Oostende – Standard 3:2 (kon.) | Genk – Mechelen 3:0 (kon.) | Kortrijk – Waregem 3:1 (kon.)
KV Oostende
3:2 (1:1)
Standard Lutych
Neděle 23.11.2014, 14:30Belgická Jupiler Pro League

Zápas je u konce a KV Oostende nakonec poráží Standard Lutych 3:2. I přes to, že domácí hráli v deseti, šli jako prní v druhé půli do vedení. V 56. minutě se trefil Coulibaly. Jejich vedení však moc dlouho netrvalo, v 61. minutě srovnal na 2:2 Mujangi Bia. Hra se potom začala kouskovat. Hrálo se na obě dvě strany. V 82. minutě Arslanagic fauloval ve vápně Ruize a byla odpískána druhá penalta pro domácí. Tento kop proměnil opět Siani a domácí vedli 3:2. S tímto stavem už hosté nedokázali nic udělat a tak prohrávají 2:3. Z Oostende je to dnes vše, já se s vámi loučím. (16:30:32)
    Někteří tenhle výsledek nechápou. Standard ztrácí šanci na titul kvůli porážkám s týmy z dolní části tabulky:

90+5

90+1
    Poslední dnešní střídání Oostende, odchází Ruiz a na poslední minuty přichází Wilmet.
    neměla tohle být červená karta?

89
    Arslanagic ošklivě zastavil Fernanda, sudí ho však trestá pouze žlutou kartou.
    Wattova střela nad bránu

88
    Watt napříhl zpoza obrany, Ovono však mohl zůstat nehybně.

85
    Domácí provádí další změnu, Vanderbiest stahuje Berriera, kterého mění za Schmissera.
    Sebastien SIANI - 3:2

83
    Oostende právě vstřelilo branku!
    SEBASTIEN SIANI proměňuje i svou druhou penaltu a posílá Oostende do vedení 3:2!
    další penalta pro domácí

82
    Arslanagic fauloval Ruize.

82
    Byla nařízena penalta pro domácí.

81
    Začíná posledních deset minut základní hrací doby. Dokáže nějaký tým rozhodnout utkání?

78
    Oba týmy střídají, u domácích odchází Coulibaly, kterého nahrazuje Ruytinx. Hosté stahují Louise a do hry posílají Watta.
    M'Poku trefil hlavou jen soupeře

77
    M'Poku byl v nadějné pozici, ale jeho hlavička nebyla důrazná.

76
    De Sart přistrčil Fernanda a je potrestaný žlutou kartou.

75
    Standard Lutych střídá, místo Trebela přichází Lumanza-Lembi.

75
    Ani tentokrát se k zakončení červení nedostali.

74
    Rohový kop poslal za bránu Ciman a domácí si tuto akci zopakují.
    Ovonův pohotový zákrok

72
    Trebel dával Louisovi, kterému se nepovedla klička. Po chvíli se k Louisovi balón vrátil a Ovono už musel zasahovat.

70
    Coulibaly a Ruiz byli s míčem na malém vápně, ale Ciman s Arslanagicem je k zakončení nepustili.

69
    Dobrý centr Thuram zvládl vyrazit.

68
    M'Poku podrazoů Ruize a domácí budou moci ohrozit branku Thurama.
    Louis selhal v zakončení

67
    Louis si narazil na levé straně a poté vystřelil. Náročná střela skončila vysoko nad.

66
    Ciman faulovaný a Lutych může podniknout další útočnou akci.

63
    Trebel zbytečně v útoku fauloval a vidí rovněž žlutou kartu.

62
    Hoefkens fauloval Louise a vidí za to žlutou kartu.

61
    Hosté střídají, odchází Faty a do hry nastupuje De Sart.
    Geoffrey MUJANGI BIA - 2:2

61
    Standard právě vstřelil branku!
    Hosté rozehrávali přímý kop, balón propadl na pravé straně až na GEOFFREYE MUJANGI BIU, který střelou na bližší tyč překonal Ovona.
    nepřesná střela Ruize

61
    Ruiz nepřesně pálil po Fernandově přihrávce.

60
    Je za námi hodina hry a Oostende překvapivě vede, i přes početní nevýhodu šli domácí do vedení a i nadále jsou aktivnější.

56
    Domácí šli do protiútoku, ELIMANE COULIBALY dostal míč do běhu od Ruize, Ciman ho nezastavil a on bez větších potíží překonal Thurama! 2:1.

55
    Trebel si udělal místo ve středu hřiště, tvrdě vypálil a jeho tečovaná rána nadělala Ovonovi problémy.

53
    M'Poku střílel v těžké pozici levačkou. Střela byla dost nepřesná.

52
    Trebel faulovaný Ruizem a hosté půjdou do dalšího útoku.

51
    M'Poku rozehrál přímý kop na krátko, tato varianta se mu vymstila.

50
    Mujangi Bia nepřesně nahrával, Van Damme balón však udržel.

49
    Siani fauloval, ačkoliv se tomu diví.

47
    De Camargo si krásně narazil se spoluhráčem, který mu vracel patičkou. Jmenovaný nakonec vystřelil a jen o vlásek netrefil bránu Ovona.

46

První poločas končí za stavu 1:1. Zápas začal ve velkém, gólové šance byly od první minuty. Domácí měli trochu navrch a v osmé minutě byla pro ně odpískáná penalta, kterou minutu na to proměnil Siani. Lutych začal více útočit a říkal si o vyrovnání. To přišlo v 36. minutě, kdy se trefil de Camargo. Minutu na to byl vyloučen Jali a hra se zpomalila. Více už se v první půli nestalo. Domácí to teď v druhé půli budou mít těžké s deseti muži v poli. Uvidíme, jak druhý poločas dopadne. Začíná se přibližně v 15:35.

45+3
    Coulibalyho možnost

45+2
    Coulibaly se dostal do zakončení, ale na vyběhlého Thurama byl krátký.

43
    Milec faulovaný, Lutych bude rozehrávat.
    Červená karta správně, či ne? Tenhle tweet říká, že sudí Dierick vylučovat nemusel:

40
    Hra se zpomalila, hrají však pouze hosté.
    Jali vyloučený za surovou hru

37
    Jali podkosil M'Poka a vidí za to červenou kartu a pro dnešek dohrál.
    Igor DE CAMARGO - 1:1

36
    Balón se po špatné rozehrávce vrátil zpět k M'Pokovi, ten svým přízemním centrem našel před bránou IGORA ALBERTA RINCKA DE CAMARGA, který proměnil a vyrovnal tak na 1:1!

35
    Louis vybojoval rohový kop.
    břevno po hlavičce Cimana

32
    Loius rozehrál rohový kop, s jemnou tečí Mujangi Bii balón našel Cimana, který hlavou nastřelil břevno!

30
    M'Poku už už mohl střílet, ale jeho finální klička mu nevyšla.

29
    Po Louisově faulu rozehrál Ciman po zemi na Mujangi Biu, který pod velkým úhlem Ovona nepřekonal.

27
    Dobře rozehraný kop zneškodnil Thuram.

26
    Mujangi Bia v nátlaku fauloval a domácí rozehrávají ze třiceti metrů.

25
    Coulibaly dostal krásnou přihrávku do běhu, ale bohužel také do ofsajdu.
    střela Mujangiho Bii

23
    Mujangi Bia chtěl překvapit Ovona z dálky, gólman KV míč pouze jistil pohledem.

22
    M'Poku sice našel de Camarga, ale ten měl poizci velmi těžkou.

21
    Louis si došel pro faul a Lutych bude míst šanci z trestného kopu.

18
    M'Poku hledal spoluhráče v šestnáctce centrem, ale našel pouze hlavu De Schuttera.

17
    Coulibaly byl ve vzduchu příliš důrazný a byl mu odpískán útočný faul.

16
    Pohledná kombinace hostů končí střelou Mujangi Bia, která byla sražena, v dohrávce pak srazil Van Damme Ovona, ten se ale po chvíli zvedá.

13
    De Camargo zůstává na zemi. Brillant ho při odkopu nechtěně kopl do choulostivých míst.

11
    Další šanci domácích zastavil ofsajd, ve kterém byl Coulibaly.
    Sebastien SIANI - 1:0

9
    Thuram sice vystihl směr, ale ani to na pokutový kop SEBASTIENA SIANIHO nestačilo.
    tato situace znamenala pokutový kop

8
    Ruiz vystřelil a Thuramovi vypadl míč z náručí. Dobíhajícího Coulibalyho fauloval. Domácí budou kopat penaltu.

7
    Byla nařízena penalta.

5
    M'Poku předával na slepo Louisovi, který střílel z první pouze do hráče před sebou.

4
    Coulibaly se ocitl opět v blízkosti brány a ihned střílel.

3
    Coulibaly se dostal do dalšího nebezpečného zakončení. Jeho nárt skončil nad bránou.

2
    Zápas začíná pěkně z ostra, M'Poku orazítkoval horní tyč a následně šel do protiútoku Coulibaly, kterého musel vykrýt Thuram.

1
    Do dnešního zápasu nastoupili domácí v šervených dresech, hráči Lutychu jsou v černém.

1
    "Moje role spočívá v rozhodování zápasů, ale také musím připravovat šance pro spoluhráče," uvedl na tiskové konferenci útočník Geoffrey Mujangi Bia:

KV Oostende: Ovono – Luissint, Brillant, Hoefkens, De Schutter – Jali, Siani – Berrier, Fernando Canesin, Ruiz – Coulibaly
    Náhradníci: Schmisser, Coussement, Tahiri, Jonckheere, Wilmet, Dumesnil, Ruitinx

Standard Lutych: Thuram – Milec, Arslanagic, Ciman, Van Damme – Faty, Trebel – Mujangi Bia, Louis, M'Poku – de Camargo
    Náhradníci: Kawašima, Jonathan Viera, Ono, De Sart, Andrade, Watt, Lumanza-Lembi

Rozhodčí: Dierick – De Weirdt, Walschap.

Dobrý den, vítám zde všechny fanoušky belgického fotbalu u online sledování zápasu Jupiler Pro League. Proti sobě nastoupí celky KV Oostende a Standard Lutych. Domácí hráči dosud nasbírali 18 bodů, což je řadí na 11. příčku. Hosté z Lutychu se po pomalejším začátku dostávají do hry, čtyřikrát v řadě brali tři body a nyní jsou pátí. Na hřišti Oostende jsou favority hosté, ale uvidíme, co s domácím týmem udělá povzbuzování domácí tribuny. Výkop pod vedením Christofa Diericka proběhne ve 14:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Pavel Škopek

Branky: 9. Siani (pen.), 56. Coulibaly, 83. Siani (pen.) – 36. de Camargo, 61. Mujangi Bia

Karty:   62. Hoefkens (OOS) – 8. Thuram (STA), 63. Trebel (STA), 76. Sart (STA), 89. Arslanagic (STA)   37. Jali (OOS)

KV Oostende: Ovono – Luissint, Brillant, Hoefkens, De Schutter – Jali, Siani – Berrier (85. Schmiesser), Fernando Canesin, Ruiz (90+1. Wilmet) – Coulibaly (78. Ruytinx)

Standard Lutych: Thuram – Milec, Arslanagic, Ciman, Van Damme – Faty (61. De Sart), Trebel ( 75. Lumanza-Lembi)– Mujangi Bia, Louis (78. Watt), M'Poku – de Camargo

Rozhodčí: Dierick – De Weirdt, Walschap