Nizozemsko – Švédsko 30:30 (kon.) | Srbsko – Francie 16:27 (kon.) | Chorvatsko – Německo 24:26 (kon.)
Slovensko – Č. Hora 24:28 (kon.)
Nizozemsko
30:30 (14:14)
Švédsko
Středa 10.12.2014, 18:00 • City Sport Hall, Varaždín (Chorvatsko) • Mistrovství Evropy žen

To je ode mě pro dnešek z toho zápasu s konstatováním remízy vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera na příklad sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (20:05:39)

Tabulka skupiny C po tomto zápase:

1. Švédsko – 3 body (2 zápasy; 60:58)
    1. Nizozemsko – 3 body (2 zápasy; 59:56)
    3. Německo – 0 bodů (1 zápas; 26:29)
    3. Chorvatsko – 0 bodů (1 zápas; 28:30)

Statistiky zápasu

Nizozemsko: Westerová, Jankovićová – Polmanová 10, van der Heijdenová 7, Grootová 6, Brochová 4, Bontová 1, Lucianová 1, Snelderová 1, Kramerová, van Olphenová, Knippenborgová, Dulferová, Goosová, Schopová, Smeetsová

Švédsko: Idehniová, Bundsenová – Odenová 7, Almová 5, Hagmanová 5, Gulldénová 3, Blohmová 2, Hellebergová 2, Sandová 2, Agrenová 1, Ahlmová 1, Robertsová 1, Torstensonová 1, Fogelströmová, Jacobsenová, Johanssonová

Střely na bránu: 41-43
    Sedmimetrové hody: 2/3 – 2/2
    Žluté karty: 3-3
    Dvouminutové vyloučení: 3-4

Nádherná bitva až do posledních sekund! Přesně to sliboval tento zápas už od samého začátku. V poločase svítilo skóre 14:14 a nevědělo se, kdo je na tom momentálně lépe. Od začátku druhé půle tahaly Švédky za kratší konec a Nizozemky toho náležitě využívaly, neb už vedly o 3 branky, jenže Švédky předvedly trpělivou hru, kterou začaly pomalu ale jistě stahovat náskok svých soupeřek. Nic méně Nizozemky znovu nastartovaly a začaly hrát především na rychlé protiútoky a využívat pravé spojky. Když se k tomu přidala s úspěšnými zákroky Westerová, vypadalo to, že už si Nizozemky nenechají vedení vzít. Ale! V 52. minutě se povedlo Švédkám vyrovnat stav utkání a bylo jasné, že je na dramatický závěr zápasu zaděláno. Ještě tři minuty před koncem zápasu se dostaly Nizozemky znovu do dvoubrankového vedení. Nakonec jim ale ani tento náskok nestačil a pět sekund před koncem zápasu vstřelila vyrovnávací branku na 30:30 Ida Odenová, na čež nedokázaly Nizozemky již odpovědět. Z dnešního velmi dramatického zápasu si tak oba celky zapisují do tabulky skupiny C po jednom bodu a je tak jasné, že o prvním postupujícím ještě není zdaleka jasno.

Nejlepší hráčky zápasu

Nizozemsko: Cornelia Grootová – 6 branek
    Švédsko: Ida Odenová – 7 branek

V závěru zápasu se ještě pokusila s výsledkem něco udělat van der Heijdenová, jenže její úspěšná střela přišla až po odpískání konce zápasu.

60
    Konec zápasu. (30:30)

60
    Westerové propadl do brány vcelku lehce odhozený míč z ruky Odenové. Je srovnáno. Do konce zápasu schází pět sekund! (30:30)

60
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou Švédky. (30:29)

60
    Schází třicet sekund do konce zápasu. Švédský lodivod si bere oddechový čas. (30:29)

60
    Van der Heijdenová orazítkovala pouze tyč švédské brány! (30:29)

60
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou Nizozemky. Stav utkání 30:29! (30:29)

60
    Tak ještě stále ne. Nizozemský trenér využil oddechového času. (30:29)

60
    Nizozemská hráčka už je na střídačce a zápas tak může pokračovat svojí poslední minutou. (30:29)

60
    Van Olphenová zůstává ležet na palubovce a musel k ní být přizván lékař. (30:29)

60
    Probíhá poslední minuta tohoto zápasu. (30:29)

59
    Střet soupeřek v brankovišti Švédska si vyžádalo krátké přerušení hry. (30:29)

59
    Načež velmi rychle vstřelenou brankou odpovídá Odenová. Jedna branka dělí oba soupeře. (30:29)

58
    Grootová přidává svému celku ke skóre číslici 30. (30:28)

58
    Gulldenová je úspěšnou střelkyní ze sedmimetrového hodu. (29:28)

58
    Švédské reprezentantky si došli pro sedmimetrový hod. (29:27)

57
    Nizozemky už se radovaly ze zisku míče po úspěšném bloku, rozhodčí si však všimly fauly na brankovišti. (29:27)

57
    Polmanová se štěstím zpracovala jednou rukou míč a poté z kroku zakončila. Míč se zastavil až v síti soupeře. (29:27)

56
    Proskok Robertsové z nulového úhlu nemohl Westerovou ohrozit. Hra se přesouvá před bránu Švédska. (28:27)

56
    Naopak Nizozemky se dostávají do vedení zásluhou agilní Brochové. (28:27)

55
    Westerová drží Nizozemky na nerozhodném skóre. Celkově je to její jedenáctý zákrok v zápase. (27:27)

54
    van der Heijdenová předvedla dobrý balanc a i přes atak dvou soupeřek dokázala vstřelit branku. (27:27)

54
    Nizozemsko hraje v plném počtu. (26:27)

54
    Nathalie Hagmanová (SWE) je vyloučena na dvě minuty. (26:27)

53
    Prohru svého celku nechce připustit Almová. (26:27)

53
    Střelkyně posledních chvil Nizozemska se však nenechává zahanbit. (26:26)

53
    Robertsová předvedla velmi rychlé nohy a přesnou střelbu. (25:26)

52
    Odenová navíc byla faulována Michelle Goosovu (NED) a ta si tak odsedí dvě trestné minuty. (25:25)

52
    Ida Odenová předvedla učebnicový průchod obranou soupeře a následné úspěšné zakončení. Máme srovnáno! (25:25)

52
    Nizozemky se proviňují útočným faulem. Do útoku tak spěchají znovu Švédky. (25:24)

51
    Švédsko hraje v plném počtu. (25:24)

51
    Švédky to nijak nerozhodilo. Po střele Hellebergové se míč třepotá v síti. (25:24)

50
    Perfektní přehled o hře předvedla Grootová, která z poloviny hřiště vyslala míč z otočky do opuštěné brány Švédska. (25:23)

50
    Ahlmová se trefuje do poloodkryté brány Nizozemska. Švédky znovu zkouší hrát bez brankářky. (24:23)

49
    Navíc ji při zakončení faulovala Ida Odenová (SWE), která tak na dvě minuty oslabuje svůj celek. (24:22)

49
    Polmanová se trefuje podruhé za sebou. (24:22)

49
    Velmi rychle odpovídá Hagmanová přesnou ranou k levé tyči. (23:22)

48
    Výborná rána vyletěla z ruky Polmanové na bránu Idehniové, která tuto střelu nemohla zastavit. (23:21)

48
    Druhý roh v zápase a znovu jsou Nizozemky týmem, který má tuto výhodu. (22:21)

48
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou Nizozemky. (22:21)

48
    Oddechový čas pro Nizozemsko. (22:21)

48
    Za zády Idehniové se rozezvučela tyč. (22:21)

47
    Na druhé straně se neprosadila Ahlmanová, které soupeřky zblokovaly střelu. (22:21)

47
    Navíc dobré výkony v posledních chvílích podpořila úspěšným zákrokem Idehniová. (22:21)

46
    Naopak Almová zakončila svůj střelecký pokus přesně tam, kam měla. Rázem jsou Švédky na dostřel svým soupeřkám. (22:21)

46
    Levá křídelnice Nizozemska nedokázala dostat míč skrze Idehniovou do brány. (22:20)

45
    Švédské reprezentantky potřebovaly dva pokusy, aby vyzrály na Westerovou, jmenovitě Hagmanová. (22:20)

44
    Nizozemky vyhořely při snaze zakončit z pravé spojky. (22:19)

44
    Westerová v klidu sebrala a rozehrála ztracený míč švédských hráček. (22:19)

43
    Ani tentokrát se Polmanová nemýlila, navíc nedala Idehniové šanci na zákrok. (22:19)

43
    Nizozemky mají k dispozici další sedmimetrový hod v krátkém sledu. (21:19)

42
    Na pravém křídle zůstala zcela osamocena Hagmanová, která svojí šanci přetěžila v branku. (21:19)

42
    Útočný faul Polmanové zastavuje celou akci domácích. Naopak Švédky mohou zaútočit. (21:18)

41
    Švédsko hraje v plném počtu. (21:18)

41
    Švédky znovu chybovaly v rozehrávce a celá hra se tak přesouvá před brankoviště Švédska. (21:18)

41
    Se zahráním sedmimetrového rohu neměla problém Polmanová, která dává klid na ruce Nizozemek, neboť ty už vedou o 3 branky. (21:18)

41
    Nizozemky mají k dispozici sedmimetrový hod. (20:18)

40
    Švédky kvůli včasnému zákroku Westerové v útoku neuspěly. (20:18)

39
    Jenny Almová (SWE) je vyloučena na 2 minuty. (20:18)

39
    Nizozemky se ale přeci jen dokázaly dostat do zakončení, čehož náležitě využila Polmanová, která navyšuje vedení svého celku na 2 branky. (20:18)

39
    Grootová se drala mezi dvojici soupeřek, ty jí dokázaly včas zabránit v zakončení. (19:18)

39
    První roh zápasu rozehrají domácí hráčky. (19:18)

38
    Švédky si nebyly schopny přesně přihrát, do útoku proto míří Nizozemky. (19:18)

38
    Stejně jako na druhé straně Idehniová pokus soupeřky ve chvíli, kdy se vrátila Dulferová do hřiště. (19:18)

37
    Střelu do dolního levého rohu nedokázala Westerová zastavit. (18:18)

37
    I bez této střelkyně si ale domácí hráčky poradily. Na svá bedra vzala tíhu situace Polmanová. (18:17)

37
    Švédky se rozhodly hrát osobní obranu na Grootovou. (17:17)

36
    Po dvaceti sekundách početní výhody toho využívá Odenová ke vstřelení kontaktní branky. (17:17)

36
    Rozhodčí si z dvojice Nizozemek v souboji na brankovišti vybrali Kelly Dulferovou (NED) jako faulující a tak ji vyloučili na dvě minuty. (17:16)

35
    Tostensonové střela orazítkovala tyč Westerové brány. (17:16)

35
    Zákroky brankářek na obou stranách zabránily změně skóre. (17:16)

35
    Nizozemky si nicméně přeci jen znovu došli pro nejtěsnější možné vedení. Svojí zásluhu na tom má van der Heijdenová. (17:16)

34
    Přeci jen se ale Švédky prosadily zásluhou Blohmové. (16:16)

34
    Blohmová byla včas ubráněna obranou hráček z Nizozemska. (16:15)

33
    Až nyní si přihrály Nizozemky nepřesně. Švédky tedy mohou v klidu přejít do útoku. (16:15)

33
    Nizozemky posílají míč ze strany na stranu bez náznaku střely. (16:15)

32
    To samé se nepovedlo Westerové se střeleckým pokusem Sandové. (16:15)

32
    Idehniová dokázala vykopnout pokus soupeřky mimo ohrožení brány. (16:14)

32
    Bontová toho využila v branku z rychlého protiútoku. (16:14)

21
    Torstensonové střelecký pokus byl zblokován obranou. (15:14)

21
    Nizozemky perfektně zmátly soupeřky svými nacvičenými akcemi, kterou zakončila Polmanová. (15:14)

31
    Začal druhý poločas. (14:14)

Hráčky jsou připraveny na palubovce, druhý poločas za malou chvíli začne. Rozehrávat na začátku druhého poločasu budou Nizozemky.

Oba celky společně s rozhodčími míří již zpět na hrací plochu.

Nejlepší střelkyně prvního poločasu

Nizozemsko: Laura van der Heijdenová – 5 branek
    Švédsko: Jenny Almová – 3 branky

Švédky vstoupily do začátku zápasu suverénním způsobem, kdy si během prvních šesti minut dokázaly vytvořit náskok tří branek. Jenže potom už se začaly trefovat také Nizozemky, které během následujících tří minut vymazaly náskok svých soupeřek a překlopily vedení na svojí stranu. Ve vedení byly Nizozemky už o 5 branek, jenže hosté zlepšili obrannou hru a po téměř 15 minutách vedení Nizozemek se dostaly do vedení zpět Švédky. Obraz hry byl takový, že se poločas odpískal za stavu 14:14 a teprve druhý poločas rozhodne o jasném vítězi dnešního zápasu. Je také možné, že se body budou dělit rovným dílem.

Druhý poločas začne přibližně v 18:50.

30
    První poločas skončil. (14:14)

30
    Poslední útok Nizozemek po nepřesné rozehrávce soupeřek už určitě nebude zakončen. (14:14)

30
    Za Nizozemsko se trefuje v posledních sekundách ještě Brochová. (14:14)

30
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (13:14)

30
    Po téměr 15 minutách vedení Nizozemska se dostávají do vedení zpět Švédky. (13:14)

29
    Lucianová se snažila o technické zakončení, jenže Jankovićová směr střely vystihla a tak zůstává skóre nezměněno. (13:13)

28
    Sandová jen malou chvíli po odpískání pokračování hry zakončila úspěšně svůj tah na bránu a rázem je stav skóre nerozhodný. (13:13)

28
    Oddechový čas pro Nizozemsko. (13:12)

27
    Ten Nizozemkám dlouho nevydržel, Almová poslala míč ze své ruky na bránu, ten se zastavil až v síti Nizozemska. (13:12)

27
    Po čtyřech neúspěšných střeleckých pokusech přichází odezva od Polmanové, která navyšuje náskok Nizozemek zpět na dvě branky. (13:11)

27
    Nizozemky samozřejmě při útoku nikam nespěchají a snaží se pošetřit co nejvíce sekund. (12:11)

26
    Kramerová (NED) je navíc vyloučena na 2 minuty za svůj zákrok v brankovišti na soupeřku. (12:11)

26
    Gulldenová proměňuje sedmimetrový hod střelou o zem. (12:11)

26
    Útok hráček Nizozemska nebyl úspěšný. Naopak Švédky vybojovaly sedmimetrový hod. (12:10)

25
    Za obranou čekající Hagmanová obdržela získaný míč po technické chybě soupeře. Švédská reprezentantka si poradila s Westerovou ve velkém stylu a rázem se náskok Nizozemek ztenčil na rozdíl pouhých 2 branek. (12:10)

24
    Odenová se s míčem nijak nerozpakovala a po naběhnutí do brankoviště úspěšně zakončila. (12:9)

23
    Nizozemky se propracovali ke vstřelení branky. (12:8)

23
    Odenová automaticky vstřelila další branku Švédska, kterou dosáhla proskočením na pozici pravého křídla mezi dvěma protihráčkama. (12:7)

22
    Po pěti minutách střeleckých problémů se prosazují také Švédky. (11:7)

22
    Dobrou spolupráci s pivotkou předvedla Brochová, která nakonec zakončila. (11:6)

21
    Švédky se v obraně dopouštějí faulu, u míče stále zůstávají hráčky Nizozemska. (10:6)

21
    Westerová vyrazila pokus Almové mimo tři tyče. (10:6)

21
    Švédsko hraje v plném počtu. (10:6)

20
    Naopak střela Grootové měla správné parametry, míč zapadl do levého horního rohu brány. Zároveň to byla celkově desátá branka Nizozemska v dnešním zápase. (10:6)

20
    Jenže střela jedné z pravých spojek letěla příliš vysoko nad bránu. (9:6)

20
    Švédky se pokouší v útočné fázi o hru bez brankářky. (9:6)

19
    Toho ihned využívá Lucianová k navýšení vedení své reprezentující země. (9:6)

19
    Sabina Jacobsenová (SWE) je vyloučena na dvě minuty. (8:6)

18
    Jenže teprve jedenadvacetiletá Westerová, která dostala prostor v bráně Nizozemska změnu skóre nepřipouští. (8:6)

18
    Nizozemky ztrácí nepřesnou rozehrávkou na brankovišti soupeře míč. (8:6)

17
    V zakončení Gulldenové nezabránilo ani duo bránících hráček. (8:6)

17
    Pátá branka van der Heijdenové posílá Nizozemky do tříbrankového vedení. (8:5)

17
    Odenová si vylámala zuby na dobře chytající Westerové. (7:5)

16
    Brochová přidává další branku Nizozemska a Nizozemky tak znovu vedou o 2 branky. (7:5)

15
    Odenová se dostala na brankovišti Nizozemska k míči a se zakončením už si poradila. (6:5)

15
    Laura van der Heijdenová (NED) obdržela žlutou kartu za faul na hranici brankoviště. (6:4)

14
    Na druhé straně se dlouho s míčem v ruce nerozmýšlela Grootová a tak poslal míč na bránu. Ten nakonec skončil se štěstím v bráně. (6:4)

14
    Westerová předvedla dobrý zákrok. (5:4)

14
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou Švédky. (5:4)

14
    Oddechový čas pro Švédsko. (5:4)

14
    van der Heijdenová je zatím jasně nejlepší střelkyní Nizozemska v tomto zápase a navíc poprvé dnes dostává Nizozemky do vedení. (5:4)

13
    Načež odpovídá van der Heijdenová brankou z rychlého protiútoku. (4:4)

12
    Avšak střela Almové už si cestičku do brány našla. (3:4)

12
    Když už se to povedlo Agrenové, vychytala její pokus Westerová, která se postavila do brány. (3:3)

12
    Švédky se nemohou dostat přes obranu 6-0 do zakončení. (3:3)

11
    Nizozemkám je odpískaná pasivita, která byla dlouhou dobu signalizována. Do útoku tak vyrážejí hráčky Švédska. (3:3)

11
    Nepřesná rozehrávka na straně Švédska dává možnost Nizozemkám zaútočit. (3:3)

10
    Idehniová ale sedmimetrový hod z rukou Snelderové vyrazila mimo bránu! (3:3)

10
    Za tento faul na soupeřku vidí od rozhodčích Linnea Torstensonová (SWE) žlutou kartu. (3:3)

10
    Idehinová sice zakročila proti střele Snelderové, ale rozhodčí odpískali sedmimetrový hod. (3:3)

9
    Na druhé straně trefil útok Švédek pouze tyč. (3:3)

9
    van den Heijdenová využila odrazu míče od horní tyčky ke skórování. (3:3)

8
    Grootová vše odčinila brankou předchozí zaváhání v podobě žluté karty. (2:3)

8
    V souboji se dle rozhodčích provinila Cornelia Grootová (NED) a tak uviděla žlutou kartu. (1:3)

7
    Současně s brankou přichází druhá žlutá karta v krátkém sledu pro Švédky, jmenovitě pro Agrenovou (SWE) (1:3)

6
    Nizozemky se prosazují poprvé v tomto zápase. Dobrý střelecký pokus má na svědomí van der Heijdenová. (1:3)

6
    Sabina Jacobsenová (SWE) se provinila proti pravidlům, za což vidí žlutý kartónek. (0:3)

6
    Oba reprezentační celky ztrácí technickými chybami míč. V útoku jsou v tuto chvíli Nizozemky. (0:3)

5
    Na druhé straně se mezitím trefila "do černého" Torstensonová. (0:3)

4
    Idehniová si připisuje výtečný zákrok proti zakončení soupeřek, které se pokoušeli vstřelit svojí první branku z trháku. (0:2)

4
    Martine Smeetsová (NED) obdržela jako první hráčka v dnešním utkání žlutou kartu. (0:2)

4
    Jenže na druhé straně neproměňuje střelu v branku Bontová. Idehniová její pokus vyrazila do tyče. (0:2)

3
    Když už se Švédkám povedlo, byla připravena zasáhnout Jankovićová. (0:2)

3
    Nizozemská obrana nyní dvakrát nepustila střelkyně Švédska k zakončení. (0:2)

2
    Idehinová podporuje hru Švédska zákrokem. (0:2)

2
    Toho využívá Agrenová k úspěšnému pokusu z pozice pivota. Jankovićová bez šance. (0:2)

2
    Pokus nizozemské křídelnice skončil na spojnici. (0:1)

2
    Obrana Švédek pracuje na plné obrátky. (0:1)

1
    První střelecký pokus Švédska proměnila Hellebergová. (0:1)

1
    Výhodu úvodního výhozu dostali hráčky Švédska. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Hráčky si u půlící čáry ještě podají sportovně ruce a za malou chvíli budeme již svědky rozhodně velmi atraktivního zápasu.

Halou ve Varaždínu zní hymny obou celků.

Nizozemsko: Westerová (Jankovićová) – Kramerová, van der Heijdenová, Bontová, van Olphenová, Snelderová, Knippenborgová, Brochová, Grootová, Dulferová, Goosová, Schopová, Smeetsová, Lucianová, Polmanová

Švédsko: Idehniová (Bundsenová) – Agrenová, Fogelströmová, Blohmová, Robertsová, Sandová, Ahlmová, Torstensonová, Gulldénová, Hellebergová, Hagmanová, Jacobsenová, Odenová, Almová, Johanssonová

Rozhodčí: Andreu Marín Lorente, Ignacio García Serradilla (oba ESP).

Rozhodčími dnešního zápase je španělská dvojice Andreu Marín Lorente a Ignacio García Lorente. Roli Supervisora EHF zastává Marco Trespidi z Itálie.

Dnešní střetnutí je zápas celků, které vyhráli své první zápasy ve skupině.

Houževnaté Švédsko sehrálo vyrovnanou partii s domácím Chorvatskem, nad kterým i přes remízový stav poločasu (17:17) dokázaly zvítězit Švédky o 2 branky v poměru 30:28. Hráčky Švédska to však neměli vůbec jednoduché, neboť domácí Chorvatky táhli k dobrému výkonu skvělý fanoušci, kterých přišla takřka plná hala. Nejlepší střelkyní na straně Švédska byla Isabelle Gulldenová, který nasázela do brány soupeře 7 branek.

Naopak Nizozemky nastoupily proti ambiciózním Němkám, které byli před zápasem mírnějším favoritem zápasu. Nizozemské hráčky dovolily svým soupeřkám vést v celém zápase pouze dvakrát, ale nikdy o více než čtyři branky. V konečném součtu branek z toho byla výhra pro Nizozemsko v poměru 29:26. Nejvíce se na výhře podílela sedmi brankami Estavana Polmanová.

V dnešním zápase si vítěz tohoto klání může zajistit postup do hlavní části soutěže. Pokud by nastala remíza a ve večerním zápase Chorvatska s Německem nenastane remíza, mohou přemýšlet o postupu dokonce oba dva celky. Nicméně žádný tým nebude spoléhat na tyto propočty, neboť je v sázce více adeptů na postup. Jelikož oba celky očekávají postup do další fáze turnaje, můžeme očekávat velkou bitvu a především show toho nejlepšího, co skupina C může v tuto chvíli nabídnout.

"Švédsko je jasným favoritem této skupiny. S největší pravděpodobností budeme bránit taktikou 6-0. Švédky mají silné hráčky. Musíme přivést do naší hry rychlost a kreativitu, a po zápase se uvidí, jak na tom budou Švédky bodově," řekl nizozemský trenér Henk Groener pro oficiální webové stránky ME.

Tabulka skupiny C:

1. Nizozemsko – 2 body (1 zápas; 29:26)
    2. Švédsko – 2 body (1 zápas; 30:28)

4. Německo – 0 bodů (1 zápas; 26:29)

Přeji příjemné odpoledne všem házenkářským nadšencům! Dnes je na programu čtvrtý hrací den ME, ve kterém se mimo jiné v rámci skupiny C střetne celek Nizozemska proti celku Švédska. Zápas se odehraje od 18:00 v hale City Sport Hall, který se nachází v chorvatském Varaždínu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.