Mladá Boleslav – Olomouc 3:2 (kon.) | Kladno – Č. Budějovice 4:1 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 4:1 (kon.)
Liberec – Zlín 5:4 (kon.) | Slavia – Chomutov 1:3 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Slavia Praha
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Piráti Chomutov
Pátek 28.11.2014, 18:00DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný páteční podvečer z pražského Edenu u extraligy juniorů. Slavia dnes na domácím ledě přivítá Chomutov.

HC Slavia Praha:
    Do konce základní části nám chybí už jen dvě kola a Slavia hraje už pouze o umístění. Po nepovedeném vstupu do sezony a příchodu trenéra Nováka se sešívaní odrazili ode dna tabulky a vyšplhali se až na 12. místo. A daří se jim i v posledních zápasech. Vyhráli hned čtyři z posledních pěti klání.

Piráti Chomutov:
    Výbornou formu z posledních klání mají však i hokejisté Chomutova. Vyhráli již čtyři zápasy v řadě a stále se ještě teoreticky mohou dostat do první osmičky. Když se podíváme na skóre z posledních vítězných zápasů Pirátů, dostaneme se k statistice 19:14. Pravděpodobně se tak dnes dočkáme pořádného hokejového výsledku.

HC Slavia Praha: Frodl – Vala, Saňa, Havelka, Drahorád Bureš, Kottek, Krejčí – Červený, Patzelt, Torok, Kasala, Nestrašil, Veselý, Ječný, Josefus, Tejral, Procházka Andres, Furch, Navrátil.

Piráti Chomutov: Lukeš – Meliško, Hierman, Cestr, Šulák, Černý, Tejnor, Kozák – Šťovíček, Macháček A., Jirušek, Tupý, Dimitrov, Tatár, Bednář, Janák, Macháček P., Strunz, Chrpa.

Rozhodčí: Lacina – Frodl, Charvát.

00:01

00:47
    Tejral v samostatném úniku faulován, hlavní rozhodčí nařizuje trestné střílení.

00:47
    Tejral se rozjel k nájezdu, ovšem puk mu ještě před zakončením ujel.

00:47
    Tejral si po zpackaném nájezdu neodpustil bouchnutí holí o mantinel a dostal 2 minuty za nesportovní chování.

02:27
    Únik 2 na 1 zakončuje hostující Cestr, Frodl byl však připravený.

02:47

04:20
    Procházka si vybruslil od mantinelu, svou střelou ale trefil jen připraveného Lukeše.

04:40
    Zakázané uvolněné Pirátů.

05:09
    Do zakončení se dostal Török, Lukeš vyrazil pouze před sebe a dorážejícího Procházku podrazil jeden z obránců Chomutova.

06:00
    Slávisté se zatím nemohou dostat s pukem do útočného pásma.

06:16
    Török přejel modrou příliš brzy. Vhazování ve středním pásmu.

06:35
    Valova střela od modré sražena.

06:56
    A opět Vala a rána od modré. Puk poté poskakoval v brankovišti Lukeše, který ho přilehl na poslední chvíli.

07:02
    Kottkova střela mizí ve výstroji Lukeše.

07:30
    Nahození před bránu tečoval těsně vedle Nestrašil.

08:06
    Ofsajd Chomutova.

08:18
    Hosté se okamžitě dostali do útočného pásma, a pozornost Frodla následně prověřil Tejnor.

09:05
    Slávisté dobře ubránili střední pásmo a ke střele se dokonce dostal i Veselý.

09:50
    Tomáš Török předvedl skvělou techniku a přes tři hráče Pirátů se procpal ke střele.

11:00
    Navrátil z rohu kluziště našel před brankou úplně volného Nestrašila, který však z blízkosti na Lukeše nevyzrál.

11:20
    Na druhá straně nepřesné zakončení Šťovíčka.

12:05
    Šťovíček tentokrát v roli nahrávače, puk pro Janáka byl však příliš dlouhý.

13:13
    Svižná střela Aleše Macháčka mizí v lapačce Frodla.

14:25
    Ječný výborně vybojoval puk v útočném pásmu a následně si i vymodlil faul na Tejnorovi.

15:29
    Nepřesná střela Veselého a Chomutov vyhazuje.

16:25

16:33
    Frodl skryl puk pod sebou a následně se do sebe málem pustili Vala se Šťovíčkem.

17:00
    Nestrašil střílí jen do boční sítě.

17:15
    Černý se mezi kruhy dostal ke střele, ta však byla sražena vysoko nad.

17:55
    V dobré šanci se ocitl hostující Jirušek, Frodl však vytáhl parádní zákrok a poradil si i s dorážkou.

19:30
    Török se dostal ke střele, kterou betonem zlikvidoval Lukeš.

20:00

První třetina se odehrávala více v režii domácích. Ti měli hned v úvodu k dispozici trestné střílení, které však naprosto promarnil Tejral. Druhá třetina začne přibližně v 18:49.

20:01

20:50
    Z nepřesné Krejčího přihrávky je zakázané uvolnění.

21:11
    Dvě minuty za hákování si odsedí Saňa (SLA).

21:25
    V dobré pozici minul bránu Šťovíček.

21:57
    Šulákova střela se do statistik nezapočítá. Jeden z jeho spoluhráčů se nacházel v brankovišti Frodla.

22:53
    Meliškova tvrdá rána od modré trefila Frodla do masky. Ten je viditelně otřesený.

23:12

23:30
    Procházka zachytil rozehrávku soupeře, k zakončení se však nedostal.

23:38
    Okamžitě po buly se ke střele dostal Saňa a z dorážky ještě nepříjemně zahrozil Veselý.

24:01
    Bednář (CHM) vyrazil hokejku z ruky Veselého a odsedí si dvouminutový trest.

25:00
    Drahorádova střela od modré k bráně neprošla.

25:22
    Lukeš se štěstím udržel tvrdou střelu Havelky.

26:01

26:30
    Veselý obkroužil bránu a překvapivou střelou vystrašil gólmana hostí.

26:55
    Šťovíček se od mantinelu natlačil před bránu Slavie, mířil však nepřesně.

28:23
    Střelu Meliška zablokoval Patzelt.

28:43
    Nižší trest za vysokou hůl inkasuje Vala (SLA).

28:50
    Slavia se okamžitě osvobozuje.

29:35
    Piráti jsou zatím v přesilovce naprosto neškodní.

29:48
    V dobré šanci se ocitl Jirušek, na Frodla si však nepřišel.

29:55
    Tejnor (CHM) dostává dvě minuty za sekání, za oplácení pak míří na trestnou lavici Drahorád (SLA).

30:44

30:55
    V obrovské šanci se ocitl Chrpa, dalším skvělým zákrokem se však vytáhl Frodl, který zneškodnil i dorážku Janáka.

31:15
    Na druhé straně střílí z mezikruží Navrátil.

32:49
    Do samostatného úniku se proháčkoval Petr Macháček, ale tváří v tvář Frodlovi zklamal.

33:30
    Strunzovi v rozhodující chvíli před Frodlem sjel kotouč z hokejky.

34:12
    Jesefusovo nahození v pohodě kryje Lukeš.

34:25
    Veselého skrytá střela z vrcholku kruhu mizí v Lukešovi.

35:25
    Závar před bránou Lukeše odvrací Šulák.

36:49
    Střelu od pravého mantinelu likviduje Frodl.

36:57
    Šulák se nyní dostal k nebezpečné střele od modré.

38:15
    Piráti se nyní usadili v pásmu Slavie a ostřelují Frodla, převážně však od modré a mimo.

38:58
    Piráti právě vstřelili branku!
    ADAM KELLERSTEIN se dostal po chybě obrany mezi kruhy k puku a přesnou ranou nedal Frodlovi šanci. Bez asistence.

40:00

Druhá třetina byla velmi vyrovnaná, mírně navrch však měli hostující Piráti. Ti hlavně v závěru třetiny zatlačili Slavii k jejich bráně a za svou snahu byli odměněni. Adam Kellerstein, který před sezónou odešel do Chomutova právě ze Slavie, využil chybu sešívané obrany a vstřelil první branku zápasu. Třetí třetina začne přibližně v 19:34.

40:01

40:41
    Piráti pod tlakem vyhazují na icing.

41:02
    Valova nepříjemná střela míří těsně nad.

41:12
    Černý(CHM) vyhodil puk do hlediště.

42:01
    Saňova střela z úhlu byla hodně nepřesná.

42:55
    MARTIN ŠŤOVÍČEK se v oslabení dostal do samostatného úniku a kličkou mezi nohy gólmana Frodla dává na 0:2. Bez asistence.

43:55
    Domácí jsou do čtyř. Dvě minuty za vražení na hrazení dostává Kottek (SLA).

44:25
    Šulák se dostal k dorážce své vlastní střely, Frodl ho však skórovat nenechal.

45:23
    Slavia vyhazuje do středního pásma.

45:55

46:19
    Török se dostal v útočném pásmu k odraženému puku, jeho střela však našla jen lapačku Lukeše.

48:16
    Lehké nahození od modré před brankou tečoval MARTIN ŠŤOVÍČEK a Frodl už neměl šanci zareagovat. Asistence: Jakub Meliško.

50:25
    V dobré příležitosti se ocitl Ječný, Lukeš však dnes chytá znamenitě.

52:01
    Petr Tejral v dobré pozici minul branku Pirátů.

52:55
    Kombinace Andrese a Veselého střelu nepřinesla.

54:41
    Ve velké šanci se ocitl Török, Slavii však dnes není přáno.

55:11
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tak domácí se nakonec přece jen dočkali. K vyraženému puku se dostal KAREL DRAHORÁD a střelou pod břevno nedal Lukešovi šanci. Asistence: Filip Navrátil.

56:27
    Janákovu střelu vyrážečkou kryje Frodl.

56:45
    Slávisté už zvedali ruce nad hlavu, Veselý však puk do brány dostal rukou.

58:18
    Nestrašil mohl jet sám na bránu, prudkou přihrávku však nedokázal zpracovat.

58:59
    V dobré příležitosti se ocitl Šťovíček, Frodl byl však pozorný.

60:00

Poslední třetina se odehrával až na posledních 5 minut jasně v režii Pirátů. Gól na 1:3 přišel z pohledu Slavie už příliš pozdě.

Já se s Vámi loučím a přeji krásný víkend. (20:07:11)

Michal Borovan

Branky a nahrávky: 56. Drahorád (Navrátil) – 39. Kellerstein, 43. Šťovíček, 49. Šťovíček (Meliško)

HC Slavia Praha: Frodl – Vala, Saňa, Havelka, Drahorád Bureš, Kottek, Krejčí – Červený, Patzelt, Török, Kasala, Nestrašil, Veselý, Ječný, Josefus, Tejral, Procházka Andres, Furch, Navrátil.
    Piráti Chomutov: Lukeš – Meliško, Hierman, Cestr, Šulák, Černý, Tejnor, Kozák – Šťovíček, A. Macháček, Jirušek, Tupý, Dimitrov, Tatár, Bednář, Janák, Kellerstein, P. Macháček, Strunz, Chrpa.

Rozhodčí: Lacina – Frodl, Charvát