Kladno – HC Litvínov 1:5 (kon.) | Jihlava – Liberec 7:8 (po s.n.) | Pardubice – Písek 7:1 (kon.)
Č. Budějovice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Sparta – Hr. Králové 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Vsetín 11:1 (kon.)
Slavia – HC Plzeň 1:2 (kon.) | Vítkovice – Třinec 2:9 (kon.) | PZ Kladno – K. Vary 1:3 (kon.)
Havířov – Zlín 2:4 (kon.) | Letňany – Chomutov 5:6 (kon.)
HC Kometa Brno
11:1 (2:0, 3:1, 6:0)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 29.11.2014, 12:30 • hala Rondo • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Přeji vám krásný den z brněnské haly Rondo. V rámci 26. kola RAKO extraligy staršího dorostu přijíždí na brněnský led Vsetín, aby se popral o tři body.

Kometa ve včerejším zápase na ledě Třince podlehla těsným výsledkem 5:4 a aktuálně se v tabulce drží na třetí příčce. Vsetín včera přivítal na svém ledě Havířov, kterému taktéž podlehl, a to 3:4. Oba soupeři si tak budou chtít napravit reputaci, nicméně Brno do zápasu nastoupí jako favorit, neboť hosté z pětadvaceti odehraných utkání vyhráli pouhé čtyři a jsou nyní v tabulce sedmí s dvanácti body.

A hráče už máme na ledě. Za chvíli začne utkání.

00:01

00:35
    A hned po buly se dostával do akce Janošek, který byl zastaven domácí obranou.

00:37
    A máme tu i první vyloučení. Kometa si zahraje přesilovou hru.

01:20
    Hosté dobře brání.

01:41
    Brno musí začít zpoza svého brankoviště.

02:38
    Domácí kombinují v útočném pásmu, nicméně nestřílí.

02:46

03:07
    Teď se ovšem domácí dostali bez problému přes modrou. Barvíka ale nijak zvlášť neohrozili.

03:10
    Kometa právě vstřelila branku!
    Po dobré akci TOMÁŠE MLYNÁŘE Brno otevírá skóre. Asistence: Eric Lacombe.

03:22
    A máme tu další branku domácích. ROBERT HAVLÁT mířil přesně mezi betony hostujícího gólama. Asistence: Tomáš Havránek, Radim Ferda.

06:58
    Hosté kombinují ve třetině Brna.

07:17
    A teď je zastavuje ofsajn. Vhazuje se ve středním pásmu.

07:46
    Kometa však dobře brání a nepouští Vsetín do šancí.

08:10
    Vsetín bude hrát ve čtyřech. Petr Lainka dostává menší trest za podražení.

08:49
    Kometa se teď vyhnala z útočného pásma nepřesným pasem.

09:04
    David Sedláček si jde posedět za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

10:09
    Kovář se pokusil založit útočnou akci, v rozhodující chvíli o touš přišel.

10:17

11:06
    Brno vá v tuto chvíli více ze hry, byť hraje v oslabení.

11:14

12:21
    Weintritt zavezl puk do pásma, brněnští ho o něj brzy připravili.

13:14
    Hraje se spíše ve středním pásmu. Týmy dobře brání.

13:48
    Kovář napálil pouze brněnského beka.

14:30
    Ani Tomanova střela Slavíčka nikterak neohrozila.

14:37
    Vhazuje se po levici domácího golmana.

15:12
    Brno se usadilo v útočné třetině.

15:42
    Hosté ale posílají puk do střední třetiny a střídají.

16:13
    Dva brněnští útočníci teď jeli sami vedle sebe na Barvíka, který si snimi bez problému poradil.

16:54
    Hosté teď drží Kometu pod tlakem.

17:34
    Domácí se dostali ze třetiny a zakládají protiakci.

18:12
    Domácí se dopuští icingu. Hra se stěhuje zpět před Slavíčka.

18:54
    Španko zachytil nepřesnou rozehrávku domácích a ani natřikrát ale nepřekonal Slavíčka.

19:20
    Naopak Hasoň teď prověřil pozornost Barvíka.

19:47
    Třetina se dohrává před Barvíkem, který musí čelit nepříjemným střelám.

20:00

V úvodní periodě jsme byli svědky dvou branek. Nejprve se přesně trefil Tomáš Mlynář, poté skóre navýšil Robert Havlát. Kometa měla více ze hry a může tak odejít do kabin jako šťastnější tým.

20:01

20:10
    U puku jsou domácí, kteří zahájili palbu na Barvíka. Ten prozatím odolal.

20:40
    Brno si zahraje na úvod přesilovku. Vítek odchází pykat za nedovolené bránění.

21:15
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

21:26
    Ofsajd. Hra se stěhuje do středního pásma.

21:49
    Kratochvíl dostává menší trest za hákování. Hraje se ve čtyřech.

22:33
    Vsetín se teď usadil v pásmu a střílí na Slavíčka z každé pozice.

22:41

22:41
    Nicméně ve stejném čase dostal vsetínský David Kovář dvě minuty za podražení. Hraje se tedy stále ve čtyřech.

23:43
    Lacombe nepřešel přes obranu hostí. Mohla z toho být ale dobrá šance.

23:52

24:29
    Brno má necelou minutu početní výhodu. Zatím však pálí mimo.

24:43
    Barvík si poradil s další nepříjemnou střelou a uklidňuje hru.

24:52

25:03
    Zakázané uvolnění na straně hostí. Vhazuje se před Barvíkem.

25:47
    Hosté začali více střílet, můžeme tak vidět vyrovnanou hru.

26:06
    A bude se znovu vylučovat, tentokráte na domácí straně. Dvě minuty dostává Heinrich za hákování.

26:17
    A Kometa jde do tří. Kratochvíl dostává menší trest za podražení.

26:47
    Kometa vyhazuje a posílá na led čerstvé síly.

27:40
    Vsetín právě vstřelil branku!
    DAVID KOVÁŘ využívá početní výhodu a snižuje na nejtěsnější rozdíl. Asistence: Miroslav Janošek.

28:33

28:58
    Ferda nedokázal zpracovat puk, který mu spoluhráč poslal na čepel.

29:44
    Barvík teď předvedl neskutečný zákrok, když kotouč zastavil na brankové čáře a nedovolil již další dorážku.

30:31
    Vhazování ve středním pásmu.

31:07
    Heinrich zavezl puk do pásma, ve kterém teď Kometa kombinuje.

31:32
    Kovář teď minul odkrytou bránu. Hosté viditelně zlepšili pohyb.

31:51
    Vhazuje se po levici Slavíčka, který má v posledních minutách spoustu práce.

33:14
    Krásný pas poslal Sedláček na Havláta, který rozduněl pouze mantinel.

34:01
    Barvík kryje Kratochvílovu střelu, nicméně na ledové ploše vznikla potyčka, kterou musí rozehnat sudí.

34:12
    Další vyloučení na straně hostů. Za hákování jde za katr pykat Rýpar.

35:09
    Brno kombinuje v rozích.

35:52
    LUKÁŠ ZUKAL teď zužitkoval tlak, který si Brno vytvořilo a střelou pod víko zvyšuje stav. Asistence: Jan Hasoň a Robert Havlát.

36:55
    Kometa hosty zamkla v pásmu.

37:39
    Trnka teď tvrdým hitem poslal k zemi vsetínského útočníka.

38:04
    Nicméně hosté nezahálí a Slavíček musí kontrolovat nepříjemné střely na jeho svatyni.

38:31
    Gól do šatny přidává RADIM FERDA, který dokázal touš nasměrovat až za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Havránek

38:49
    A o pár sekund později přidává další branku JAN HASOŇ. Asistence: Petr Kratochvíl.

39:55
    Hra se dohrává ve středním pásmu.

40:00

Hosté v druhém dějství přidali na střelbě a celková hra Vsetína se vyrovnala Brnu. Kometa však ke konci třetiny přidala dvě rychlé branky a značně tím znepříjemnila stav pro hosty.

40:01

40:23
    Hned na úvod si David Kovář málem zklepl puk do vlastní brány.

40:58
    Havlát s Havránkem se pokusili o kombinaci, kterou však vystihl obránce hostů.

41:41
    Prostor před bránou si hledal Kratochvíl, který nedokázal najít volnou skulinu pro dobrou střelu.

41:42
    LUKÁŠ ZUKAL se postaral o další gólovou akci, když parádně trefil horní růžek. Asistence: Jan Hasoň a Petr Kratochvíl.

42:15
    Domácí vyhazují na zákázané uvolnění.

43:06
    TOMÁŠ HAVRÁNEK pokračuje v gólové přehlídce Brna.. Asistence: David Sedláček.

44:11
    Hosté působí odevzdaným dojmem. Kometa kontroluje zápas.

44:29
    To už je opravdu střelecká hitparáda. ERIC LACOMBE zvyšuje už na 8:1. Asistence: Daniel Hroudný.

45:56
    Brno šlo znovu do útoku, tentokráte byla obrana hostů důrazná.

46:05
    Vhazuje se po levici Slavíčka.

46:16
    Domácí celek zastavuje ofsajd.

47:08
    Hosté se snaží pouze vyhazovat puk ze třetiny.

47:53
    Nicméně teď se ocitl v dobré šanci Janošek. Bohužel pro hosty pálil přímo do výstroje Slavíčka.

48:12
    Vsetín posílá puk na zakázané uvolnění.

49:05
    Mlynář nahazoval puk před bránu Vsetína, tam ale nebyl nikdo, kdo by mohl dorážet.

49:07
    Kometa si zahraje přesilovku.

49:34
    Dvakrát pálil z mezikruží Trnka, Barvík ale střely pokryl.

49:49
    Z útočného pásma vyhání domácí tým ofsajd.

50:16
    Lapačkou si teď poradil se střelou Sedláčka brankář hostů.

50:40
    Vsetín vyhazuje.

51:10

51:43
    A Vsetín jde znovu do čtyř. Na dvě minuty usedá na trestnou lavici Kostka za faul kolenem.

52:25
    Kometa se vyhání z útočné třetiny nepřesnou náhrou.

53:07
    Kometě v této přesilovce chybí střelba. Hosté vyhazují.

53:32
    Furch pálil od modré přesně do Barvíka.

53:46
    Hosté jsou kompletní.

54:04
    Střelu přes obránce teď volil JAN HASOŇ, který pálil přesně nad levý betom Barvíka. Asistence: Petr Kratochvíl

55:11
    Brno je při chuti. Střelu domácího útočníka kryje Barvík.

55:23
    Sudí posoudili úmyslný ofsajd, hra se tedy stěhuje před Slavíčka.

56:08
    Máme na programu další vyloučení. Domácí budou hrát dvě minuty v oslabení.

56:31
    Střelu Dubnického Slavíček s přehledem drží ve výstroji.

56:44
    V oslabení teď ujel TOMÁŠ HAVRÁNEK, který vzal vše na sebe a zakončil přesně pod víko. Kometa si tak připisuje již desátou branku. Asistence: Aleš Heinrich.

57:31
    Za katr odjíždí na dvě minuty Petrla za napadení.