NY Islanders – Tampa 5:2 (kon.) | Columbus – Detroit 0:5 (kon.) | Boston – St. Louis 2:0 (kon.)
Buffalo – San Jose 4:1 (kon.) | Toronto – Nashville 2:9 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 0:4 (kon.)
Winnipeg – New Jersey 3:1 (kon.) | Dallas – Carolina 4:6 (kon.) | Calgary – Anaheim 4:3 (2:1 po s.n.)
Arizona – Washington 1:2 (po pr.) | Los Angeles – Florida 5:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:9 (0:3, 0:1, 2:5)
Nashville Predators
Středa 19.11.2014, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Poprvé v této sezoně proti sobě nastoupí Toronto Maple Leafs a Nashville Predators. Oba týmy si navíc užili den volna, což by mohlo být příslibem kvalitního hokeje.

toronto se zatím nenachází na pozicích, které si jeho fanoušci žádají. Je to dané hlavně nevyrovnaností výkonů, když výhry pravidelně střídají prohry. Do dnešního zápasu vstupují se sérii dvou proher. Hlavně poslední jejich fanoušky rozpálila, protože Leafs prohráli s nejslabším týmem soutěže Buffalem jednoznačně 2-6. Toronto táhne hlavně první formace a i díky ní se řadí tým z Kanady do první desítky soutěže ve využití přesilových her. Pokud nezaberou ostatní formace, mohou to v Torontu s myšlenkami na playoff zabalit Phil Kessel to sám nezvládne.

Naopak Nashville je ve statistikách při hře v nerovnovážném stavu těsně nad dnem celé ligy. I tak si drží v Centrální divizi druhé místo. Jejich největší výhodou je defenzivné hra. Pouze St. Louis inkasovalo méně branek než tento tým z Tennessee. V brance navíc výborné výkony předvádí Pekka Rinne, kterému záda velmi spolehlivě kryje Carter Hutton. Fantastickou formu má také útočník Filip Forsberg, který již dokázal nasbírat 20 bodů. O šest víc než druhý hráč v týmu James Neal.

Vzájemné zápasy v minulé sezoně
    Toronto Maple Leafs – Nashville Predators 2:4
    Nashville Predators – Toronto Maple Leafs 0:4

Československá stopa v utkání
    Roman Polák (TOR) – 18 záp., 2+1, 3 body, +/- -2
    Richard Pánik (TOR) – 17 záp., 3+1, 4 body, +/- +2

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Toronto Maple Leafs: Bernier – Phaneuf, Franson, Rielly, Robidas, Gardiner, Polák – Van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Winnik, Kadri, Clarkson – Komarov, Holland, Santorelli – Leivo, Smith, Pánik

Nashville Predators: Rinne – Josi, Weber, Volčenko, Jones, Ekholm, Ellis – Forsberg, Ribeiro, Neal – Wilson, Jarnkrok, Smith – Cullen, Jokinen, Roy – Nyström, Gaustad, Beck.

00:01

00:27
    Přihrávka rukou v podání domácích hráčů.

01:10
    Hned na začátku se musel předvést Bernier, když při přečíslení 2 na 1 střílel Neal. Domácí rankář však stylem Dominika Haška jeho pokus vyráží.

01:52
    Nashville právě vstřelil branku!
    Tentokrát je již Bernier překonán. TAYLOR BECK se rozjel s kotoučem kolem pravého mantinelu. Na levé straně mu sice najížděl osamocený spoluhráč, ale Beck se rozhodl pro střelu a kotouč poslal přesně mezi beton a ruku brankáře. Asistence: Shea Weber, Paul Gaustad.
    BECK - 0:1

03:13
    Nyström dostal kotouč do jízdy mezi kruhy, ale netrefil branku.

03:27
    Franson oslabuje svůj tým a hosté tak mají šanci přidat další branku.

04:01
    Toronto se zatím úspěšně brání a kotouč je až u Rinneho.

04:36
    Až teď se hosté rozestavili v útočné třetině.

04:56
    Jenže domácí ujeli v oslabení do přečíslení 2 na 1, kdy zakončoval Holland. Naštěstí pro Nashville kotouč se zastavil na levé tyči.

05:27

06:39
    Ve hře pět na pět se zatím domácí nedokáží prosadit proti obraně soupeře.

07:38
    Santorelliho střela je zblokována do ochranné sítě.

07:47
    Zakázané uvolnění Predators.

08:09
    Další pokus Santorelliho z levého kruhu. Tentokrát již Rinne musel zasáhnout.

08:59
    Domácí teď vytvořili zámek před Rinnem, ale jejich tlaku chyběla pouze střela na branku.

09:53
    Další zakázané uvolnění Predators.

10:14
    Další rychlý brejk hostí přináší další branku. DEREK ROY na modré přihrál kotouč spoluhráči a sprintoval před branku. Tam jej našla přihrávka od Matta Cullena, kterou hostující útočník bekhendem uklidil za záda Berniera. Asistence: Matt Cullen, Ryan Ellis.
    ROY - 0:2

11:27
    Rinne přilehl kotouč před svou brankou a následně na něj spadlo klubko bojujících hráčů.

11:35
    Další icing Nashvillu.

12:33
    Taylor Beck dostal kotouč za obranu domácích. Jeho rychlost však nebyla dostatečná a obránci jej dobruslili, tak hostující útočník kotouč alespoň bekhendem nahodil na Berniera.

13:26
    První vyloučení také na straně Nashvillu. Na trestnou lavici míří Smith.

13:43
    Gaustad potáhl kotouč do útočného pásma a ušetřil několik vteřin.

14:16
    Jokinen se snažil utéct domácí obraně, ale ta jej dostihla a jeho střelu dokázala zblokovat.

15:07
    Toronto se zatím vůbec nedokáže usadit v pásmu.

15:26

15:37
    Domácím se teď hodně nelíbí vyloučení Romana Poláka. Rozhodčí je však nekompromisní a český obránce oslabí svůj tým na dvě minuty.

15:49
    Domácí vyhazují kotouč z pásma.

16:38
    Hosté roztočili kolotoč před Bernierem a Weber posílá jednu tvrdou střelu od modré za druhou.

16:49
    Forsberg ukazuje proč je hlavním adeptem na Calder Trophy. Mladý útočník šikovně vystřelil na Berniera, který měl zakrytý výhled a kotouč se od něj odrazil před clonícího TAYLORA BECKA a ten jej rychle poslal do branky. Asistence: Filip Forsberg, Seth Jones.
    BECK - 0:3

18:29
    Další nebezpečný brejk Nashvillu, po kterém musel Bernier zasahovat.

19:42
    Hosté špatně střídali a rozhodčí jim uděluje dvouminutový trest.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině byli hosté jednoznačně lepší týmem. Domácí mají potíže hlavně s rychlými výpady predátorů, z kterých dostali dvě branky. Navíc domácí brankář chytil minimálně další dvě branky soupeře. Leafs tak ztrácí tři branky a jestli něco ve své hře nezmění, tak je o vítězi rozhodnuto již teď.

Další třetina začne přibližně v 02:36.

Střely na branku v 1. třetině: 8-13

Do druhé třetiny se v domácí brance objeví James Reimer.

20:01

20:13
    Domácí dohrávají přesilovku z první třetiny.

20:43
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

21:14
    Kotouč opět až za brankou domácích.

21:36
    Phaneuf neudržel kotouč před modrou čárou a domácím je odpískán ofsajd.

21:43

21:54
    Teprve až po přesilové hře musel zasahovat Rinne.

22:01
    Icing Nashvillu.

22:25
    Domácí jsou zatím hodně aktivní a hraje se převážně v třetině NAshvillu.

22:44
    Ti se brání pouze za cenu dalšího zakázaného uvolnění.

23:55
    Bozak střílel z levé strany, ale Rinne s jeho střelou neměl větší problémy.

24:26
    Toronto je v této třetině jednoznačně lepším týmem. I diváci v hledišti se začínají probouzet a lehce povzbuzovat.

25:21
    Pánik v brankvišti doslova zboural Rinneho a okamžitě se do něj pustili dva hráči hostí. Slovesnký forvard jde po právu na trestnou lavici.

25:52
    Hosté si vytvořili velký tlak v útočném pásmu.

26:21
    Reimer chytá tvrdou střelu Josiho do lapačky a přetížená obrana tak může vystřídat.

26:55
    Ofsajd Nashvillu a hra se posouvá do středního pásma.

27:06
    Polák v oslabení dokázal vybojoval vhazování před Rinnem.

27:22

27:38
    Polák vyhazuje na zakázané uvolnění.

27:38
    Po hvizdu se do sebe pustili Phaneuf a Gaustad. Oba borci dostávají pětiminutový trest.

27:49
    Winnik potáhl kotouč do útočného pásma, kde jej pouze nahodil na Rinneho. Hostující brankář chytá.

27:53
    Van Riemsdyk střílel okamžitě po vhazování. Rinne pouze vyráží do ochranné sítě.

28:36
    Nashville vyhazuje na zakázané uvolnění.

29:30
    James Neal se dokázal prosadit mezi třemi hráči domácích. Jeho pokus však Reimer v klidu chytá.

30:09
    Domácí opět přidávají na aktivitě a dělají problémy hostující obraně.

31:11
    Gardiner se nechává vyloučit za zbytečný faul, když přijel jako třetí do souboje a oslabuje domácí tým.

31:25
    Robidas vyhazuje kotouč.

31:49
    Reimer zachytává nahozený kotouč. Domácí brankář zatím působí velmi klidně.

31:53
    Další zákrok Reimera po dělovce Webera.

32:30
    Holland vyváží kotouč do útočného pásma a domácí můžou vystřídat.

33:11

33:40
    Reimer schovává pod lapačkou další nahozený kotouč.

33:53
    Jokinen v útočné třetině fauloval Poláka a rozhodčí mu udělují dvouminutový trest.

34:30
    Domácí se sami vyhnali do středního pásma.

35:13
    Hosté se osvobozují.

35:50
    Hosté opět ujeli do rychlého brejky a situaci 3 na 2 zakončil Jarnkrok nepříliš tvrdou střelou.

35:54

36:29
    Ofsajd Toronta. Domácí konečně odehráli dobrou přesilovou hru, ale ke vstřelení branky to zatím nestačilo.

37:36
    Hra se teď přesouvá ze strany na stranu a diváci vidí atraktivní hokej.

38:45
    Nashville se opět dostal do přečíslení. Situaci 2 na 1, kterou bránil Polák, vyřešil ERIC NYSTRÖM střelou k levé tyči. Asistence: Taylor Beck, Mattias Ekholm.
    NYSTRöM - 0:4

39:29
    Střela Leiva je zblokována do ochranné sítě.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina byla v podání domácích o hodně lepší a prakticky celou třetinu Nashville přehrávali. Hosté však dnes spoléhají na rychlé protiútoky a jeden z nich jim vyšel 75 vteřin před koncem druhé části. Před poslední dvacetiminutovkou tak Toronto ztrácí čtyři branky.

Další třetina začne přibližně v 03:35.

Střely na branku ve 2. třetině: 12-14

40:01

40:22
    Reimer je hned na začátku třetiny pod palbou soupeřových střel.

40:53
    A hosté svůj tlak využívají. Ryan Ellis vypálil od modré a jeho střelu před brankou tečoval nikým nehlídaný MIKE RIBEIRO. Asistence: Ryan Ellis.
    RIBEIRO - 0:5

41:26
    Hosté sice vstřelili další branku, ale rozhodčí ji neuznává kvůli kopnutí Forsberga.

Rozhodčí se ještě radí s videorozhodčím.

41:26
    Videorozhodčí nakonec doporučil branku uznat a FILIP FORSBERG si připisuje branku po tom, co bruslí tečoval střelu Webera. To už je debakl pro domácí celek. Asistence: Shea Weber, Mike Ribeiro.
    FORSBERG - 0:6

43:06
    Tak to už je opravdu debakl. Nashvill opět ukázal v čem je jeho největší zbraň. Další rychlý protiútok střelou z první zakončil CALLE JARNKROK. Asistence: Collin Wilson, Shea Weber.

43:47
    James Neal se tlačil do zakončení, ale jeho střelu zblokovala obrana domácích.

45:14
    Když to jde, tak vám do branky padne všechno. ROMAN JOSI vyjel z kotoučem zpoza branky a pouze jej poslal na domácí branku. Kotouč však tečoval obránce a ten vysokým obloučkem propadl za záda Reimera. Asistence: Eric Nyström, Paul Gaustad.
    JOSI - 0:8

45:54
    Po poslední brance se z hlediska začali vytrácet fanoušci, kteří se již nemůžou dívat na výkon svých oblíbenců.

46:19

46:39
    Reimer zachytil nahozený kotouč a vysloužil si ovace od diváků.

47:14
    Rinne si po delší době sáhl na kotouč po střele van Riemsdyka.

47:48
    Přechod domácích do útoku zastavil čárový na modré čáře.

48:18
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Pekka Rinne si čisté konto neudrží. Asi nejlepší hráč domácích MICHAEL SANTORELLI dokázal doklepnout vyrazený kotouč a dává alespoň čestnou branku domácího týmu. Asistence: Leo Komarov.
    SANTORELLI - 1:8

50:33
    Z brankami se nám ve třetí části roztrhl pytel. Dion Phaneuf střílel od modré a po puku se natahovali hned dva útočníci. Zdálo se, že puk byl tečovaný a rozhodčí branku nakonec připisují NAZEM KADRIMU. Asistence: Dion Phaneuf, Cody Franson.
    KADRI - 2:8

51:13
    Máme tady druhou bitku v zápase. Tentokrát si to mezi sebou rozdali Gaustad s Clarksonem.

51:50
    Málem domácí přidali třetí branku, ale Rinne byl proti a předvádí zákrok levým betonem.

52:29
    Zakázané uvolnění Toronta.

53:12
    Forsberg tentokrát proti obraně domácích neuspěl.

53:43
    Domácí jsou opět v útočném pásmu.

54:30
    Rinne musel opět zasahovat proti střele z otočky. Domácí v posledních minutách předvádí skvělý hokej.

55:10

56:07
    Další nahozený kotouč na Rinneho, který se snažil tečovat Komarov.

56:33

57:28
    Brankové hody nekončí. Hosté dostali kotouč do útočného pásma a domácí obrana je pustila k několika dorážkám. Tu poslední si připsal COLLIN WILSON, který našel skulinu mezi tyčkou a Reimerem. Asistence: Craig Smith, Calle Jarnkrok.
    WILSON - 2:9

58:36
    A hosté se snaží přidat ještě desátou branku. Domácí obrana zatím odolává.

59:25
    Poslední minutu zápasu sleduje jen několik stovek věrných fanoušků.

60:00

Desítky jsme se nakonec nedočkali, ale i tak jsme ve třetí třetině viděli 7 branek. Z toho pět do domácí branky. Domácí dnes předvedli velmi slabý výkon. Naopak taktika hostí, kteří sázeli na rychlé protiútoky se ukázala být velmi úspěšná. Fantastickým výkonem se předvedl hlavně Taylor Beck, který si připsal dvě branky a jednu asistenci.

Toronto tak inkasovalo osm a více branek poprvé od roku 2008. James Reimer za posledních pět odchytaných třetin inkasoval neuvěřitelných 12 branek.

Střely na branku ve 3. třetině: 11-11
    Fanynka domácích věří, že dnešní zápas byl pouhým špatným vtipem.

Poprvé od roku 1991 Toronto v domácím zápase inkasovalo devět branek.

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 49. Santorelli (Komarov), 51. Kadri (Phaneuf, Franson) – 2. Beck (Weber, Gaustad), 11. Roy (Cullen, Ellis), 17. Beck (Forsberg, Jones), 39. Nyström (Beck, Ekholm), 41. Ribeiro (Ellis), 42. Forsberg (Weber, Ribeiro), 44. Jarnkrok (Wilson, Weber), 46. Josi (Nyström, Gaustad), 58. Wilson (Smith, Jarnkrok)

Toronto Maple Leafs: Bernier (21. Reimer) – Phaneuf, Franson, Rielly, Robidas, Gardiner, Polák – Van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Winnik, Kadri, Clarkson – Komarov, Holland, Santorelli – Leivo, Smith, Pánik

Rozhodčí: Paul Devorski, Mark Lemelin – Brad Kovachik, Mark Shewchyk

Diváci: 19012