Chomutov – Litoměřice 6:1 (kon.) | Jihlava – Prostějov 9:3 (kon.) | Třebíč – Motor ČB 1:3 (kon.)
Kadaň – Most 6:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Havířov 2:4 (kon.) | Šumperk – Ústí n/L 1:3 (kon.)
Kladno – Benátky n/J 1:2 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Rytíři Kladno
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 26.11.2014, 18:00 • ČEZ Stadion, Kladno • 1. liga (ČR)

Vyrovnaný duel dospěl do spravedlivého konce. Rozhodly nakonec samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté. (20:26:55)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Benátky nad Jizerou.
    DANIEL MIŠKOVSKÝ proměnil jako jediný svůj nájezd a zařídil hostům dva body.

3. série
    0:1
    Rudovský jel hodně pomalu, Vaněček si počkal na jeho kličku a chytá.

2. série
    0:1
    Miškovský vykoupal Lukáše a zakončuje pohodlně do forhendu.

2. série
    0:0
    Hlaváč branku míjí střelou na vyrážečku.

1. série
    0:0
    Pabiška blafákem do bekhendu nerozhodil Lukáše a nebyl úspěšný.

64:14
    Hlaváč na brankovišti se dostal do zakončení. U tyče ještě číhal Kolářík, ale puk proletěl až k zadnímu mantinelu.

63:48
    Havlín na modré nezachytil zpětnou nahrávku a přišel o kotouč.

63:09
    Horna přenechal puk na zadním mantinelu, ale spoluhráči zůstal nepochopen.

62:11
    Lukáč vrátil puk Hořavovi, jehož druhá střela prošla na Vaněčka, který si připsal úspěšný zákrok.

61:45
    Rozhodnout mohli hosté, ale obránce Havlín napálil od modré tyčku.

61:14
    Horna trefil od mantinelu kotouč do boční sítě.

60:01

60:00

59:13
    Další snahu domácích hatí ofsajd.

58:51
    Dragoun vypálil skoro od modré a Vaněček byl nucen hru přerušit.

58:13
    Domácím vázne kombinace, na což Rytíři doplácejí.

57:36
    Hosté se ubránili dvěma střelám od modré a sami mohli zahájit útok. Místo toho ale vystřídali.

56:30
    Eberle s Ulrychem se začali pošťuchovat v libereckém pásmu. Nic vážnějšího se však neudálo.

55:38
    Další nepřesnost domácích znamená zakázané uvolnění.

55:15
    Hlaváč hledal spoluhráče, kteří však dávno předtím odjeli střídat.

54:25
    Teď se navíc hosté dostali do přečíslení, ale Beránkovi se nepodařilo zakončit.

53:52
    Hosté se vrátili k poctivé obraně ve vlastním pásmu a domácí se zřídka dostávají do šancí.

52:14
    Lukáč třikrát od modré trefil bránícího Dlouhého. Výborná práce hostujícího útočníka.

51:29
    Kladno udrželo puk v útočném pásmu, ale poskakující kotouč nedokázali domácí hráči dostatečně zkrotit.

50:56
    Eberle našel Dragouna, který ale nedokázal prostřelit Vaněčka.

50:25
    Načali jsme také poslední desetiminutovku třetí části.

49:33
    Benátky právě vstřelily branku!
    Teď už se hosté radují. Střelu Jonáka Lukáš nezkrotil a bekhendovou dorážkou jej překonal DANIEL MIŠKOVSKÝ. Asistence: Vít Jonák, Josef Skořepa.

49:25
    Mikyska dostal pas od Skořepy, ale prováhal moment ke střelbě a branku minul.

48:37
    Lukáš vyrazil střelecký pokus od modré a Eberle poté obětavě dostal puk do středního pásma.

48:12
    Pabiška od modré pálil mimo branku.

47:41
    Ondřej Švaňhal (KLA) dostává dvě minuty za držení hokejky.

47:19
    Eberle dobře mířil na vzdálenější tyč, Vaněček do jeho střely nastavil rameno.

46:56
    Rytířům se nyní daří držet soupeře pod tlakem.

46:09
    Klouček napálil od modré bránícího Skalického.

45:29
    Vaněček musel vytáhnout střelu Jaroměřského od modré.

45:03
    Kladenští poměrně často chybují v obranném pásmu, Lukáš si teď připsal poměrně snadný zákrok.

44:00
    Poslední třetina zatím nabízí hodně přerušení, hosté vyhodili přes všechny čáry.

42:35
    Kotouč skončil na střídačce Benátek, podle rozhodčích po odrazu od domácího hráče.

41:44
    Havlín dostal v přečíslení ideální pas, ale z první trefil puk špatně a branku minul. Hosté jsou dnes v zakončení podprůměrní.

40:45
    Zakázané uvolnění, kterým se provinili hosté z Benátek.

40:01

Druhá třetina končí bez branek. Oba celky přitom měly dostatek šancí, aby skóre změnily. Jenže Hořava i Miškovský minuli prázdnou branku a skóre tak zůstává mírně příznivější pro domácí.

40:00

39:29
    Hořava vypálil na bližší tyč pouze do boční sítě.

39:14
    Vaněček přerušil hru poté, co se k němu dostal od mantinelu odražený kotouč.

38:34
    Kotouč skončil na kladenské střídačce, kam ho dopravil odraz od jednoho z domácích hráčů.

38:05
    Marek Pabiška (BEN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, když musel faulovat ujíždějícího Hornu.

37:39
    Skořepa už se rovnal ke střele, ale puk mu projel pod čepelí.

37:08
    A následný návrat do něj zastavilo postavení mimo hru.

37:02
    Koláříkovi na modré utekl kotouč do středního pásma.

35:49
    Pitule trefil do helmy Vaněčka a rozhodčí raději přerušil hru.

35:33
    Daniel Miškovský si doslova zahrál na Hořavu. Lukáš ležel na zemi, neměl nárok zasáhnout. Miškovský ale místo prázdné branky vystřelil vedle a jen nevěřícně vztyčil hlavu ke stropu stadionu.

34:01
    Čas se sice vrátil mírně zpět, ale Kladenští už zbytek oslabení zvládli.

33:45
    Hosté branky docílili tečovanou střelu od modré. Jenže rozhodčí už chvíli předtím hru přerušil kvůli postavení hráče v brankovišti.

33:27
    David Růžička už je na ledě, z nejhoršího jsou domácí venku.

32:51
    Plutnar měl na hokejce dvě velmi slibné šance. První vychytal Lukáš, druhá šla těsně mimo.

32:20
    První střílející hráč byl Pabiška. Lukáš vyrazil puk do ochranné sítě.

32:01
    No a pozor. Jakub Strnad (KLA) dostává dvě minuty za držení hokejky. Poněkud přísné vyloučení pro domácího útočníka.

31:46
    Plutnar od modré vyslal puk do betonů Lukáše.

31:00
    David Růžička (KLA) před brankou zasedl kotouč a vysloužil si za to dvě minuty za zdržování.

30:50
    Eberle dostal nechytatelnou nahrávku, která vyústila v zakázané uvolnění.

30:14
    Hra je nyní plynulá a příliš často se nepřerušuje.

29:06
    Beránek se prodral mezi kruhy, ale kotouč směrem na Lukáše jen lehce nahodil.

28:15
    A další velká šance Kladna. Po kombinaci na modré ujížděl na Vaněčka Redlich. Bekhendovou kličku ale Vaněček vystihl.

27:13
    Krásná souhra domácích. Rudovský z mezikruží našel úplně volného Miloslava Hořavu, před kterým zívala prázdná brána. Kapitán Kladna ale trestuhodně minul.

26:45
    Pitule nyní oslovil od mantinelu Hořavu, který ale zblízka bekhendem Vaněčka nepřekonal.

26:31
    Což se domácím fanouškům přestává líbit.

26:03
    Od té doby se hosté brání bez problémů a vyhazují jeden kotouč za druhým.

25:24
    Růžička od modré namířil do vyrážečky Vaněčka.

25:15
    Domácí čeká další přesilovka. Michal Beránek (BEN) dostává dvě minuty za hrubost.

24:15
    Jonák parádní zadovkou našel Skořepu, ale nejproduktivnější hráč hostů trefil pouze Lukáše. To byla asi největší šance hostů v dosavadním průběhu utkání.

23:12
    Pabiškovu ostrou ránu od modré Lukáš zaregistroval na poslední chvíli a vyrazil jí betonem.

22:52
    Až Rudovský dokázal prošťouchnout puk do středního pásma.

22:27
    Benátky uzavřely Kladno v obranném pásmu, ale zatím jen posouvají kotouč po mantinelu.

21:05
    Horna už málem upaloval sám na Vaněčka, jenže na poslední chvíli vložil do nahrávky hokejku jeden z bránících hráčů, čímž znemožnil brejk Rytířů.

20:01

Prvních dvacet minut nenabídlo příliš záživný hokej, ale vývoj duelu by se mohl změnit po brance, kterou v 18. minutě vstřelili domácí. Na konci akce byl po Eberleho přihrávce Miloslav Hořava.

20:00

19:49
    Hosté vytvořili v závěru závar před kladenskou brankou, ale netrefili se mezi tři tyče.

19:13
    Střelu od mantinelu vyrazil Lukáš do ochranné sítě.

19:02
    Kladenské úvodní branka pochopitelně nabudila, stejně tak potěšila domácí fanoušky.

17:50
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Eberle chtěl zpětnou nahrávkou oslovit Hořavu, jenže puk se od brusle bránícího hráče odrazil zpět k němu. Domácí forvard tak vybruslil před branku, bekhendem našel MILOSLAVA HOŘAVU a ten poslal puk přes beton ležícího Vaněčka. Asistence: Jan Eberle, Michal Dragoun.

17:27
    Do kabin odchází obránce Tomáš Havlín. Nejspíš je to důsledek hitu od Kloučka.

16:40
    Rudovský se protáhl u mantinelu kolem obránce. Dojel až za branku, odkud nahrál před brankoviště na Pituleho. Ten však zblízka nebyl úspěšný.

15:58
    Šancí zatím po hříchu k vidění moc není, hosté dobře brání a podnikají zajímavé ofenzivní výpady, na které si Kladno musí neustále dávat pozor.

14:39
    Také Benátky své první oslabení ubránily bez větších potíží.

14:02
    Střela Hořavy nebyla moc připravená, hostující brankář si připsal snadný zákrok.

13:19
    Další pokus vyslal obránce Gutwald. Střelu na přední tyč zastavil Vaněček betonem.

12:56
    Povedený zákrok vytáhl Vaněček proti střele Hlaváče.

12:21
    Po nepřesné nahrávce Hlaváče se hostům podařilo osvobodit.

12:09
    Poprvé si přesilovku vyzkouší také Kladno. Patrik Maďar (BEN) dostává dvě minuty za hákování.

11:45
    Pitule bekhendem poslal puk na Vaněčka, který vyrazil před Hlaváče. Domácí útočník byl však bráněn dobře a k zakončení se nedostal.

11:02

10:38
    Pabiška od modré chytře pálil přes clonící hráče. Aby se setkal s úspěchem, musel by však trefit branku.

09:49
    Klouček zpoza branky nešťastně namazal na modrou Plutnarovi. Jeho ránu nadvakrát krotil Lukáš.

09:02
    Lukáš neudržel poměrně snadné nahození od modré a domácí si museli pomoci faulem. David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

08:22
    Mikyska dostal pas mezi beky, ale do jeho střely stihl vložit hokejku Kolářík a puk zamířil vysoko nad branku.

07:51
    Stach se šikovně vyhnul Ulrychovi, ale na dalšího bránícího hráče si kličkou nepřišel.

07:02
    Jaroměřský zastavil přečíslení hostujících hráčů, konkrétně neprošla nahrávka Mikysky.

06:39
    Vaněček si až nyní sáhl na kotouč, vykryl střelu z úhlu.

06:08
    Redlich dostal Daleckého přihrávku před branku na "dlouhou hůl" a navíc ze vzduchu nemohl kotouč usměrnit za Vaněčka.

05:44
    Havlín si najel k mantinelu, což byl pro Tomáše Kloučka popud k důraznému zákroku, který však byl podle pravidel.

05:11
    Rozhodčí zapískali zakázané uvolnění Kladna, ale svůj výrok opravili, takže se vhazuje ve středním pásmu.

04:39
    Švaňhal se dostal do střelecké pozice, ale rána mu nesedla a skončila jen na těle jednoho z padajících hostů.

03:56
    Kladenští si při bránění pomohli zakázaným uvolněním.

03:26
    Kladenská první formace se konečně dostala na delší časový úsek do pásma Benátek. K šanci to ale nevedlo.

02:41
    Dalecký zkoušel před Vaněčkem tečovat nahození od modré, ale byl v těžké pozici a puk na branku neusměrnil.

01:57
    Lukáš musel na zem proti skryté střele Jandejska.

01:28
    Jaroměřský zastavil za brankou pronikajícího Maďara. Hosté ovšem začali velmi aktivně.

00:45
    Lukáš musel hned v první minutě řešit složitou pozici ve vlastní brance, nakonec udržel puk v brankovišti.

00:34
    Rozhodčí si nevšimli asi metrového ofsajdu domácích, jenže vzápětí bylo Kladno vyhnáno zpět do středního pásma.

00:01

Rytíři Kladno: Lukáš (Vladař) – Kolářík, Klouček, Lukáč, Růžička, Jaroměřský, Gutwald – Eberle, Dragoun, Hořava – Horna, Stach, Švaňhal – Rudovský, Pitule, Hlaváč – Strnad, Dalecký, Redlich.

HC Benátky nad Jizerou: Vaněček (Jelínek) – Plutnár, Havlín, Pabiška, Pálek, Jandejsek, Ulrych – Miškovský, Skořepa, Jonák – Hrníčko, Mikyska, Ordoš – Dlouhý, Vařecha, Špaček – Maďar, Bittner, Psota – Skalický.

Rozhodčí: Zubzanda – Rozlílek, Belko.

Rytíři se doma představí posedmé v řadě. Zatím si zvykají na užší led, ale daří se jim výborně. Šestkrát byli úspěšní a ve dvou posledních zápasech dali dohromady 16 branek! Úspěchy na domácím ledě zajistily Kladnu posun na 5. místo tabulky, na které Rytířům stačí 47 bodů. Díky střeleckým žním z posledních zápasů mají Středočeši druhý nejlepší útok celé soutěže (96) za Českými Budějovicemi (100).

S 25 kanadskými body je prozatím lídrem bodování klubu útočník Michal Dragoun. Znát je také příchod Jana Hlaváče, který má v 7 zápasech 12 bodů. Nejlepším střelcem týmu je pak s 13 góly Miloslav Hořava.

Hosté přijíždí do Kladna jako 11. celek tabulky, doposud nasbírali 36 bodů. Jenže poslední čtyři duely z jejich strany nebyly úplně zlé. Tři z nich se rozhodly v samostatných nájezdech, kde byli Benátečtí dvakrát úspěšní. Naposledy zdolali 3:2 doma Šumperk v normální hrací době. Na předkolo play off momentálně ztrácí jen jeden bod.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je s pouhými 14 kanadskými body Josef Skořepa. Stejně tak vede 32letý útočník střelecké tabulky svého oddílu s 6 přesnými zásahy.

Příjemný podvečer ze zimního stadionu v Kladně, kde se dnes uskuteční další duel první ligy, který svede dohromady Rytíře Kladno s Benátkami nad Jizerou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 18. Hořava (Eberle, Dragoun) – 50. Miškovský (Jonák, Skořepa), rozh. náj. Miškovský