Mladá Boleslav – Olomouc 3:2 (kon.) | Kladno – Č. Budějovice 4:1 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 4:1 (kon.)
Liberec – Zlín 5:4 (kon.) | Slavia – Chomutov 1:3 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 28.11.2014, 17:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

První část extraligy juniorů se pomalu chýlí ke svému konci. V dnešním zápase 29. kola změří síly na ledě Multifunkční haly v Ostravě-Zábřehu celky Vítkovic a Pardubic.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
    Týmu z východu Čech patří po 28 kolech sedmé místo. V listopadových odehraných zápasech se mu také vesměs dařilo, z posledních tří vytěžil dvě výhry (3:2 nad Kladnem a 3:1 nad Plzní) a porážku si připsal na svém vlastním ledě proti brněnské Kometě (1:3).

Nejproduktivnějším hráčem Pardubic je Martin Krajňák, který dosud nasbíral 22 bodů. Spolu s Danielem Voženílkem se dělí o prvenství v pořadí střelců, oba se radovali z gólů desetkrát. Nejvíce bodujícím bekem Východočechů je Jan Ščotka, který má na kontě 10 bodů (4+6). Co se týče brankářů, trenéři sázejí na Karla Vejmelku, jenž odchytal 27 utkání s 2,23 GAA a úspěšností zásahů 93,20.

HC Vítkovice Steel
    Domácímu mužstvu se i po trenérské výměně nadále daří a své soupeře sledují z prvního místa tabulky, kde mají před druhou Plzní náskok čtyř bodů.

V čele kanadského bodování Vítkovic je Martin Blahuta s 18 body za devět gólů a stejný počet asistencí. Hned za ním, se 17 nasbíranými body, jsou Samuel Ollender (7+10) a David Sysala (4+13). Mezi obránci je nejproduktivnějším Adam Hawlík (7+5). Nejvíce utkání v brance domácích, 18, odchytal Michal Wanecki s průměrem inkasovaných branek na zápas 1,78 a úspěšností zásahů 92,08.

HC Vítkovice Steel: Svoboda – Adamík, Hawlík, Demel "A", Puzič, Charvát "C", Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Česlík, Kafka, Ollender, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Husár – Peitra, Vácha "C", J. Procházka, Bažant, Adam, Nedbal – M. Procházka, Chvojka "A", Havrda, Velinský, Barkóci, Hlaváček, Pipek, Kysela, Krajňák, Panna

Rozhodčí: A. Jeřábek – V. Lederer, J. Gebauer.

Ještě jednou vás zdravím z Multifunkční haly v Ostravě-Zábřehu. Všichni aktéři jsou již na ledové ploše a rozhodčí Jeřábek je připraven vhodit puk do hry.

00:01

00:10
    Po úvodním bully se dopředu vydali hosté. Hra přerušena po zákroku Svobody.

00:50
    Na druhou stranu se teď hnal tým Vítkovic a byla z toho velká šance. Jeden z hráčů našel ve výborné pozici Samuela Ollendera, který však z bekhendu zakončoval do připraveného betonu Husára.

01:28
    Svoboda se teď jen za pukem ohlédl, Krajňák těsně nad.

02:00
    Hra přerušena pro ofsajd Vítkovic.

02:58
    Přihrávku Jáchyma před branku na volného spoluhráče zastavil ukázkovým pádem jeden z bránících hráčů hostů.

03:30
    Hosté kombinují v útočném pásmu, avšak ke střele je ostravská obrana nepustila.

04:51
    Prvním vyloučeným mužem zápasu je kapitán Vítkovic Marek Charvát, který se provinil podražením.

05:10
    Domácí vyhazují...

06:05
    Puk mají na hokejkách opět hráči Vítkovic, hosté se v pásmu ještě neusadili.

06:35
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    David Ballner vyslal do samostatného úniku DAVIDA SYSALU, kterému se přecejen z velmi ostrého úhlu podařilo skórovat, a to šestnáct sekund před koncem nepovedené přesilové hry hostů – 1:0. Asistence: David Ballner.

6:51
    Ostravští hráči jsou již kompletní.

07:30
    Nyní své štěstí zkoušel Ondřej Panna, branku domácích však výrazně minul.

07:53
    Další rychlá akce Pardubic. Zpoza modré čáry vyslal na Svobodu puk Martin Krajňák, a nadělal tak vítkovickému gólmanovi více starostí než se dalo předpokládat.

08:20
    Zaváhání v rozehrávce domácího týmu mohl využít Michal Procházka, avšak ve spěchu nezamířil přesně.

10:44
    Na konci rychlé útočné akce domácích stál PATRIK DEMEL, který prostřelil vše co mu stálo v cestě – 2:0. Asistence: Tomáš Jáchym.

10:56
    Za faul na hostujícího Martina Hlaváčka bylo nařízeno trestné střílení.

10:56
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Michal Hlaváček si počkal na pohyb domácího brankáře a zakončil svůj nájezd pod víko – 2:1

12:10
    Za hákování Tomáše Jáchyma bylo nařízeno trestné střílení proti týmu Pardubic.

12:10
    Jáchym zkoušel kličku do forhendu, ale na Husára nevyzrál.

13:33
    Vstřelený gól vždy nakopne, což družstvo hostů nyní potvrzuje. Svoboda musí být ve střehu.

14:28
    Po boji o puk ve střední třetině nyní Vítkovičtí kombinují před Husárem.

15:32
    Těsně před brankovou čárou byl nyní René Svoboda sto zastavit puk po střele Radka Velinského.

15:50
    Na druhé straně byl ve velké šanci Mikuláš Rimmel. Husár se zdál být překonaný, ale, pro domácí, do branky příliš pomalu klouzající puk, stačil schovat do lapačky.

17:15
    Hra se přelévá z jedné strany kluziště na druhou bez ohrožení branek.

18:00
    Domácí nyní kombinují v pásmu.

18:35
    Ballnerova střela byla před brankou jedním z beků tečována těsně mimo tři tyče.

19:28
    Sudí Jeřábek vylučuje Davida Barkóciho (PCE) za sekání.

19:40
    Hosté se osvobodili, domácí začínají od vlastní klece.

20:00

Druhá třetina začne přibližně v 17:44.

První dvacetiminutovka je již za námi a byla divácky atraktivní. Dvougólové vedení, do něhož se Vítkovičtí dostali, bylo vzápětí sníženo po proměněném trestném střílení, a do konce třetiny se již skóre nezměnilo. Ani jeden z brankářů se rozhodně nenudil a nudit se určitě nebude ani v další části zajímavě rozehraného zápasu, stejně jako diváci.

20:01

20:10
    Na vhazování byli úspěšnější Vítkovičtí a pokoušejí se přejít do útoku.

20:50
    To se jim nepodařilo, stejně neúspěšní byli však také hosté.

21:22
    Domácím se přesilová hra nepovedla, v druhé třetině se v pásmu ani neohřáli.

21:28
    Pardubice v plném počtu.

22:32
    Nyní to před Husárem hořelo, avšak Vítkovičtí všechny své šance zahodili. Nejprve nedokázali dostat puk do prázdné klece, následující střela mířila příliš nad a další dorážku Rimmela zpacifikoval Barkóci.

23:33
    Nyní útočí hosté, Svobodovu pozornost vyzkoušel Krajňák.

24:09
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

24:49
    Po střele Havrdy z pravého kruhu zůstal puk po zásahu Svobody přímo před ním, dorážka přijíždějící Kysela mimo.

25:15
    Dalo by se říct: nedáš, dostaneš! Rychlou protiakci domácích zakončil DAVID BALLNER – 3:1. Asistence: Adam Hawlík a Samuel Ollender.

26:10
    Ostravané opět před Husárem, ten je pozorný.

27:30
    Domácí krouží kolem pardubické klece, bez střely.

28:30
    Vítkovice střídaly v nepravý čas a na Svobodu unikal proti nepřipravené obraně Martin Krajňák. Jeho ani následná Procházkova střela nebyla úspěšná.

29:04
    Vítkovický gólman opět přerušuje hru.

30:10
    Pozornost pardubického brankáře teď od modré vyzkoušel Marek Charvát, Husár vyrazil betonem do bezpečí.

30:25
    Za hrubost je na dvě minuty Matěj Bažant (PCE), další možnost početní výhody pro domácí.

30:40
    Domácí se usadili v pásmu.

31:10
    Zatím však nevystřelili.

31:26
    Na levém kruhu napřáhl ke střele Beneš, avšak puk propásl.

31:50
    Nyní se však vítkovická pětice sama vyhání z útočné třetiny.

32:25
    Ani tuto přesilovou hru Vítkovičtí nevyužili, vyloučený Bažant je už na ledě.

33:29
    Kombinaci Ostravanů zakončil Sysala, Husár vyrazil ramenem nad.

33:57
    Hra přerušena po zákroku Svobody proti střele Michala Procházky.

34:42
    Husár předvedl další povedený zákrok, tentokrát betonem proti Jáchymově dorážce z bezprostřední blízkosti.

35:27
    Vítkovice vybojovali puk u levého mantinelu a nadále zůstávají v útočné třetině.

35:45
    Husár se po nahození Hawlíka rozhodl raději hru přerušit, vhazuje se po jeho levé ruce.

36:21
    Tentokrát sudí Jeřábek vylučuje vítkovického Dominika Rudla. Ten vyfasoval dvě minuty za pád pod nohy.

36:25
    Husár skryl vyhozený puk raději v lapačce před dojíždějícím Sysalou.

37:00
    Hostí se usadili v pásmu...

37:19
    Svoboda vytáhl další úspěšný zákrok, a to proti střele Kysely z mezikruží. Vhazuje se po jeho levici.

37:51
    Z pardubické přesilovky zbývá třicet sekund a hosté pokračují v kombinaci před domácím gólmanem.

38:05
    Ostravané vyhazují puk až k Husárovi.

38:15
    A opět, tentokrát puk poslal do bezpečí Adamík.

38:21

39:50
    Po velké hrubici Vojtěcha Adamíka na útočné modré se do samostatného úniku dostal Martin Krajňák. Jeho střelu zápěstím však Svoboda dokázal vyrazit alespoň před sebe, kde už stál Mikuláš Rimmel, jenž puk vyhodil do bezpečí středního pásma.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:27.

Oproti první části dnešního zápasu přinesla tato třetina jediný gól, jehož autorem je domácí David Ballner, spád utkání neztratilo. Dvougólové manko je v hokeji lehce smazatelné, zůstaňte s námi.

40:01

40:24
    Za držení protihráče je vyloučen Tomáš Pipek (PCE).

40:29
    Domácí se usadili před Husárem.

40:46
    Od modré vyslal na pardubickou branku dělovku Dominik Rudl, Husák vyrazil.

41:00
    Hostující Jakub Procházka svůj tým osvobozuje, Vítkovičtí začínají zpoza vlastní klece další akci.

42:19
    Česlíkovu ránu od modré ztečoval před Husárem dobře postavený JAKUB GELNAR, a zužitkoval tak přesilovou hru – 4:1. Asistence: Petr Česlík a Adam Hawlík.

42:38
    Za vysokou hůl odjíždí na trestnou lavici Tomáš Jáchym (VIT).

42:55
    Hosté roztočili přesilovkový kolotoč.

43:30
    Pardubičtí Svobodovi a bránící se čtveřici před ním pořádně zatopili. Poslední střelu Hlaváčka vyrazil domácí gólman betonem.

44:20
    Domácí vyhazují.

44:38
    Ostravané v plném počtu.

46:00
    Ani jednomu z celků se nyní nedaří přejít modrou čáru.

46:40
    Česlíkův pokus ztečován pardubickou defenzivou do ochranné sítě.

47:32
    Znovu Česlík a znovu zákrok hostující obrany, vítkovický útočník odjíždí z ledu otráven po svém nepřesném zakončení.

48:25
    Domácí v postavení mimo hru.

49:15
    Zdali zůstává Svoboda ve střehu vyzkoušel nyní Tomáš Pipek nahozením od pravého mantinelu.

49:50
    Další vítkovický ofsajd.

50:34
    Domácím se však následující přechod přes modrou zdařil a krouží kolem Husárovy branky. Ke střele se však zatím nepropracovali.

51:20
    Po krátké anabázi v útočné třetině hostů se hra vrací zpět před pardubickou klec.

52:20
    Střela Adamíka od modré těsně nad.

53:20
    Puk mají na hokejkách i nadále převážně hráči ostravského mužstva.

54:04
    Rimmel obkroužil polovinu útočného pásma a nikým neobtěžován i zakončil. Husár byl však připraven a puk zkrotil na hrudi.

54:58
    Spíše nahození než střela Jakuba Gelnara se odrazila od Husárovy masky opět zpátky k vítkovickému útočníkovi, kterému se podařilo puk ve vzduchu opět trefit. Touš však, bohužel pro domácího střelce, svezl po tyčce a vypadl vedle pardubické klece.

56:26
    Hra nyní plyne rychle, bez zbytečných přerušení.

57:00
    Avšak žádnou zajímavou akci diváci neviděli.

57:59
    Vyloučení na straně Pardubic. Za faul vysokou holí je vyloučen Lukáš Vácha.