Chabarovsk – Vladivostok 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Ufa 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 0:4 (kon.)
Čeljabinsk – Toljatti 3:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Minsk – Soči 2:4 (kon.)
CSKA Moskva – Petrohrad 5:3 (kon.) | Kazaň – Barys 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Atlant 3:2 (3:2 po s.n.)
Riga – Jokerit 3:4 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Pondělí 24.11.2014, 15:00 • KrK Uralec • KHL

Česká stopa v utkání

Jakub Kovář (JEK) 27 střel na bránu, 100% úspěšnost zásahů (17:23:38)

Je konec. Své vítězství si domácí potvrdili vstřelením dvou branek a i díky výkonu Kováře v bráně si připisují tři body za vítězství.

60:00

59:31
    Puk mají pod kontrolou domácí a výsledek již udrží bez problémů.

Oddechový čas pro domácí.

59:18
    Obránce hostů vyslal na Kováře pořádnou ránu, ale český gólman se snaží ze všech sil udržet čisté konto.

58:50
    Dobývání brány Kováře skončilo a puk míří mimo pásmo domácích.

58:42

58:17
    Obléhání ze strany Ufy pokračuje, ale neviděli jsme žádné pořádné zakončení.

57:50
    Domácí zvládli vyhodit puk na druhou stranu hřiště.

57:20
    Ofsajd Ufy a následuje vhazování ve střední třetině.

57:04
    Zubarevova přihrávka byla zblokována, ale hosté si nakonec puk vzali.

56:43
    Po buly trefila hokejka do obličeje Pankova. Ten je otřesen a míří na lavičku. Potrestán byl Rybakov (JEK).

56:40
    Golyševova rána z kruhu se snesla jen do náruče gólmana.

56:20
    Střela mířila těsně vedle branky domácích. Jekatěrinburg přejímá kotouč a míří kupředu.

55:42

55:18
    Ufa se pohybuje kolem Kovářovi brány ale zakončení nepřichází.

54:50
    Slepyšev se odhodlal ke střele ale Kovář vytasil hezký zákrok.

54:37
    Kolcovova střela se vznesla vedle brány.

53:59
    Ufa se snažila vydřít si puk, avšak domácí se ho ujali a vyhodili.

53:42
    Palushaj (JEK) byl poslán na trestnou na dvě minuty.

53:16
    Gusev jen hledal spoluhráče za bránou, ten ale puk nevybojoval.

53:15
    Ufa se pod tlakem uchýlila k vyhození kotouče na zakázané uvolnění.

52:33
    Domácí pokračují v náporu. Sochatskij musel likvidovat dvě střely.
    Aaron PALUSHAJ - 3:0

50:57
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    AARON PALUSHAJ se zjevil na konci rychlého útoku domácích a zvládl dostat puk do brány. Jekatěrinburg si tak pojišťuje vedení. Asistence: Eduard Lewandowski.

49:44
    Po rozehrání se dopředu tlačili domácí a snažili se dostat do zakončení, čehož nedosáhli.

48:50
    Nyní rychlý protiútok hostů a zákrok Kováře opět přerušil hru.

48:38
    Popov zaútočil po křídle a dokázal vystřelit. Brankář hostů ale zasáhl a chytil puk.

47:49
    Další neúspěšný útok hostů a domácí se rozjíždějí na bránu Sochatskije.

47:19
    Ufě nelze upřít snahu. Hosté pronikají lehce do pásma ale koncovka poněkud vázne.

47:02
    Proti Kutosovovi zakročil Kovář a hra se přerušuje. Komerční pauza.

46:50
    Těsně před Kovářem zakročil obránce a zabránil střele.

45:58
    Ufa zkoušela rozehrát od své brán, ale puk již mají domácí a hledají, jak se dostat do zakončení v pásmu.

45:45
    Rychlý zákrok proti nečekané střele vytáhl Kovář a přerušil hru.
    Anatolij GOLYŠEV - 2:0

44:42
    ANATOLIJ GOLYŠEV dostal puk za obránce, dalšího hráče obešel a kličkou překonal gólmana hostů. Domácí jsou tak ve dvoubrankovém vedení. Bez asistence.

44:00
    Únik útočníka domácích skončil tvrdým hostem od obránce a ztrátou puku.

43:09
    Srážka v pásmu Jekatěrinburgu za příčínila následnou přetahovanou o kotouč v rohu kluziště. Pásmo nadále drží Ufa.

42:45
    Přechod do pásma se Ufě nepovedl a ztratila kotouč.

42:00
    Střela se vznesla na Kováře, ale ohrožení pro něj nepředstavovala.

40:01

Bezgólová třetina právě skončila. Především v závěru druhé dvacetiminutovky měli hosté šanci srovnat během dvojnásobné přesilovky. Domácí ale odolali především díky gólmanovi Kovářovi, jenž brání těsné vedení svého týmu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:23
    Zubarev našel spoluhráče za bránou, ten ale puk neudržel a na druhou stranu míří Avtomobilist.

39:05
    Ofsajd domácího celku přerušil hru a do konce třetiny příliš času nezbývá.

37:53
    Již v plném počtu zkusili domácí po delší době zaútočit. Jejich snažení ale skončilo na modré čáře a tak se konal protiútok, který opět zastavil hrdina v bráně Kovář.

37:40
    Další výtečný zákrok Kováře a hra je přerušena.

37:21
    Kolcov ve velké šanci, ale Kovář neskutečným zákrokem ubránil svou bránu.

36:50
    Střela neohrozila Kováře, ale domácí stejně nevyhodili.

35:55
    Gusev (JEK) také vyloučen a domácí se brání ve dvounásobném oslabení.

35:33
    Lekoncovova střela prolétla pásmem a skončila v náruči brankáře Kováře, který předvedl neskutečný zákrok.

35:17
    Za držení si posedí Trjamkin (JEK) a domácí se musí bránit.

34:45

34:38
    Jekatěrinburg znovu dobyl pásmo ale vzápětí na steč vyrazil hostující hráč a střelou ohrozil gólmana.

33:52
    Domácí obléhají bránu Sochatskijho, ten odolává.

32:45
    Na dvě minuty byl vyloučen hráč Ufy a hosté se tak další dvě minuty musí bránit.

32:42
    Hosté dovezli puk do pásma a následně donutili Kováře k zákroku. Následuje komerční pauza.

32:30
    Útočné snažení Jekatěrinburgu skončilo na modré čáře a kupředu vyráží hosté.

31:40
    Štěpanov udržel puk na holi a zkusil prověřit střelou Kováře. Český brankář odolal.

31:04
    Ufa se dostala do pásma, ale aktivní na padání domácích je připravilo o puk.

30:32
    Domácí se pokusili rychle zaútočit, avšak o zastavil je ofsajd a následuje vhazování ve střední třetině.

30:02

29:45
    Střela Palushaje končí v ochranné síti, vhazování vedle Sochatskijho brány.

29:17
    Nyní se hráči Avtomobilistu připravili o puk sami. Špatná rozehrávka znamenala, že se puk poroučel mimo pásmo.

28:38
    Ufě se podařilo vyhodit a domácí nyní náročně dobývají pásmo.

28:02
    Philström (UFA) vyloučen na dvě minuty za krosček.

Komerční pauza.

27:51
    Pankov zkusil po návratu z trestné vyvést kotouč a zaútočit, což se mu nepovedlo.

27:41

27:26
    Hostům se podařilo vyvést kotouč.

27:15
    Střela Rybakova skončila v ochranné síti. Hra se tedy přerušuje.

26:53
    Po vyhození Ufy začínají domácí opět od své brány.

26:15
    Lazarev prošel přes dva obránce ale utekl mu kotouč. Akce domácích tak končí.

25:41
    Pankov (UFA) vyloučen za sekání.

25:20
    Tlak Ufy ještě chvíli pokračoval, nyní se ale upředu protáhli domácí a zkusili ohrozit bránu Sochatskijho.

24:55

24:18
    Sjominova střela Kováře nakonec neohrozila, domácí se osvobozují.

23:56
    Kovář odolal nepříjemným dorážkám a chytil puk do náruče.

23:30
    Kolcovova střela zasvištěla podél Kovářovi branky.

22:55
    Faulu loktem se dopustil Komarov (JEK) a posedí si dvě minuty.

22:10
    Ofsajd zastavil pronikajího Michova. Vhazování na středu hřiště.

21:13
    Krátký útok domácích neskončil střelou, puk mají opět hráči Ufy.

20:35
    Po straně se pokusil zaútočit Chlystov a jeho střelu má v náručí Kovář.

20:06
    Ihned v úvodu tu máme ofsajd spáchaný Jekatěrinburgem.

20:01

Týmy se nám již vrátili na led a utkání bude pokračovat.

Prvních dvacet minut uplynulo jako voda. Zápas byl od úvodních minut vyrovnaný a hrálo se ve vysokém tempu. Vyloženou šanci jsme neviděli, teprve Lewandowski v závěru třetiny uzmul vedení pro svůj tým.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:41
    Tolpeko si najel do pásma a zkusil střelu z úhlu. Kovář připraven.

19:25
    Ofsajd Ufy.

19:06
    Lekoncev zkusil rozehrát na ujíždějícího útočníka. To se mu nepovedlo, tak alespoň vybojoval pásmo.

18:20
    Hosté se snažili projít do útoku po křídle. Včasný návrat domácí obrany je připravil o šanci a kotouč mají domácí.

17:43
    Zakázané uvolnění Ufy a posléze se puk stěhuje zpět před Sochatskije.
    Eduard LEWANDOWSKI - 1:0

16:53
    A na závěr třetiny jsme se dočkali branky. EDUARD LEWANDOWSKI dostal puk na hokejku krátce po překročení modré čáry. Na nic nečekal a střelou nad rameno překonal gólmana. Asistence: Alexej Michnov, Nikita Trjamkin.

15:44
    Hostující obránce si zkomplikoval život když málem přišel o kotouč kvůli zbytečným kličkám. Puk mají ale i na dále hosté.

14:46

14:37
    Další ztráta pásma a přesilovka skončí nevyužita.

14:06
    Vyhození puku a hosté se na krátko osvobozují.

13:32
    Křižná přihrávka se Avtomobilistu nepovedla a ztratili pásmo.

12:59
    Hezký zákrok Sochatskijho, jenž opět odrazil útok domácích.

12:46
    Lekomcev (UFA) vyloučen za sekání. Zároveň vyslal Gusev zajímavou střelu, ale neuspěl.

12:31
    Icing domácího celku a hra se vrací před Kováře.

12:00
    Střela Kuldy prolétla podél Kováře, ale bránu českého gólmana neohrozila.

11:39

11:06
    Ufa znovu dobyla pásmo, avšak Jekatěrinburg znovu vyhazuje.

10:45
    Zakázané uvolnění Ufy.

10:38
    Další vyhození domácího celku.

10:19
    Lekomcevovo zakončení od modré skončilo jen v náruči brankáře Kováře.

09:46
    Domácí se ihned po vhazování osvobodili vyhozením puku.

09:39
    A jsme svědky dalšího vyloučení. Za sekání si posedí Palušaj (JEK).

09:29

09:16
    Další vyhození hostujícího celku.

08:17
    Delší dobu obléhali domácí branku Ufy a přes některé střelecké pokusy ji neohrozili. Nyní se Salavat osvobozuje.

07:29
    V současném čase je vyloučen Heikkinen (UFA) za hákování.

07:29
    Brule se probil až před bránu kde zkusil doklepnout kotouč do brány. Tomu ale zabránil neskutečným zákrokem brankář hostů.

06:50
    Trjamkin zachytil rozehrávku Ufy a zkusil zaútočit. Rychle byl ale odstaven.

06:32
    Zpoza své brány zahájili postupný nápor hráči Salavatu. Zastavuje je druhý ofsajd v zápasu a následuje komerční přestávka.

05:42
    Nepřesné zakončení obránců Jekatěrinburgu zapříčinilo ztrátu puku.

05:15
    Lewandowski vyslal střelu z vrcholku kruhu, kterou tečoval jeho spoluhráč. Sochatskij měl ale dobrý výhled, puk chytil a přerušil hru.

04:30
    Útok Ufy zastavuje ofsajd.

04:20
    Hokejisté Jekatěrinburgu zkoušeli kombinovat před bránou, ale byli rychle obráni o puk a na druhou stranu se rozjeli hosté.

03:35
    Po straně útočil Kutuzov. Zkusil se otočkou probojovat do zakončení ale byl od puku odstaven.

03:15
    První přerušení utkání má na svědomí Kovář, který zákrokem odolal dorážkám Štěpanova.

02:24
    Lewandowski udržel pásmo ale spolu se svými spoluhráči si nezvládl připravit ohrožení brány. Zatím se hraje poměrně v rychlém tempu na obě strany.

01:25
    Rychlý protiútok Ufy skončil zákrokem brankáře. Nyní mají opět kotouč pod kontrolou domácí.

00:45
    Antonov dobruslil puk, který propadl útočníkům a vyslal ostrou střelu na bránu Ufy. Puk ale zamířil mimo.

00:14
    Úvodní buly si připsali hosté a zamířili na steč. O puk byli ale rychle připraveni.

00:01

Na programu je ještě minuta ticha dnes zesnulému Viktoru Tichonovovi, legendárnímu trenérovi CSKA a ruského, potažmo sovětského národního týmu.

Po zaznění hymny Ruské federace bude utkání zahájeno.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Viklund, Lepistö, Metljuk, Antonov, Gusev, Trjamkin, Žuravljov, Jegin – Lazarev, Brule, Palušaj – Golyšev, Rybakov, Šimakov – Bumagin, Lewandowski, Michnov – Garejev, Popov, Komarov.

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Bodrov, Kutuzov, Kulda, Heikkinen, Zubarev, Kolcov, Lekomcev – Chlystov, Dubrovskij, Tolpeko – Hartikainen, Sjomin, Slepyšev – Pihlström, Makarov, Skačkov – Štěpanov, Pankov, Gluchov.

Rozhodčí: Bulanov, Ravodin – Strelcov, Tarasov.

Salavat Julajev Ufa drží čtvrtou příčku tabulky východní konference a to díky padesáti bodům získaným v jednatřiceti utkáních. V posledních pěti utkáních pak Ufa prohrála velkým rozdílem s CSKA, padla v nájezdech s Avagardem a zbylé tři utkání zvládla za tři body. V posledním zápase dokonce porazila lídra své konference – Magnitogorsk.

Avtomobilist Jekatěrinburg se v současné chvíli nachází na osmé příčce východní konference KHL. Tu drží díky pětatřiceti bodům získaných ve třiceti zápasech. V posledních pěti utkáních pak Jekatěrinburg prohrál pouze s Novosibirskem, tři zápasy zvládl za tři body a poslední střetnutí s Astanou vyhrál po prodloužení.

Příjemný den přeji všem příznivcům hokejové zábavy. Na programu je zápas ruské Kontinentální hokejové ligy. Nastoupí proti sobě domácí Jekatěrinburg a hosté z Ufy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 17. Lewandowski (Michnov, Trjamkin), 45. Golyšev, 51. Palushaj (Lewandowski)

Rozhodčí: Bulanov, Ravodin – Strelcov, Tarasov