Chabarovsk – Toljatti 3:2 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 5:3 (kon.) | Novokuzněck – Čeljabinsk 1:6 (kon.)
Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Soči 4:6 (kon.)
Atlant – Ufa 6:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | HC Slovan – Barys 3:2 (kon.)
Záhřeb – Omsk 2:6 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Lada Toljatti
Středa 10.12.2014, 10:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Vítám vás u dnešního zápasu KHL, ve kterém se představí Amur Chabarovsk, jenž vyzve Ladu Togliatti.

Při pohledu na tabulku zjistíme, že půjde o souboj z nižších pater tabulky. Oba celky patří do Východní konference a lépe si počíná Lada Togliatti, která se momentálně nachází na deváté pozici, když získala devětatřicet bodů. Amur Chabarovsk zatím uzavírá celou tabulku, když získal jen devětadvacet bodů.

Nejproduktivnější hráči

Dmitrij Tarasov (Chabarovsk) – 36 odehraných zápasů, 4 branky, 16 asistencí.

Jurij Petrov (Togliatti) – 35 odehraných zápasů, 6 branek, 12 asistencí.

Československá stopa

Rastislav Špirko (Chabarovsk) – 36 zápasů, 5 branek, 12 asistencí.
    Michel Miklík (Chabarovsk) – 35 zápasů, 8 branek, 5 asistencí.
    Marcel Haščák (Chabarovsk) – 30 zápasů, 4 branky, 4 asistence.
    Peter Podhradský (Togliatti) – 22 zápasů, 2 branky, 7 asistencí.
    Karol Sloboda (Togliatti) – 26 zápasů, 2 branky, 1 asistence.
    Jiří Hunkes (Togliatti) – 35 zápasů, 3 branky, 4 asistence.
    Martin Zaťovič (Togliatti) – 35 zápasů, 7 branek, 5 asistencí.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ještě jednou vám přeji příjemné dopoledne, za několik málo momentů vám přineseme sestavy obou týmů.

Amur Chabarovsk: Borisov (Murygin) – Mäntalä, Terjajev, Ježov, Peretjagin, Loginov, Safronov, Velikov – Fisenko, Lugin, Haščák – Špirko, Tarasov, Miklík – Juňkov, Krysanov, Orlov – Baškirov, Litovčenko, Železov.

Lada Togliatti: Ezhov (Glass) – Barancev, Hunkes, Sloboda, Ogurcov, Vorobjov, Stulov, Šulakov, Romanov – Černikov, Petrov, Golubev – Šefeld, Bělousov, Zaťovič – Nikitěnko, Valujskij, Bočarov – A. Strelcov, Fedorov, V. Strelcov-

Rozhodčí: Kulakov, Safiullov – Golovljov, Nazarov.

Oba celky již nastupují na ledovou plochu a po ruské hymně utkání začne.

Start utkání se o něco málo posune, jelikož na jedné z branek je problém se sítí.

00:01

000:10
    Střelu od modré čáry tečoval Černikov, jehož pokus šel těsně vedle branky.

01:20
    Do útočné třetiny vjel Ježov, který hned za modrou o kotouč přišel.

02:00
    Domácí tým se nemohl dostat přes střední třetinu a nahodil černou gumu za hostující branku.

02:42
    Krysanov vybojoval kotouč, o který následně přišel v rohu kluziště.

03:15
    Hostují celek je hodně aktivní, ale nyní se dostal do ofsajdu.

03:24
    Černikov nahodil puk ze střední třetiny na branku, kde byl připravený brankář.

03:48
    Do ofsajdové pozice se nyní dostává i Chabarovsk.

04:42
    Po levém mantinelu se rozjel Lugin, který na první tyči našel jen Ezhova.

05:22
    Hostující brankář si připisuje další zákrok, když zastavil střelu z levého kruhu.

05:37
    Puk na brusle dostal mezi kruhy Železov, jenž ho nedokázal zpracovat.

06:13
    Togliatti se dostali k puku jen na chvíli a hned ho odevzdali Amuru.

06:26
    Máme tu první přesilovou hru. Na trestnou lavici za hákování putuje domácí Miklík.

06:43
    Hostující tým se usadil v útočné třetině.

06:55
    Z pravé strany vystřelil Golubev, jehož rána mířila do hrudi Borisova.

07:26
    Na modrou čáru dostal kotouč Mäntylä, který střelou z první našel lapačku gólmana.

07:36
    Amur získal kotouč a vyhodil ho až za branku soupeře.

08:11
    V oslabení se k sólu odhodlal Železov.

08:41
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Hned po oslabení vstřelili domácí hráči branku. Střelu od modré vyrazil brankář před sebe, kde stál JEVGENIJ ORLOV, jehož pokus mířil na zadní tyč a skončil za brankovou čárou. Asistence: Michel Miklík.
    Jevgenij ORLOV - 1:0

09:29
    Z mezikruží vypálil do betonu gólmana Lugin. Bude se vhazovat po levici Ezhova.

10:02
    Ofsajd Lady.

10:23
    Lugin je dnes hodně aktivní a tahá jednu akci za druhou.

10:43
    Po zákroku hostujícího brankáře se na ledové ploše strhla mela.

10:43
    Rozhodčí celou situaci rozehnali a rozhodli se, že vylučovat nebudou.

11:08
    S přesilou bojuje Bočarov, jenž následně přihrál spoluhráči, který o puk přišel.

12:01
    Na vrchol kruhů dostal kotouč obránce, který jej z první vyslal na brankáře, ten byl připraven.

12:13
    Nepřesnou střelu od mantinelu vyslal Vasilij Strelcov, jehož pokus zaduněl o zadní mantinel.

13:02
    Hráčům Lady zatím nevychází přechod do útočné třetiny, píská se zakázané uvolnění.

13:22
    V dobré pozici se ocitl Golubev, který střelou z mezikruží trestuhodně přes střelil branku.

14:14
    Amur jde podruhé v tomto utkání do čtyř. Za podražení usedá na trestnou lavici střelec zatím jediné branky Orlov.

14:49
    Amur posunul puk za do útočně třetiny. Lada musí přijít s dalším útokem.

15:37
    Domácí Haščák nyní dlouho držel puk v útočné třetině.

16:09
    Od pravého mantinelu vyslal tvrdou střelu Hunkes, kterou na dvakrát chytá Borisov.

16:34
    Rastislav Špirko vybojoval faul a první přesilovou hru pro Amur. Za hrubost usedá na trestnou lavici Barancev.

16:45
    Hostující tým dostal černou gumu za modrou čáru.

17:00
    Amur je nyní usazen v útočném pásmu, ale střelba zatím nepřichází.

17:21
    Střela od modré čáry skončila v náručí Ezhova.

17:38
    Hostující hráči se dostali k puku a vyhodili ho přes všechny čáry.

18:29
    Od modré čáry vystřelil nepřesně Loginov. U puku jsou opět domácí hráči.

18:45
    Fisenko zbytečně podrazil protihráče a putuje na trestnou lavici.

18:52
    Chabarovsk vyhrál vhazování a hned puk vyhazuje.

19:15
    Amur u mantinelu přetlačil soupeře a puk putuje za branku soupeře.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V úvodní třetině jsme strhující hokej neviděli. Více času s pukem na hokejkách strávili domácí hráči, kteří po brance Orlova vedou. Togliatti zatím hledá, jak přejít do útočné třetiny.

Střely na branky: 8:10.

20:01

20:22
    Borisov chytil nejprve střelu Petrova i následnou dorážku z hranice brankoviště, kterou vyslal Golubev.

21:20
    Další šance z předbrankového prostoru řeší domácí gólmana. Togliatti se snaží o rychlé vyrovnání, ale proti je Borisov.

22:12
    Až nyní se pořádně k puku dostali domácí a byla z toho velká šance. Do odkryté klece se netrefil Špirko.

22:56
    Tvrdou střelu ze střední třetiny vyslal jeden z obránce, ale hostující gólman je připraven.

23:06
    Mezi kruh se zjevil Špirko, jenž trefil prvního obránce.

23:26
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    SEMJOV VALUSKIJ získal puk a za hranicí kruhů vystřelil přes obránce, puk skončil v brance. Asistence: Andrej Nikitěnko.
    Semjov VALUSKIJ - 1:1

25:13
    Domácí hráči si neporozuměli v přechodu přes útočnou modrou čáru a máme tu ofsajd.

25:13
    Rozhodčí vykazuje z vhazování domacího hráče, který se hodně rozčiluje.

25:45
    Amur se dostal lehce do útočné třetiny, ale za brankou o kotouč přišel.

25:54
    Střela od levého mantinelu končí v lapačce Borisova, jenž je nyní hodně zaměstnán.

26:23
    Lugin nepřesně přihrál na modrou čáru a připravil tak svůj tým o pásmo.

26:57
    Rozhodčí nejprve ukázal na branku a následně rozpažil. Nyní ovšem prosí o radu kolegu u videa!

26:57
    Domácí hráči jeli dva na jednoho obránce. Haščák našel DMITRIJE LUGINA, který se štěstím propálil brankáře. Asistence: Marcel Haščák, Michail Fisenko.
    Dmitrij LUGIN - 2:1

27:49
    V těchto momentech se na ledové ploše přiostřuje.

28:11
    Ogurcov nezpracoval kotouč a hosté přišli o pásmo.

28:46
    Tvrdou ránu vyslal Petrov a domácí gólman nevěděl, kde má kotouč.

29:37
    Z mezikruží vyprášil betony Borisova jeden z útočniků.

30:15
    Nyní je hra plná nepřesností a ani jeden z týmů si kotouče neužije dlouho.

31:18
    Jiří Hunkes vyslal svou ránu jen do připraveného Borisova. Následuje komerční přestávka.

31:37
    Střela Haščáka byla sražená do ochranné sítě nad hostující brankou.

32:15
    Domácí hráči vůbec nenapadají rozehrávku soupeře a naopak na něj čekají ve střední třetině.

33:06
    Sám před brankou se ocitl DMITRIJ TARASOV, jehož střela do protějšího horního rohu branky byla přesná. Asistence: Denis Ježov, Michel Miklík.
    Dmitrij TARASOV - 3:1

34:03
    Na trestnou lavici za hákování míří Terjajev.

34:31
    Petrov zastavil střelu od modré a následnou dorážkou netrefil branku.

35:10
    Na hranici brankoviště dostal puk Černikov, který namířil svou střelu do domácího gólmana.

35:55
    Amur vyhazuje přes všechny čáry.

37:25
    Další trest pro domácího hráče, jenž podrazil Zaťoviče.

38:20
    Litovčenko nedokázal vyhodit a u puku jsou opět hosté.

38:46
    Tvrdou ránu od modré čáry vyslal VITALIJ ŠULAKOV, jehož rána se zastavila až v brance Borisova. Asistence: Anton Šefeld, Martin Zaťovič-
    Vitalij ŠULAKOV - 3:2

39:56
    hostující brankář vyrazil puk před Orlova, který odmítl uklidit puk do odkryté klece.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina byla zajímavější než ta druhá a padly v ní čtyři branky. Stejně jako v první přestávce, tak i ve druhé mají jedno brankový náskok domácí hráči.

Střely na branku: 13:29.

40:01

40:32
    Zatím se hraje spíše ve střední třetině a žádnou střelu jsme neviděli.

41:15
    Zaťovič chtěl obkroužit branku, ale v rozhodujícím momentě podklouzl.

42:22
    Nebezpečnou střelu vyslal Litovčenko, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.

42:33
    Rozhodčí opět volá kolegu i videa.

42:33
    Rozhodčí změnil své rozhodnutí a branku neuznává. Kotouč dostal zblízka za brankovou čáru domácí hráč.

43:11
    Zakázané uvolnění Amuru, i když se domácí publikum hodně zlobí.

43:11
    Dnešní utkání sleduje 4435 diváků!

43:33
    Chybu domácí obrany nepotrestal Golubev, jehož pokus letěl vedle zadní tyče.

43:59
    \Před dotírajícím Černikovem schoval puk pod lapačku Borisov.

44:22
    Amur nahazuje kotouč za hostující branku, kde jsou první obránci.

45:19
    Bekhendovým pokusem se prezentoval Valujskij, jehož pokus šel jen do betonu Borisova.

46:06
    Hostující tým vyhodil puk přes celé kluziště tak šikovně, že musel zasáhnout domácí gólman.

46:30
    Lada dlouho kombinovala v útočném pásmu, ale nakonec zakončila celou situaci slabou střelou.

47:12
    Hostující Šefeld na dvakrát nepřekonal Borisova,, jenž schoval po poslední střele schoval puk do své výstroje.

47:43
    Z ostrého úhlu přestřelil branku Lugin, jehož pokus skončil až mimo hrací plochu.

48:27
    Na vrcholu kruhu se ocitl Haščák, jehož pokus šel na hostující klec, i když domácí útočník měl dost času.

49:07
    Slovenský hokejista vyslal další ránu, ale nyní zasáhl Ježov.

49:40
    Domácí hráči jeli dva na jednoho obránce, kterému ve finální fázi pomohl vracející se spoluhráč.

50:39
    Z levé strany vystřelil Šefeld, ale našel pouze připraveného Borisova, který kotouč vyrazil.

51:07
    Od modré čáry vystřelil Barancev, jehož pokus končí v lapačce gólmana.

51:24
    Střelu Tarasova vyrazil Ježov do ochranné sítě.

51:55
    Amur nic nevymýšlí a raději posouvá hru do střední třetiny.

52:44
    Chabarovsk dlouho kombinoval v útočném pásmu, ale spíše se domácí hráči snažili o šetření vteřinek.

53:19
    Střelu od modré čáry dobře viděl Ježov, který si s pokusem poradil.

54:00
    Loginov hledal zpětnou přihrávkou spoluhráče, ovšem v daném prostoru žádný nebyl.

54:22
    Z ostrého úhlu vystřelil Petrov, ale Borisov byl na své přední tyči připraven.

55:51
    I na druhé straně vynikl brankář, jenž chytil střelu od modré. Celá situace pro něj byla o to těžší, že před ním stálo několik hráčů.

56:16
    Ve klubku těl před hostující brankou se nejlépe zorientoval Ježov, jenž se pro puk natáhl.

57:02
    Togliatti drží puk za svou brankou a střídá.

57:42
    Domácí hráči už nikam nepospíchají a drží kotouč ve své moci.

58:17
    Golubev schoval svou střelu za obránce, celou situaci vyřešil Borisov.

59:01
    Střelu od modré čáry tečoval mezi kruhy Lugin, jehož teč mířila jen do Ježova.

59:01
    Oddechový čas pro hosty.

59:14
    Hra je opět přerušená a vhazovat se bude v útočném pásmu Lady.

59:20
    Tvrdá rána Baranceva konči vedle pravé tyče!

59:21
    Hostující brankář míří na střídačku a hosté hrají v šesti!

59:51
    Rozhodčí vykázal hostující celek do střední třetiny.

59:55
    Na ledové ploše se strhla bitka, ve které se utkali Haščák s Fedorovem!

59:55
    Oba hráči už putují na trestnou lavici za hrubost.

60:00

Střelecky navíc měli hostující hráči, kteří dostali od Amuru lekci z produktivity. Tři body zůstávají v Chabarovsku a to znamená, že domácí tým po dnešním zápase opouští poslední příčku Východní konference.

Střely na branku: 21:46.

Rastislav Špirko (Chabarovsk) – 0+0, 0 střel, 8:16 čas na ledě.
    Michel Miklík (Chabarovsk) – 0+2, 1 střela, 13:31 čas na ledě.
    Marcel Haščák (Chabarovsk) – 0+1, 1 střela, 23:29 čas na ledě.
    Karol Sloboda (Togliatti) – 0+0, 1 střela, 10:01 čas na ledě.
    Jiří Hunkes (Togliatti) – 0+0, 3 střely, 18:28 čas na ledě.
    Martin Zaťovič (Togliatti) – 0+1, 1 střela, 15:38 čas na ledě.

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a přejí vám příjemný zbytek dnešního dne. (12:31:22)

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 9. Orlov (Miklík), 27. Lugin (Haščák, Fisenko), 34. Tarasov (Ježov, Miklík) – 24. Valuskij (Nikitěnko), 39. Šulakov (Šefeld, Zaťovič)

Lada Toljatti: Ježov (Glass) – Barancev, Hunkes, Sloboda, Ogurcov, Vorobjov, Stulov, Šulakov, Romanov – Černikov, Petrov, Golubev – Šefeld, Bělousov, Zaťovič – Nikitěnko, Valujskij, Bočarov – A. Strelcov, Fedorov, V. Strelcov-

Rozhodčí: Kulakov, Safiullov – Golovljov, Nazarov