Jekatěrinburg – Omsk 5:2 (kon.) | Kazaň – Ufa 0:1 (0:1 po s.n.) | Atlant – Soči 2:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
Ak Bars Kazaň
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Středa 26.11.2014, 17:30 • TatNeft Arena • KHL

To je z mé strany vše a u dalších hokejových přenosů se těším brzy nashledanou! (19:59:29)

Statistiky zápasu!

Střely : 33 – 31
    Zablokované střely : 6 – 10
    Vhazování : 26/45 – 19/45
    Hity : 44 – 18
    Trestné minuty : 6 – 10

Nakonec tedy vítězí po samostatných nájezdech Ufa! Když ani prodloužení nerozhodlo, přišli na řadu samostatné nájezdy. Ve čtvrté sérii se prosadil Jegor Dubrovskij a Ufa si tak z Kazaně odveze dva body!

DUBROVSKIJ - 0:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Salavat Julajev Ufa.
    Vítěznou branku si připisuje JEGOR DUBROVSKIJ!

4. série
    0:1
    Justin Azevedo se neprosazuje a Ufa vítězí!

4. série
    0:1
    Dubrovskij se prosazuje střelou zápěstím!

3. série
    0:0
    Makarov nechal vyniknout Nilssona.

3. série
    0:0
    Burmistrov předvedl krásnou kličku, ale nedokázal puk zasunout za Sochatskije.

2. série
    0:0
    Skačkovovi puk ujel a poté už jen slabě vystřelil a nedává!

2. série
    0:0
    Medvěděv udělal dobrou kličku, ale vjel do moc ostrého úhlu a nedokázal úspěšně zakončit.

1. série
    0:0
    Hartikainen beckhendovým blafákem také neuspěl!

1. série
    0:0
    Mirnov nic nevymýšlel a jen vystřelil, ale Sochatskij jeho pokus lapil.

Jako první začne Kazaň.

Budou následovat nájezdy. Vypadá to, že gólmani obou týmů absolvují i samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:39
    Střela Nikulina byla zablokována Kolcovem.

64:25
    Kazaň zastavuje odpískaný ofsajd.

64:10
    Nikulin teď hodně riskoval při rozehrávce a proti dvojici hráčů Ufy puk ztratil a mohl být rád, že si Skačkov puk špatně zpracoval, jinak mohl jít sám na Nilssona.

63:29
    Medvěděv střílel od modré, ale střele moc razance nedal a puk končí v náručí Sochatskije.

62:35
    Velká šance Ufy! Dubrovsky vystřelil a na brankovišti dobře stínil Tolpeko. Nilsson měl co dělat, aby puk vyrazil.

61:54
    Brookbank se prokličkoval do útočného pásma, ale neměl komu přihrát, neboť se v útočnému pásmu žádný z jehospolhráčů nenacházel.

61:24
    Střela Nikulina byla zablokována jedním z hráčů hostí.

61:03
    Nikulin puk udržel za svou brankou a hosté mohou jít dopředu.

60:26
    Začátek prodloužení nabízí stejný obrázek jako ve třetí třetině. Kazaň má puk pod kontrolou a Ufa se brání.

60:01

Ani ve třetí třetině jsme branku neviděli. V poslední periodě byla jasně lepší Kazaň, která si vytvořila několik šancí. Hosté se dostávali do ojedinělých protiútoků, ale ani z jendoho neudřili. Následuje prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:33
    Velký závar před brankou domácích. Hartikainen i Makarov se snažili na brankovišti domácích, ale puk nejrychleji našel Nikulin a vyváží ho ze třetiny.

58:59
    Puk má opět Kazaň a kombinuje v útočném pásmu.

58:12
    Moller se dostal po hezké kličce ke střele z pravé strany. Puk ale prolétl těsně vedle levé tyče Sochatskije.

57:29
    Ke střele se dostal domácí Lukojanov, Sochatskij připraven.

56:36

56:06
    Kazaňi se nedaří dostat do útočného pásma a musejí znovu začít od Nilssona.

55:31
    Ufa vyhazuje puk do středního pásma.

55:06
    Kazaň kombinuje v útočném pásmu, ale k nějaké dobré střelecké pozici se ještě nedostala.

54:36
    Domácí si zahrají přesilovku! Za podražení si jde na trestnou lavici sednout Kutuzov!

54:15
    Puk má teď po delší době Ufa a z vlastního pásma rozehrává.

53:37
    Beckhendem vystřelil z pravé strany Varnakov, Sochatskij připraven.

53:08
    Kolcov se nenechal oklamat Obuchovem a jeho kličku vystihl.

52:01
    Hraje se již skoro 5 minut bez přerušení. U puku stále Kazaň, která se snaží najít recept na Sochatskije.

51:14
    Proti střele Varnakova vytáhl efektivní zákrok lapačkou Sochatskij.

50:38
    Hartikainen vyvezl puk do středního pásma, ale vzápětí ho hned ztratil a u puku znovu Kazaň.

50:14
    Hostující tým je pod silným tlakem a hraje se stále v obraném pásmu Ufy.

49:28
    Tkačjov se protáhl útočným pásmem a z mezikruží beckhendem vystřelil. Střela mířila nad branku Ufy.

48:54
    Lukoyanov trefil pouze obránce hostů.

48:17
    Na levé straně zakončoval v pokleku Obuchov, branku Sochatskije netrefil.

47:47
    Moller vystřelil od modré, jeho střele ale chyběla přesnst.

47:19
    Azevedo našel před brankou volného Varnakova, který pohotově vystřelil. Sochatskij vytáhl výborný zákrok lapačkou!

47:02
    Střela Nikulina prolétla mimo.

46:36
    Na trestnou lavici odjíždí Denis Tolpeko na dvě minuty za hákování.

46:28
    Střílená přihrávka Obuchova se po několika tečí dostala až k Sochatskijovi, který raději přerušuje hru.

46:15
    Domácí jsou teď usazeni v útočném pásmu a kombinují, uvidíme, co z toho vzejde.

45:15
    Kutuzov ujel společně s Hartikainenem, ale ani jeden Nilssona nepřekonali.

44:33
    Sjomin teď obral hráče domácích o kotouč, následně byl ale zdvojen a i on o puk přichází.

43:20
    Za brankou dobře napadal Tolpeko, který puk získal a posílal před branku, kde stál Dubrovskij. Ten ale nedokázal trefil skákající puk.

42:31
    První formace Kazaně začíná s útokem ze svého pásma.

41:48
    Od modré střílel Zubarev, Nilsson vyrazil a k dorážce se dostával Hartikainen, ale měl problémy se zpracováním a nedokázal zakončit.

40:28
    Zacharčuk prokličkoval mezi obránci, ale ztratil rovnováhu a zakončit nedokázal.

Trestné minuty : 2 – 4

Ani druhá třetina branku nenabídla. Viděli jsem ale již lepší hokej z obou stran. Více šancí měli domácí, kteří se hodně tlačí do brankoviště, jenže jejich střely často nejsou přesné. Oba týmy tedy půjdou do poslední periody za stavu 0:0 a uvidíme, zda-li jeden z týmů branku vstřelí, nebo uvidíme prodloužení. Třetí třetina začne přibližně v 19:07.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59
    Azevedo dostal ideální přihrávku na levou stranu, ale nedokázal prudkou přihrávku zpracovat.

39:40
    Střelu Nikulina vyráží Sochatskij.

39:14
    Hosté vyhazují a Kazaň musí začít znovu ze svého pásma.

38:29
    Pihlström se dostal v oslabení do úniku a z levé strany nebezpečně vystřelil a Nilsson měl co dělat, aby jeho střelu vyrazil.

37:57
    Vyloučen hráč hostů Sjomin za hákování.

37:57
    Do obrosvké šance se dostal Archipov po přihrávce Obuchova, byl ale postrčen Sjominem a nedokázal zakončit přesně.

37:43
    Puk za brankou Kazaně a Brookbank jej rozehrává!

36:55
    Za brankou dobře napadal Sjomin a do střelecké pozice se dostal Kolcov, ale vidíme jen další střelu mimo.

36:19
    Po střele Lukojanova pohotově zakončoval Tkačjov, ale Sochatskij předvedl výborný zákrok!

35:57

35:54
    Po přirhváce Nikulina střílel z pravé strany Mirnov – mimo.

35:11
    Kornějev zpět na ledě a začíná přesilovka Kazaně.

34:48
    Hra ve čtyrecch evidetně svědčí lépe Ufě, která má lepší pohyb a kombinuje v útočném pásmu.

33:57
    Vyloučen hráč Ufy Kirill Kolcov za sekání.

33:50
    Kazaň vyhodila a Petrov se dostal do příležitosti, jeho střela byla ale zablokována.

33:39
    Další střela Višněvskije, tentokrát střela letěla mimo.

33:10
    Střelu Višněvskije Nílsson chytá.

33:01
    Přesilovku si zahraje i Ufa. Naražen na hrazení byl Skačkov a na trestnou lavici odjíždí Kornějev.

32:06
    Pihlström po rychlé akci druhé formace Ufy zakončuje mimo.

31:45
    Střela Malychina prolétla mimo tyče Sochatskije.

31:21
    Bodrov si najel do střelecké pozice a vypálil, Nilsson puk vyráží.

30:18
    Aktivní Varnakov na přihrávku Azeveda nedosáhl.

29:31
    Obuchov obkroužil branku hostů, byl ale tísněn Kuldou a nezakončil přesně.

28:57
    Zubarev posílal pas na Sjomina, který ale na puk nedosáhl.

28:18
    Proti Lukojanově střele Sochatskij zasahovat nemusel.

27:58
    Burmistrovova střela zablokována Gluchovem.

27:08
    Varnakov dostal idální přihrávku a šel do zakončení. Do puku mu ale sáhl jeden z obrácnů hostí a Sochatskij tak zasahovat nemusel.

26:32
    Zacharčuk vypálil po vyhraném buly Varnakova. Střela prolétla mimo.

26:11
    Slepyšev dobře udržel kotouč v útočném pásmu a přihrál Pankovovi, který střílel z první. Nilsson vyráží.

25:27
    Kolcov přihrával zpoza branky na Topleka, puk se k němu ale nedostal.

24:21
    Petrov se dostal odrazem puku od mantinelu do šance a dával přihrávku na Burmistrova, puk ale zablokoval jeden z obránců hostí.

23:32
    Dva hráči Ufy se srazili za brankou Nilssena a Kazaň postupovala do přečíslení, ale útok neprovedla dobře a hráči Ufy se stihli vrátit.

23:12
    Na dvakrát střílel Pankov, ale Nilssona nepřekonal.

23:02
    Branku hostí objel Malychin a zakončil, Sochatskij se ale stihl přesunout.

22:31
    První útok hostů dobře kombinoval v útočném pásmu, ale Dubrovskij nedokázal obehrát Brookbanka a hra se stěhuje do středního pásma.

21:41
    V dobré příležitosti se objevil Paigin, ale Sochatskij vyráží!

21:26
    S rozehrávkou pomáhá hráčům domácích i Nilsson.

21:03
    Puk se snažil zavést Petrov, ale byl otěžován Zubarevem a nakonec puk ztrácí.

20:48
    Střelu Petrova vyráží Sochatskij do rohu kluziště.

20:16
    Kazaň se pustila hned do útoku, ale usadit se v útočném pásmu Ufy se jí nepodařilo.

Trestné minuty : 4 – 2

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Oba týmy hrají hlavně se zajištěné obrany a skoro žádné šance jsme neviděli. Uvidíme, zda-li se kvalita hry ve druhé třetině zvýší. Ta začně přibližně ve 18:20.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

18:54
    Kutuzov střílel od modré, ale střela se k Nilssonovi nedostala.

17:53
    Obuchov se sápal k dorážce na brankovišti. Obrácni hostí ale puk pohotově vyhodili.

17:24
    Puk za brankou Barsu a Paigin rozehrává.

16:41
    V útočném pásmu byl postrčen Tkačjov, který upadl. Rozhodčí ale nechává hru plynout dál.

Moller s Burmistrovem dobře kombinovali v útočném pásmu, jenže Moller poté puk ztratil a oba se musejí rychle vracet.

15:36
    Hosté ztrácejí puk v útočném pásmu a Kazaň otáčí hru.

14:23
    Ve středním pásmu uklouzl Archipov, ale i v leže dokázal přihrát zpět na beky.

13:30
    Petrov udržel pásma a od mantinelu přihrávak křížem na Brookbanka, ten ale přihrávku nedokázal zpracovat a musí se pro puk vracet do vlastní třetiny.

13:02
    Oba týmy v plném počtu.

12:24
    Domácí dobře napadali, ale Moller nedokázal přesně přihrát na Paigina. Puk ve středním pásmu.

11:25
    Útok Kazaně zastavil ofsajd.

11:02
    Vyloučen hráč domácích Lukojanov a na druhé straně vyloučen Tolpeko. Oba jdou na dvě minuty za hrubost.

10:54
    Slepyšev dával puk před branku, ale ani jeden hráč hostí ho nedokázal trefit.

10:11
    Kazaň se dostala do rychlého protiútoku a od modré vypálil Rylov, ale nemířil přesně.

09:01
    Střelu Makarova i dorážku Semina Nillson pochytal.

08:31
    K dorážce se dostal Hartikainen, jehož střela byla nakonec zablokována obráncem domácích.

08:02
    Mirnov obkroužil branku a pokoušel se zakončit, gólman hostí ale puk vyrazil a k dorážce se dostal Rylov, který ale branku Ufy netrefil.

07:36
    Až do pásma najel Tkačjov, který dával před branku na Lukojanova, ten ale na přihrávku nedosáhl.

07:13
    Zakázané uvolnění Ufy.

06:40
    Pozornost Sochatskije prověřil Moller.

06:34
    Střela Kuldy zasáhla domácího Broobanka do oblasti krku. Ten by měl být ale v pořádku.

06:17
    Útok domácích zastavil hvizd rozhodčího, který odpískal ofsajd.

05:55
    Skačkov dobře dával puk před branku, kde si na jeho pas najížděl Philström, ten ale na puk nedosáhl.

05:27

04:55
    Střela Zubareva letěla mimo branku domácích.

04:31
    Domácí puk vyhodili do pásma Ufy a hosté budou muset začít od Sochatskije.

03:54
    Střelu Bordova od modré opět vyráží gólman domácích.

03:49
    Proti střele od modré Kutuzova úspěšně zasahuje Nillsen.

03:27
    Prvním vyloučeným je domácí hráč Archipov za podražení.

02:54
    Střela Malychina z pravé strany proletěla mimo Sochatskijovo svatyně.

02:31
    První zákrok si připusuje Nilsson proti střele Pankova.

02:15
    Střela Mirnova byla hostující obranou zablokovaná.

01:55
    První založení útoku Kazaňi nevyšlo a tak znovu začíná z vlastního pásma.

01:37
    Puk znovu v pásmu Kazaně a ta rozehrává.

01:19
    Střelu Oscara Mollera gólman hostí v pohodě chytá.

00:43
    Azevedo se dostal ke střele z pravé strany. Z velkého úhlu ale Sochatskije nepřekonal.

00:23
    Hostující pětka se ale k puku dostala a úspěšně zakládá útok.

00:03
    Úvodní buly pro domácí.

00:01

Hráči jsou již nastoupeni na ledě a nyní zazní hymna Ruské federace.

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Kornějev, Paigin, Brookbank, Rylov (A), Nikulin (A), Zacharčuk, Musin – Obuchov, Archipov, Malychin – Mirnov, Tkačjov, Lukojanov – Gluchov M., Varnakov, Azevedo – Moller, Burmistrov (C), Petrov.

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Bodrov, Kutuzov, Kulda, Heikkinen, Zubarev, Kolcov, Višněvskij – Chlystov (C), Dubrovskij, Tolpeko – Mereskin, Pihlström, Skačkov – Makarov (A), Sjomin, Hartikainen – Gluchov A., Slepyšev, Pankov.

Rozhodčí: Gofman, Odins – Otmachov, Palej.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

I hosté okupují přední příčky Východní konference. Momentálně jsou na čtvrté pozici se ziskem 50 bodů. Z posledních tří zápasů dokázala Ufa vytěžit 6 bodů. Nejdříve výhra nad Astanou 5:3, poté cenná výhra na ledě Magnitotorsku 6:2. V posledním zápase ale přišla prohra na ledě Jekatěrimburgu 0:3. Salavat má tedy, co napravovat v dnešním utkání. Nejproduktivnějším hráčem hostů je zatím Alexej Kajgorodov, který má na svém kontě 27 bodů (8+19).

AK Bars Kazaň

Domácí si zatím v této sezoně vedou výborně. Momentálně se nacházejí na první příčce Východní konference se ziskem 65 bodů a na druhý Omsk mají náskok dvou bodů. Poslední dva zápasy zvládla Kazaň an výbornou, nejdříve v domácím prostředí porazila velkého rivala z Omsku 4:2 a o dva dny později opět doma těsně porazila Astanu 3:2. Klubové bodování vede Justin Azevedo, který v minulé sezoně oblékal dres Lvu Praha. Zatím nasbíral 24 bodů (10+14).

Hezký středeční podvečer. Hokejová KHL pokračuje dalšími zápasy a my se dnes společně zaměříme na zápas AK Bars Kazaň proti Salavat Julajev Ufa. Úvodní vhazování je náplánováno na 17:30 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.