Toronto – Detroit 4:1 (kon.) | Boston – Montreal 0:2 (kon.) | Tampa – Minnesota 2:1 (kon.)
NY Islanders – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Philadelphia – Columbus 4:2 (kon.) | Washington – Buffalo 1:2 (kon.)
Nashville – Florida 3:2 (1:0 po s.n.) | Dallas – Los Angeles 5:4 (kon.) | Colorado – Carolina 4:3 (kon.)
Edmonton – Chicago 1:7 (kon.) | Calgary – New Jersey 5:4 (2:1 po s.n.) | San Jose – Arizona 3:4 (0:1 po s.n.)
Winnipeg – St. Louis 2:4 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Detroit Red Wings
Neděle 23.11.2014, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

To je z mé strany vše. Díky za pozornost a přeji příjemnou noc, nebo ráno, jak chcete. (04:03:38)

3. Peter Holland (TOR) 1+0

Skončilo nám utkání, v kterém možná zvítězil ten šťastnější tým. Detroit rozhodně nehrál špatně a výsledek 4:1 úplně přesně nevypovídá o tom, jak zápas probíhal. O všem rozhodla závěrečná třetina a dva výpady domácího týmu, které skočili brankou. Maple Leafs tak letos napotřetí svého rivala konečně poráží.

Střely na branku: 28 – 27

60:00

59:10
    Red Wings navíc posílají puk na zakázané uvolnění.
    Tyler BOZAK - 4:1

58:43
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Puku s v obranném pásmu zmocnili Leafs, poslali puk do střední třetiny, tam se ho ujal TYLER BOZAK a dovezl kotouč až do opuštěné branky. Je rozhodnuto. Bez asistence.

58:03
    Howard je venku z brány a Detroit tak hraje bez brankáře!

57:55
    Phaneuf pálil od modré, Howard vyráží.

57:47
    A opět přerušení. Vhazování na útočné modré Red Wings, ale Howard v bráně zůstává.

57:38
    Detroit odvolal gólmana, ale ten se vrací do branky, protože se bude vhazovat na útočné modré Leafs.

56:36
    Hosté poslali puk na zakázané uvolnění. To nahrává do karet Maple Leafs, kteří mají nahráno.
    Peter HOLLAND - 3:1

55:38
    Nyquist tak dlouho váhal co s pukem, až ho o něj obral PETER HOLLAND, namířil si to rovnou k bráně Howarda a překonal ho střelou nad vyrážečku. Brankář Red Wings jen zlostí třískl o břevno brány. Bez asistence.

55:09
    Van Riemsdyk namířil svou střelu od mantinelu těsně vedle.

54:27
    Santorelli se obtočil mezi kruhy, poslal střelu na Howarda, ta mu projela mezi betony, ale neskončila v bráně, nýbrž těsně vedle. Teď stáli při Detroitu všichni svatí.

53:42
    Detroit přidává a to vycítili i domácí fanoušci, kteří se ozývají a povzbuzují svůj tým.

53:07
    Cleary poslal svou střelu bekhendem nad.

52:32
    Toronto v plném počtu a puk končí na zakázaném uvolnění. Hra se tak opět přesune k Bernierovi.

52:15
    Jurčo posílal puk zpoza brány před Berniera, ale tam nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Nechybělo však moc.

51:35
    Fransonovi se povedlo vyhodit puk do obranné třetiny Red Wings.

51:05
    Zetterberg našel na středu hřiště Nyquista, ale jeho střelu zblokoval Franson.

50:39
    Nyní už puk putuje až za bránu Howarda.

50:28
    Bozak při střetu hokejek dostal puk alespoň do hlediště, ale vhazovat se bude v pásmu Leafs.

50:09
    Robidas putuje na trestnou za držení a Detroit tak bude mít šanci srovnat stav utkání.

49:38
    Tatar míchal s pukem, posouval se k bráně, pak přihrál, ale hokejku svého spoluhráče nenašel.

48:29
    V pozoru musel být také Bernier, ale obránci Leafs už dostali puk z obranného pásma.

48:03
    Kessel dostal dobrou přihrávku přes šířku hřiště, vypálil z kruhu, ale dnes asi nemá seřízená mířidla a puk poslal jen do Howarda.

47:46
    Rozehrávka Maple Leafs končí na zakázaném uvolnění a tak se bude vhazovat u brány Berniera. Hned po reklamní pauze.

46:52
    Kessel se dostával do úniku, už už se chystal zakončit ale přispěchal Helm a zamezil mu ve střele.

45:37
    Abdelkader dostal přihrávku zpoza brány, vystřelil z první, ale opět našel jen připraveného gólmana Leafs.

45:02
    Nyquist si vybruslil do dobré palebné pozice na kruhu, ale svou střelu pak nesměroval jen do Berniera.

44:37
    Další rychlý protiakce Leafs, ale tentokrát ji zastavuje ofsajd Smitha.
    Tyler BOZAK - 2:1

43:44
    Když to Toronto nejde v přesilovce, tak se prosazuje aspoň v oslabení. TYLER BOZAK pláchl podél mantinelu obráncům, když jednoho z nich obral na modré o puk. Najížděl sám na Howarda, zvolil zakončení mezi nohy a nemýlil se.

43:32
    Abdelkader posunul puk na Jurča, který byl před Bernierem faulován a nemohl tak ideálně zakončit. Na trestnou se tak vydal Robidas.

42:14
    Gardiner pálil od modré, ale jeho střela našla jen nohu jednoho u hráčů Red Wings.

41:25
    Reilly nahazoval od modré, ale jeho pokus skončil těsně mimo. Cinkl jen o zadní tyč.

40:53
    Miller vyslal na vrcholu kruhu střelu, kterou Bernier vytěsnil do rohu kluziště.

40:31
    Holland se vydal dopředu, měl po boku i svého spoluhráče, ale zvolil střelu, která našla jen lapačku Howarda.

40:01

Konec druhé třetiny se dohrál v klidu, bez žádné šance. Druhá dvacetiminutovka byla v režii Detroitu. Maple Leafs skoro nic nepředvedli a domácí tým může být rád, že je stav jen vyrovnaný a Red Wings nevedou. Šance k tomu měli. Torontu se navíc zřejmě zranil Roman Polák, který odkulhal do šatny. Uvidíme co přinese další třetina.

Střely na branku: 17 – 22

Další třetina začne přibližně v 3:09.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

38:46
    Domácí zabrzdil v rozletu ofsajd.

38:21
    V pozoru se musel mít i Howard ale má puk ve své moci a bude se tak vhazovat u brány Red Wings.

38:00
    Tatar zakončoval z otočky před brankou, ale jeho bekhend skončil těsně vedle tyčky.

37:16
    Winnik zavezl puk do útočné třetiny, pak se cpal s pukem před bránou, ale skončil jen on v bráně Howarda.

36:50
    Abdelkader přenechal Tatarovi, ale ten když se chytal zakončit, tak mu do střely vložil hůl Robidas a bylo po šanci.

36:27
    Hosté kombinují v útočné třetině.

35:05
    Phaneuf zůstal ležet na ledě po ataku Franzena, ale vše bylo v mezích pravidel a kapitán Leafs už se zvedl a je v pořádku.

34:43
    Van Riemsdyk nabral rychlost projel až k bráně Howarda, ale tam narazil na chrániče gólmana Red Wings.

34:31
    Abdelkader se vřítil do útočné třetiny, na kruhu si připravil střelu, která měla gólové parametry, ale netrefil přesně a kotouč skončil v moci Berniera.

33:42
    A opět. Puk skončil za brankou Berniera a hra se tak přesune před Howarda.

33:33
    Kotouč končí na zakázaném uvolnění, tentokrát však vinnou Red Wings.

32:34
    Branka vypadla ze svého postavení a to ta Berniera, když o ni zavadil někdo z hráčů Detroitu.

32:19
    Vidíme špatnou přihrávku z hole hráče Maple Leafs a puk tak končí na zakázaném uvolnění.

31:16
    Howard zastavuje puk za brankou a Red Wings se chystají rozjet novou útočnou akci.
    Tomáš TATAR - 1:1

30:28
    Detroit právě vstřelil branku!
    Máme vyrovnáno. Ouellet našel krásnou přihrávkou přes šířku třetiny TOMÁŠE TATARA, který si najel před branku a střelou z první trefil přesně. Pro českého fanouška je nepotěšující, že Roman Polák si udělal něco s nohou a odešel do kabiny. Asistence: Xavier Ouellet, Brian Lashoff.

30:11
    Leafs špatně rozehráli, puk skončil za brankou Howarda a bude se vhazovat v obraném pásmu Toronta.

29:46
    Opět, puk je za brankou Berniera. Přesilovku jsou dnes z pohledu Toronta tragédie.

28:49
    Phaneuf natáhl ke střele, ale ta skončila zblokovaná a puk jde do obrané třetiny Leafs.

28:11
    A i nyní se začíná tím, že puk putuje přes všechny čáry až k Bernierovi.

28:03
    Bude se vylučovat. Na trestnou putuje za hákování Nyquist. Toronto ale v přesilovce zatím nic nepředvedlo.

27:20
    Howard drží nahození od modré v lapačce.

26:29
    Cleary předložil od modré parádní přihrávku Helmovi. Ten do ní jen vložil hokejku, těsně před bránou, ale jeho teč skončila o kousek vedle, než by si přál.

26:14
    Ofsajd Toronta přerušuje hru, ta nyní není zrovna moc vzrušující. Dominují obrany a hráči se těžko dostávají do zakončení.

25:16
    Zetterberg to zkusil z kruhu po buly, ale narazil na lapačku Berniera.

24:16
    Sledujeme neúspěšné pokusy o útočné akce na obou stranách.

23:02
    Van Riemsdyk hledal před brankou svého spoluhráče, ale našel jen hůl obránce Red Wings.

22:21
    DeKeyser to zkusil od modré, ale našel jen betony připraveného brankáře Leafs.

22:03
    Leivo se podél mantinelu prodral do pásma a vyslal střelu, která Howarda možná trochu štípla, ale skončila jen na jeho těle.

21:06
    Abdelkader poslal střelu, která však šla do hokejky obránce a odrazila se nad. Bude se znovu vhazovat po levici Berniera.

20:30
    Quincey vyslal střelu od mantinelu, která však šla jen do hrudníku Berniera. Ten puk vytřepal do lapačky a bude se vhazovat.

20:14
    Detroit poslal puk na zakázané uvolnění a tak se hra přesune před branku Howarda.

20:01

Máme po úvodní třetině a v té měli více ze hry Leafs. To i díky častým vyloučením Red Wings, ovšem naštěstí pro ně, se Torontu přesilovky vůbec nedaří. Jediný gól vstřelil Leo Komarov a domácí tak vedou 1:0.

Střely na branku: 8 – 12

Další třetina začne přibližně v 2:08.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:52
    Nyquist to ještě zkusil zpoza brány ,ale narazil na beton Berniera.

19:07
    Red Wings jsou v plném počtu. Leafs si skoro nic nevypracovali.

18:27
    Po boji v útočné třetině Leafs končí puk v moci Detroitu a směřuje přes všechny čáry.

17:46
    Kvůli nepřesné přihrávce Kessela jsou domácí opět venku z útočné třetiny.

17:17
    Hosté se ovšem rychle osvobozují a domácí tak musí začít od Berniera.

17:03
    Franzen usedá na trestnou za držení, takže budeme sledovat už třetí přesilovku Leafs.

16:56
    Wings se dostali ven z pásma a když se tam chtěli zpět vrátit, byl jim pískán ofsajd.

16:18
    Nyquist ohrožoval Berniera, ten tak radši puk podržel v rukavici a nyní se bude pro změnu vhazovat v obranné třetině Leafs.

15:58
    Puk se dostal zpoza brány až na modrou, odkud to zkusil Gardiner. Jeho nahození však schoval Howard ve výstroji. Bude se tak vhazovat.

14:45
    Detroit ukázal kvalitní přesilovku, Leafs se ale s vypětím všech sil ubránili a nyní už jsou v plném počtu a puk v útočné třetině.

13:32
    Nyquist dostal pas zpoza brány, dva metry před brankou pálil, ale trefil jen betony připraveného Berniera.

12:38
    Přesilovku si zahrají také hosté. Za podražení jde na trestnou Holland.
    Leo KOMAROV - 1:0

11:39
    Santorelli se dostal před obránce, našlápl si to k brance, ale byl sražen k ledu, puk však převzal LEO KOMAROV, udělal oblouk směrem k bráně a o hráče Red Wing otřel puk, který zamířil do sítě. Asistence: Mike Santorelli, Nazem Kadri.

10:30
    Oullet se napřáhl na vrcholu kruhu, ale jeho ostrá rána šla jen do hrudníku Berniera.

09:58
    Cleary mohl poslat Red WIngs do vedení. Bernier vyrazil jedovatou střelu a z boku dorážel Cleary, který však ležícího gólmana nepřekonal, netrefil ani bránu.

09:20
    Kadri měl dvojitou šanci. Nejprve pálil z kruhu, ale Howard vyrazil, pak se dostal i k dorážce, ale opět narazil na skvělého Howarda.

08:56
    Tatar se napřáhl ke střele, ale jeho rána skončila ztečovaná hokejkou někde nad.

08:15
    Obránce Wing klopýtl, když se vracel s pukem, čehož hned využil Clarkson, vzal mu puk, ale svou střelu poslal vedle.

07:17
    Van Riemsdyk v obrovské šanci. Dostal puk před branku, kde měl hodně volného místa, kam namířit puk, ale trefil jen dobře se přemísťujícího brankáře Red Wings.

06:49
    Kessel se napřáhl k rána z kruhu, ale trefil jen bránícího hráče.

06:17
    Hosté se zatím brání úspěšně. Nyní se jim povedlo zavézt puk až do útočné třetiny.

05:20
    Další vyloučení a opět na straně Red Wings. Na trestnou usedá Glendening.

05:18
    DeKeyser pálil od mantinelu, poté co byla k vidění přetahovaná v rohu kluziště.

04:19
    Domácí se nepřesnou rozehrávkou sami vyhnali z útočného pásma.

03:35
    Brankář Leafs podržel nahození v lapačce, vhazovat se tak bude v obranné třetině Toronta.

03:10
    Ve střehu musel být i Bernier, Detroit hned po doplnění chybějícího hráče na trestné začal kousat.

02:27
    Hosté dostali puk do středního pásma a jejich oslabení pomalu končí.

01:57
    Kadri si pěkně dal puk mezi nohy a po vzoru Hertla se snažil zakončit. Stál však v úhlu a byl příliš blízko. Howard zasáhl přesně.

01:46
    Clarkson se dostal ke střele z dobré pozice, ale střela mu nějak nesedla a nezamířil přesně.

01:15
    Opět puk směřuje přes všechny čáry až za bránu Berniera.

00:52
    Detroit však vyhrál buly a dostal puk do bezpečí.

00:36
    Franson zahákoval Hollanda a máme tu první vyloučení. A ani to dlouho netrvalo. Přesilovku si zahrají tedy domácí.

00:01

Nyní zazní hymna USA a Kanady.

Tak jak už je zvykem, začne i tento zápas se zpožděním.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Franson, Gardiner, Polák, Rielly, Robidas – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Komarov, Kadri, Santorelli – Winnik, Holland, Clarkson – Pánik, Smith, Leivo.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Kronwall, Ericsson, Quincey, DeKeyser, Lashoff, Ouellet – Nyquist, Zetterberg, Franzen – Tatar, Sheahan, Abdelkader – Cleary, Helm, Jurčo – Miller, Glendening, Andersson.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V sestavě domácího týmu uvidíme obránceRomana Poláka a slovenského útočníka Richarda Pánika. Na straně Red Wings se představí slovenští mladíci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Do branky by se mohl postavit Petr Mrázek. Zřejmě jen mezi náhradníky zůstane obránce Jakub Kindl.

Posledních pět vzájemných duelů:

Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 1:0 pp.
    Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings 1:4
    Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings 2:4
    Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 3:2
    Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 2:3 pn.

Rudá Křídla za sebou mají dva vítězné zápasy. Nejprve vyhráli v Columbusu 5:0 a pak v souboji českých brankářů Pavelec vs Mrázek, nebo-li Winnipeg – Detroit, zdolali Red Wings svého soupeře 4:3. I díky tomu jim v devatenácti odehraných zápasech náleží 6. místo Východní konference se ziskem pětadvaceti bodů. Pro Detroit hraje i letošní vzájemná bilance. S Leafs se utkali dvakrát a oba duely vyhráli.

Po třech prohrách, šále a dresu na ledě, se mohli fanoušci kanadského klubu, s největší hodnotou v celé NHL, konečně radovat. Leafs doma, po zlepšeném výkonu, v posledním utkání zdolali Tampu Bay 5:2. Byla to však jen malá náplast za prohry s posledním Buffalem v poměru 2:6 a domácím debaklu od Nashvillu 2:9. To se houpala židle pod trenérem Randy Carlayem a spekulovalo se o výměnách. K ničemu nedošlo a výhra nad Tampu dala hráčům i trenérům chvilku klidu. Ne však na dlouho. Proti Detroitu budou nároční fanoušci Maple Leafs očekávat výhru. Dočkají se ji?

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Je tady noc ze soboty na neděli a s ní i porce utkání NHL. Jedním z taháků bude souboj dvou tradičních týmu z Original Six mezi Torontem Maple Leafs a Detoitem Red Wings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 12. Komarov (Santorelli, Kadri), 44. Bozak, 56. Holland, 59. Bozak – 31. Tatar (Ouellet, Lashoff)

Rozhodčí: Leggo, St. Laurent – MacPherson, Henderson

Diváci: 19 311