Mladá Boleslav – Olomouc 3:2 (kon.) | Kladno – Č. Budějovice 4:1 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 4:1 (kon.)
Liberec – Zlín 5:4 (kon.) | Slavia – Chomutov 1:3 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 2:3 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
HC Kometa Brno
Pátek 28.11.2014, 18:00 • Werk aréna • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu DHL Extraligy juniorů mezi Oceláři a Kometou. Oba týmy už mají jistý postup mezi nejlepší osmičku pro druhou část soutěže. Utkání začíná v 18:00.

Oceláři se nacházejí na šestém místě juniorské extraligy s padesáti body. V posledním utkání třinečtí mladíci prohráli v Chomutově 4:6.

Nejproduktivnější hráči Třince
    Tadeáš Jaroš – 26 bodů (11+15)
    Tomáš Franek – 25 bodů (13+12)
    Ondřej Kovařčík – 25 bodů (9+16)

Kometa je na tom o něco lépe a s dvaapadesáti body si drží čtvrtou příčku. Naposledy brněnští junioři vyhráli nad Plzní 6:3.

Nejproduktivnější hráči Brna
    Dominik Pokorný – 33 bodů (14+19)
    Radim Zohorna – 20 bodů (7+13)
    Roman Dymáček – 17 bodů (8+9)

Vzájemné zápasy
    První letošní zápas mezi těmito týmy dopadl lépe pro Oceláře, kteří vybojovali na brněnském ledě tři body po výhře 7:2.

HC Oceláři Třinec: Svoboda (Dudáček) – Pisarik, Heider, Bednárik, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček – Pěnčík, Franek, Kofroň, O. Kovařčík, Jašek, Severa, Petrák, Bednář, Pala, Fejko, Christov, Jaroš, M. Kovařčík

HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Vágner, Cívka, Hájek, Kupčí, Kubeš, Vlček, Šnajnar – Garčic, Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Nohel, Kusko, Dufek, Král, Boltvan, Grünwald, Dymáček

Rozhodčí: Mrkva – Adamec, Poruba.

00:01

00:16
    Jako první se do útočného pásma podívala Kometa, ale obránci na modré puk přeskočil hokejku a hosté tak musí vyklidit pásmo.

00:57
    Před Jekelem se snažil o dorážku Jašek, poslal ale kotouč pouze nad branku.

02:26
    Od mantinelu se vytočil Fejko a vypálil, kotouč skončil v náručí brněnského gólmana.

03:03
    Franek nedokázal dostat kotouč pryč z obranného pásma, k ohrožení třinecké branky ale nakonec nedošlo.

04:09
    Dufek se dostal ke kotouči v mezikruží, vystřelit ale nedokázal.

06:16
    Pokus Franka z prostoru levého kruhu skončil po teči brněnského obránce v ochranné síti.

07:27
    Střela Ondřeje Kovařčíka skončila také na síti, tentokrát té boční.

08:36
    Michal Kovařčík zastavil vyhození Komety a dostal se ke střele, kotouč skončil v lapačce Jekela.

09:29
    Cívka si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

09:57
    Severa posílal přihrávku přes brankoviště, Ondřej Kovařčík se ale ke kotouči nedostal.

11:16
    Pěnčíková střela nebyla přesná a hosté se osvobozují.

11:29

12:28
    O kotouč se bojuje za brankou Komety.

13:54
    Heider si odpyká dvě minuty za hákování.

14:35
    Svoboda vyhodil kotouč až za branku Brna a Oceláři se osvobozují.

15:54

16:37
    Puk létá z jedné strany hřiště na druhou, příliš šancí ale nevidíme.

18:19
    Dříve než kotouč byl v útočném pásmu Král – offside.

20:00

V první třetině jsme příliš šancí neviděli, oba brankáři zatím drží čisté konto a nic na tom nezměnily ani početní výhody dnešních soupeřů.

Další třetina začne přibližně v 18:40.

20:01

20:15
    Kusko se protáhl před třineckou branku, tam mu ale Svoboda kotouč vypíchl a k dorážce už se nikdo z brněnských nedostal.

21:00
    Třinec právě vstřelil branku!
    A máme tady první gól. Michal Kovařčík přistrčil kotouč na vrcholek pravého kruhu LUKÁŠI BEDNÁŘOVI a po jeho střele se puk zastavil až v brance Komety. Asistence: Michal Kovařčík, Vít Christov.

21:53
    Na opačné straně pálil z těsné blízkosti třinecké branky Nohel, kotouč ale končí v lapačce Svobody.

22:52
    Kometa právě vstřelila branku!
    Z podobné situace, ze které padl první gól Ocelářů, Kometa vyrovnává. Třineckého brankáře prostřelil RADIM ZOHORNA. Asistence: Roman Dymáček, Rostislav Šnajnar.

24:35
    Po nahození Michala Kovařčíka raději přerušil Jekel hru.

25:10
    Bednář nahazoval puk od mantinelu, směr letu kotouče ale změnil TOMÁŠ FRANEK, na to už nedokázal Jekel reagovat a kotouč skončil za jeho zády. Asistence: Lukáš Bednář.

25:59
    Pokorný vyloučen za podražení.

26:42
    Rána Heidera od modré byla zblokována do rohu kluziště.

27:03
    Kometa se dostala do přečíslení ve třech proti jedinému obránci, Svoboda ale dokázal kotouč zastavit.

27:59

28:26
    Do útoku se hnal Boltvan, je ale zastaven hvizdem rozhodčího – offside.

28:56
    O chvíli později končí střela Zohorny z prostoru mezi kruhy v lapačce třineckého gólmana.

30:14
    Cívka trefil od modré prvního bránícího hráče a dopředu mohou Oceláři, kteří se dostali do přečíslení, Jašek ale střílel z mezikruží do náruče Jekela.

31:51
    Po střele Dymáčka končí kotouč u Svobody.

32:59
    Ani jeden z týmů se nedokáže na delší dobu usadit v útočném pásmu a hra se odehrává po většinu času ve středním pásmu.

34:19
    Do samostatného úniku se dostal Garčic, neuspěl a stejně dopadl o chvíli později, když posílal kotouč do odkryté klece, včas totiž dokázal zasáhnout přesunující se Svoboda.

36:16
    Kupčík si odpyká dvě minuty za hákování.

36:50
    Před brankou se dostal ke kotouči Christov, poslal ale kotouč těsně mimo tři tyče.

38:16

39:33
    Puk je v útočném pásmu Komety,odkud ho ale vyváží Kofroň.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli celkem tři branky. Nejprve poslal do vedení Oceláře Bednář, dvě minuty nato vyrovnával Zohorna a o tři minuty později třinečtí mladíci znovu vedli po teči Franka.

Další třetina začne přibližně v 19:25.

40:01

40:42
    Jašek nepřesně přihrál a dopředu tak mohla Kometa, její útok skončil ale už ve středním pásmu.

42:03
    Střela Jaška z vrcholku kruhů skončila u Jekela.

42:26
    A znovu třinecký útočník, tentokrát střílel z mezikruží, ani tentokrát ale neuspěl.

42:54
    Kometa se dostala do útočného pásma, za brankou Třince ale o kotouč přišla.

43:23
    Stránský si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

44:40
    Střelu Kubeše od modré Svoboda vyrazil a kotouč proletěl až za branku Brna.

45:15
    Další vyloučení na straně Ocelářů. Fejko si odpyká dvě minuty za podražení.

45:23
    Domácí ve čtyřech.

46:23
    Dlouho držela Kometa útočné pásmo, nakonec ale dokázal vyhodit Ondřej Kovařčík.

47:10
    A je opět srovnáno. Před Svobodou zůstal nehlídaný MICHAL NOHEL a poslal kotouč do branky. Asistence: Filip Dvořák.

47:51
    Mlynář je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

48:12
    Přesilové hry se ale Ocelářům dnes moc nedaří a nejinak to vypadá i teď, kotouč má Roman za vlastní brankou.

49:19
    Střelu Franka od modré vyrazil Jekel mimo.

49:51

50:41
    A opět mají oba týmy problém vytvořit si střeleckou pozici.

51:38
    Zukal poslal z protiútoku kotouč do ochranné sítě.

52:06
    Král si odpyká dvě minuty za hákování.

52:23
    Tečovaná střela Pisarika od modré skončila v ochranné síti.

52:36
    Z prostoru před brankou pálil Denk, kotouč skončil v ochranné síti. Zároveň je vyloučen Pisarik za podražení.

53:45
    Pěnčík riskantně přihrával před vlastní branku, naštěstí pro něj se ale ke kotouči dostali jako první jeho spoluhráči.

54:06

54:49

55:24
    Před Jekelem byl sám Petrák, zakončit ale nedokázal.

56:11
    Střelu Severy vyrazil Jekel betonem mimo.

58:09
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:07
    Stránský si odpyká dvě minuty za hákování.

60:00

Hosté dokázali v závěrečné třetině vyrovnat a protože je stav vyrovnaný, bude následovat prodloužení.

60:01

60:33
    Pokorný pálil od modré, branku ale přestřelil.

61:05

61:35
    Ondřej Kovařčík byl sám před Jekelem, branku ale těsně minul.

62:15
    Rána Christova skončila na zadním mantinelu.

62:41
    Před dojíždějícím Jaškem raději přerušil brněnský brankář hru.

63:18
    Michal Kovařčík se natahoval po puku v mezikruží, ale nedosáhl na něj.

64:16
    Zakázané uvolnění Ocelářů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Protože v prodloužení gól nepadl, budou po úpravě ledu následovat samostatné nájezdy.

TRI: Franek neproměňuje – 1:2.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
    Autorem vítězné branky je SILVESTER KUSKO.

Konec zápasu. (20:49:12)

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 21. Bednář (M. Kovařčík, Christov), 26. Franek (Bednář) – 23. Zohorna (Dymáček, Šnajnar), 48. Nohel (Dvořák), rozh. náj. Kusko