Japonsko – Korea 5:4 (po pr.) | Kanada – Slovensko 3:5 (kon.) | Austrálie – Rusko 4:11 (kon.)
USA – Německo 5:6 (po pr.) | Finsko – Norsko 6:1 (kon.) | Švédsko – Estonsko 17:0 (kon.)
Japonsko
5:4 (1:3, 2:0, 1:1 - 1:0)
Jižní Korea
Čtvrtek 11.12.2014, 09:30 • Scandinavium Arena, Švédsko • Mistrovství světa

To je ode mě prozatím vše. přeji vám příjemný zbytek dne. (11:41:46)

Ičiro Ueda (JAP) – Baek-Hee Lee (KOR)

Do prodloužení vstoupili lépe Japonci, kteří si vypracovali dvě nebo tři střelecké příležitosti a tu poslední dokázal v rozhodující gól přetavit Kurata. Japonsko tak končí toto MS na 15. místě, Jižní Korea je 16.

65:00
    Šohei KURATA - 5:4

61:02
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Zaváhání korejské obrany dokázal využít Ueda, který poslal do brejku ŠOHEIHO KURATU, který přesnou svižnou střelou na bližší tyčku rozhoduje o japonském vítězství. Asistence: Ičiro Ueda.

60:48
    Japonci měli dobrou příležitost. Museli by ale být přesnější.

60:35
    J. M. Lee se nedokázal dostat přes hradbu těl k vysokému náhozu od japonských obránců. Žádné nebezpečí z toho ale nevzniklo.

60:20
    J. M. Lee si sáhl pro sražený míček.

60:01
    Prodloužení začnou s míčkem na svých holích Japonci.

60:01

Ve třetí třetině jsme viděli po jedné brance na každé straně. Hned ve 41. minutě vrátil Koree vedení K. Lee, ale 52. minutě dokázal po dobře sehrané standardce vyrovnat Kurata. Další pokusy si do sítě cestu nenašli a tak budeme svědky prodloužení.

60:00

59:44
    Oddechový čas pro Koreu.

59:24
    Teď zachránila tyčka zase korejského brankáře po křižné střele z křídla.

59:15
    Japonci se při svém útoku sice zahnali až za branku, dokázali ale vybojovat alespoň rozehrávku z rohu.

58:16
    Higučiho zachránila tyčka poté, co jeden z korejských útočníků jen tak plácnul do letícího balonku.

57:24
    Po hře vysokou holí budou ze slibné pozice rozehrávat Korejci.

57:05
    J. M. Lee sražen jedním z dotírajících soupeřů a rozhodčí pískají nedovolený zákrok.

56:53
    Některé souboje se nám začínají pěkně přiostřovat.

55:24
    Po přesném pasu od mantinelu zakončoval Ueda, ale J. M. Lee se dokázal natáhnout a vleže vyrazil míček do bezpečí.

55:02
    Útočný faul Korejců.

54:25
    Akagami si to namířil mezi dva protihráče, kteří se mu snažili zatarasit cestu a jeden z nich zašlápl balonek. Bude následovat buly u mantinelu.

53:50
    Balonek opustil hrací plochu. Rozhodčí ho přisuzuje Korejcům.

53:08
    Na hráčích obou celků je vidět velká snaha. Teď to s ní ale přehnali Japonci, kteří se dopustili při svém napadání nedovoleného zákroku.

Dnešní utkání sleduje 569 diváků.

51:25
    Song samozřejmě zpět na hřišti. Pokračuje se 5 na 5.
    Šohei KURATA - 4:4

51:25
    Využitá přesilová hra! Šiba z volného úderu našel přesně ŠOHEIHO KURATU, který stál nehlídaný u druhé tyče a poslal míček do odkryté branky. Asistence: Naoki Šiba.

51:23
    První přesilová hra se nabízí Japonsku. Na trestnou lavici si 2 minuty odchází odpočinout Sung-Yeon Song.

50:58
    Na druhé straně rozehrávali Korejci od mantinelu, ale střela končí pouze na těle připraveného obránce.

49:59
    Nebylo to úplně špatné řešení standardní situace, ale J. M. Lee dokázal střelu směřující k jeho levé tyči vyrazit.

49:57
    Japoncům se nabízí příležitost k vyrovnání. Budou rozehrávat volný úder z hodně slibné pozice.

48:55
    Japonci v plném počtu.

48:09
    Po nepřesném pokusu Korejců mohou v klidu rozehrát Japonci.

46:55
    Na trestnou lvici odchází právě japonský kapitán, Jasunori Hirokawa, 2 minuty za hru na zemi.

46:55
    Japonský kapitán se snažil zblokovat střelu a hůl korejského hráče mu přistála v obličeji. Nic vážnějšího se ale nestalo.

46:32
    Korejská obrana zle rozehrála a těsně před Akagamim musel zasáhnout J. M. Lee.

45:48
    Išikawa skončil za mantinelem v pozici ležmo a rozhodčí ukazují rozehrávku pro Japonsko.

45:12
    Korejci se snažili dostat do zakončení po rozehrávce z rohu, ale japonští obránci si dobře pohlídali předbrankový prostor.

44:52
    Japonský útok neměl dlouhého trvání, u balonku jsou opět Korejci.

44:23
    Higuči bez větších obtíží chytá střelu od mantinelu.

43:47
    Japonci mohli díky volnému úderu uklidnit hru, ale rozehráli zbrkle a o míček přišli.

42:38
    Střela S. H. Kima z otočky přeletěla branku Japonců. Korejci jsou ale stále na míčku. Začátek třetí třetiny patří jim.
    Ki-Wung LEE - 3:4

40:51
    Korea právě vstřelila branku!
    Bae střílel z první, trefil pouze zadní mantinel, od kterého se míček odrazil k druhé tyči a KI-WUNG LEE ho uklidil do branky. Asistence: Han-Sol Bae.

40:34
    Ueda střílel z dobré pozice, ale branku těsně přestřelil.

40:04
    Ihned po buly poslali Japonci vysoký míček dopředu, ale japonský útočník trefil místo míčku svého soupeře.

40:01

Již ve 24. minutě se skóre měnilo a to ze stavu 1:3 na 2:3, neboť se do opuštěné klece trefil Macuba. Po této vstřelené brance jsou Japonci jako vyměnění a i když po většinu zápasu drží míček na holích jejich soupeři, jsou to převážně Japonci, kteří hrozí vstřelením další branky. To se také ukázalo při brance té samé dvojice (Macuba – Akagami) při třetí brance Japonska. Celou dobu totiž obléhal soupeř bránu Japonska a ze dvou nenápadným protiútoků se vyrýsovala branka v síti Jižní Koreji, což znamená vyrovnaný stav utkání 3:3. Stejným poměrem také druhá třetina skončila a o osudu celého utkání tak rozhodne třetí třetina.

Třetí třetina začne přibližně v 10:58.

Zásahy brankářů po druhé třetině: Higuči 7, J. M. Lee – 13.

40:00

39:54
    Střela Japonců v samém závěru druhé třetiny brankou rozhodně skončit brankou nemohla.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:16
    Teď může být Shin rád, že má hůl vcelku, neboť Akagami se pokusil proměnit tu svojí v sekeru. Rozhodčí k vyloučení nesáhly.

37:58
    Střela hostů byla včas zblokována.

37:19
    J. M. Lee neviděl míček a tak se pouze roztáhl přes co největší plochu brány. Skákavý balónek nakonec skončil vdle levé tyče Leeovy brány.

36:33
    Míček se po freestylovém způsobu přihrávky dostal před bránu Japonska, zde nebyl ani jeden z útočících hráčů dostatečně agilní k doražení míčku do sítě.

36:23
    Na hráčích obou asijských celků je hodně vidět, o kolik jim v dnešním zápase jde.

35:51
    Míček se od japonských holí odrazil na polovinu soupeře, zde ale celá akce Japonců také končí.

35:23
    Hoguči musel ze svého brankářského repertoáru vytáhnout další ze svých zákroků.

34:42
    Míček opustil hrací plochu po zásahu korejských holí. Rozehrávat budou reprezentanti Japonska.

34:25
    Higuči vyskočil z brány pro míček. Naneštěstí pro svůj celek neudržel nohu v brankovišti a tak se velmi lehce dostávají k míčku Korejci.

33:13
    Nepovedené akce na obou stranách. U míčku jsou Korejci.

32:26
    Teď stálo neuvěřitelné štěstí na straně Japonců. Joo H. Kim se prokličkoval mezi třemi obránci soupeře a poté zakončil nezaviněným kopem do míčku v souladu s pravidly. Higučimu prošel míček pod nohama, ale míček nakonec skončil jen těsně vedle japonské brány.

32:05
    Dle švédských rozhodčích se Japonci dopustili faulu na půlící čáře.

31:27
    Japonci i přes nepřesnosti v rozehrávce zůstanou u míčku. Rozhodčí odpískal faul.

31:17
    Pokus Korejců o zakončení skončil nepřesnou zblokovaním.
    Naoki MACUBA - 3:3

30:18
    Stejná dvojice jako u předchozí branky se postarala o vyrovnání stavu utkání na 3:3. Akagami adresoval přihrávku před bránu na zcela osamoceného NAOKIHO MACUBU, tomu stačilo už pouze přiložit hůl do přihrávky, aby rozvlnil síť za zády J. M. Leeho. Asistence: Takuma Akagami.

29:40
    Míček před bránou proskákal až na hůl Macuury, tomu scházelo přesnější zakončení.

29:19
    Slabý střelecký pokus hostů zblokovala obrana Japonska.

28:37
    Higuči vyhodil míček před bránu soupeře na agilního Iwasaku, ten jen zásluhou dobrého obranného zásahu protihráče nemohl zakončit.

27:39
    Japonci mohli se štěstím běžet do přečíslení 3 na 1. Jednomu z nich ale sjel míček z hole a bylo po akci.

27:15
    H. Lee nedovoleně nadzvedl hůl soupeři, švédským rozhodčím tento přestupek neušel.

26:54
    Něco podobného se stalo také v rohu hrací plochy u brány Japonců.

26:27
    Jamašita byl natlačen za mantinel ke své střídačce. Rozhodčí si v souboji u mantinelu všimli faulu hostů.

25:33
    Išikawa se snažil vyzkoušet pozornost J. M. Leeho z půlící čáry. Míček však na brankáře hostů nedoputoval.

25:01
    Japonci začínají více napadat a bránit, což samozřejmě soupeři z Jižní Koreji dělá problémy.
    Naoki MACUBA - 2:3

23:36
    Japoncům se nahazování míčku vyplatilo. Míček se velmi rychle dostal z obranné poloviny na dva volné Japonce. Akagami, který si kličkou do bekhendu a následnou přihrávkou na zcela volného NAOKIHO MACUBU položil brankáře soupeře. Pro druhého jmenovaného už nebyl problém dorazit míček do prázdné brány. Asistence: Takuma Akagami.

22:52
    J. M. Lee společně se svými obránci na poslední chvíli znemožnil soupeři před bránou zakončit do odkryté brány!

22:43
    J. M. Lee musí likvidovat pokus soupeřů maskou.

22:29
    Po střele H. Leeho končí míček za mantinelem.

22:20
    Přesto zůstávají hosté u míčku a snaží se založit útočnou akci.

21:52
    Japonsko hraje v plném počtu.

21:33
    Za celou dobu přesilové hry vystřelili Korejci směrem na Higučiovu bránu pouze jednou!

21:03
    SHinovi utekl míček až před vlastní bránu.

20:38
    Japonci zatím dobrým pohybem brání soupeřům v zakončení.

20:01
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli Korejci, kteří navíc začínají v početní výhodě.

20:01

Ještě předtím ale zazní bojové pokřiky obou celků, poté už se můžeme věnovat zpět pokračování zápasu.

Oba celky jsou zpět na hrací ploše. Za malou chvíli začne druhá třetina.

Zásahy brankářů po první třetině: Higuči – 10, J. M. Lee – 6.

Korejci se dali od samého začátku zápasu do aktivní hry, přičemž Japonci se snaží pouze o nahazované míčky. Jižné Korea vedla již 3:0 zásluhou branek dvou branek Baek-Hee Leeho a jedné z hole J. O. Leeho. Na tento nepříznivý stav Japonci přeci jen v samém závěru první třetiny odpověděli vstřelením kontaktní branky a snížením na rozdíl dvou branek, když míček propadl na hůl Uedy, který musel na dvakrát překonávat J. M. Leeho.

Druhá třetina začne přibližně v 10:15.

20:00

19:52
    Rozhodčí si společně s japonskými hráči pro nás připravili ještě jedno vyloučení. Takuma Akagami (JAP) je vyloučen na 2 minuty za nepovolenou vzdálenost.
    Ičiro UEDA - 1:3

19:20
    Nakonec v první třetině kapituloval i J. M. Lee, když nahozený míček Šiby nezpracoval Macuura, který tělem míček minul. Ten však propadl k holi IČIRA UEDY, který si se soupeřovým brankářem na dvakrát poradil. Asistence: Naoki Šiba.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:23
    Japonci se aspoň půl minuty snažili něco vymyslet s míčkem za bránou soupeře. Jediné, co se jim povedlo vybojovat byli souboje u mantinelů.
    Baek-Hee LEE - 0:3

17:18
    Sag-Ki Kim adresoval přihrávku přes půlící čáru na rozběhnutého BAEK-HEE LEEHO, kterému stačilo před Higučim míček pouze nadvezdnout, aby se rázem ocitl pod horní tyčekou japonské brány. Asistence: Sang-Ki Kim.

17:00
    S. K. Kimův slabý pokus o střelu z půlící čáry končí za mantinelem. Bránu rozhodně netrefil.

16:32
    J. Y. Kim raději zavezl míček ke svému brankáři, aby mohli Korejci v klidu vystřídat.

15:46
    J. M. Leeova pravá tyč se ozvala po střele soupeře. Míček se nakonec odrazil do boční sítě. U tyče by Lee nebyl včas!

15:33
    Po několika soubojích, co musel J. Kim podstoupit mu byl odpískán faul.

15:00
    Japonští reprezentanti se ne a ne dostat do souvislejšího tlaku.

14:25
    Korejci začínají další útočnou akci rozehrávkou od vlastní brány.

12:31
    J. M. Lee musel dvakrát po sobě ukázat, proč dnes dostal v brance šanci zrovna on. Velká šance Japonců na snížení.
    Baek-Hee LEE - 0:2

12:05
    Útočná akce Korejců přeci jen končí brankou a navýšení vedení na dvě branky. Seo se ujal u mantinelu míčku, podíval se, kde má naběhlé spoluhráče, vyslal přihrávku skrz brankoviště k levé tyči na zcela osamoceného BAEK-HEE LEEHO, pro kterého nebyl problém z první poslat míček do sítě Japonska. Asistence: Kyoung-Hoon Seo.

11:51
    Higuči obdržel střelu do helmy.

11:21
    Nahození Japonců na jediného útočníka na útočící polovině málem vyšel pro domácí brankově. Moc Akagamimu nechybělo ke skórování.

10:52
    Dva Korejci se u mantinelu v souboji se soupeřem srazili, rozhodčí to nakonec vyhodnotil jako faul hostů.

10:34
    Z půlící čáry vysřelil na bránu J. Park, Higuči s přehledem vyráží za mantinel.

10:06
    Nahození Yeona bylo ztečováno mimo ohrožení japonské brány.

09:41
    Japonci si poradili se situací za vlastní bránou, kde už se kupili soupeři. Přesto mají míček na holích Korejci.

09:10
    Míček vykopli Japonci až téměř k J. M. Leeovi, který musel daleko z brány, nakonec ale míček nechytil.

08:30
    Letmá střela Korejců prošla bez povšimnutí kolem brány, s odrazem od mantinelu už si dokázal Higuči poradit.

07:52
    Přesto zůstávají hosté u míčku.

07:28

07:15
    Pohledně rozehraná standardní situace skončila střelou těsně vedle tyče Higučiho brány.

06:45
    Když už se Korejci rozhodli pro střelu, všechny jejich projektily zastavila pozorná obrana Japonska.

06:24
    Téměř celou minutu obléhají Korejci bránu Japonců, ale střela z jejich holí ještě nevyšla.

05:28
    První vyloučení zápasu je na světě, Takuma Akagami je vyloučen na dvě minuty.

04:12
    Za zády Higučiho se rozezněla horní tyč!
    Jun-Oh Lee - 0:1

03:43
    Seo vyhrál u mantinelu souboj se soupeřem, udělal několik kroků k bráně Higučiho a vystřelil. Míček se odrazil na hůl Baek-Hee Leeho, ten ale nastřelil míček pouze do tyče. Míček se i tak odrazil k JUN-OH LEEOVI, který už dezorientovaného Higučiho překonal. Asistence: Baek-Hee Lee.

03:31
    Korejci kombinují takřka po celé délce i šíři hrací plochy.

02:50
    Jen díky pozornému Hirokawovi nemohli jít Korejci do přečíslení 3 na 1.

02:26
    Míček se po souboji u mantinelu objevil za mantinely.

02:08
    J. M. Lee ani nemusel zasahovat proti střele soupeře, která letěla příliš vysoko.

02:00
    Akagamiho střela byla sražená do rohu hrací plochy.

01:31
    Japonjci mají v hledišti celkem velkou fanouškovskou podporu. Dávají o sobě velmi hlasitě vědět.

01:21
    První střela zápasu letěla na bránu Japonska. S ni si Higuči dokázal poradit.

00:47
    Song vykopl nahazovaný míček Japonců ke svému spoluhráči.

00:23
    Korejci dostali míček přes hole Japonců mimo hrací plochu.

00:05
    První útočná akce Japonců končí faulem domácích.

00:01

Po zaznění hymen jsou oba celky již připraveny na buly.

Japonsko: Higuči (Yagju) – Šiba, Kimura, Watabe, Jamašita, Išikawa, Terada – Macuura, Kurata, Ueda – Nišii, Hirokawa, Akagami – Macuba, Kuraba, Šimada – Kano, Cudome, Iwasaki

Jižní Korea: J. M. Lee (Y. Lee, D. Park) – J. Park, S. K. Kim, Yeon, Song, Yeo, J. Y. Kim – J. O. Lee, Seo, H. Lee – K. Lee, Shin, Joo H. Kim – G. Park, S. H. Kim, Bae – Jae H. Kim, B. Lee

Rozhodčí: Daniel Skoog, Ola Hamberg (oba SWE).

Vítejte u dnešního zápase, který rozhodne o umístění na 15., respektive na 16. místě. O toto umístění budou spolu bojovat celek Japonska proti celku Jižní Koreji. Zápas se odehraje od 9:30 v Scandinavium Areně.

Tyto dva celky už se jednou na letošním MS ve florbale střetli a to v rámci základní skupiny. Zápas vyhrála o dvě Jižní Korea v poměru 1:3, když zasadila soupeři oné rozdílné dvě branky v poslední třetině. Uvidíme tedy, zda Japonci vyrukují s odplatou a zda již tentokrát roli favoritů zápasu potvrdí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.

Lukáš Vacuška

Josef Cestr

Branky a nahrávky: 20. Ueda (Šiba), 24. Macuba (Akagami), 31. Macuba (Akagami), 52. Kurata (Šiba), 62. Kurata (Ueda) – 4. J. O. Lee (B. Lee), 13. B. Lee (Seo), 18. B. Lee (S. K. Kim), 41. K. Lee (Bae)

Rozhodčí: Daniel Skoog, Ola Hamberg (oba SWE)