Čerepovec – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Soči – Čeljabinsk 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.)
Záhřeb – Minsk 2:5 (kon.)
HK Soči
4:1 (0:0, 4:0, 0:1)
Traktor Čeljabinsk
Středa 19.11.2014, 17:00 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Československá stopa v zápase

Tomáš Pöpperle (Soči) – 22 zápasů ( 91% )

Martin Růžička (Čeljabinsk) – 27 zápasů ( 4+4 )

Jan Bulis (Čeljabinsk) – 28 zápasů ( 2+4 )

HK Soči

Tým ze Soči hraje KHL první sezónu, čemuž zřejmě odpovídá i postavení v tabulce. HK Soči se nachází na poslední pozici s 28 body, na domácím ledě získali z 9 zápasů pouhých 8 bodů a připsali si pouze 2 výhry, což o jejich bilanci na domácím ledě hovoří za vše. V týmu nováčka je i český brankář Tomáš Pöpperle, který má úspěšnost zákroků na 92 procentech. Nejproduktivnější hráčem je ruský útočník Ilja Krikunov, který v 23 zápasech nastřílel 6 gólů a připsal si 6 asistencí.

Posledních 5 utkání

Barys Astana – Soči 5:4 sn
    Ufa – Soči 6:2
    Nižněkamsk – Soči 3:6
    Lada- Soči 1:3
    Soči – Petrohrad 1:2

Hosté z Čeljabinsku jsou na tom v tabulce o poznání lépe než domácí, ovšem nutno podotknout, že mají odehrané o 4 zápasy víc než HK Soči. Čeljabinsku patří s 32 body osmá příčka ve Východní konferenci, z téhle porci bodů získali na hřišti soupeře celkově 13. Nejproduktivnějším hráčem hostů je ruský útočník Stanislav Čistov, který zaznamenal 6 branek a 10 asistencí.

Lada – Traktor Čeljabinsk 4:1
    Traktor Čeljabinsk – Nižněkamsk 6:2
    Traktor Čeljabinsk – Lada 0:1
    Traktor Čeljabinsk – Nižnij Novgorod 3:2
    Traktor Čeljabinsk – Jaroslavl 3:4 pp

Dobrý den, vítám Vás u sledování dnešního zápasu HK Soči – Traktor Čeljabinsk, společně s vámi doufám, že uvidíme hodně branek a co nejpohlednější hokej. Utkání začíná zhruba za 25 minut.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:-3
    Hráči už nastupují na led.

00:01

01:16
    Hosté se teď natlačili před Pöpperleho, který Gubarevovu střelu pokryl.

02:30
    Hosté do utkání vstoupili jako vítr! Domácí mají co dělat, aby stíhali jejich tempu hry.

03:32
    Dvě obrovské šance domácích! Emerton přihrál Peterssenovi, který napálil pouze betony Garnetta.

05:15
    Hosté krouží v obraném pásmu domácích.

5:47
    Nyní si týmy role vyměnili, domácí v útočném pásmu.

06:11
    Penkovsky nahazuje kotouč na domácí branku, Pöpperle ukryl kotouč ve své výstroji. Vhazování v obraném pásmu domácích.

08:10
    Panov projel jako nůž máslem středním pásmem, vystřelil na Pöpperleho, ten jeho pokus kryje.

08:50
    Zatím sledujeme svižný hokej, dokonalosti chyby jen vstřelená branka.

09:21
    Na trestnou lavici za hákování míři domácí hráč Ljudučin.

12:21
    Domácí v plném počtu. Hosté si v přesilové hře nic nevytvořili.

13:14
    Čistov teď pronikl celkem snadno po levé straně a tvrdou ranou provětral Pöpperleho betony.

14:10
    Nahozený puk domácích chytá do své lapačky Garnett, vhazování v obraném pásmu hostí.

15:00
    Hosté zakládají útok z poza své branky.

15:38
    Na trestnou lavici za sekání míří Fakhrutdinov.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu, která nám branku nepřinesla. Hra je zatím dost vyrovnaná. Více gólových šancí měli ovšem hosté. Druhá třetina začne přibližně 17:44.

20:01

20:01
    Domácí vyhráli úvodní vhazování.

20:49
    Domácí zamkli svého soupeře před jejich brankou. Kostitsyn dostal krásnou nabídku před prázdnou branku a backhandovou střelou se snažil zakončit, ale Garnett skvělým zákrokem jeho pokus kryje!

21:35
    Domácí zakládají další útočnou akci.

21:59
    Soči právě vstřelilo branku!
    MAX WARN dostal připrávku od Ljudučina na modrou čáru odkud nahodil puk na branku, který propadl až Garnettovi záda! 1:0! Asistence: Roman Ljudčin, Ryan Whitney
    WARN - 1:0

22:36
    Domácí vstřelený gól nakopl a snaží se dál útočit.

23:56
    A máme tu druhý gól zápasu, aktvita domácích se začíná vyplácet. Whitney od pravého mantinelu vyslal křižnou přihrávku na EVGENY LAPENKOVA, který prostřelil Garneta. stav utkní 2:0! Asistence : Andre Petersson, Ryan Whitney
    LAPENKOV - 2:0

27:00
    Domácí si zahrají přesilovou hru na trestnou lavici usedá Andrey Popov.

27:59
    Hosté zatím obětavě skákají do střel, teď vyhazoval kotouč Quint.

28:33
    Domácí využívají přesilovou hru. PETERSSON ANDRE dostal přes celé kluziště výbornou přihravku od Ščitova a uháněl na Garnetta, kterého bez problému prostřelil. Asistence : Nikita Ščitov
    PETERSSON - 3:0

30:50
    Velká šance domácích! Hosté ve druhé třetině absolutně nestíhají. Emmerton nahazoval před branku, kde kotouč tečoval Lapenkov nebýt pohotového brankáře Garnetta mohlo to být už 4:0!

31:25
    Khlystov dostal nabídku na modrou čáru a vyslal prudkou střelu na Pöpperleho, ten kryje!

32:24
    Útok hostů zakláda Borodkin.

33:28
    Na trestnou lavici jde domácí hráč Ryan Whitney, který dostává 2 minuty za hrubost.

33:36
    Neuvěřitelné! Domácí jsou na koni! Krikunov vypíchl puk hostujícímu obránci na modré čáře z levé strany mu najížděl IGNATUŠKIN IGOR, který s přihrávkou naložil nejlépe jak mohl a překonal Garnetta! Asistence: Ilja Krikunov
    IGNATUŠKIN - 4:0

35:28

37:14
    Popov se teď statečně pral za domácí brankou, ze své situace ovšem nic nevytěžil.

37:45
    Emmerton teď provětral výstroj Garnetta.

38:30
    Panov střílel od modré, trefil ovšem pouze brusle domácího obránce.

39:00
    Penkovsky si našel volný prostor na levé straně odkud vypálil na zatím dnes nepřekonaného Pöpperleho, který jeho pokus bezprolbému lapil.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Máme za sebou druhou třetinu, kde jasně dominovali domácí, Garnetta překonali celkem čtyřikrát a vedou 4:0! Druhá třetina začne přibližně 18:35.

40:01

Hosté vystřídali brankáře. Odešel Garnett a poslední třetinu zápasu odchytá Demšenko.

40:15
    Hosté jsou aktivnější. Na Pöpperleho střílel Panom,ale marně. Pöpperle je dnes více než jisitý.

41:34
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Traktor Čeljabinsk snižuje! A gól střílí český útočník MARTIN RŮŽIČKA,který se nejlépe zorientoval před domácí brankou a koriguje tak skóre na 4:1! Asistence: Anton Glinkin
    RůŽIČKA - 4:1

41:38
    Nyní se nám na ledě porvali Ignatushkin s Kondratěvem a oba si jdou odpočinout na trestnou lavici.

41:54
    Oba týmy hrají tedy ve čtyřech.

42:50
    Domácí teď zahrozili. Krikunov dostal přihrávku mezi kruhy Demšenko byl se svým betonem ovšem na správném místě a střelu pokryl.

43:38
    Oba týmy v plném počtu.

44:58
    Na Pöpperleho vystřeli Gubarev, ten s jeho střelou neměl, ale žádný problém.

45:08
    Vhazování před Demšnkem.

45:55
    Velký závar před Demšenkem Whitney napřáhl ke střele zápěstím a Demšenkovi vypadl kotouč, naštěstí pro hosty se brzo zorientoval a před dojíždějícími hráči schoval kotouč do lapačky!

47:54
    Střelu Krikunova kryje Demšenko!

48:17
    Domácí si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici zadržení usedá Veliškin.

48:26
    První střela domácích v přesilovce! Demšenko vyráží do rohu kluziště.

49:00
    Obrovská šance! Lapenkov dostal kotouč před prázdnou branku, s vyloženou šancí naložil trestuhodně ! Tohle nešlo tak zvaně ´nedat´.

50:17

51:22
    Demšenko lapil nahození Krjukova.

52:06
    Zakázané uvolnění domácích.

52:34
    Domácí si celkem v poklidu hlídají svůj náskok. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by hosté z Čeljabinsku měli utkání ještě nějakým způsobem zdramatizovat.

52:53
    Na trestnou lavici usedá Lapenkov !

53:15
    Hosté jsou v přesilové hře bezzubí, nedaří se jim usadit v obraném pásmu domácích.

53:32
    Navíc teď domácí dokonce kombinuje před Demšenkem.

54:53

55:12
    Davydov nahazuje na Pöpperleho.

55:40
    Popov se teď pokosil o střelu, pro Pöpperleho se, ale o nebezpečnou situaci nejednalo, bez problému kotouč chytil.

57:00
    Utkání se dohrává bez vypjatých emocí, na hostech jde vidět, že se s porážkou již smířili.

57:45
    Domácí drží kotouč na svých hokejkách a do žádných útočných akcí se už pochopitelně nehrnou.

59:00
    Poslední minuta utkání.

59:16
    Domácí se drží v útočném pásmu.

60:00

Je za námi dnešní utkání ve kterém jasně dominovali domácí hráči, kteří o svém vítězství rozhodli již v druhé třetině, kdy vstřelili všechny branky. Vítězství si zasloužili zcela jednoznačně, hosté si dnes žádné body nepřepisují. Budu se s vámi těšit na další utkání, přejí pěkný zbytek večera.

Tomáš Pöpperle (Soči) – 25 zákroků, úspěšnost zákroků 96%

Martin Růžička (Čeljabinsk) – ( 1 + 0)

Jan Bulis (Čeljabinsk) – ( 0 + 0) (19:20:52)

Marek Pavlica

Branky a nahrávky: 22. Warn (Ljudčin, Whitney), 24. Lapenkov (Petersson, Whitney), 29. Petersson (Ščitov), 34. Ignatuškin (Krikunov) – 42. Růžička

HK Soči: Pöpperle (Gavrilov) – Koledov, Ščitov, Wilson, Derlyuk, Jarvinen, Whitney – Kostitsyn, Krikunov, Ignatuškin – Lapenkov, Emmerton, Petersson – Warn , Ljudučin, Krutov – Akhmetov, Ščerbina, Krjukov
    Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demšenko) – Quint, Kondratěv, Borodkin,Piganovič, Aťušov , Davydov,Khlystov – Čistov, Panov , Pestunov – Kokuyov, Popov, Glinkin – Gubarev, Osnovin, Penkovsky – Veliškin, Zavaruchin, Fakhrutdinov