Mladá Boleslav – Olomouc 3:2 (kon.) | Kladno – Č. Budějovice 4:1 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 4:1 (kon.)
Liberec – Zlín 5:4 (kon.) | Slavia – Chomutov 1:3 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 2:3 (1:2 po s.n.)
BK Mladá Boleslav
3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
HC Olomouc
Pátek 28.11.2014, 15:00 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • DHL Extraliga juniorů

Ode mě je to pro dnešní den z malé haly ŠKOENERGO Arény vše. Další zápas však mladoboleslavští junioři odehrají již zítra, kdy na hlavní ploše přivítají Zlín. Od 12 hodin se tedy těším napočtenou u dalšího onlajn přenosu.

Ještě dodám, že program dnes v Mladé Boleslavi zdaleka nekončí, již od 17:30 se na velké hale totiž střetnou A týmy Mladé Boleslavi a Vítkovic.

To už tedy vše, přeji dobrý večer. (17:07:18)

Závěr byl velmi napínavý, nakonec to však domácí zvládli. Díky parádnímu otočení skóre dnešního zápasu si tedy připisují tři body a upevňují své místo v tabulce do bojů v play-off.

60:00

59:30
    Olomoučtí mají tlak a okupují Pechkovu branku.

58:38
    Ivan Ďurač (MBL) ve vlastní útočné třetině fauloval. Za držení si odpyká dvě minuty.

57:50
    Icing Mladé Boleslavi.

57:21
    Oddechový čas pro hosty.

57:21
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci se poměrně lacino prosazují. Vytvořili si tlak a od modré se jednoduše trefil ALEŠ JERGL. Asistence: Martin Konečný.

56:44
    V posledních sekundách se hraje především ve středním pásmu.

55:50
    Před dorážejícím Milanem Ostřanským raději Pechek přikrývá puk.

55:16
    Bruslaři se i nadále drží v pásmu Olomouce.

54:24
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do dvougólového trháku! Poljanyčka výborně zavedl puk do útočného pásma, kam se přiřítil i VOJTĚCH NĚMEC, který nakonec sklepl kotouč až za záda bezmocného Urbische. Asistence: Aleksandr Poljanyčka.

53:24
    Pechek předvedl další skvělý zákrok.

52:45
    Zdá se, že o osudu dnešního duelu je rozhodnuto. Bruslaři si dobře rozebrali olomouckou obranu a následně se ze závaru u Urbische prosadil přesnou střelou RADEK POŘÍZEK. Asistence: Denis Pätoprsty, Ondřej Šťáva.

51:47
    Motloch nakonec odjíždí po svých na střídačku. Zároveň je vyloučen Aleš Jergl (OLO) na dvě minuty za nedovolené bránění.

51:47
    Na ledě zůstává ležet domácí Motloch a zatím se nezvedá. Je u něj už i zdravotnice.

51:02
    Poljanyčka mohl hned dvakrát skórovat! Ale ani jednou se mu nepodařilo dotlačit puk do odkryté branky.

50:38
    Pěkně to zkusil Martin Konečný. Jeho dělovku však Pechek bez problémů chytá.

49:00
    Z velkého závaru u olomoucké branky gól nepadl.

48:41
    Následuje ofsajd hostů.

47:25
    Urbisch ukrývá do své lapačky střelu Motlocha až ze středního pásma.

46:20
    Průšek nahodil do útočného pásma, tam se kotouče zmoznili znovu Hanáci.

45:53
    Matěj Hes střílel také od modré. Brankář Olomouce raději přerušuje.

45:22
    Motlochovu střelu od modré vytěsnil Urbisch mimo.

44:48
    Icing hostujícího týmu.

44:44
    Tlak si vytvořili i Bruslaři, kteří dávali hostům dlouho zabrat v jejich obranném pásmu.

43:07
    Obrovský závar u Pechka, který puk polapil. Následně se snažili Hanáci kotouč dorážet, ale již marně. Z toho vzešla menší mela u branky, nakonec se však nevylučuje.

41:47
    Poljanyčka byl slibně rozjetý, jenže olomoucký brankář si s jeho jedovatou střelou poradil.

41:25
    Šťávova střela skončila mimo.

40:32
    Nesvadbova střela byla zblokována.

40:01

Dnešní utkání sleduje 81 diváků.

Ve druhé třetině byli o něco lepší domácí, kteří tuto periodu také vyhráli poměrem 1:0, když se prosadil Milan Průšek. Nejspíše tedy o osudu dnešního duelu rozhodne poslední třetina.

Další třetina začne přibližně v 16:28.

40:00

39:20
    Luka Kraigher si vypracoval slibnou šanci. K jeho smůle však nemířila přímo do branky.

37:46
    Poljanyčka těsně míjí.

36:50
    Boleslavští si vytvořili slušný tlak u Urbischovy svatyně. Zatím jim však chybí střely.

35:48
    Pavlovský trefuje břevno Pechkovy branky!

35:32

35:14
    Ani Hanákům se přesilová hra příliš nedaří. Nyní se vhazuje ve středním pásmu.

35:06
    Po Jerglově střele domácí brankář kotouč raději přikryl.

34:09

33:32
    Za zdržování hry si dvě minuty posedí i Bruslaři. Za hráčskou lavici pyká Jan Klečka (MBL).

33:10
    Obrovská šance Mladé Boleslavi, jenže Sedmík nedokázal dostat kotouč do odkryté branky Olomouce.

32:09
    Na dvě minuty byl za hákování vyloučen Jan Kropáč (OLO).

31:36
    Přeci jen Boleslavští přesilovou hru využívají! Ondřej Šťáva nahodil puk od modré k brance, kde jej šikovně ztečoval MILAN PRŮŠEK, jenž tak vyrovnává skóre zápasu. Asistence: Denis Pätoprsty, Ondřej Šťáva.

31:00
    Znovu Matěj Hes, tentokrát jen o kousek mimo!

30:49
    Nyní Urbisch raději přerušuje.

30:26
    Střela Matěje Hese byla zblokována.

29:57
    Druhé vyloučení zápasu a opět pro hosty. Za hákování si odsedí dvě minuty Matěj Tomek (OLO).

29:38
    Bruslaři mají znovu problémy s přechodem přes modrou.

28:34
    Jergl posílal skvělou přihrávku do mezikruží, jenže tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

27:49
    Kropáč zkoušel dostat kotouč do branky, Pechek se prezentoval hezkým zákrokem.

26:10
    A znovu Aleš Jergl, jenž ale opět přestřelil!

24:56
    Boleslavští jsou ve druhé třetině o něco lepší. Zatím to však nedokáží vyjádřit gólově.

23:57
    Další dobrou šani měl u branky hostí Radek Pořízek, ke skórování mu příliš nechybělo.

23:35
    Martin Štosek v dobré příležitosti, bohužel pro domácí ale těsně minul.

23:01
    Znovu Aleš Jergl! Dnes nejaktivnější Hanák se rozjel na Pechka, ten ho dobře vychytal.

22:37
    Ofsajd Mladé Boleslavi.

22:22
    Kropáč byl slibně rozjetý, ale když mohl střílet, upadl.

21:35
    Síkora se zjevil u Pechka, kde nedokázal ideálně zakončit.

20:29

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:44.

Na malé hale ŠKOENERGO Arény skončila první třetina, která nabídla jedinou branku hned ve druhé minutě, kdy překonal domácího brankáře Matěj Tomek. Šťastnějšími jsou proto prozatím Kohouti, kteří v Mladé Bolelavi vedou.

20:00

19:07
    Jergl se s kotoučem vydal až do útočného pásma, kde sbírá cenné sekundy pro svůj tým.

18:47
    Bruslaři jsou v útočném pásmu, zatím příliš nestřílejí.

18:29
    Za držení si David Nesvadba (OLO) odsedí dvě minuty na trestné lavici.

18:26
    Poljanyčka nebezpečně střílel. Do zčásti odkryté branky se ale netrefil.

17:46
    Nyní je k vidění na ledě poměrně nevýrazná pasáž hry. Ani jeden tým se nedostává do větších šancí.

16:34
    Milan Průšek operuje v útočném pásmu, zatím se ale ke střele nedostal.

15:57
    Jergl nahrával Pavlovskému, ten těsně minul. Dobrá souhra hostí.

15:28
    A znovu tentýž hráč, jenže kotouč orazítkoval pouze mantinel za Jakubem Urbischem.

15:10
    Žalud se svou střelou od modré těsně minul!

14:51
    Jan Pechek raději přikryl kotouč před jedním z dojíždějících Hanáků.

14:08
    Hosté jsou všude o krok dříve, Boleslav jim v těchto chvílích moc nestačí.

12:35
    Janás si před Pechkem počínal nebezpečně, štěstí pro domácího gólmana bylo to, že hostující hráč přestřelil.

11:39
    Ondřej Šťáva nedokázal udržet pásmo domácích.

10:43
    Jerglova střela byla na poslední chvíli zblokována jedním z domácích hráčů.

10:12
    Stále působí aktivněji Olomouc, která se po většinu času drží v útočném pásmu.

08:49
    Boleslavští mají problémy s přechodem přes střední pásmo.

07:41
    Radek Pořízek byl v ofsajdu.

06:48
    Velmi nebezpečně střílel Matěj Hes, Urbisch měl co dělat, aby kotouč zkrotil.

05:59
    Sedmík mohl před brankou dorážet, ale Olomoučtí ho nenechali dorážet.

05:18
    Domácí obrana nenechala Jergla proklouznout až k brance.

03:29
    Jan Kropáč se řitil na domácí branku, Pechek se ale ukázal dalším skvělým zákrokem.

02:57
    Dobrá individuální akce Aleksandra Poljanyčky, který se prokličkoval až k hostující brance. Urbisch musel vytasit svou lapačku.

02:31
    Aleš Jergl taktéž na Pechka nevyzrál.

01:58
    Proti Marklovi vytáhl domácí brankář slušný zákrok.

01:33
    Z nevinného nahození se Olomoučtí prosazují. Střela MATĚJE TOMKA propadla až za záda Jana Pechka. Skvělý začátek pro hosty. Bez asistence.

01:22
    Hanáci jsou v útočném pásmu.

00:46
    Pätoprsty střílel, branku Urbische ale minul.

00:34
    Milan Průšek nahazuje do útočného pásma.

00:01

Při pohledu na úvodní sestavu Mladé Boleslavi je jasné, že domácí nemusí být takovým favoritem, jak by se mnohým mohli před zápasem zdát. Domácím totiž chybí několik zvučných jmen – jako příklad můžeme uvést brankáře Jana Růžičku či kapitána Davida Bernada.

BK Mladá Boleslav: Pechek (Krofta) – Mašek, Štosek, Hes Matěj (C), Žalud, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Poljanyčka, Pätoprsty, Klečka, Pořízek, Ďurač, Sedmík, Motloch

HC Olomouc: Urbisch (Vlach) – Škoda, Nesvadba, Kraigher, Tomek, Brandýs, Síkora – Ostřanský, Jergl (C), Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Kropáč, Konečný, Janás,
    Hes Martin

Rozhodčí: Horinek.

HC Olomouc
    To Olomouckým jde ještě o hodně. Hanáci jsou na třinácté příčce se 32 body a potřebují každý bod k tomu, aby se dostali do nadstavbové části, ve které by si mohli případně zajistit ještě play-off. O motivaci mají tedy Kohouti postaráno.

Bruslařský klub si ještě před koncem základní části zajistil postup do play-off. Bruslaři tak v posledních dvou zápasech ZČ již téměř o nic nehrají a jedná se jim jen o co nejlepší postavení v tabulce. Favoritem pro dnešní zápas jsou sice Bruslaři, jenže jak tento duel dopadne, je ve hvězdách.

Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde je dnes od 15 hodin v malé hale ŠKOENERGO Arény na programu duel DHL extraligy juniorů mezi BK Mladá Boleslav a HC Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 32. Průšek (Pätoprsty, Šťáva), 53. Pořízek (Pätoprsty, Šťáva), 55. Němec (Poljanyčka) – 2. Tomek, 58. Jergl (Konečný)

HC Olomouc: Urbisch (Vlach) – Škoda, Nesvadba, Kraigher, Tomek, Brandýs, Síkora, Hes Martin – Ostřanský, Jergl (C), Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Kropáč, Konečný, Janás,

Rozhodčí: Horinek – Krátký, Svoboda