New Jersey – Ottawa 0:2 (kon.) | Minnesota – Boston 2:3 (po pr.) | Vancouver – Dallas 0:2 (kon.)
Vancouver Canucks
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Dallas Stars
Čtvrtek 18.12.2014, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Podruhé v sezoně proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Dallas Stars. Domácí určitě budou chtít soupeři vrátit porážku z prvního zápasu.

Vancouver zažívá špatné období a momentálně tahá čtyřzápasovou sérii porážek. Jeho skóre 7:17 v průběhu této série je také hodně nelichotivé. Proto všichni ve Vancouveru doufají, že se domácí zvednou právě proti Dallasu. Nedaří se hlavně brankáři Millerovi a proto se dá očekávat, že by se v brance mohl objevit Eddie Lack.

Dallasu se letos také nedaří a momentálně je na předposledním místě Centrální divize pouze o skóre před Coloradem. Najít problém týmu z Texasu není problém. Vždyť Stars inkasovali již 103 branek, což je druhý nejhorší počin v lize. To jim je pak pranic platné, že Tyler Seguin zatím vládne kanadskému bodování ligy s třicetiosmi body.

Vzájemný zápas
    Dallas Stars – Vancouver Canucks 6:3

Československá stopa
    Radim Vrbata (VAN) – 28 záp., 12+11, 23 bodů, +/- +1
    Aleš Hemský (DAL) – 26 záp., 2+6, 8 bodů, +/- -12

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vancouver Canucks: Lack (Miller) – Edler, Tanev, Sbisa, Weber, Stanton, Bieksa – Daniel Sedin, Henrik Sedin, Vrbata – Higgins, Bonino, Burrows – Matthias, Richardson, Vey – Dorsett, Horvat, Hansen

Dallas Stars: Lehtonen (Lindback) – Goligoski, Klingberg, Jikipakka, Daley, Jordie Benn, Demers – Jamie Benn, Spezza, Seguin – Roussel, Eakin, Hemský – McKenzie, Morin, Cole – Horcoff, Fiddler, Sceviour

Rozhodčí: Tom Kowal, Trevor Hanson – Sharrers, Heyer..

00:01

00:36
    Lehtonen so předvedl výborným zákrokem proti Vrbatovi, který dostal výbornou přihrávku od Henrika Sedina do jízdy před branku, ale jeho pokus skončil nakonec pouze v lapačce Lehtonena.

01:38
    Domácí jsou zatím o něco aktivnější. Tentokrát střela Burrowse po teči končí v ochranné síti.

02:11
    Stále vládnou dění na led domácí hráči a Lehtonen má plné rucy i nohy práce.

03:05
    Hemský obral o kotouč Vrbatu a zavelil k protiútoku. Nahozeným pukem alespoň vybojoval vhazování před Lackem.

04:10
    Po chybě v rozehrávce Stars se ke kotouči v útočném pásmu dostávají domácí.

04:53
    Icing Dallasu.

05:45
    Hemský dostával přihrávku do jízdy, ale jeden z obránců do ní na poslední chvíli vložil hůl a český útočník na ni nedosáhl.

06:38
    Lehtonen má stále více práce než domácí brankář, na kterého zatím letěla pouze jedna střela.

07:37
    Nic na tom nezměnila ani čtvrtá formace hostí, která se na chvíli zdržela v útočném pásmu.

08:06

09:18
    Hosté teď trochu vyrovnali hru a také se dokáží s pukem udržet v útočné třetině. Jejich snaze však chybí střelba na branku.

10:10
    V rohu kluziště se do sebe pustili Richardson a McKenzie. Oba samozřejmě putují na trestnou lavici. McKenzie inkasuje ještě dvouminutový trest navíc a domácí budou hrát přesilovku.

11:07
    Domácí se konečně dokázali usadit v útočném pásmu.

11:36
    Jenže hosté se dobře brání a opět vyhazují kotouč přes všechny čáry.

12:11

12:18
    Lehtonen vyrazil kotouč do ochranné sítě.

13:28
    Domácím se již nedaří jednoduše se prosazovat v útočné třetině, tak jak tomu bylo v první desetiminutovce.

14:30
    Dorsett po pokusu o zakončení skončil v brance, do které natlačil také Lehtonena. To sa vůbec nelíbilo hostujícím hráčům a okamžitě se na něj sesypali. Protože tam také lítali pěsti, tak se určitě dočkáme vyloučení.

14:30
    Na trestné lavici nakonec sedí domácí Dorsett a Vrbata. Za hosty Jason Demers. Hosté si tak zahrají v početní převaze.

15:25
    Lehtonen si lehce povyjel z branky a do lapačky zachytil pokus Jordieho Benna od modré.

16:06
    Domácí ujeli do protiútoku dvou proti nikomu, ale Lehtonen dokázal vyrazit střelu Higginse.

16:30

16:59
    Nervozita na ledě neustává.Po dalším zákroku Lehtonena se do sebe pustilo za jeho brankou několik hráčů.Vyloučen je nakonec pouze Daley a domácí budou hrát druhou přesilovku.

17:34
    Lehtonen dokázal dobře zareagoval na tečovanou střelu a kotouč vyrazil betonem.

17:56
    Hosté se osvobozují.

18:31
    Hosté dokázali zaútočit i v oslabení, ale u kotouče již jsou opět domácí.

18:59

19:37
    Spezza přehnal souboj o puk u mantinelu a dostává menší trest za podražení.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Domácí byli v první třetině o něco aktivnějším a lepším týmem, ale branku vstřelit nedokázali. Zásluhu na tom má hlavně výborně chytající Lehtonen v brance Dallasu. Domácí navíc nedokázali využít dvě přesilové hry. Tu třetí budou dohrávat na začátku druhé třetiny.

Další třetina začne přibližně v 05:05.

Střely na branku v 1. třetině: 11-5

20:01

21:00
    Hosté dostali kotouč do neutrální zóny a pokračují v dobrém bránění přesilových her domácích.

21:37

21:48
    Zakázané uvolnění Dallasu.

22:44
    Hansen obral o kotouč Jokipakku na modré čáře a hnal se sám na branku. V ní však stojí bezchybý Lehtonen a jeho pokus chytá.

22:53
    Dallas právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš. Domácí se nedokáží prosadit ani ze stoprocentních šancí. Naopak hosté dávají trochu náhodný gól. COLTON SCEVIOUR pouze nahazoval kotouč před branku a Lack si jej lapačkou srazil do branky. Asistence: Shawn Horcoff, Vernon Fiddler.
    Colton SCEVIOUR - 0:1

23:59
    Brankáři Canucks zatím pokračují v rozpačitých výkonech z posledních zápasů.

24:51
    Naopak Lehtonen byl poslední zápasy hodně kritizovaný, ale na jeho dnešním výkonu to není vůbec znát. Své by o tom mohl povědět také Bonino, který teď neuspěl s bekhendovým zakončením.

25:42
    Podruhé v zápase končí v brance místo puku domácí útočník.

26:04
    A mohlo být pro domácí ještě hůř. Střela Jordieho Benna Lackovi propadla za záda, ale obránci jej stihli zamést zpátky pod jeho tělo.

26:47
    Lack zachytává nahození kotouč ze středního pásma.

27:29
    Lehtonen vyrazil další střelu domácích a hosté se okamžitě ženou do protiútoku.

28:35
    Aleš Hemský je dnes hodně vidět, ale spoluhráči zatím nedokáží využít jeho chytrých přihrávek.

29:54
    Ofsajd domácích.

30:10
    Seguin nestihl kotouč v útočném pásmu a tak sudí píská icing.

30:26
    Hra se nám teď dost kouskuje. Tentokrát zůstal kotouč na síťce domácí branky.

31:12
    Hosté trochu nenápadně přebrali převahu v tomto zápase a jsou to domácí, kteří se většinu času brání.

31:45
    Lack kryje Dayleho střelu bekhendem z pravé strany.

32:55
    Goligoski nepustil Higginse před svého brankáře.

33:35
    Již pěkně dlouho jsme neviděli střelu na branku od domácích.

33:40
    Icing Canucks.

34:45
    Konečně domácí dokázali chvíli udržet útočné pásmu, ale opět ani jednou nevystřelili na Lehtonena.

35:56
    Ani Daniel Sedin z předbrankového prostoru nedokázal zamířit mezi tři tyče.

36:46
    Hosté již opět zatápějí domácí obraně.

37:27
    Domácí se tlaku brání pouze vyhazováním kotoučů do středního pásma.

37:53
    Lack se na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Po střele z levé strany si připsal již čtrnáctý zákrok v této třetině.

39:06
    Opět se na Lehtonena hnal osamocený hráč domácích, ale ani Burrows tentokrát nevyzrál na Lehtonena.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

První dvě minuty této třetiny naznačovali, že uvidíme podobný průběh jako v první části. Jenže pak přišla náhodná branka Dallasu a ta hostům dodala křídla. Najednou začali dominovat na ledě a celou třetinu absolutně ovládli. Domácí dnes nedokáží proměňovat ani vyložené šance. Vždyť jen v této třetině jeli dvakrát osamoceni na Lehtonena a nedokázali jej překonat.

Další třetina začne přibližně v 06:01.

Střely na branku ve 2. třetině: 4-17

40:01

40:21
    Sedinové zahrozili hned na začátku třetiny, ale Lehtonen stále odoláva.

41:20
    Richardson si přidržel protihráče a hosté si zahrají další přesilovku.

41:50
    Domácí vyhzují.

42:45
    Klingberg přestřelil domácí branku.

43:00
    Spezza přihrával zpoza branky, ale Lack kotouč přes brankoviště nepustil.

43:13
    Hosté nehrají přesilovku špatně, ale Lack zatím spolehlivě likviduje jejich šance.

43:20

44:32

45:17
    Domácí se snaží o vyrovnání, ale jejich útoky naráží na dobrou obranu hostí.

46:11
    Další dobrý zákrok Lehtonena, který chytá tvrdou ránu z pravého kruhu.

47:14
    Goligoski se teď dobře položil do přihrávky a domácí přicházejí o kotouč.

48:26
    Druhá formace domácích si dobrým pohybem vynutila faul Klingberga. Pro domácí dobrá příležitost na vyrovnání.

49:22
    Neskutečný tlak si vytvořila první formace Canucks, ale většina jejich střel mířila mimo nebo skončila na chráničích hostujících obránců.

50:10
    Teprve teď Lehtonen chytá kotouč a obrana Dallasu může konečně vystřídat.

50:26

50:43
    Domácí se sami připravili o útočné pásmo nepřesnou přihrávkou.

51:47
    Hosté se již trochu oklepali z drtivého tlaku domácích.

52:22
    Největší problém Vancoueru je přechod útočné modré čáry, kde je dobře zformovaná obrana Dallasu.

53:41
    Vey dostal nabito na levém kruhu, ale ani jeho rána z první gólem nekončí. Lehtonen jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

54:37
    Dnešní utkání sleduje 18 755 diváků.

55:16
    Morin byl blízko prvnímu gólu v NHL, ale Lack byl proti a tak si mladý útočník Dallasu ještě musí počkat.

56:03
    Domácím se již hodně krátí čas na vyrovnání.

56:41
    McKenzie se hnal sám na Lacka, ale ten jeho střelu vyrazil do rohu.

57:43

58:30
    Domácí hrají bez brankáře.

58:46
    Kotouč po teči hostujícího hráče končí mezi diváky.

59:06
    Domácí s kotoučem před svou brankou.

59:34
    ANTOINE ROUSSEL zblokoval střelu Bieksy a otevřela se mu tak cesta k domácí bráně, kterou neomylně trefuje. Bez asistence.
    Antoine ROUSSEL - 0:2

60:00

Ani jasná převaha v poslední části domácím nepomohla k vyrovnání a připisují si pátou porážku v řadě. Jednoznačným mužem zápasu byl Kari Lehtonen, který dnes chytal neskutečně a dokonale vynuloval domácí útočníky.

Střely na branku ve 3. třetině: 12-7