2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
SKA-1946
Středa 26.11.2014, 18:00 • KV Arena • MHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Včera se v KV Areně setkaly juniorské celky domácí Energie a hostujícího SKA-1946. Divoký zápas plný převratů a branek nakonec ovládli až v samostatných nájezdech petrohradští junioři, kteří nakonec zvítězil 6:7.

Dnes spolu první a čtvrtý celek Západní konference MHL sehrají odvetu. Včera se skvěle ukázali na straně domácích Luděk Škop (2+1) a na straně hostů Denis Orlovič-Grudkov (1+3). Budou ve skvělých výkonech pokračovat i dnes?

Vzájemná utkání těchto celků jsou vždy nevyspytatelná a nemají favorita. Zápasy jsou často vyrovnané a ve vysokém tempu. Uvidíme, který celek bude vstřelí více branek na konci dnešního utkání.

HC Energie Karlovy Vary: Fučík (Kuchař) – Šimek, Michálek, Dvořák, Běhal, Šafář, Rulík, Röthlishberger – Harkabus, Zadražil, Gríger – Beránek, Táborský, Gorčík – Orság, Osmík, Hroch – Molnár, Rubeš

SKA-1946: Korobov (Bogdanov) – Děmidov, Čurkin, Kostygov, Sultějev, Gavrilov, Valencov, Něstěrov – Několenko, Šepiťko, Laričev – Orlovič-Grudkov, Nikolajev, Volodin – Krutikov, Lelin, Černov – Peťkov, Ščjolokov

Rozhodčí: Nosov – Gerát, Hynek..

První formace obou celků se již rovnají na ledové ploše a utkání co nevidět začne.

00:01

00:28
    Jako první se puku zmocnil hostující celek, úvodní vteřiny tak patří jemu.

00:41
    Domácí už ale kotouč vybojovali pro svou potřebu a zakotvili na útočné polovině.

00:50
    Hosté získali puk a zakládají protiútok.

03:15
    Druhé lajny obou týmů už vystřídali a na řadě jsou třetí. Zatím se daří více té karlovarské.

02:18
    Mírně aktivnější je zatím domácí Energie, ale ke střelám se zatím dostávají jen s těží.

03:02
    Sudí přerušil hru, poté co kotouč opustil kluziště.

03:25
    Domácí jsou stále u puku, ale zatlačeni za vlastní brankou.

03:46
    Tomáš Harkabus (KVA) je prvním hráčem, který dnes navštíví trestnou lavici.

04:58
    Domácí skvěle napadají a dokonce drží hru stále před vlastní pásmem. V jejich podání je to zatím výborné oslabení.

05:47
    Domácí jsou už v plném počtu, ale ještě před tím měli domácí pěkné potíže, když celá akce skončila zakončením Laričeva na tyči Fučíkovy svatyně.

06:47
    Hosté byli chvíli jako na kolotoči po pěkných kombinacích, čtvrté řady domácích, ale už se jim podařilo vyhodit.

07:26
    Série chyb při rozehrání hostů nabídla Grígerovi, Zadražilovi a Harkabusovi přečíslení a výbornou šanci, avšak ti se ji zhostili zle.

08:41
    Martin Osmík byl ve skvělém postavení v mezikruží, ale nepodařilo se mu skákavý kotouč trefit.

09:07
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

I dnes se jako první dostávají do vedení Karlovarští. Třetí pětka domácích si párkrát vyměnila kotouč a po Orságově nahození před branku dorazil touš do branky MARTIN OSMÍK. Asistence: Jakub Orság, Tomáš Dvořák

10:15
    Arťom Černov (SKP) hrál nebezpečně vysokou holí a sudí ho za jeho prohřešek posílá na trestnou lavici.

10:38
    Domácí začali přesilovou hru špatně, nevyhráli buly a hosté mají puk.

11:45
    Domácí nemohou zadržet kotouč před brankářem Korobovem a čas početní výhody rychle utíká.

12:38
    Domácí se, už v pěti, dostali do přečíslení v rychlém brejku. Daniel Hroch z pravého kruhu napřáhl a tvrdě vypálil a zazvonila tyč.

14:20
    Hráči obou týmů se nemohou usadit a udržet si puk, hra se přelévá ze strany na stranu.

15:16
    Hraje se ve vysokém tempu, ale moc střel k vidění není.

15:33
    Domácí budou hrát další přesilovou hru. Vyloučen je Maxim Nikolajev (SKP) za hákování.

16:07
    Obvyklé formaci pravidelně volené Tomášem Mariškou pro přesilové hry se dnes moc nedaří, a tak svou šanci teď dostala lajna Ondřeje Beránka.

17:18
    Té to také moc nešlo a přesilovka pomalu a jistě končí.

17:37
    Oba celky jsou již v plném počtu, ale útočí stále Energie.

18:09
    Domácím se podařilo vybojovat v obranném pásmu puk, ale chybou Daniela Hrocha při rozehrávce umožnili hostům setrvat na útočné polovině.

19:03
    Běží poslední minuta první třetiny, kterou svou střelou odstartoval Tomáš Dvořák.

20:00

V první třetině se stejně jako včera dostali do vedení domácí. Tentokrát po krásné kombinaci její třetí útočné formace. Po Osmíkově brance se i nadále pokračovalo ve vysokém tempu, ale domácí nevyužili dvě početní výhody a tak se do šaten odchází za stavu 1:1.

Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

20:01

20:14
    Hosté opět vyhráli úvodní vhazování, ale domácí je o puk rychle připravili a už ho převáží na druhou stranu kluziště.

20:50
    Kus černé gumy teď poletuje od hrče k hráči a nemůže najít majitele.

21:32
    Už se ho zmocnili petrohradští junioři a okupují pásmo soupeře.

22:01
    Jako první okusí chuť trestu ve druhé třetině ruský hráč, přesněji Nikolaj Děmidov (SKP), který je vyloučen za hákování.

22:32
    S těžkou a především tvrdou ránou si teď musel poradit Korobov. Šimek ho rozhodně nešetřil, ale Korobov bez náznaku problému puk lapil.

23:27
    Domácí se nemohou dostat za modrou čáru a stále se pokoušejí vymyslet něco nového.

24:12
    Hosté jsou již v plném počtu a Korobov se ani moc nezapotil.

24:51
    Vlčí smečka obklíčila branku soupeře, ale po chybném zpracování puk přeskočil Šimkovu hůl a domácí se musí vracet.

25:10
    Početní výhodu si vyzkouší také hosté. Autor zatím jediné branky, Martin Osmík (KVA), držel protihráče a sudí ho za to nekompromisně odměnil dvěma minutami.

26:05
    SKA-1946 právě vstřelilo branku!
    Hostům se díky početní výhodě daří vyrovnat. ARCHIP NĚKOLENKO napřáhl z mezikruží a Fučíka prostřelil. Asistence: Maxim Nikolajev

27:43
    Domácí ale obdržený gól nezstrašil, ba naopak, Energetici stále drží kotouč a tlačí se k síti Korobovovy svatyně.

28:51
    Hosté mají problémy s kotoučem vyrazit směrem vpřed od své brány. Domácí mají jejich pásmo skvěle pokryté.

29:35
    Teď už se však zadařilo a na ofenzivní steč se vydává i SKA.

30:25
    Už dlouhou dobu se nyní hraje bez přerušení. Chvíli zatlačují domácí hosty a chvíli zase hosté domácí, hraje se vyrovnaný hokej.

31:07
    Teď se bojuje o puk ve středním pásmu.

32:19
    Čurkin vystřelil po vhazování od modré, ale puk se po mantinelu svezl až přes půlící čáru na stranu Petrohradu.

32:35
    V KV Areně teď vládne menší zmatek, sudí vyloučil Alexandra Molnára (KVA), ale za faul, který spáchal Tomáš Harkabus, kterého ostatně i hlásil komentátor.

34:39
    Domácí i s vyloučeným Tomášem Harkabusem, zvládli oslabení skvěle.

34:50
    Andrej Něstěrov (SKP) hákoval soupeře a tak si přesilovou hru zahrají také domácí.

35:31
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje před Fučíkem.

35:48
    Domácí udělali chybu při rozehrávce a útočník Několenko ujel obraně soupeře a Tomáš Dvořák (KVA) už ho stihl zastavit jen za cenu faulu. Hákování!

37:00
    Domácí zvládají oslabení skvěle s toušem na svých holích.

37:23
    David Gríger s Matějem Zadražilem skvěle ujeli do přečíslení, ale Grígerova přihrávka nejproduktivnějšího hráče MHL nenašla.

38:02
    Po vypršení Harkabusova trestu, odchází trestnou lavici prohřát Beránek (KVA) a na druhé straně Valencov (SKP). První se provinil sekáním a druhý oplácením, tedy hrubost!

39:04
    Poslední minuta druhé třetiny! Rozehrávají domácí.

39:27
    Energetici zakotvili v útočném pásmu a ohrožují gólmana soupeře.

40:00

Ve druhé třetině se díky početní výhodě podařilo hostům vyrovnat. Ostatní přesilovky na obou stranách byli více méně k ničemu, oba celky skvěle napadají a brání. K vidění bylo i málo střel a vůbec i pokusů o ně. Doufejme, že se jak produktivita tak ofenziva obou mužstev do závěrečného dějství vylepší.

Poslední dějství začne zhruba v 19:27.

40:01

40:08
    Oba dva celky jsou již v plném počtu.

40:49
    Pěkný brejk Energie skončil na brusli Beránka.

41:26
    Brankář Fučík se blýskl skvělým zásahem proti útočícímu soupeři.

42:14
    Energetici okupují útočné pásmo, ale zatím kombinují jen na mantinelech.

42:44
    Nyní jsou už ale na puku hosté, kteří si to namířili rovnou k Fučíkovi.

43:06
    Puk opustil kluziště a vhazuje se ve středu kluziště.

43:28
    Domácí si teď vše značně zkomplikovali špatným zachycením letícího kotouče, ale nakonec si i pod tlakem poradili.

44:06
    David Gríger byl sám před brankou Korobova, ale rozhodl se namísto zakončení navázat brankáře na sebe a puk nechat dojíždějícímu Harkabusovi za sebou, ten s tím však už nepočítal a nestihl kotouč trefit.

45:00
    Za Fučíkovou svatyní se bojuje o puk.

45:36
    Gorčík si skvěle obhodil soupeře, který mu v cestě nechal svou zadnici, do které Sebastian narazil. Kdyby se tak nestalo, jel by sám na brankáře.

46:14
    Pokračuje se na polovině domácích. Kotouč mají v držení hosté.

46:45
    V poslední třetině se zdají hosté být mírně aktivnějšími, ale domácí jim zdatně sekundují.

47:35
    Röthlisberger si skvěle nahodil puk o mantinel a následně se ho pokoušel zavézt do útočného pásma, ale kotouč ztratil karlovarský obránce při pokusu o kličku poslednímu hráči.

48:28
    Velmi zmatený hokej, teď ovládl kluziště KV Areny, ale nakonec vše ukončil Fučík.

49:18
    Energie držela kotouč, ale poté dva hostující hráči skřípli Grígera u mantinelu a ten po pádu o puk přišel.

50:02
    Vlčí smečka se snaží vystrčit zuby rychlým založením akce z vlastní poloviny.

50:58
    Beránek byl ve skvělém postavení v mezikruží, ale snažil se vysunout ještě lépe postaveného Táborského, ke kterému se však kotouč už nedostal.

51:47
    Zakázané uvolnění při pokusu o průnik na útočnou polovinu. Vhazuje se před Korobovem.

52:16
    Po Osmíkově střele z úhlu Korobov puk přikryl a hra je přerušena.

52:23
    Útočí hosté! Ale na mantinelu zatím nebezpeční nejsou.

52:48
    Zadražil skvěle dokázal nahodit puk před branku, ale Harkabus se k puku už nedostal.

53:17
    Domácí zatlačili hosty do jejich třetiny vytváří si velký tlak.

53:49
    Domácí budou mít výhodu jednoho hráče, to může být i rozhodující moment. Vyloučen je totiž Jegor Lelin (SKP).

54:14
    Harkabus se svou střelou zpoza kruhu nepochodil. Korobovovy betony byly proti.

55:13
    Hosté zatím zvládají oslabení bravurně. Domácí mají potíže.

55:50
    Skvělou střelou zápěstím, teď prověřil Korobova Šafář.

56:13

57:02
    Energie byla teď velmi aktivní. Po sérii dorážek se v brankovišti strhla mela, za níž si na trestné lavici odpočinou Rubeš (KVA) a Sultějev (SKP).

58:25
    Už se zdá, že utkání dojde opět do prodloužení.

58:58
    Brankář Fučík pozastavil hru.

59:00
    Minuta do konce.

59:05
    Kostygov stál sám před brankářem, mohl rozhodnout, ale Fučík perfektně zasáhl.

59:49
    Rozhodčí nejspíš naposledy v základní hrací době přerušil hru.

60:00

Ve třetí třetině už žádná branka nepadla, Energie byla sice velmi dravá po vstřelené brance, zvláště ve druhé polovině třetiny, ale nakonec si hráči opět zahrají prodloužení.

60:01

60:22
    Harkabus se pokusil rychlou střelou zaskočit gólmana, ale puk skončil na Čurkinově brusli.

61:18
    Oba celky se snaží útočit, ale zároveň jsou velmi bedlivé v defenzivě.

61:44
    Petrohrad ukazuje domácím zuby, je velmi nebezpečný.

62:47
    Nádhera v podání Daniela Hrocha. Úžasná individuální akce, kdy se Daniel prokličkoval až před branku, kde ale gólmana neprostřelil.

63:54
    O puk se bojuje v rohu kluziště na polovině hostů.

64:36
    Ve skvělé pozici byl Zadražil, ale zvolil přihrávku na Dvořáka, který bekhendovou střelou provětral Korobovovu lapačku.

64:36
    Hrubost! Vyloučeni jsou Gorčík (KVA) a Gavrilov (SKP).

SKP: Laričev neproměňuje – 1:0.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
    Autorem vítězné branky je ZADRAŽIL.

V dnešním utkání tedy vítězí Energie. Oplatila hostům včerejší prohru a vrací se na vítěznou vlnu. (20:14:15)

Daniel Kot

Branky a nahrávky: 10. Osmík (Orság, Dvořák), rozh. náj. Zadražil – 27. Několenko (Nikolajev)