Heerenveen – Den Haag 0:0 (kon.)
SC Heerenveen
0:0 (0:0)
HFC ADO Den Haag
Pátek 19.12.2014, 20:00 • Abe Lenstra Stadion, Heerenveen • Nizozemská Eredivisie

Toto je ode mě pro tuto chvíli vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám hezký zbytek dne. (21:55:02)

Dnešní utkání sledovalo 23 200 diváků.

A je dobojováno. Utkání nám skončilo nerozhodným výsledkem 0:0. Celá hra byla vyrovnaná a oba týmy si tak zaslouží stejný příděl bodů, škoda jen, že nám toto utkání neokořenil nikdo gólem.

90+7

90+7
    Nyní už probíhají závěrečné chvilky zápasu odehrávajíc se na půli hřiště.

90+5
    Hosté nyní mají volný přímý kop ze vzdálenosti 26 metrů! Kopnutí se ujmul Bakker, který jej ale poslal do zdi, odtud se ovšem míč odrazil na van Duinena. Ten ale míč následně poslal na tribuny Abe Lenstra Stadionu.
    Jedna z posledních šancí

90+3
    Uthovu hlavičku stihl Zwinkels vyrazit před sebe, kde si nabíhal Otigba. Nicméně nohy Wormgoora byly rychlejší.

90+2
    Přímák kopal Larsson, do klece se ale nedostal. Posléze tedy dopředu vyráželi hosté, tam ale dlouho nevydrželi a nyní zas peláší kupředu domácí.

90+2
    Domácí si nyní kopnou volný přímý kop ze vzdálenosti zhruba 30 metrů od klece. Celý stadion je na nohou.

90+1
    Stadionem nyní zní ovace. Hráči mají ještě 6 minut na to něco udělat s výsledkem. Nyní drží na svých kopačkách balon hráči Heerenveenu.

90+1
    Nastaveno bude nečekaných 6 minut.

90
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Jansen, přichází Bakker.

90
    Ke konci doprovází utkání krásná atmosféra. Ani to na výsledku ale pravděpodobně nic nezmění.

89
    Van den Bergův pokus těsně přeletěl klec.

88
    Kramer při souboji s van Akenem a van Anholtem skončil na zemi a domácí kráčí kupředu.

87
    A opět Amersfoort. Jeho pokus ze skluzu ale gólem neskončil.

86
    Stále se domácí drží u míče, Amersfoort se nyní snažil projít přes obranu z Haagu, to se mu ale nepovedlo.

84
    Nyní se k míči dostali domácí a také se snaží vymyslet gólovou akci, aby získali všechny body. Průnik Utha ale zastavil Zwinkels.

83
    Nyní hosté kombinují u šestnáctky domácího celku a snaží se vymyslet a započít nějaký útok.

82
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Zuverloon, přichází Ebuehi.

81
    Pokus Sinkgravena se odrazil do boční sítě!
    Van Duinenova velká příležitost

80
    Schetova přihrávka se dostala až k van Duinenovi, který ji ale poslal do ležícího Nordfeldta.

78
    Oba týmy se momentálně nachází ve stádiu, kdy jim prostě není přáno. Hra se odehrává v pomalejším tempu.

76
    Kevin Jansen z ADO Denn Haagu vidí žlutou kartu za svůj nečistý zákrok vůči van den Bergovi.

76
    Wormgoorův aut se dostal přímo na hlavu Otigby, který jej poslal pryč.

75
    Van Duinenův průnik zastavil Nordfeltd. Následný pokus o gól od van Akena zastavil pro změnu Zwinkels.

73
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Slagveer, přichází van Amersfoort.

73
    Kanonova noha se ocitla na hrudi Slagveera.

72
    Marzův centr si škrtl o horní část sítě.

71
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Gehrt, přichází Schet.

70
    Van den Berg si u autové čáry ubral příliš velké sousto a za úsměvných výrazů z ochozů spadl i s míčem za autovou čáru jako hruška ze stromu.

69
    Van Anholtův centr se pokojně vznášel do vápna, odtud jej ale mimo ohrožení usměrnil Worgoor.

68
    Centr od van Akena se vznesl místo na nohy Utha do rukou Zwinkelse.

66
    Hra se opět odehrává v poklidnějším tempu u půlící čáry.

65
    Derijck výtečně odkopl míč, i tak ale mají domácí vhazování v blízkosti vápna hostů. Od vhazování se míč dostal k van Anholtovi, jeho pokus ale lapil Zwinkels.

63
    Rohový kop se vznesl na pohotovou hlavu Otigby, ten jej ale poslal mimo ohrožení klece.

62
    Van Aken se postavil jako exekutor, nicméně jeho pokus šel mimo klec.

62
    Domácí si nyní po faulu na Utha kopnou přímý kop.

61
    Nyní Slinkgraven tvrději atakoval Van Duinena. Opět vše bez karty.

60
    Larssonovu pohlednou přihrávku zachytil Wormgoor.

58
    Uth nyní tvrdě shodil Dericjka a může být rád, že nevidí druhou žlutou kartu.

58
    Kanon pohotovým zákrokem připravil o průnik Slagveera.

57
    Zwinkels měl trochu problémy se zpracováním přihrávky od Derijcka. Nyní jsou však u míče hosté.

56
    Van den Bergův průnik zastavil Malone.

54
    Kanonova rána z bezprostřední blízkosti skončila na noze Nordfeldta.

53
    Gehrta shodil k zemi Sinkgraven. Z 25 metrů si hosté kopnou přímáček.

52
    Hra se nyní uklidnila a hraje se jak je již zvykem na půlce hřiště.

51
    Nejlepší střelec Haagu za svou reakci také vidí žluté napomenutí.

51
    Kartu ale vidí za svůj prvotní zákrok vůči gólmanovi Uth.

50
    Ukázalo se, že Zwinkels neudržel nervy na uzdě a nesportovním zákrokem shodil na zem Utha. Vše bez karty.

49
    Nyní nastal velký zmatek a strkanice ve vápnu Zwinkelse. Uvidíme, jak se s tím popasuje rozhodčí.

47
    Jansenova dělovka z voleje těsně přeletěla branku Nordfeldta.

46
    Van den Bergův centr se vznesl přímo nad branku Zwinkelse.

46
    Začala nám druhá půlka, kterou doufejme okoření gólové akce. Nyní kombinují domácí na své půli.

46

Tak je za námi první půle. Viděli jsme sice krapet pomalejší fotbal, i tak zde byli ale pěkné šance. Velkou šanci měli ve 28. minutě domácí, Zwinkels ale předvedl úchvatný zákrok. Po dvanácti minutách se k dobré šanci dostali hosté, Wormgoorův pokus ale gólem neskončil. Co nám přinese příštích 45 minut? Nechme se překvapit.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1
    Hráči si už poločas v poklidu dohrávají a fanoušci pomalu opouští svá sedadla.

45+1
    Nastavovat se bude pouze jedna minutka.

45
    Ten ale gólem neskončil, nýbrž jej Zwinkels vyrazil mimo svoji šestnáctku.

45
    Domácí mají před koncem poločasu jednu z posledních šancí na gól do šatny. Budou totiž rozehrávat rohový kop.

42
    Poločas se nyní už spíše dohrává.
    Wormgoor zahrál volný přímý kop jako Ronaldinho

40
    Wormgoor zkoušel volný přímý kop zahrát jako legendární Ronaldinho, neboli poslat jej pod zeď. To se mu ale nepovedlo.

40
    Van Aken shodil k zemi van Duinena. Hosgté mají přímý kop ze vzdálenosti 24,5 metru.

39
    Sinkgraven se stylově protáhl přes půlku kádru Haagu, následně byl ale zastaven Malonem.

38
    Domácí nyní kombinují na vlastní půli a vyhlíží průchod dopředu.
    Zwinkels znemožnil Uthovi skórovat

36
    Slegveerův pokus dokázal Zwinkels zkrotit i před dobíhajícím Uthem.

35
    Opět si Zwinkels vyběhl, což byla tentokrát chyba. Zvyšovat mohl hlavičkou Uth, nicméně branku trestuhodně minul.

34
    Uthův pokus o průnik kolem vyběhnutého Zwinkelse nakonec překazil ofsajd.

33
    Kanon výtečným zákrokem zabránil průchodu Slegveera. Nyní jsou u míče po chvilkové odmlce ale opět domácí hráči z výběru SC Heerenveenu.

32
    Heerenveen nyní kombinuje na půlce Haagu. Jejich přesné kombinace zkazil nepřesným centrem do autu Marzo.

30
    Van den Berg našel skvělým pasem Larssona, který z rohu pásma vystřelil pouze do ležícího Zwinkelse.
    Úchvatný zákrok Zwinkelse

28
    Přímý kop vytěsnil úchvatným zákrokem Zwinkels!

27
    Van den Berg skončil na zemi, po zákroku Malona, což se nelíbí domácím příznivcům. Nyní z 26 a půl metru budou domácí kopat přímý kop.

26
    Hra se nyní odehrává jen v jednom dějišti, a tím je půlící čára.

24
    Sinkgravenův centr se chtěl vznést až na hlavu Larssona, nicméně skončil v pohotových rukou Zwinkelse.

23
    Tentokrát se ve velmi těsném ofsajdu ocitl Kramer.

22
    Gehrt se ocitl na zemi po zákroku od Larssona, vše se i tentokrát obešlo bez karty.

21
    Slagveer byl ve vápnu Haagu poslán k zemi Derijckem! Pokutový kop ale udělen nebyl.

20
    Zwinkels se nyní zapojuje do kombinace hostů, kteří zakládají útok.

19
    A opět Uth, tentokrát mu v šestnáctce odkopl míč na roh Wormgoor.

18
    Uth se bohužel pro domácí ocitl v ofsajdu. Ofsajd to byl tedy velmi těsný, což je škoda pro domácí.

17
    Uth nedokázal ve vápnu hostí usměrnit balon za záda Zwinkelse. Hra se opět přesunuje k půli, kde se ostatní perou o míč.

16
    Rohový kop se od hlav ostatních ve vápnu odrazil přímo na Zuiverloona, který svou střelu ale namířil opravdu, opravdu hodně nad.

15
    Kramerův centr do vápna se od ramene Marza odrazil na rohový kop.

14
    Gehrt se nyní snaží dostat do vápna, nicméně Otigba vytáhl jistý zákrok a míč je opět u půle.

12
    Momentálně se hra odehrává spíše u půlící čáry. Domácí se svými centrovanými míči snaží projít do vápna. Poslední takový míč ale zastavil Kanon.

11
    De Roonův přímák se odrazil od zdi pryč.

10
    Další kartu vidí i Kristoffer Nordfeldt. Běží desátá minuta a oba gólmani mají jedno žluté napomenutí.

10
    Brankář Haagu Robert Zwinkels vidí žlutou kartu za velmi tvrdý zákrok před vápnem na útočícího hráče.

9
    Zuiverloonův centr se vznášel na Kramera, nicméně ruce Nordfeldta byly rychlejší.

8
    Hra se zatím přelévá ze strany na stranu, ovšem výraznější šance k vidění nejsou.

7
    Dlouhý centr z nohy Marza, letící na Slagveera stihl dříve skončit v autu.

6
    De Roonův pokus letěl velmi nad. Zwinkels vykopává.

5
    Momentálně se drží míče hosté a hledají cestu k bráně Nordfeldta.

4
    Van Duinen se protlačil až do vápna, kde mu ale míč pohotovým zákrokem sebral van Aken.

3
    Kanon z vlastního pásma vykopl míč ven na aut.

2
    Van der Berg se nedokázal protlačit skrze Meijerse a hostující Zwinkels bude vykopávat.

2
    První pokus z nohy Larssona v klidu doputoval do připravené náruče Zwinkelse.

1
    Nyní jsou však u míče domácí a hledají cestu skrze hráče Haagu.

1
    Utkání rozehrávají fotbalisté z Haagu a začínají kombinovat.

1

-2
    Hráči nastupují na trávník. Hosty uvidíme v kombinaci žluté a zelené, domácí nastupují ve své klasické modrobílé variantě.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SC Heerenveen: Nordfeldt – van Anholt, van Aken, Otigba, Marzo – van der Berg, Sinkgraven, de Roon – Larsson, Uth, Slagveer
    Náhradníci: de Fockert – Thorsby, Dalgaard, Schmidt, Raitala, Janio Bikel, van Amersfoort

HFC ADO Den Haag: Zwinkels – Zuiverloon, Wormgoor, Derijck, Kanon – Malone – Jansen, Meijers – van Duinen, Gehrt, Kramer
    Náhradníci: Coremans – Kristensen, Bakker, Schet, Houtkoop, Ebuehi, Hevel

Rozhodčí: Pieter Vink – Dave Goossens, Richard Brondijk, Tom Koekoek.

Hosté z Haagu na tom nejsou dvakrát dobře, po stejném počtu zápasů jim náleží nepříliš pohledná patnáctá příčka. Nicméně za jednu výhru se mohou posunout až na příčku třináctou, což je jistě lákavé. Nechme se tedy překvapit, zda se jim to tedy povede.

Domácí budou v páteční předehrávce za favorita. Po šestnácti zápasech se s ziskem jednadvaceti bodů nachází na devátém místě. Pokud vyhrají, tak se sice nikam neposunou, i tak se ale přiblíží k další pozici, což jistě motivace je. Dopomůže k tomuto výsledku jejich nejlepší střelec Mark Uth?

Zdravím všechny fanoušky fotbalu. Dnes nás čeká pouze jeden zápas nizozemské Eredivisie a to mezi SC Heerenveenem a HFC ADO Den Haagem. Utkáním vás bude provázet Karel Janeba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.