Košice – Ružomberok 2:1 (kon.) | Zlaté Moravce – Podbrezová 1:0 (kon.) | Myjava – Trenčín 2:1 (kon.)
FC ViOn Zlaté Moravce
1:0 (0:0)
FK Železiarne Podbrezová
sk Sobota 29.11.2014, 16:00 • FC ViOn Zlaté Moravce • Niké liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 19. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti ViOn Zlaté Moravce privítajú na svojom trávniku hráčov ŽP Šport Podbrezová. Zápas má úvodný výkop o 16:00, ešte predtým si v krátkosti predstavíme oba tímy.

Zlaté Moravce prešli pred aktuálnou sezónou kompletnou prestavbou kádra. Aktuálne im v tabuľke Fortuna ligy patrí desiata pozícia so ziskom 17 bodov za 4 víťazstvá, 5 remíz a 8 prehier. V poslednom doterajšom stretnutí Zlaté Moravce podľahli na domácom trávniku Žiline vysoko 1:6, keď o jediný gól ViOn-u sa postaral v 70.minúte Karol Pavelka.

Podbrezová patrí ako nováčik k príjemným prekvapeniam futbalovej ligy. Aktuálne patrí Železiarom v tabuľke 7.miesto so ziskom 21 bodov za 5 víťazstiev, 5 remíz a 7 prehier. V poslednom doterajšom zápase prehrala Podbrezová na domácej pôde s Ružomberkom 1:2. Jediný gól domácich zaznamenal v 69. minúte Blažej Vaščák.

Zápas má teda úvodný výkop o 16:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Pavlenda, Pintér, Chren (C), Nikolič – Charizopulos, Ďurica, Sabo, Orávik – Mikinič, Pavelka.
    Náhradníci: Frišo – Mujkoš, Djuričič, Szöke, Sukisa, Valenta.

ŽP Šport Podbrezová: Hanák (C) – Andrič, Kupčík, Greško, Nosko – Gál-Andrezly, Podio, Kochan, Karaš – Mich. Pančík, Vaščák.
    Náhradníci: Baláž – Galo, Snitka, Harvilko, Jur. Pančík, Hovančík, Nworah.

Rozhodca: Chmura – Benko, Bednár.

-6
    V Zlatých Moravciach je všetko pripravené na štart zápasu, približne o päť minút nastúpia tímy na svoju derniéru v jesennej časti futbalovej najvyššej súťaže.

-1
    Oba tímy práve prichádzajú na trávnik.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    V úvode stretnutia sa snažia presadiť futbalisti Podbrezovej, v strede poľa však hlavný rozhodca odpískal faul domáceho hráča.

2
    Prvý útok domácich bol zakončený centrom do šestnástky Podbrezovej, lenže center to bol veľmi zlý.

3
    Lopta končí na kopačkách brankára Podbrezovej Jozefa Hanáka, ktorý posiela svoj tím dopredu dlhým výkopom.

4
    Pred šestnástkou hostí spadol Podio, hlavný rozhodca nepíska. O pár sekúnd sa rovnaká situácia opakovala v opačnom garde, hlavný rozhodca Chmura ostal rovnako pokojný.

5
    Prvý vážnejší náznak útočnej šance hostí, Blažej Vaščák však bol v postavení mimo hru.

6
    Vaščák bol znovu aktívny, tentoraz mu však lopta ušla a skončila pri brankárovi Zlatých Moraviec Pavlovi Kováčovi.

7
    Prvý rohový kop v podaní Podbrezovej, prízemný center na bližšiu tyč sa však ku Kamilovi Karašovi nedostal. Číhajúci Ľuboš Kupčík takisto na loptu nedosiahol.

9
    Po rohovom kope Podbrezovej sa snáď z metra pred bránkou dostal k zakončeniu osamotený Blažej Vaščák, Pavol Kováč mu však fantasticky zmenšil strelecký uhol a napokon zabránil pohrome pre svoj tím.

10
    Máme za sebou 10 minút prvého polčasu, stav v Zlatých Moravciach je stále 0:0.

11
    Domáci sa však rovnako nevzdávajú, Tomáš Mikinič skúsil strelu z diaľky, Greško loptu tečoval na rohový kop.

12
    Zlatým Moravciam však rohový kop nevyšiel podľa predstáv, pri lopte sú znovu hostia z Podbrezovej.

14
    Patrik Pavlenda musel poriadne šliapnuť na plyn, pretože mu unikal Peter Gál-Andrezly, napokon to však futbalista Zlatých Moraviec zvládol a odzbrojil svojho súpera.

15
    Priamy kop v podaní Podbrezovej, loptu z dobrej pozície zakrútil Podio, no lopta napokon smerovala vedľa bránky domáceho tímu.

17
    Tempo hry nám mierne opadlo, hrá sa prevažne v strede poľa a oba tímy skúšajú dlhé centre dopredu, sú však nepresné a tak obrany nemajú problém.

18
    Stále vidíme viac boj než futbal, divákov dnes zatiaľ nemá veru čo tešiť.

20
    Aj po dvadsiatich minútach máme v Zlatých Moravciach stav 0:0, videli sme len jednu šancu, v ktorej sa ocitol hosťujúci Blažej Vaščák.

21
    Karaš našiel dobrou prihrávkou Vaščáka, no na tohto bývalého slovenského reprezentanta si už obrana Moraviec dáva veľký pozor a odzbrojila ho od lopty.

22
    Znovu vidíme tri dlhé nakopávané lopty za sebou, ktoré však absolútne nič neriešia.

23
    Lopta končí pri brankárovi domáceho tímu Pavlovi Kováčovi, ktorý rozohráva loptu na Martina Chrena.

24
    Viac pri lopte sú však futbalisti nováčika z Podbrezovej, výborným výkonom sa prezentuje skúsený Vratislav Greško.

26
    Práve Vraťo Greško posielal z pravej strany dobrý center do šestnástky domáceho tímu, lenže tam nebol nikto z jeho spoluhráčov.

27
    Nikolić otáčal ťažisko hry a hľadal Pavlendu, lopta však už smeruje k Pintérovi.

28
    Zaujímavá akcia hostí sa črtala po snahe o vysunutie Karaša, všetko však riešil Márius Charizopulos, ktorý dobre čítal hru a zachytil prihrávku na Karaša.

30
    Nuž, máme za sebou polhodinu zápasu, budem sa znovu opakovať, ale stav v Zlatých Moravciach je stále 0:0.

31
    Martin Chren si potiahol loptu na stred šestnástky, dostal sa pritom cez troch protihráčov, ale následný oblúčik na spoluhráča bol lahôdkou pre Greška.

32
    Lopta tentoraz končí pri Hanákovi, ktorému však vôbec odkop nevyšiel. K vhadzovaniu od postrannej čiary sa tak zadarmo dostávajú futbalisti Zlatých Moraviec.

34
    Znovu vidíme len sériu dlhých nakopávaných lôpt.

35
    Ale pozor, jedna taká lopta vyšla Podbrezovej, Peter Gál-Andrezly sa s chuťou oprel do lopty, ktorá však tesne míňa tyč bránky Pavla Kováča.

36
    Vzápätí pohrozili aj hráči na opačnej strane, Hanák však zasahovať nemusel.

37
    Snáď prvý raz sa dnes dostal k lopte domáci hrotový útočník Karol Pavelka, ktorého hostia strážia na úrovni šestnástky dvoma hráčmi.

38
    Žltú kartu dostáva Michal Pančík (ŽP Šport Podbrezová).

39
    Pomaly, ale isto sa nám blíži záver prvého polčasu, zdá sa, že v ňom gól neuvidíme. Dúfam však, že sa mýlim.

40
    Zo štandardnej situácie zakrútil loptu do šestnástky Moraviec Michal Pančík, no napokon si ju do náruče stiahol Pavol Kováč. K tomu bol pískaný i útočný faul v podaní Kochana.

41
    Po Kochanovej prihrávke skúsil strelu Vaščák, no nesadla mu ideálne.

42
    Charizopulos ostáva po súboji ležať otrasený na trávniku a drží sa za hlavu. Zdá sa však, že bude v poriadku.

44
    Podio sa snaží zakombinovať v spolupráci s Greškom, napokon to však nevyšlo.

45
    Blíži sa nám záver prvého polčasu, ešte však uvidíme štandardnú situáciu hostí.

45
    Prvý polčas sa skončil.

V prvom polčase sme gól nevideli, ale videli sme aspoň jednu veľkú šancu v podaní Podbrezovej, keď Blažej Vaščák z približne troch metrov neprestrelil Pavla Kováča. Druhý polčas sa začne približne o 17:00.

Hráčov oboch tímov už máme na trávniku, čochvíľa sa začne druhý polčas dnešného duelu.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme ŽP Šport Podbrezová: z ihriska odchádza Pablo Joaquin Podio, prichádza Milan Harvilko.

47
    Od úvodu druhého polčasu sú aktívnejší futbalisti Podbrezovej, zatiaľ však kombinujú len v strede poľa.

48
    Štandardná situácia Podbrezovej z ľavej strany, Greško poslal loptu na Andrića, k lopte sa napokon dostáva brankár domáceho tímu Pavol Kováč.

50
    Oba tímy dnes potrebujú bodovať a tomu zrejme tréneri podriadili i taktiku.

51
    Hráči Podbrezovej vymysleli rýchlu akciu, lopta smerovala na Karaša, no Miloš Nikolić v poslednom momente tečoval loptu na rohový kop.

52
    Po rohovom kope kraľuje v šestnástke brankár Pavol Kováč.

53
    Znovu šanca Podbrezovej, Kochan však ani na dvakrát nedokázal loptu dostať za chrbát Pavla Kováča.

54
    Rohový kop hostí vyriešil Andrić, Podbrezová je v týchto minútach futbalovejšia a lepšia.

55
    Podbrezová sa tlačila znovu od útoku, tentoraz si však Vaščák nerozumel s Kamilom Karašom. Nuž, ale domáci sa musia trochu prebrať, pretože v druhom polčase je to zatiaľ absolútne bezkrvný výkon.

56
    Greško je dnes skutočne výborný, ťažkú pozíciu vyriešil spracovaním hruďou a následne loptu poslal bezpečne k brankárovi Jozefovi Hanákovi.

57
    Prvá strela domácich, Tomáš Mikinič však v jasnej pozícii nepálil presne, Hanák nemusel ani zasahovať. Nuž, toto je veľká smola pre futbalistov Zlatých Moraviec.

58
    Domáci sa však preberajú, v strede výborne kombinoval Ďurica s Charizopulosom, Podbrezová však výborne bráni.

58
    Žltú kartu dostáva Patrik Sabo (FC ViOn Zlaté Moravce).

59
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Peter Ďurica, prichádza Dušan Djuričič.

60
    Hostia majú výhodu priameho kopu približne z 30 metrov.

61
    Nuž, z priameho kopu hostia nič prekvapivé nevymysleli, po hodine máme v Zlatých Moravciach stále stav 0:0.

62
    Dnešné stretnutie sleduje 860 divákov.

63
    Peter Orávik si dlho vylepšoval pozíciu, napokon skončil prízemnú strelu, no brankár hostí Hanák loptu s prehľadom kryl.

64
    Karol Pavelka znovu pri lopte, dnes je to jeho druhý dotyk s guľatým čudom a vidieť na ňom už i frustráciu.

65
    Blažej Vaščák sa snažil o únik, napokon je z toho však postavenie mimo hru.

66
    Striedanie v tíme ŽP Šport Podbrezová: z ihriska odchádza Kamil Karaš, prichádza Juraj Pančík.

67
    Blažej Vaščák faulovaný, Podbrezová má výhodu ďalšej štandardnej situácie.

68
    Po priťuknutí Pančíka sa do lopty oprel Vraťo Greško, no lopta končí za bránkou domáceho tímu.

69
    Nuž a hostia pokračujú v útočnom ťažení, čo sa nepáči domácemu gólmanovi Pavlovi Kováčovi, ktorý rázne napomína svojich spoluhráčov.

71
    V strede trávnika ostáva ležať otrasený Peter Gál-Andrezly, vyzerá to však, že bude v poriadku.

72
    Zlaté Moravce dali gól!
    Nuž a predsa vidíme gól. Dlhý center vrátil z pravej strany do šestnástky Podbrezovej Márius Charizopulos, tam už vletel KAROL PAVELKA a premenil svoj tretí dotyk s loptu na vedúci gól Zlatých Moraviec.

73
    Domáci kapitán Chren odkopáva loptu za postrannú čiaru, pretože na trávniku leží jeden z hráčov hostí. Podbrezová loptu napokon vracia férovo Zlatým Moravciam.

74
    Striedanie v tíme ŽP Šport Podbrezová: z ihriska odchádza Peter Gál-Andrezly, prichádza Peter Nworah.

75
    Rohový kop pre domáce Zlaté Moravce, ktorým dal gól akoby novú energiu do žíl.

77
    Vidíme nepekný faul v strede poľa, Juraj Pančík sa už prišiel ospravedlniť protihráčovi.

78
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Karol Pavelka, prichádza Milan Mujkoš.

80
    Hráčom ViOn-u vyšla kolmica na Charizopulosa, obrana hostí si však dala pozor.

82
    Do konca zápasu ostáva necelých 10 minút, domáce Zlaté Moravce stále vedú nad Podbrezovou tesne 1:0.

83
    Patrik Pavlenda sa snaží držať loptu čo najďalej od svojej bránky, domáci pochopili, že najlepšia obrana je útok.

84
    Veľká šanca hostí, Harvilko poslal loptu k Petrovi Nworahovi, napokon je z toho však postavenie mimo hru.

86
    Domáci už odkopávajú loptu za akúkoľvek cenu, snažia sa ubrániť tesné víťazstvo.

88
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Patrik Sabo, prichádza Július Szöke.

89
    Hostia zahrávajú ďalšiu štandardnú situáciu, zdá sa, že to bude veľká šanca.

90
    Lopta však letela príliš dlho, Kováč si na ňu počkal pri vzdialenejšej žrdi a lišiacky ju stiahol do svojej náruče.

90
    Máme tu záver riadneho hracieho času, uvidíme či a koľko dnes bude hlavný rozhodca nadstavovať.

90
    Nadstavovať sa teda budú dve minúty.

90+1
    Hostia sa ešte snažia niečo vymyslieť, prihrávka Nworaha v šestnástke domácich však nenašla adresáta.

90+2
    Výborný zápas dnes hrá i Patrik Pavlenda, ktorý má akoby dvojo pľúc.

90+2
    Pavol Kováč posiela od vlastnej bránky dlhý odkop.

90+2

Máme tu teda záver zápasu, ViOn Zlaté Moravce napokon víťazí 1:0. To je odo mňa na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok víkendu. (17:52:52)