Atalanta BC – Avellino 2:0 (kon.) | Empoli – Janov 2:0 (kon.) | Udinese – Cesena 4:2 (po pr.)
Empoli FC
2:0 (1:0)
Janov CFC
Středa 03.12.2014, 18:00 • Stadio Carlo Castellani • Italský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jedním z osmičky zápasů 4. kola Coppa Italia bude také souboj domácího Empoli s janovským CFC. Můžeme očekávat rozhodně tuhý boj, protože vítěz otevře brány do osmifinále poháru.
    Trénink Empoli FC
    Příprava na zítřejší zápas s Janovem.

Empoli FC
    Vstříc předešlým slovům o bojovnosti a nasazení v boji o osmifinále bude výhodou domácího Empoli snad jen právě fanouškovská podpora v zádech. Tým se v Serii A plácá ve druhé polovině tabulky nedaleko sestupových příček. Postup do čtvrtého kola si tým vybojoval jasným vítězstvím 3:0 nad L'Aquila Calcio.

Janov CFC
    Janovští budou na horké půdě Empoli favoritem na postup, situaci však rozhodně nesmí podcenit. Právě to se totiž nabízí. Tým na ligové scéně atakuje třetí příčku a předkolo Ligy mistrů, do jehož blízkosti po zlepšených výkonech vystoupal, avšak právě pohár proti slabším soupeřům by mohl být kámen úrazu. Vždyť ve třetím kole Janov postoupil jen díky chudé jednobrankové výhře nad Virtus Lanciano, kterou zařídil z penalty Mauricio Pinilla. Obezřetnost je proto před zápasem s Empoli rozhodně na místě.
    Tým Empoli FC
    Azzuri přijeli na stadion. Brzy bude zápas

Empoli FC: Bassi – Hysaj, Barba, Bianchetti, Rui – Croce, Signorelli, Laxalt – Zielinski – Pucciarelli, Mchedlidze

Janov CFC: Lamanna – Antonini, De Maio, Burdisso – Rosi, Greco, Mussis, Marchese – Fetfatzidis, Sturaro, Lestienne

-5
    Do výkopu zbývá přibližně pět minut, hráči už se v tunelu chystají ke vstupu na trávník.

1

1
    Domácí Empoli hraje v modrých dresech a útočit bude zleva doprava z pohledu kamery, hosté z Janova nastoupili v bílých dresech a útočit budou vlevo.

2
    Vhazovat budou hosté nedaleko své branky.

4
    První práci měl domácí gólman, Lestienneho ovšem vychytal a zakládá útok svého týmu.

5
    Empoli právě vstřelilo branku!
    To je ale začátek. Dlouhý pas z hloubi vlastního pole se po chybě hostujícího obránce dostal přes spoluhráče na křídle až k DIEGU LAXALTOVI, jenž z hranice šestnáctky velice záhy otevírá skóre a dopřává svému týmu výhodu.
    Diego LAXALT - 1:0

6
    U míče už jsou hosté, z přibližně dvaceti metrů z pravé strany hřiště budou zahrávat standardku.

6
    Opět čelil gólman Bassi nelehké zkoušce, míč vyrážel na roh.

7
    Z něj Janov neuspěl a hra se přesouvá do středu hřiště.

9
    U míče jsou fotbalisté v modrých dresech, kteří po vstřeleném gólu nenechali Janov nadechnout se k náporu a hru kouskují.

10
    Druhý gól měl na kopačce Zielinski, ale svou střelu ze střední vzdálenosti poslal těsně vedle levé tyče janovské branky. Obrana hostů je v úvodu zápasu hodně prostupná.
    Šance Zielinskiho

12
    Přihrávka na Listienneho byla dlouhá, u míče je brankář Empoli.

12
    Janov rozjíždí novou akci kombinací od zadních řad.

13
    Po menším zápasnickém chvatu dostávají výhodu rozehrávky hráči CFC.

14
    Papírové předpoklady o Janovu jakožto favoritu utkání jsou alespoň v první čtvrthodině roztrhány na nejmenší kousky. Empoli bylo opět blízko druhé trefě, míč proletěl znovu jen pár centimetrů od levé tyče.

15
    Hra má stále stejný obraz, kombinaci hostů mezi půlící čárou a pokutovým územím Empoli, následnou ztrátu míče a nepříjemné zakončení před janovskou klecí.

16
    Nastřelenou ruku jednoho z beků Empoli teď reklamovali janovští, ale sudí situaci dobře viděl a nechal pokračovat ve hře. Ani pozdější střela bílých do branky nemířila.

18
    Svým pohybem působí obraně Janova problémy především gólový střelec Laxalt, znovu se bez potíží zbavil dvou hráčů.

19
    Vysoké držení míče ze strany Janova zatím úspěch nenese, nicméně hosté teď budou zahrávat další standardku z pravé strany.

20
    A Janov se posune blíže k brance – dostal výhodu rohového kopu.

20
    Ten nebyl úspěšný, další postup týmu zastavil ofsajd.

21
    Střely na branku: 1 – 2
    Střely mimo: 3 – 1

23
    Proti centru ze strany se Empoli ubránilo a samo postupuje k brance soupeře.

23
    Brankář Lamanna se musel hodně natahovat, aby skákající střelu zpoza vápna vyrazil na roh.

24
    Z rohu už se Janov ubránil, ale při snaze o rychlý brejk míč ztrácí.

25
    Empoli se znovu a znovu snaží o střelbu, ač branku trefilo od vstřeleného gólu pouze jednou, prakticky každá střela znamená pro Lamannu nejvyšší pohotovost.

27
    A další střela modrých, tentokrát tečovaná. Pro míč si došel brankář.

28
    A v rychlém sledu se k zemi na opačné straně hřiště poroučel též Bassi.

28
    Až na pár za zmínku nestojících pokusů se Janov v posledních minutách k ničemu podstatnému nedostal.

30
    Strážce svatyně domácích Bassi si na míč už několikrát sáhl, ale stejně jako teď se většinou jednalo o střely z brankové čáry, které s lehkostí lapil.

33
    Ve chvíli, kdy jsem uvadající aktivitu Janova zmínil, se tým začal znovu probouzet. Nebezpečí střel domácích ty janovské však zdaleka nedosahují.

35
    Na půlce kombinují hráči Empoli.

35
    A do hry je zapojen i gólman Bassi. Ne, domácí rozhodně nikam nespěchají.

36
    A Bassi znovu u míče, tentokrát ve skluzu odehrával míč před dotírajícím forvardem Janova.

38
    Čas do přestávky se rychle krátí a Janov by do té doby určitě rád srovnal krok, ale zatím pro to nevyvíjí dostatečnou aktivitu před brankou soupeře ani přesnost v přihrávkách.

40
    Ani toto zakončení svěřenců Gian Piera Gasperiniho se mezi tři tyče nevešlo.

42
    Poslední minuty první půle se zatím odehrávají na půlce Janova, Empoli bude vhazovat.

43
    Mchedlidze si v souboji pomohl nedovolenými prostředky a Empoli míč ztrácí.

44
    Po rychlém brejku a zblokované střele se Janov dočkal rohového kopu.

45
    Obrana míč odvrátila pouze k nejbližšímu protihráči, míč ale končí snad deset metrů nad brankou.

45
    Rozhodčí nenastavuje ani jednu minutu a první půli ukončuje.

45

Domácí Empoli se velice záhy dostalo do překvapivého vedení a aktivní a nebezpečné bylo i nadále, byť střely hráčů domácích lítaly povětšinou o několik centimetrů vedle tyčí. Janov se během celého poločasu nedostal k souvislému tlaku, nebezpečných zakončení také moc neměl. O přestávce je proto vedení Empoli zcela zasloužené.

Druhý poločas začne přibližně v 19:01.

46

46
    Trenér Gasperini měl ke svým svěřencům o přestávce určitě co říci a v klidu se tato debata určitě nevedla. Podle toho také vypadá nástup Janova do druhé půle.

47
    Hned z první akce vybojoval Janov rohový kop.

47
    Po centru od praporku ale míč ztrácí a kupředu postupuje Empoli.

49
    Prozatím je aktivnější Janov, ale před brankou Empoli platí obdobná pravidla jao před přestávkou – nepřesnost a malé nasazení rovná se zisky míčů pro obránce.

51
    Empoli teď navíc samo vybojovalo rohový kop.

Rohové kopy: 4 – 5

52
    Rohové kopy dnes rozhodně nejsou něčím, čeho by se soupeřova obrana měla obávat (na jedné či druhé straně).

53
    A další roh pro Empoli po zákroku brankáře Lamanny.

53
    Empoli zůstává u míče, bude vhazovat.

54
    Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Fetfatzidis, přichází Pinilla.

55
    Mauricio Pinilla je prvním žolíkem kouče Gasperiniho v cestě za obratem v tomto zápase. Tomu ale v kolonce gólů stále vládne Empoli.

57
    Postup Janova zastavil útočný faul.

58
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Croce, přichází Valdifiori.

60
    Velice častým jevem po přestávce jsou rychlé brejky Janova. Nyní z toho hosté vybojovali alespoň roh.

61
    Z něj úspěšní nebyli, Empoli míří do šance.

62
    Signorelli stál v závěru celé akce, jenže míč poslal jen nad janovskou branku.

62
    Naopak Bassi pro jistotu vyrážel míč padající shora na břevno na roh.

63
    V posledních minutách se hraje hodně nahoru dolů, nebezpečnost akcí soupeřů je přibližně stejná.

64
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Rui, přichází Tonelli.

64
    Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Antonini, přichází Matri.

65
    Ani střídání na obou stranách tempo hry nezpomalily, poslední minuty jsou náročné především na fyzičku hráčů.

67
    Nový muž na trávníku Matri rozjíždí další akci Janova po levém křídle.

69
    Rohový kop pro Empoli vybojoval gólový střelec Laxalt.

69
    Přetažený centr skončil až v zámezí.

70
    Velice aktivní je po příchodu na trávník Matri.

71
    Na začátku druhého poločasu nastolená aktivita Janova v posledních minutách poněkud opadla, více ze hry začínají mít domácí.

73
    S Laxaltem teď měla plné ruce práce celá defenziva CFC, jeho střelu nakonec vyrážel Lamanna na roh.

73
    Janov jen na okamžik snížil aktivitu a hned za to zaplatil cenu nejvyšší – druhý gól ve své síti. Titul "maestro bravo" si od komentátorů utkání vysloužil LEVAN MCHEDLIDZE za ve vzduchu patičkou trefený míč do sítě. Vskutku výstavní branka!
    Levan MCHEDLIDZE - 2:0

75
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází právě gólový střelec Mchedlidze, přichází Aguirre.

78
    Znovu se připomněl Alessandro Matri, ale ani on nemířil mezi tři tyče.

79
    Utkání se zatím hraje v duchu fair-play, rozhodčí ještě nebyl nucen udělit ani jednu žlutou kartu.

80
    Posledních deset minut zápasu je tady. Poněkud symbolicky začínají ztrátou míče Janova při snaze o rychlý brejk.

80
    Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Greco, přichází Rincón.

81
    Málem to bylo o tři góly! Janov teď měl hromadu štěstí. Signorelli nejprve rozezvučel břevno, krátce poté se na zemi proti Laxaltově střele z úhlu činil i brankář Lamanna.

83
    Janov se ještě nevzdává, ale ani centrovaný míč z kopačky Tomáse Rincóna nenašel hlavu žádného z jeho spoluhráčů.

85
    Po souboji s Rosim se za obličej drží Barba, ale není to nic vážného, ihned pokračuje ve hře.

86
    První žlutou kartu v zápase vidí za ruku v obličeji soupeře Mauricio Pinilla z Janova.

88
    Ani závěr zápasu Empoli nehodlá vypustit a riskovat tak případné snížení.O míč v rohu u soupeřovy branky však přichází.

89
    Držení míče obou týmů je v tuto chvíli naprosto vyrovnané. Oba celky ho měly na svých kopačkách přesně 24 minut a přibližně 20 vteřin.

89
    Žlutou kartu dostává Zielinski (Empoli FC).

90
    Utkání se v posledních minutách dost přiostřilo, kromě dvou žlutých karet zde bylo i několik dalších ne zrovna fér soubojů.

90+1
    Rozhodčí ve druhém poločase nastavuje 3 minuty.

90+2
    Empoli už bude chtít zápas dohrát daleko od své branky, tomu odpovídá i nakrátko rozehraný roh a snaha se u praporku udržet co nejdéle.

90+2
    Druhý roh pro Empoli, Janov se dostal pouze k odkopnutí míče do zámezí.

90+3
    Už běží poslední minuta a Empoli je stále těsně před brankou Janova.

90+3

Ani ve druhém poločase se Janov do žádných velkých šancí nedostal, naopak, když ve svém spíše bezúčelném tlaku na chvíli polevil, inkasoval podruhé. Empoli na své půdě překvapilo a po poměrně jasném průběhu zápasu postupuje do osmifinále Coppa Italia na úkor CFC Janov.

Přeji vám hezký zbytek večera a u některého z dalších přenosů na viděnou. (19:52:37)