Nizozemsko – Lotyšsko 6:0 (kon.) | Belgie – Wales 0:0 (kon.) | Kypr – Andorra 5:0 (kon.)
Ázerbájdžán – Norsko 0:1 (kon.) | Česko – Island 2:1 (kon.) | Turecko – Kazachstán 3:1 (kon.)
Izrael – Bosna 3:0 (kon.) | Bulharsko – Malta 1:1 (kon.) | Itálie – Chorvatsko 1:1 (kon.)
Ázerbájdžán
0:1 (0:1)
Norsko
Neděle 16.11.2014, 18:00 • Bakcell Arena, Baku, Ázerbajdžán • Kvalifikace ME

S konstatováním, že Norsko zvítězilo na hřišti Ázerbajdžánu poměrem 1:0 a připisuje si tři tabulky do skupiny H, když se jako jediný trefil v pětadvacáté minutě Nordtveit, se s Vámi loučí a u dalšího zápasu kvalifikační skupiny H mezi Bulharskem a Maltou se bude těšit Tomáš Lysý. (19:55:10)

Bez vyloučení.

Zápas skončil výhrou Norska, o kterou se zasloužil výbornou hlavičkou z pětadvacáté minuty HåVARD NORDTVEIT, když se trefil přesně pod břevno. Domácí spálili zřejmě nějvětší šanci po střele Raufa Alijeva z obtížné pozice, která se nevešla mezi tři tyče. V druhém poločase se sice Ázerbajdžánci snažili, ale větší šance měl i tak jejich soupeř, který tak nakonec slaví zisk tří bodů.

90+3

90+2
    Alexander Søderlund byl na půlící čáře faulován a Norsko je hodně blízko třem bodům.

90+1
    Nazarovovi se nelíbilo, že Elyousnoussi míří ke střídačkám hodně pomalu a vznikla menší strkanice. Karty se ale dávat nebudou, útočník Norska střídá Fredrika Gulbrandsena.

90+1
    Hosté budou střídat, čímž ušetří další cenné vteřinky.

90
    Ázerbajdžánci se sami nepřesnou kombinací připravili o míč. Bude následovat odkop od norské branky.

90
    Nastaveny budou ve druhém poločase dvě minuty.

90
    Běží posledních šedesát vteřin normální hrací doby. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Stefan Johansen se snažil vysunout do brejku Jone Samuelsena, kterému scházely zhruba dva metry k tomu, aby si zastavil míč.

88
    Tři minuty před koncem mají fotbalisté Ázerbajdžánu míč konečně ve své moci, když Medvěděva fauloval Alexander Søderlund.

87
    A hosté stále nezískávají míč, protože Alijev se provinil faulem na Elabdellaouiho, o kterém nyní nebylo hodně dlouho slyšet.

86
    Hosté zahráli přímý volný kop nakrátko a u levé lajny fauloval Pera Ciljana Skjelbreda záložník Gara Garajev. Další přímý volný kop Norska, tentokrát o něco málo dále.

85
    Alexander Søderlund v souboji o míč na levé straně blízko vápna pocítil tvrdost Mahira Šukjurova, který si pomohl zákrokem ve stylu zápasníka sumó. To je slibná šance pro Nory.

84
    Nazarov si na půlící čáře pomohl loktem v obličeji Alexandera Tetteye a dostává žlutou kartu.
    Pokus Stefana Johansena.

83
    Stefan Johansen se dostal na levé straně vápna k moci a přes skluzujícího beka vystřelil. Mířil však do boční sítě.

82
    Dlouhý etrovaný míč na Vagifa Džavadova našel přesně jeho hlavu, ale Džavadov hlavičkoval zády k brance a než se stačil vzpamatovat, gólman Norska sebral míč.