České Budějovice mají zatím zdaleka největší diváckou podporu na svých domácích zápasech. Příkladem mohou být tři poslední klání, na která si vždy našlo cestu přes tři a půl tisíce diváků. V Budějovicích se totiž chodí i na nepříliš atraktivní soupeře jako Kadaň a Benátky nad Jizerou.

Hezký den! Ten je zatím zde v Prostějově pěkný a doufáme, že stejně tak přinese hezký hokej!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Radim Nemela

Branky a nahrávky: 24. Meidl (Indra), 26. Cienciala, 27. Venrkbec (Luňák, Stejskal) – 4. Straka (Nouza), 13. Boháč (Vaniš, Chmelíř), 22. Nouza (Heřman, Straka), 30. Mucha (Kuchejda), 42. Pajič (Nouza, Straka), 42. Kuchejda (Punčochář, Rob), 45. Nouza (Straka, Mucha)

Banes Motor České Budějovice: Kůdela (Gába) – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chemlíř, Semrád, Růžička, Kříž – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka (C), Heřman – Vaniš, Rob, Boháč – Přibyl, Trummer

Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Podrazil