Španělsko – Polsko 29:22 (kon.) | Norsko – Rumunsko 27:19 (kon.) | Maďarsko – Rusko 29:29 (kon.)
Dánsko – Ukrajina 32:23 (kon.)
Dánsko
32:23 (14:11)
Ukrajina
Neděle 07.12.2014, 20:30 • Fönix Csarnok Debrecen • Mistrovství Evropy žen

Najlepšou hráčkou Ukrajiny bola vyhlásená Borščenková a na strane Nórska je to Kristiansenová. (22:05:22)

Dánsko sa v druhom stretnutí skupiny "B" stretnú s Nórsko a Ukrajinu čaká Rumunsko.

Gól Burgaardovej bol posledným gól dnešného stretnutia, v ktorom favorizované Dánsko zvíťazilo nad Ukrajinou o deväť gólov 32:23.

60
    Konec zápasu. (32:23)

60
    Presná strela Burgaadovej. (32:23)

59
    S. Jorgensenová znovu zvyšuje na rozdiel skóre. (31:23)

58
    Borščenková z náskoku znížila. (30:23)

57
    S. Jorgensenová sa presadzuje. (30:22)

56
    Laiukovej sa podarilo prekonať Toftovú. (29:22)

55
    Norgaard Osterballeová opäť využíva sedmičku. (29:21)

54
    Ná gól Ukrajiny reaguje S. Jorgensenová. (28:21)

53
    Borščenková koriguje vedenie Dánska, ale na druhej strane sa presadzuje Norgaard Osterballeová. (27:20)

53
    Norgaard Osterballeová premieňa ďalšiu sedmičku. Z štyroch sedmičiek využila všetky. (26:19)

52
    Na druhej strane sa presadila Redkovová. (25:19)

51
    Norgaard Osterballeová premenila sedmičku. (25:18)

50
    Osemnásty gól Ukrajiny zaznamenala Laiuková. (24:18)

49
    Najprv Nikolenková znížila, ale Jorgensenová zvýšila. (24:17)

49
    Gravholtová znovu zvýšila. (23:16)

48
    Tymošenková videla prázdnu bránu Dánska, ale netrafila ju. (22:16)

48
    Tréner Ukrajiny Leonid Razner dostáva dvojminútový trest. (22:16)

47
    Borščenková na sedmičke úspešná. (22:16)

47
    Holmsgaardová je ďalšou vylúčenou Dánkou. (22:15)

44
    Toftová zneškodnila sedmičku Nikolajenkovej. (21:15)

44
    Spellerbergová druhý raz v zápase ide na dve minúty. (21:15)

44
    Gravholtová osamotené na bránkovisku nepochopiteľne minula. (21:15)

44
    Nikolajenková prekonáva Poulsenovú z 7m hodu. (21:15)

43
    Hansenová následne opäť upravuje z náskoku na rozdiel siedmich gólov. (21:14)

42
    Glibkovej sa podarilo opäť znížiť prvým gólom z hry v druhom polčase. (20:14)

42
    Následne Dánsko znovu kontruje. (20:13)

41
    Nikolajenkoá svojim štvrtým gólom znížila. (19:13)

41
    Ukrajinský tréner reaguje oddychovým časom. (19:12)

41
    Rýchly brejk Spellbergovej sa končí v bráne Ukrajiny. (19:12)

40
    Kviesgaardová z pravého krídla navyšuje vedenie Dánska. (18:12)

39
    Dánsko bude mať presilovku po vylúčení Umanecovej. (17:12)

38
    Toftová chytá ďalšiu strelu Nikolajenkovej. (17:12)

37
    Redkovej strela míňa bránu Toftovej a Line Jorgensenová triafa ľavú tyčku brány Tymošenkovej. (17:12)

36
    Po faule L. Jorgensenovej Nikolajeková sedmičkou znížila. (17:12)

35
    Line Jorgensenová v oslabení strieľa ďalší gól. (17:11)

34
    Kristiansenová dostáva dve minúty a Toftová chytá sedmičku. (16:11)

34
    Znovu Kristiansenová strieľa gól. (16:11)

33
    Na rozdiel štyroch gólov zvýšila Kristiansenová. (15:11)

32
    Po trele Pidpalovovej Toftová znovu chytá. (14:11)

31
    V druhom polčase v bráne Dánska je Toftová a pripísala si úspešný zákrok. (14:11)

31
    Druhý polčas začal Ukrajina ide do útoku. (14:11)

31
    Začal druhý poločas. (14:11)

Je tu záver prvého polčasu druhého stretnutia skupiny "B", kde favorizované Dánky vedú o tri góly na Ukrajinou.

30
    První poločas skončil. (14:11)

30
    Päť sekúnd pred koncom prvého polčasu ešte zvýšila Kviesgaardová. (14:11)

30
    Tridsaťšesť sekúnd pred koncom prvého polčasu si vzal tréner Ukrajiny oddychový čas. (13:11)

29
    Burgaardová zvyšuje vedenie Dánska na rozdiel dvoch gólov a navyše Borščenková dostáva dve minúty. (13:11)

28
    Thorsgaardová na bránkovisku si nedala pozor na prešľap. (12:11)

28
    Burgaardovej strelu chytá Tymošenková. Dánsko však ostane pri lopte. (12:11)

26
    Na bránkovisku sa presadila Perederijová. (12:11)

25
    Fiskerová triafa do tváre Tymošenkovú, od ktorej ide lopta k Redkovej a tá sa pokúsila o gól do prázdnej brány, ale tesne míňa. (12:10)

25
    Pri signalizovanej pasivite sa presadila v Laiuková. (12:10)

24
    Holmsgaardová si musí ísť odsedieť dve minúty. (12:9)

24
    Fiskerová z ľavého krídla lobuje Tymošenkovú. (12:9)

23
    Z deviatky si naskočila Burgaardová a presadzuje sa. (11:9)

22
    Fiskerová sa presadila len za cenu faul. Gól neplatí. (10:9)

21
    Nikolajenková sedmičku nepremenila. Poulsenová jej strelu vyrazila, ale dorážku už využila hráčka Ukrajiny. (10:9)

20
    Brankára Tymošenková vytiahla ďalší zákrok. (10:8)

20
    Ďalšiu sedmičku premenila Norgaard Osterballeová. (10:8)

19
    Sedem sekúnd bude hrať Ukrajina v troch. Borčeková ide na dve minúty. (9:8)

18
    Norgaard Osterballeová sedmičku využíva a dostáva svoj tím do vedenia. (9:8)

18
    Redková je ďalšou vylúčenou hráčkou a navyše sedmička pre Dánsko. (8:8)

18
    Ďalší úspešný zákrok Tymošenkovej. (8:8)

18
    Zoria je prvou potrestanou Ukrajinkou. (8:8)

17
    Po oddychovom čase Burgaardová minul bránu. (8:8)

16
    Dánsky tréner si vyžiadal oddychový čas. (8:8)

16
    Polovica prvého polčasu je za nami a stav je vyrovnaný. (8:8)

14
    Ani Stine a po nej Line Jorgensenové neprekonávajú Tymošenkovú. (8:8)

14
    Po úspešnom zákroku sa z ľavého krídla predsadila Redkovová. (8:8)

13
    Na bránkovisku sa presadila Šutská. (8:7)

12
    Tymošenková vychytala Norgaard Osterballeovú. (8:6)

12
    V oslabení sa podarilo Dánsku streliť gól a udržiavajú si dvojgólové vedenie. (8:6)

11
    Voloviková prekonáva Poulsenovú a znížila na rozdiel gólu. (7:6)

10
    Ukrajina sedmičkou znížila a navyše hrá presilovku. (7:5)

9
    Poulsenová zneškodnila sedmičkou Nikolajenkovej. (6:4)

9
    Tymošenková zneškodnila náskok na bránkovisko od Norgaard Osterballeovej. (6:4)

8
    Zverenky Jan Pytlika, ktorý je pri reprezentácie Dánska už 15 rokov sa dostávajú do dvojgólového vedenia. (6:4)

7
    Aj Pidpalová dostáva žltú kartu. (5:4)

7
    Line Jorgensenová dostáva presnou ľavačkou do vedene Dánsko. (5:4)

5
    V piatej minúte sa podarilo Dánsku vyrovnať, ale na druhej strane sa dostala Ukrajina do vedenia. (3:4)

4
    Borščeková premenila 7 m hod. (2:3)

3
    Spellerbergová je ako prvá potrestaná žltou kartou za faul na bránkovisko. (2:2)

3
    Borščeková sa dokázal presadil individuálne a vyrovnala. (2:2)

3
    Line Jorgensenová však dostáva Dánsko znovu do vedenia. (2:1)

2
    Podstrelom vyrovnala Pidpalovová. (1:1)

1
    Ako prvá sa presadila Kristiansenová. (1:0)

1
    Dánsko začalo stretnutie rozohrávkou. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Nasledujú hymny oboch krajín.

Delegátkou stretnutia je Slovenka Janka Stašová.

Dánsko: Toftová, Poulsenová – Kviesgaardová, Thorsgaardová, Fiskerová, Hansenová, Gravholtová, Grigelová, Holmsgaardová, L. Jorgensenová, Kristiansenová, Norgaard Osterballeová, Jensenová, Spellerbergová, Burgaardová, S. Jorgensenová.

Ukrajina: Hilyazetdinová, Tymošenková – Parkhomenková, Laiuková, Andriičuková, Pidpalová, Šutská, Borščeková, Nikolajenková, Umanetsová, Zoria, Redka, Glibková, Stelmachová, Volovniková, Perederijová.

Rozhodčí: Erdogan, Özdeniz (TUR).

Vítam všetkých priaznivcov hádzanej, ktorí sa rozhodli kliknúť a sledovať tento on-line textový prenos zo zápasu majstrovstiev Európy žien medzi Dánsko – Ukrajinou. Zápas sa začína o 20:30.

ME v hádzanej žien 2014 sa konajú od 7. do 21. 12. 2014 a konajú v dvoch krajinách a to v Maďarsku a Chorvátsku. Turnaj sa odohrá v šiestych nasledovných mestách: Budapešť, Győr, Debrecín, Záhreb, Osijek, Varaždin. Turnaja sa zúčastní 16 tímov, ktoré sú rozdelené do 4 skupín A-D. Nás môže tešiť, že sa na tento prestížny turnaj prebojovali aj naše hádzanárky, ktoré budú pôsobiť v skupine D!
    Slovenské reprezentantky sa veľmi dlho nepredstavili na takomto podujatí.

Rozdelenie skupín:
    Skupina A: Maďarsko, Španielsko, Rusko, Poľsko
    Skupina B: Nórsko, Dánsko, Rumunsko, Ukrajina
    Skupina C: Švédsko, Nemecko, Chorvátsko, Holandsko
    Skupina D: Čierna Hora, Francúzsko, Srbsko, Slovensko.

V dnešnom prenose Vám prinesieme online prenos, kde nastúpia hádzanárky Dánska, ktoré bude jednými z favoritiek celého turnaja a ich súperom bude Ukrajina, ktorá odohrali naposledy dva priateľské stretnutia s našou reprezentáciou a jednom bola úspešná a v jednom v Michalovciach ťahala za kratší koniec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.