Ajax – Utrecht 3:1 (kon.) | Eindhoven – Twente 2:0 (kon.) | Groningen – Arnhem 1:1 (kon.)
Feyenoord – Alkmaar 2:2 (kon.)
Ajax Amsterdam
3:1 (2:1)
FC Utrecht
Neděle 14.12.2014, 12:30 • Amsterdam Arena • Nizozemská Eredivisie

To je z mé strany vše a u dalšího fotbalového přenosu se těším brzy nashledanou! (14:23:29)

Žluté karty: 0 – 2

Zápas je u konce! Domácí Ajax poráží FC Utrecht 3:1. Skóre otevřel už v 16. minutě Serero, který střelou zpoza vápna prostřelil Ruitera. Po něm se prosadil i Klaassen a Ajax mohl být v klidu. Poté ale snížil Rubin, který dal hostům naději. Vítězství ale potvrdil El Ghazi a Ajax a výsledek 3:1 už vydržel až do konce!

90+3

90+3
    Ve vápně se uvolnil Letschert, ale jeho přízemní střelu prolétla mimo levou tyč Cillessena.

90+1
    Na centr El Ghaziho si naskočil Zivkovic, který ale nedokázal zamířit míč mezi tyče.

90
    Budou se nastavovat tři minuty!

89
    Na polovině byl ostře faulován Riedewald hostující Janssenem, který vidí žlutou kartu!

88
    Schöne našel dlouhý centrem Klaassena, ten vybojoval proti Kumovi alespoň autové vhazování.

87
    Oar se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, ale Cillessen byl na místě.

86
    Ke střele se dostal po přihrávce od Schöneho Zivkovic, ale jeho střela letěla mimo tyče Ruitera.

84
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Milik, přichází Zivkovic.

83
    Centr Kuma dolétl až do zámezí a bude následovat odkop od branky Cillessena.

82
    V posledních minutách jsou aktivnější hosté, kteří kombinují na polovině Ajaxu.
    Hlavička Letscherta

81
    Roh rozehrál znovu Oar a k hlavičce se na malém vápně dostal Letschert a míč prolétl těsně nad brankou Ajaxu!

80
    Centr Van der Maarela odvrátil Viergever na roh.

79
    Poslední střídání v týmu hostů. Odchází Ayoub a přichází Barazite

79
    Na polovině hřiště fauloval Milik a u míče zůstanou hosté.

78
    Na centr Verbeeka si nikdo z hostujících hráčů nenaskočil.

77
    Nově příchozí Verbeek poslal riskantní přihrávku na Ayouba, ten ale situaci zachránil před dotírajícím Milikem.

76
    Ajax uklidňuje hru a má míč na své polovině.

75
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Peterson, přichází Verbeek.

72
    Van Rhijn byl nepříjemně zasažen do obličeje van der Maarelem, ale měl by být v pořádku.

71
    Klaassen našel Milika, který se snažil nasadit "jesličky" Letschertovi, ten se ale oklamat nenechal.

70
    Na pravé straně se krásně uvolnil Kum, který vypálil na bližší tyč. Tento prostor si ale Cillessen pohlídal.

69
    Z centru Janssena ale nic nebylo, neboť obrana Ajaxu míč odvrátila.

68
    Viergever fauloval Janssena a hosté mají k dispozici volný přímý kop.

67
    Serero se krásně uvolnil na levé straně a nacentroval do vápna, kde se ke střele dostal Schöne, ale jeho střela vyráží Ruiter!
    Anwar El GHAZI - 3:1

65
    Ajax právě vstřelil branku!
    Výborný tah kouče domácích! ANWAR EL GHAZI dostal ideální pas od Klaassena a dokázal se uvolnit a krásně vystřelil k tyči. Ruiter bez šance.

64
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Andersen, přichází Riedewald.

63
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Kishna, přichází El Ghazi.

62
    Roh rozehrál opět Oar a k hlavičce se dostal Duplan, ale minul branku Cillessena!

62
    Centr Oara raději odkopl van Rhijn na další roh.

61
    Cillessen už nestihl míč na hrací ploše a je to roh pro hosty!

61
    Kishna dobře zapracoval na levé straně proti Kumovi a míč se dostal k Milikovi, který opět spadl, ale rozhodčí penaltu neodpískal. Následnou střelu Schöneho lapil Ruiter.

59
    Ten rozehrál sám Janssen a na jeho centr si nabíhal Kum, ale míč nedokázal zasáhnout a ten prolétl až do zámezí.

59
    Viergever fauloval Janssena a hosté budou mít k dispozici volný přímý kop.

58
    Kishna vyslal Klaassena do úniku po pravé straně, ale míč už záložník domácích na hrací ploše nestihl.

57
    Milik spadl ve vápně po kontaktu s Ruiterem, ale rozhodčí po konzultaci s asistenty penaltu neodpískal.

55
    Klaassen byl přidržen Ayoubem a u míče zůstane Ajax.
    Zaváhání Cillessena

54
    Cillessen si byl až moc jistý, že Duplanovo centr jde mimo až míč skončil na tyči! Velké štěstí pro Ajax!

53
    Cillessen poté dlouhým výkop našel Kishnu, toho si ale pohlídal Markiet.

52
    Sám Oar rohový kop rozehrál, ale obrana domácím míč odvrátila. Oar potom ještě zkoušel překvapit střelou z rohu Cillessena, ten byl ale pozorný.

52
    Oar vybojoval proti Klaassenovi rohový kop.

51
    Na levé straně se snažil uvolnit Peterson, ale Viergever se obehrát nenechal.

50
    Po přihrávce od Petersena se dostal ke střele z dobrých třiceti metrů van der Maarel, jeho střela ale také minula branku Cillessena.

49
    Tommy Oar se dostal ke střele z hranice vápna, ale jeho přízemní střela prolétla mimo.

48
    Na zemi skončil Milik po souboji s Letschertem, ale rozhodčí faul neodpískal.

48
    Teď fauloval Klaassen Ayouba a u míče budou hráči Utrechtu.

47
    Míč mají na kopačkách zatím pouze hráči Ajaxu, kteří kombinují na své polovině.

46
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Markiet, přichází Letschert.

Fauly: 5 – 7

Rozhodčí van Boekel nenastavil ani minutu a první poločas je u konce. První půle nabídla velmi zajímavý fotbal. Do vedení se dostali už v 16. minutě domácí zásluhou Serera. Hned o čtyři minuty později navýšil skóre Klaassen. Utrecht se ale nevzdal a deset minut před koncem poločasu snížil Rubin a druhý poločas bude ještě otevřený. Ten začne přibližně v 13:31.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Další faul! Duplan fauloval Serera a může být rád, že neobdržel žlutou kartu!

44
    Ten rozehrál Milik, ale jak jeho první střela, tak i ta druhá byly zablokovány.

43
    Před vápnem byl faulován Milik a domácí budou mít k dispozici volný přímý kop.

43
    Rubin fauloval Veltmana a u míče zůstanou domácí.

42
    Ajax teď zklidňuje hru a Moisander s Veltmanem kombinují na své polovině.

40
    Po faulu na Klaassena dostává žlutou kartu Tommy Oar.

39
    Střela Schöneho ale letěla přímo do míst, kde stál Ruiter.

38
    Viergever byl faulován v blízkosti vápna a Ajax má k dispozici volný přímý kop!

37
    Ten rozehrál Oar a ve vápně se dostla k hlavičce Markiet, Cillessen ale předvedl parádní zákrok!

36
    Kishna fauloval Rubin a hosté budou mít k dispozici volný přímý kop!
    Rubio RUBIN - 2:1

35
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Hosté dávají kontaktní branku! Duplan krásně vysunul RUBIO RUBINA, který přízemní střelou k tyči překonává Cillessena!

34
    Rubin vybojoval rohový kop, který rozehrál Oar, hlavičkujííc Markiet ale vysoko přestřelil branku Cillessena.

33
    Petersonova střela byla zablokována Klaassenem ve vápně a hostující hráči reklamovali ruku, ale dle opakovaných záběrů se o penaltu nejednalo.

32
    Odpískána ruka Viergevera v souboji s Janssenem.

31
    Na levé straně se snažil projít přes Klaassena Peterson, ale záožník domácích se nachytat nenechal.

30
    Přihrávka Moisandera přesná nebyla a k míči se dostávají hosté.

28
    Následný centr Schöneho nejdříve odvrátila, ale poté se dostal k míči opět Schöne, který zakombinoval s Klaassenem a Schöne spadl po kontaktu s Leeuwinem ve vápně. Rozhodčí ale byl blízko a penaltu neodpískal.

28
    Schöne nacentroval míč na Andersena, který přiťukl míč na Moisandera, který vypálil a Ruiter předvádí výborný zákrok!

27
    Markiet fauloval a Ajax má k dispozici volný přímý kop.

26
    Peterson dostal dobrý míč do Rubina, ale bohužel pro hosty již míč nestihl na hrací ploše.

24
    U rohové praporku vhazoval Viergever, ale Schöne nezvládl první dotek a míč ztratil.

23
    Ve vápně Utrechtu se cpal k míči Milik, ale Markiet rychle přispěchal a míče se zmocnil.

22
    Míč na polovině Utrechtu a jeho stopeři kombinují.
    Davy KLAASSEN - 2:0

20
    2:0! Po krásné přiťuknutí Andersena střílí druhou branku DAVY KLAASSEN!

20
    Z následný roh odvrátila hostující obrana do bezpečí.
    Volný přímý kop van Rhijna

19
    Ten rozehrál van Rhijn a Ruiter měl velké potíže s vyražením jeho střely, Leeuwin zahrává míč na roh!

18
    Na polovině Utrechtu byl faulován Andersen a Ajax má k dispozici volný přímý kop!
    Thulani SERERO - 1:0

16
    A je to 1:0! Schöne rozehrál roh, míč nejdříve odehrál mimo vápno Markiet. K míči se dostal THULANI SERERO, jehož střela dolétla až do branky!

16
    Míč se dostal opět ke Kishnovi a ten vybojoval další rohový kop.

15
    Kishna dokázal zpracovat míč od Klaassena a vybojoval alespoň autové vhazování.

14
    Schöne svůj centr přetáhl a následně fauloval Andersen Rubina.

14
    Na jeho centr si naběhl Veltman, ale míč netrefil ideálně. Leeuwin poté míč odkopl do zámezí na další roh.

13
    Ajax vybojoval další rohový kop, k jeho rozehrávce se staví Schöne.

12
    Z pravé strany střílel Lucas Andersen, ale jeho střela Ruitera neohrozila.

11
    Duplan nedokázal zpracovat míč na pravé straně a míč získávají domácí.

11
    Střela Petersona z hranice vápna mířila mimo.

10
    Míč u stoperů Utrechtu, kteří kombinují a chystají se vpřed.

9
    Andersen upadl po souboji s Kumem, ale rozhodčí faul nepíská.

8
    Peterson se snažil obejít Veltmana, ten se ale nechytat nenechal. Následná střela Rubina byla zablokována.

8
    Přihrávka Kishny do vápna na Schöneho nebyla přesná.

7
    Rubin se dostával do vápna Ajaxu, ale na poslední chvíli si míč ukopl a Veltman společně s Cillessenem situaci zvládli.

6
    Na druhé straně šel do protiútoku Peterson, ale jeho střela mířila mimo branku Cillessena.

5
    Ten rozehrál Schöne, ale hostující obrana míč odvrátila.

5
    Kishna se uvolnil na levé straně, jeho střela byla zablokována Kumem a Ajax má k dispozici první rohový kop.

4
    Na pravou stranu dostal krásný míč Schöne, ale následná kombinace tohoto hráče se Sererou nevyšla.

3
    van Rhijn se nenechal obehrát Petersonem a u míče zůstávají domácí.

2
    Schöne fauoval van der Maarela na polovině Utrechtu.

2
    Ani hosté u míče dlouho nevydrželi. Míč je u stoperů Ajaxu.

1
    Kombinace Ajaxu nevyšla a vhazovat budou hosté.

1
    Úvodní výkop obstarali fotbalisté Ajaxu.

1

Ajax Amsterdam: Cillessen – Viergever, Moisander, Veltman, van Rhijn – Andersen, Serero, Klaassen – Kishna, Milik, Schöne.
    Náhradníci: Denswil, Zivkovic, Bazoer, Ridewald, Boer, El Ghazi, van der Hoorn

FC Utrecht: Ruiter – van der Maarel, Markiet, Leeuwin, Kum – Oar, Ayoub, Janssen – Peterson, Rubin, Duplan
    Náhradníci: Diemers, Letschert, Verhoeven, Amrabat, Barazite, Verbeek, Heerings

Rozhodčí: Pol van Boekel.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Utrecht

Utrecht se nachází na desáté pozici se ziskem 20 bodů a může pokukovat po místech zaručující kvalifikaci do Evropské ligy. Na sedmou pozici ztrácí pouhé dva body. Ovšem dnes bude Utrecht v roli outsidera a neočekává se, že by na půdě Ajaxu mohl vybojovat nějaký ten bod. Poslední dva zápasy Utrechtu byly jako den a noc. Nejdříve přišla výhra na hřišti Bredy 1:5, ale poté doma prohra 2:4 s Heraclesem. Nejlepším střelce Utrechtu je Ruud Boymans s devíti zásahy.

Ajax jako každoročně je na předních místech tabulky. Momentálně se nachází na druhém místě tabulky se ziskem 33 bodů. Na vedoucí PSV ztrácí Ajax pouhý bod, ale PSV má o zápas méně. Poslední dva zápasy Ajax vyhrál. Nejdříve doma porazil Willem II jasně 5:0 a ve středu dokázal doma také jasně porazil APOEL 4:0 a zajistil si tak působení v pohárech i na jaře, ovšem pouze v Evropské lize. Nejlepším střelcem Ajaxu v domácí soutěži je v Arkadiusz Milik, který již má na svém kontě 8 zásahů.

Hezké nedělní odpoledne! Nizozemská Eredivisie má dnes na programu 16. kolo. My se společně zaměříme na zápas Ajaxu Amsterdam proti FC Utrecht. Úvodní výkop je naplánován na 12:30 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.