Dukla – Lovosice 22:25 (kon.) | Královo Pole – Přerov 41:22 (kon.) | Jičín – Hranice 24:16 (kon.)
O2xyworld HBC Jičín
24:16 (14:9)
TJ Cement Hranice
Sobota 06.12.2014, 18:00Chance Extraliga mužů

Aleš Babák, trenér týmu HBC Ronal Jičín: " Jsme rádi, že jsme navázali na vítězné utkání v Litovli. Rozhodl přelom poločasů, na konci první půle jsme odskočili na rozdíl 5 branek, z kraje druhé půle na devítibrankový rozdíl. Výrazně nás podržel Lukáš Kurial, důležitá byla oprávněná červená karta pro Viktora Hastíka. Kromě Lukáše Kuriala bych vyzdvihl Martina Lepieše, samozřejmě všichni předvedli týmový výkon. Nečekali jsme takový průběh zápasu. "

Libor Hrabal, trenér týmu TJ Cement Hranice: " Hrozně nepovedený zápas z naší strany, dát v Jičíně 16 gólů, to je tragické. Neplnili jsme naše taktické pokyny, nezahráli jsme to co jsme chtěli, všechno, co bylo před zápasem řečeno, zůstalo v šatně, na hřišti to vypadalo úplně jinak. Jičín chtěl více vyhrát. " (19:43:16)

60
    Konec zápasu. (24:16)

60
    Marek Třeštík snižuje v poslední minutě z pivota. (24:16)

57
    Jiří Klouček vrací Jičínským 9-ti brankový náskok proměněným sedmimetrovým hodem. (24:15)

56
    V oslabení si na pivota zaběhl Tomáš Samiec a ještě kosmeticky upravuje skóre zápasu. (23:15)

56
    Radim Brož je potřetí v zápase vyloučen a to znamená červenou kartu. (23:14)

55
    Necelých 6 minut před koncem koriguje z rychlého protiútoku Petr Magrla. (23:14)

53
    Radim Brož snižuje z pivota na rozdíl 10 branek. (23:13)

51
    Jičín vede opět o 11 branek, teď už je zápas pouze o tom, jakým rozdílem skončí. (23:12)

49
    Miroslav Rachač snižuje tvrdou střelou z levé spojky. (22:12)

48
    Lukáš Kurial našel milimetrovým pasem Martina Bareše a již to vypadá na debakl. (22:11)

46
    Jiří Klouček zvyšuje vedení Jičína na 10 branek. (21:11)

42
    Jičín již vede ve 42. minutě rozdílem 9 branek. (20:11)

40
    O chvíli později odpovídá přesnou střelou Martin Lepieš. (19:11)

40
    Radim Brož snižuje z pivota. (18:11)

35
    Miroslav Rachač prostřelil z pravé spojky vše, co mu stálo v cestě. (18:10)

34
    Tomáš Kolc zvyšuje z rychlého brejku. (18:9)

34
    Z dresu Hranic je to Tomáš Mičkal. Během jedné minuty jsme byli svědky 3 přímých červených karet. (17:9)

34
    Za vzájemnou výměnu názorů a následnou potyčku vidí červenou kartu domácí Vít Šebek. (17:9)

33
    Tomáš Zeman je opět úspěšný ze sedmimetrového hodu. (17:9)

33
    Viktor Hastík atakoval unikajícího Martina Lepieše a vidí po zásluze červenou kartu. (16:9)

32
    Tomáš Zeman zvyšuje ze sedmimetrového hodu. (16:9)

32
    Zdeněk Kubík zvyšuje z levého křídla již na šestibrankový rozdíl. (15:9)

31
    Začal druhý poločas. (14:9)

30
    První poločas skončil. (14:9)

30
    Tomáš Tomeš se prodal z pravé spojky obranou a přesně zakončil. (14:9)

29
    Jiří Klouček proměňuje nařízenou sedmičku. (13:9)

27
    Přesným podstřelem se prezentoval Jiří Klouček. (12:9)

27
    Petr Magrla snižuje na rozdíl dvou branek z prostoru pravého křídla. (11:9)

23
    Hraničtí však rychle odpovídají a snižují. (11:8)

¨23
    Jičín již vede rozdílem 4 branek a to ve 23. minutě. (11:7)

21
    Martin Lepieš zvyšuje vedení Jičína z rychlého brejku. (10:7)

21
    Z levé spojky navyšuje vedení Jičína Martin Lepieš. (9:7)

18
    Na dvě minuty byl podruhé vyloučen Radim Brož. (8:7)

18
    Tomáš Zeman se individuálně uvolnil a prostřelil Josefa Kučerku. (8:7)

17
    Jan Gřes se dostal sám před Lukáše Kuriala a byl neomylný. (7:7)

16
    Lukáš Rychna z rychlého protiútoku vrací jičínským barvám jednobrankové vedení. (7:6)

14
    Miroslav Rachač srovnává střelou z levé spojky. (6:6)

13
    Tomáš Zeman obstřelil Josefa Kučerku v brance Hranic technickou střelou. (6:5)

12
    Na pravé spojce se dostal za obranu Tomáš Tomeš a v Jičíně máme opět vyrovnáno. (5:5)

11
    Na 2 minuty za úder do obličeje byl vyloučen Radim Brož. (4:5)

11
    Tomáš Mičkal proměnil nařízenou sedmičku. (4:5)

10
    Z rychlého brejku srovnává David Krahulec. (4:4)

9
    Na hřišti sledujeme přetahovanou, Hraničtí jsou opět o krok před domácími. (3:4)

8
    Netrvalo dlouho, a domácí opět srovnávají. (3:3)

7
    Hraničtí jsou opět v jednogólovém vedení. (2:3)

8
    Domácí Lepieš srovnává z prostoru střední spojky (2:2)

7
    Po faulu Bareše proměnil sedmimetrový hod domácí Zeman a snižuje na rozdíl jedné branky (1:2)

6
    Hosté přišli vlivem prorážení o balon a následně Kučerka vychytal domácího Bareše (0:2)

5
    Po dvou nevydařených akcích domácích mají hosté opět balon (0:2)

3
    Hraničtí se ujímají vedení a následně přidavají další branku (0:2)

1
    Výhodu výhozu mají hosté z Hranic. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Rozhodčí a delegát zápasu:

Zápas 14. kola mezi Jičínem a Hranicemi budou rozhodovat pánové Tomáš Bubeníček a Jan Kosmák. Delegátem je pak pan Petr Novák.

Postavení dnešních soupeřů v tabulce:

Před tímto zápasem jsou na tom lépe hráči Hranic, kteří dokázali z dosavadních 13 zápasů získat 15 bodů (6-3-4) a prozatím jsou na 6. místě tabulky. Jičínští figurují momentálně na 9. příčce se ziskem 12 bodů (6-0-7). Jestliže si domácí celek chce udržet kontakt s mužstvy před sebou a dostat se na 8. příčku zajišťující účast v play-off, je pro něj tento duel velmi důležitý. V případě vítězství Hranic by byl bodový rozdíl mezi těmito mužstvy již 5-ti bodový.

HBC Ronal Jičín:

Jičínští zajížděli minulou sobotu do Litovle, kde chtěli odčinit nelichotivou bilanci, když nedokázali bodovat ani v jednom z venkovních zápasů. Nakonec se to podařilo až zde po výsledku 20:27 (7:14).

TJ Cement Hranice:

Ve 13. kole přivítal celek Hranic na svém hřišti Duklu Praha až tuto středu vzhledem k účasti pražského celku v evropských pohárech. Po průběžném poločasovém vedení domácích 14:9 se po 60 minutách zrodil výsledek 26:21 ve prospěch Hranic.

Příjemný sobotní podvečer přeji příznivcům nejvyšší mužské házenkářské soutěže z Jičína, který hostí zápas domácího Ronalu proti Hranicím.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.