SK Karviná – Val. Meziříčí 6:2 (kon.) | SHK Hodonín – Frýdek-M. 2:5 (kon.) | Poruba 2011 – Břeclav 4:3 (2:1 po s.n.)
Nový Jičín – Opava 2:3 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 0:2 (kon.) | Klášterec nO – Řisuty 5:2 (kon.)
Mor. Budějovice – Vrchlabí 2:3 (kon.) | Klatovy – Bílina 4:3 (kon.) | Sokolov – Nymburk 4:2 (kon.)
Pelhřimov – Tábor 5:3 (kon.) | Děčín – Žďár n/S 1:2 (1:2 po s.n.) | Jindř. Hradec – Kobra 2:3 (kon.)
Jablonec n/N – Trutnov 3:0 (kon.)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
HC Kobra Praha
Sobota 29.11.2014, 18:00 • ZS Jana Marka • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pražská Kobra aktuálně kraluje druholigové skupině Západ. Na svém kontě má 35 bodů a před druhým Táborem drží pohodlný náskok pěti bodů. Svěřenci trenéra Miloslava Šeby v letošní sezóně pouze dvakrát skončili bez bodu a v sobotu vstoupí do zápasu v roli favorita. Měsíc listopad zahájili Pražané porážkou v Řisutech, ale od tohoto okamžiku Kobra neztratila ani bod. Doma rozstřílela Děčín (6:3), Kolín (7:2) a v posledním kole ve středu Sokolov v poměru 5:1. I výjezdy na kluziště soupeřů jsou zatím v tomto měsíci bezchybné. Na ledě posledních Klatov Kobra vyhrála 4:0 a v Moravských Budějovicích dokonce 7:2.

Domácí Vajgar získal z posledních tří zápasů šest bodů. Doma nezaváhal a porazil Pelhřimov (5:1) a Jablonec nad Nisou (6:2). Ve středu body z Trutnova nepřivezl, když poslepovaná sestava Jihočechů padla 3:7. Vajgar je aktuálně s jedenadvaceti body na desátém místě tabulky.

V sobotu to bude již 25. vzájemný zápas. Historická bilance je na straně domácích (10-6-8, skóre 99:75). Loni Vajgar v Praze těsně 3:4 prohrál a doma pak Kobře porážku oplatil a po výhře 5:3 zůstaly body na jihu Čech. Aktuální situace je však odlišná. Kobra je první, Vajgar desátý.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Dlouhý, Kubeš – Kořínek, Procházka, Zich, Popelka, Kohút, Tržil, Jasečko, Voříšek, Bárta, Lazorišák, Milotinský, Šperger, Kozlík, Šesták, Brabec, Dvořák, Tomšík, Jasanský.

HC Kobra Praha: Bílek, Brunát – Evan, Ton, Cafourek, Verbík J., Růžiška, Verbík R., Švaříček, Vrba, Čurda, Kučera, Pohl, Novák, Slanina, Borovanský, Strnad, Kocman, Paris, Malý, Půlpán, Kalla.

Rozhodčí: Pražák – Vavruška, Oudes..

Hosté jsou již na ledě, do branky lídra tabulky se staví Pavel Bílek.

Už nastupují i domácí hráči, branku Vajgaru bude od první minuty střežit Jan Dlouhý.

00:01

00:39
    Hned v první minutě musel Dlouhý třikrát zasahovat, ale první formace Kobry v čele s Kučerou se neprosadila.

00:52
    Hradecký icing.

01:17
    I domácí se dostali do šance, ale Zichovu střelu z vrcholku kruhu brankář Bílek vytěsnil do ochranné sítě.

01:34
    Kozlík z mezikruží našel Bílkovu lapačku.

02:12
    Lazorišák dostal pas za hostující obranu, ale bekendem si na Bílka nepřišel.

03:11
    Kobra vyrazila do protiútoku, Cafourek mířil do náruče Jana Dlouhého.

03:53
    Dlouhý se vytáhl, vyrážečkou zastavil tutový pokus hostů.

05:37
    Lazorišákova střela k brankáři neprošla, na druhé straně brejk Kobry dva na jednoho a Pavel Malý trefil připravenou lapačku Jana Dlouhého.

06:59
    Tomáš Kohút si při šanci hostů musel pomoci faulem, dvě minuty za držení.

07:37
    Sudí si nevšimli drobného ofsajdu hostů, ale těm tlak dlouho nevydržel, dvě minuty pro Dominika Nováka za sekání.

09:00
    Vajgar kompletní.

09:22
    Dlouhý lapil nadějnou ránu Kučery a ještě stihl rozehrát.

09:41

10:51
    Miloslav Cafourek dvě minuty za nedovolené bránění domácího Martina Brabce.

10:59
    Jasečkova pumelice od modré, Bílek puk lapil.

12:22
    Milotinský to měl vzít na sebe a nepřihrávat, z další akce Tržil Bílka nepropálil.

12:52

13:48
    Přesilovku si zahrají zase hosté, Martin Brabec dvě minuty za nedovolené bránění.

14:59
    Bárta vymanil svůj tým ze sevření a vyhazuje.

15:53

16:24
    Dlouhý byl připraven u dorážky o mantinel, kterou chtěl Kalla uklidit do branky.

16:41
    Icing Vajgaru.

17:57
    Faul na Milotinského, dvě minuty za podražení pro Tomáše Půlpána.

19:22
    Lazorišák byl na vteřinku sám před Bílkem, ten zasáhl vyrážečkou.

19:57

20:00

Lídr ligy si dokázal vypracovat více šancí než domácí Vajgar, který ale s Kobrou drží krok. Domácí akcie drží svými zákroky Jan Dlouhý v brance Vajgaru. První třetina branku nepřinesla, ta druhá startuje cca v 18:44.

20:01

20:48
    Martin Čurda v šanci z otočky, ale branku netrefil.

21:05
    Kolem Jana Dlouhého v brance Vajgaru je rušno, o které se tentorkát postaral Michal Borovanský.

21:53
    Kobra zapnula na druhý rychlostní stupeň, dvě minuty pro Stanislava Jasečka za hákování.

22:23
    Braničtí hokejisté se hned usadili v obranné třetině Vajgaru.

23:13
    Dlouhý parádně proti pokusům Franka Kučery.

23:55
    Se střelou Evana od modré je Vajgar kompletní. Hostující Kobra předvedla velice povedenou přesilovou hru.

24:05
    Miloslav Cafourek dvě minuty za faul kolenem na Filipa Tomšíka.

26:06
    Hradci přesilovka nevyšla, kromě střely Brabce nad se nic nekonalo.

26:29
    Ofsajd Kobry.

27:23
    Vajgar právě vstřelil branku!
    Voříšek se dostal za hostující obranu, ale Bílek se štěstím puk vytěsnil mimo tyče a OTA LAZORIŠÁK ho zametl do branky. Asistence Luboš Voříšek.

28:01
    Brabec dvě minuty za vysokou hůl na Martina Kocmana.

28:53
    Čudra z ostrého úhlu mohl vyrovnat, ale odkrytou bránu Vajgaru netrefil.

29:21
    V oslabení ujel jeden na jednoho Milotinský, bekendem se ale neprosadil.

30:01

30:27
    Kobra právě vstřelila branku!
    Domácí obrana nezafungovala na sto procent a LUDĚK STRNAD po hradeckém špatném rozebrání hráčů srovnal. Asistence Filip Švagříček a Martin Kocman.

31:29
    Podobná situace na druhé straně, odražený puk se dostal na hůl MARKA DVOŘÁKA a ten uklidil kotouč do odkryté branky. Asistence David Kozlík a Filip Tomšík.

33:14
    A máme podruhé srovnáno. JAN POHL mířil po akci celé formace do černého. Asistence Roman Verbík a Frank Kučera.

33:46
    Sudí neakceptují hradecké reklamace na icing.

34:10
    Vajgar vyhrál buly v obranné třetině a po rychlém protiútoku pálil Milotinský do připraveného Pavla Bílka.

34:40
    Bárta nad.

35:35
    Jan Pohl dvě minuty za nesportovní chování.

36:06
    Tomšík protáhl Bílka, hosté vyhazují.

36:27
    Dvě minuty na straně domácích za sekání pro Otu Lazorišáka, ale Kučera tomu hodně pomohl, ať se na mě nikdo nezlobí.

36:58
    Milotinský svým pohybem vybojoval vhazování před Bílkem.

37:19
    Procházka svou akci na straně Vajgaru malinko překombinoval, na druhé straně Dlouhý lapil střelu Martina Kocmana.

37:39

38:29

39:02
    Jan Dlouhý parádně lapačkou vychytal tutovku Michala Borovanského asi ze tří metrů.

39:50
    Dvě minuty pro Jiřího Bártu za sekání.

40:00

Ve druhé třetině Vajgar dvakrát vedl, ale hosté dokázali v obou případech vyrovnat. Před námi je třetí dvacetiminutovka, která startuje cca v 19:37 a hosté do ní vstoupí 110 vteřin dlouhou přesilovou hrou.

40:01

Technické problémy postihly hradecký stadion.

49:52
    Hosté z Prahy jdou do vedení velmi šťastnou brankou, MICHAL SLANINA vyslal ranu švihem na branku Vajgaru a Jan Dlouhý svou lapačkou nezasáhl nejlépe a puk obloučkem zapadl do branky domácích. Asistence Roman Verbík.

59:00
    Vajgar zkusil hru bez brankáře, Milotinský spálil tutovou šanci, kterou Bílek špičkou lapačky vymezil mimo tyče.

60:00

Kobra si veze od Vajgaru tři body, ale musím konstatovat, že minimálně bod si Vajgar zasloužil. Hezký večer od Vajgaru přeje Honza Wirkner. (20:29:38)

Jan Wirkner

Branky a nahrávky: 28. Lazorišák (Voříšek), 32. Dvořák (Kozlík, Tomšík) – 31. Strnad (Švagříček, Kocman), 34. Pohl (Verbík, Kučera), 50. Slanina (Verbík)

Rozhodčí: Pražák – Vavruška, Oudes.