Nizozemsko – Švédsko 30:30 (kon.) | Srbsko – Francie 16:27 (kon.) | Chorvatsko – Německo 24:26 (kon.)
Slovensko – Č. Hora 24:28 (kon.)
Nizozemsko
30:30 (14:14)
Švédsko
Středa 10.12.2014, 18:00 • City Sport Hall, Varaždín (Chorvatsko) • Mistrovství Evropy žen

To je ode mě pro dnešek z toho zápasu s konstatováním remízy vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera na příklad sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (20:05:39)

Tabulka skupiny C po tomto zápase:

1. Švédsko – 3 body (2 zápasy; 60:58)
    1. Nizozemsko – 3 body (2 zápasy; 59:56)
    3. Německo – 0 bodů (1 zápas; 26:29)
    3. Chorvatsko – 0 bodů (1 zápas; 28:30)

Statistiky zápasu

Nizozemsko: Westerová, Jankovićová – Polmanová 10, van der Heijdenová 7, Grootová 6, Brochová 4, Bontová 1, Lucianová 1, Snelderová 1, Kramerová, van Olphenová, Knippenborgová, Dulferová, Goosová, Schopová, Smeetsová

Švédsko: Idehniová, Bundsenová – Odenová 7, Almová 5, Hagmanová 5, Gulldénová 3, Blohmová 2, Hellebergová 2, Sandová 2, Agrenová 1, Ahlmová 1, Robertsová 1, Torstensonová 1, Fogelströmová, Jacobsenová, Johanssonová

Střely na bránu: 41-43
    Sedmimetrové hody: 2/3 – 2/2
    Žluté karty: 3-3
    Dvouminutové vyloučení: 3-4

Nádherná bitva až do posledních sekund! Přesně to sliboval tento zápas už od samého začátku. V poločase svítilo skóre 14:14 a nevědělo se, kdo je na tom momentálně lépe. Od začátku druhé půle tahaly Švédky za kratší konec a Nizozemky toho náležitě využívaly, neb už vedly o 3 branky, jenže Švédky předvedly trpělivou hru, kterou začaly pomalu ale jistě stahovat náskok svých soupeřek. Nic méně Nizozemky znovu nastartovaly a začaly hrát především na rychlé protiútoky a využívat pravé spojky. Když se k tomu přidala s úspěšnými zákroky Westerová, vypadalo to, že už si Nizozemky nenechají vedení vzít. Ale! V 52. minutě se povedlo Švédkám vyrovnat stav utkání a bylo jasné, že je na dramatický závěr zápasu zaděláno. Ještě tři minuty před koncem zápasu se dostaly Nizozemky znovu do dvoubrankového vedení. Nakonec jim ale ani tento náskok nestačil a pět sekund před koncem zápasu vstřelila vyrovnávací branku na 30:30 Ida Odenová, na čež nedokázaly Nizozemky již odpovědět. Z dnešního velmi dramatického zápasu si tak oba celky zapisují do tabulky skupiny C po jednom bodu a je tak jasné, že o prvním postupujícím ještě není zdaleka jasno.

Nejlepší hráčky zápasu

Nizozemsko: Cornelia Grootová – 6 branek
    Švédsko: Ida Odenová – 7 branek

V závěru zápasu se ještě pokusila s výsledkem něco udělat van der Heijdenová, jenže její úspěšná střela přišla až po odpískání konce zápasu.

60
    Konec zápasu. (30:30)

60
    Westerové propadl do brány vcelku lehce odhozený míč z ruky Odenové. Je srovnáno. Do konce zápasu schází pět sekund! (30:30)

60
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou Švédky. (30:29)

60
    Schází třicet sekund do konce zápasu. Švédský lodivod si bere oddechový čas. (30:29)

60
    Van der Heijdenová orazítkovala pouze tyč švédské brány! (30:29)

60
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou Nizozemky. Stav utkání 30:29! (30:29)

60
    Tak ještě stále ne. Nizozemský trenér využil oddechového času. (30:29)

60
    Nizozemská hráčka už je na střídačce a zápas tak může pokračovat svojí poslední minutou. (30:29)

60
    Van Olphenová zůstává ležet na palubovce a musel k ní být přizván lékař. (30:29)

60
    Probíhá poslední minuta tohoto zápasu. (30:29)

59
    Střet soupeřek v brankovišti Švédska si vyžádalo krátké přerušení hry. (30:29)

59
    Načež velmi rychle vstřelenou brankou odpovídá Odenová. Jedna branka dělí oba soupeře. (30:29)